Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 00:28:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - III-та част  (Прочетена 160420 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: януари 19, 2012, 21:28:32 »

Аз също все още се колебая като че ли, но някакси ми се иска да можем да се наричаме семейство ........... и на вратата да имаме табелка "Семейство .........", а не с отделни имена и фамилии все едно още сме гаджета. Мисля, че ще взема фамилията на моето момче.
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #226 -: януари 30, 2012, 08:47:10 »

Аз доста се колебая. Най-вече, защото, ако не го направя сега, по съдебен ред мисля може да се смени. Но за момента повече клоня да си запазя моята фамилия. Приятелят ми няма нищо против. Майка ми обаче смята, че е по-добре да си сменя името  nea   
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: януари 30, 2012, 12:40:30 »

Аз си мисля да си запазя моята и с тиренце неговата фамилия нали сега това е модерно какво мислите ?
Много се колебая sad Ако не приема неговата фамилия .... ?
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: януари 30, 2012, 12:51:13 »

Аз лично мисля да приема фамилията на годеника ми... според мене е много готино smile все пак всичко е въпрос на лично мнение, който и от вариантите да изберете няма никакво значение поне според мен smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #229 -: януари 30, 2012, 20:01:09 »

Уф, аз още обмислям. Мен хората вече ме познават с моето име, и някак сега изведнъж... хоп друга фамилия. Знам, хубаво е да сме с еднаква фамилия, обаче с моята сегашна някак не мога да се разделя. А с тире става малко стил " и последната да затвори вратата"... Girl_hide
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #230 -: януари 31, 2012, 02:00:04 »

Мен не ме кефи това с тирето. Малко превзето ми се струва. Моля, не се обиждайте, лично мнение!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #231 -: януари 31, 2012, 08:37:02 »

Ами мисля, че е също привнесено от някъде. Имам колежки (чужденки) с двойни фамилии, но имам и с напълно променени. Традициите не са това, което бяха smile
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: февруари 05, 2012, 16:37:51 »

Искам с тиренце, но не ми дават  battle
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #233 -: февруари 05, 2012, 16:57:46 »

Как не ти дават - за теб ли ще се жени милото или за фамилното ти име?
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: февруари 20, 2012, 20:48:22 »

Да се разпиша и аз smile
Не съм се колебала въобще дали да взема фамилията на годеника ми или не smile
Просто си казах,че след като се омъжвам за него и ще се бъдем семейсво,значи ще нося неговата фамилия!
Имам една приятелка,която си запази моминското име,и друга,която е с тиренце  smile ,но нали знаете всеки има право на избор  give_rose give_rose give_rose smile smile smile
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: февруари 20, 2012, 21:15:52 »

Аз също обмислям варианта с тиренцето, но някак си не ми се връзват и двете фамилии на едно място. Става едно такова дъъълго... все ми напомня на Пипилота Виктуалия Транспаранта Ментолка Ефраимова Дългото чорапче  pullpigtails Милото много държи да взема неговата фамилия, което по мое лично мнение е излишно, ама на, пуста любов pardon, само за да го зарадвам, бих го направила!
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: февруари 22, 2012, 18:46:14 »

ЗА тези, които се чудят какво става след  като си сменят фамилията и че имат дипломи, фирми и т.н на тяхно име, даже и пред банките- се представя копие от акта за сключен граждански брак.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: февруари 23, 2012, 02:30:29 »

все ми напомня на Пипилота Виктуалия Транспаранта Ментолка Ефраимова Дългото чорапче  pullpigtails
Всъщност си права!  sarcastic Аз от опит мога вече да го кажа (с тире съм). А моите имена (без първото) на всичкото отгоре са и много дълги! Обаче ми е много забавно - всеки път, когато ми се наложи да ми запишат някъде името ме гледат странно, а аз умирам от смях!  sarcastic
Kalama, всъщност не е така. Вади се свидетелство за идентичност от общината по местоживеене. И то след като си извадиш новата лична карта.  good Аз си нося и резервни копия, защото ги искат на много места.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: февруари 24, 2012, 11:50:52 »

По повод имената с тире, май не е много нова мода, защото леля ми е с тире, а има брак от 20 и няколко години. И всички я знаят съответно с първото фамилно име. Аз колкото и да искам да си запазя фамилията, ще трябва да се откажа, по повод това, че милото няма абсолютно никакви претенции за сватбата и ме е оставил да се развихря както си знам, само иска да сме с една фамилия  pardon А и вече имам подарък от шефката - табелка за вратата сем. Христови и доста ми хареса  smile
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: февруари 26, 2012, 11:18:14 »

Аз когато се омъжвах 1-я път, през 1992г го предлагаха като вариант в декларациите, така че определено не е нещо ново и кой знае колко модно. А и имам колежка, която е с около 30г брак и е с тире.
Иначе аз вече съм писала, че няма да си сменям фамилията. Скъпия не ме и кара да го правя. Най-много да добавя и неговата, макар че ще се случи точно както с имената на Пипилота biggrin
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines