Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 22, 2024, 17:13:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - III-та част  (Прочетена 167417 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: май 05, 2011, 09:03:35 »

Момичета, игнорирайте всички роднини. Важно е единствено вашето мнение и това на годеникът ви. Мен като ме питат защо не съм я сменила, милото веднага скача да ме защитава, без дори това да не е нужно. heart Ние разногласия по темата не сме имали. Аз исках да добавя неговата фамилия като четвърто име, без тире. Но той като разбра колко разправии следват след тази промяна и веднага ме разубеди.
Ако някоя от вас има разногласия по темата, може и така да направи като компромисен варинат. 4-тото име без тире ти дава възможност да се представяш с твоята фамилия в службата, където си известна с нея, а заедно със съпруга си - с неговата.
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #151 -: май 05, 2011, 15:04:17 »

четох, четох.. и се хванах за главата на някой от коментарите..
аз ще взема фамилията на годеника ми.. нищо, че изключително много харесвам моята (нещо, което не беше така докато бях малка, защото само ми се подиграваха).. изградила съм си име, авторитет.. не ми се иска да избягвам от нея.. но нещо в мен трепва като си помисля да взема на годеника ми.. тъпото е, че аз и сега не мога да си събирам името в повечето бланки.. а ако добавя и неговото с тире.. ще ми трябва място за 2 имена.. но не ми пука, за работата.. как ще ме възприемат, дали ще ме бъркат или не .. стига да съм неговата 'госпожа' ..... просто така го чувствам smile
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: май 05, 2011, 15:17:53 »

Karamelche, нямаме право да съдим другите за решението им - всяка жена знае собствените си мотиви да си смени/не смени/добави името на съпруга си с тире smile Това няма особено отношение с чувствата към мъжа, поне по мое мнение. Има жени, сменили името си, за които самият брак няма никаква ценност, така че за какво говорим изобщо... Това си е много лично решение, аз специално съм много доволна от това, че запазих фамилията си и сложих тире - засега не усещам никакви неудобства от това, честно казано smile
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #153 -: май 05, 2011, 15:23:15 »

Карамелче,
Напълно се присъединявам към казаното от теб (по изключително сладък и мил начин). Може би защото съм непоправима романтичка, но знам много добре за какво "трепване" говориш smile. Що се отнася до изчетените по-горе коментари, направо нямам думи. Не искам подобно нещо да бъде "препъни камък". При нас тази тема никога не е стояла на дневен ред, но след изчетеното, снощи попитах половинката какво мисли. Той се изненада, че го коментирам и каза, че никога не би се налагал, ако аз не искам да вземам фамилията му. Много съжалявам, че при някои двойки съществува подобен пробем и дано бъде решен нормално и с разбиране. Все пак става дума за двама души, които се обичат и ще създадат семейство - в хармония и разбирателство  smile.
Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #154 -: май 05, 2011, 15:32:26 »

A годеникът ти какво мисли? Защото аз моята също няма да я сменя, нито ще си сложа тире. Той няма проблем с това и от тук натам сме се разбрали да игнорираме който се сърди.


Той е напълно съгласен с мен и ме подкрепя. Още повече, че той много добре знае, че си имам сериозна работа, хората ме познават с това име (не че цял живот ще работя там.). Аз съм на 27 години и много държа да се знае от кой род проихождам.  smile
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: май 05, 2011, 15:36:21 »

В такъв случай не трябва да се притесняваш за нищо. Всеки има право на избор.
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #156 -: май 05, 2011, 16:56:42 »

оо, soulless - никого не съдя, аз си изказах моите причини, просто в първия си ред имах предвид коментарите тип - селянин, тъп, ограничен и какво беше още.. те ме потресоха ..
и точно защото всеки си има мнение и мотиви аз казах моите smile поне при мен би ми се искало да мога да използвам тире..ама на.. и първото и последното ми има са ужасно дълги, както и фамилията на годеника ми.. та хич не е вариант smile
Активен
aleksandrina_l
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #157 -: май 20, 2011, 13:00:20 »

Аз ще си го задържа. Харесвам си фамилията.  smile
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #158 -: май 20, 2011, 17:16:59 »

Моя годеник много харесва фамилията ми и даже къде на шега къде на сериозно викаше да смени неговата и да стане Иванов хахахах  funnytooth . Иначе за мен беше ясно, че като се омъжа ще взема името на съпруга си. Това според мен е още един начин да покажа, че съм негова жена и че сме семейство, а и Александра Меркел съвсем не звучи зле по мое мнение. Даже вече си измислих нов подпис и изглежда по-добре от стария  funnytooth . Само не знам как ще става сменянето на документите и т.н.т. ама ще го мисля като му дойде времето. Просто ще отида в посолството и ще се надявам да ми кажат какво да правя...  pardon
А между другото аз и сестра ми имаме различна фамилия от майка ми, защото тя се омъжи за пастрока ми преди 9 години. Това никога не ни е притеснявало и не ни прави по-малко техни деца.  girl_wink
Активен
fl0r1ta
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 61



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юни 11, 2011, 15:31:13 »

И аз първоначално мислих да си добавя с тире фамилията на милото,но после като се замислих и без това името ми е дълго та реших да си го сменя smile
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юни 13, 2011, 21:50:10 »

Да споделя и аз как се чувствам след смяната на името - добавих с тире фамилията на мъжа ми и, честно казано, вече свикнах с двете имена smile, само е малко досадно да казвам, че съм с тире, но се преживява Wink Не е толкова неудобно, абе свикнах си спокойно smile
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юни 26, 2011, 09:38:42 »

Не, аз няма да си запазя моминското име ,защото не ми харесва моята фамилия и смятам ,че Николова повече ще ми отива  pardon
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юни 30, 2011, 09:21:21 »

Аз си я смених, защото така трябва, не защото го чувствам отвътре sad.
Активен
ivatodorova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 79


Сватбата ще бъде: 28.08.2011


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юли 11, 2011, 12:09:47 »

Моминското име не си го запавам, единствено ще го използвам при издаването на книгите, защото до момента съм публикувала с моминското си име, и мисля така и да продължава. Иначе - приемам фамилията на съпруга, все пак ще бъдем семейство и едно цяло.  Wink  heart  Wink
Активен
rosito_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: юли 11, 2011, 12:55:17 »

И аз ще взема фамилията на бъдещия ми съпруг. Харасвам я ,а и така го чувствам  heart
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines