Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 04:18:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - III-та част  (Прочетена 160382 пъти)
 
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #390 -: март 30, 2013, 15:49:31 »

Честно казано, дали е една фамилията или не, хич не прави семейството. Може би е романтично, но и да не сте с една фамилия, в момента, в който се подпишете, си ставате еднакво женени като и тези с еднаквата фамилия Wink
Преди няколко месеца трябваше да проверя нещо в НАП и след като ми даде информацията, която ме интересуваше, служителката ме пита "да Ви кажа ли и за съпруга ви?" ( с разлилични фамилии сме). Така че, къдете трябва, се знае, че сте семейство, пък останалото е въпрос на личен избор и няма нужда от излишни нерви smile
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: март 30, 2013, 17:23:01 »

с най-голяма радост ще се откажа от моминското си име и ще взема новата фамилия, не че тя  е нещо кой знае какво, но е носител на новото,а не на старото!!
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: април 02, 2013, 12:51:20 »

Чета последните коментари и само искам да кажа, че всеки решава за себе си кое е най-добре - дали да запази своята фамилия, дали да е с тире или да приеме изцяло фамилията на бъдещия си мъж. Тук сме не, за да се упрекваме или да увещаваме някой нещо да приеме, а да си споделяме smile Много обичам бъдещите си свекъри, както и годеника си (щом ще се женим), но както казах по-рано съм решила да приема фамилията мус тиренце. Това не означава, че ги обичам по-малко или че ще дам по-малко любов на семейството си.  blum
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: април 02, 2013, 22:05:13 »

Ани, предполагам, че става въпрос за моя пост. Ако е така, значи не съм се изразила правилно.

Това, което аз искам да кажа е, че в главата на моите родители, най-вече на баща ми, да не взема името ЗНАЧИ, че не ги уважавам достатъчно. Т.е.,като възпитана от тези хора в техните ценности, ако АЗ не го направя, значи АЗ не уважавам новото си семейство. Както, ако аз, като българка, не мога да напиша правилно нещо, примерно думата "ваканция" значи, че съм неграмотна, но, ако една французойка не може това същото нещо на български - ама нищо такова не значи за нея. Хората са различни, опитах се да представя гледната точка на моята диагноза луди, без да твърдя, че е универсално правилна. Несъмнено аз я приемам за правилна, но нямам мъжката амбиция да твърдя, че знам кое е вселенското добро, това е.
« Последна редакция: април 02, 2013, 22:11:06 от pebbles » Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: април 03, 2013, 08:58:27 »

pebbles, мила, моят коментар не е бил насочен, нито към твоя пост, нито към когото и да било друг пост. Исках просто да кажа, че всеки има право на избор. Всеки взима решението си според своите разбирания и обстановката около себе си. Не искам да се стига до някакви излишни спорове, защото тук сме да споделяме емоциите си покрай организацията на сватбата и да бъдем съпричастни със щастието на останалите девойки, тръгнали по нашия път. Това е give_rose
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #395 -: април 10, 2013, 22:21:26 »

Ах, имало тема и за тази дилема. Аз нямам идея какво да правя. Предполагам, че ще приема неговата, но още не искам да го призная. Моята фамилия е една от най-често срещаните в България, но въпреки това ми е скъпа, защото съм взела името на дядо ми, а не на родата, т.е. Само аз съм си с такова фамилно име. За тиренце няма смисъл да говорим, тъй като и неговата фамилия е от сравнително често срещаните. Малко странно се чувствам smile
На мен друго ми е по-Чудно. Забелязах, че след като съобщя на някой, че ще се женим, втория или максимум третия въпрос който вълнува почти абсолютно всички е ще си сменям ли името. Странно ми се вижда, не знам защо е толкова любопитно..
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #396 -: април 10, 2013, 22:28:17 »

Да и аз това забелязах, че на хората им е любопитно, поради тази причина, сложих този въпрос и отговора му в FAQ в нашият wedding website, да са информирани всички гости, да не се налага да отговаряме хиляда пъти на този въпрос Girl_hide
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: април 12, 2013, 07:53:07 »

Малкабулка, в интерес на истината като се замисля никой не ме е питал дали ще приемам фамилията на моето мило, освен вкъщи като сме си говорили преди време, даже май още не правехме планове за брак. Може би и моите гости ги вълнува този въпрос, ама не си признават blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: април 12, 2013, 09:18:09 »

И мен никой не ме е питал. Предполагам, че е защото предполагат. Поне баща ми изобщо не ме е питал, а вече ми вика с новата фамилия /той е много протиф тиретата и щеше да ми се смее ако исках тире/ и затова си мисля, че и приятелите ни зная или пък не им пука. pardon
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #399 -: април 21, 2013, 14:05:19 »

И мен много ме мъчи този въпрос с фамилията и не ме оставя спокойно да си се насладя на подготовката  nea

Отаначало бях решила да взема фамилията на свекърите с тире, но като се замислих - моите 3 имена са си стандартни български, тяхната фамилия е чуждестранна... и като ги нагласиш всите имена става малко като 'на свинче- звънче  pleasantry'.

Отказах се, реших да си остана с моето име, защото в крайна сметка това съм аз. И хоп-ето ти проблем и сръдни от страна на бъдещото съпружеско тяло  cray Обяснявам, че близо 30 години вече ме знаят хората с моята си фамилия, всички дипломи са ми с това име, в работата ме знаят с това име... Да не би да съм била някакъв велик художник или музикант, че да не си сменя 'великото' име, беше отговорът, който получих  cray

Отделно като знам какви скандали ще повлече след себе си не-приемането на тяхната фамилия от страна на свекърите и ми призлява още повече  bad Това било 1вото нещо, което попитали мъжо след като им казахме, че ще се женим- тя ще вземе ли нашето име. Не, имате ли пари за сватба сега, имате ли нужда от някаква помощ или нещо подобно...  nea Ама какво ли очаквам от хора, които с години наред правиха проблеми, че детето ни не е кръстено на тях. Защо трябва да се създават такива драми от такива неща, просто не разбирам и незнам как да постъпя... bad
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: април 21, 2013, 14:17:33 »

Неискам да ти давам лоши съвети и да всявам раздор по между ви, но ако мен някой ме беше питал от технете дали е им взема фамилията, отговора щеше да е отрицателен! Пак щях да  приема, но нямаше да им кажа, а щях да им кажа, че ще си запазя моето име, за да ги я яд! Много съм гадна diablo
Направи нещата, така както ти ще се чустваш най-добре!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #401 -: април 21, 2013, 14:37:42 »

Защо трябва да се създават такива драми от такива неща, просто не разбирам и незнам как да постъпя... bad
Ами то е от ясно по- ясно, хората са от типа, описан от pebbles. Разбирам, че нямаш лоши намерения и не искаш да създаваш конфликти, но ако останеш с твоето име, със сигурност ще ги натъжиш много. Както ти не разбираш тяхната позиция, така и те не разбират твоята. Те какво мислят за тирето?
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #402 -: април 21, 2013, 14:40:08 »

Те какво мислят за тирето?

С тирето го виждаха като някакъв компромисен вариант, да. Поне по думите на мъжа ми...
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: април 21, 2013, 17:00:40 »

baba_tina, ни им позволявай да се налагат. Това решение си е изцяло твое. В краен случай може да ги лъжеш да сватбата, че си отстъпила, за да не мрънкат и да не те разстройват. После като разберат вече ще е късно  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #404 -: април 21, 2013, 18:41:30 »

В случая и съпругът е склонен да се "вслуша" в думите на родителите, поне така го разбирам. baba_tina, не е добре за теб да си сама. Щом има компромисен вариант, пак си помисли. След две - три години ще видиш, че всяко чудо е  "за три дни". Колегите ще се обръщат към теб на старото ти име, няма да променят нещата. Само в личната карта ще си с повече имена Wink. Ти си си ти, дори и първото име да си смениш. Успех, каквото и да решиш, само гледай да не се ядосваш и да не задълбаваш стари рани good.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines