Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:43:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето?  (Прочетена 144748 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: август 08, 2006, 15:06:34 »

Как избирате име на бебето?  smile

Трябва ли според вас да се кръщават децата задължително на някой от родителите? shok

Някои родители пък се обиждата, ако се кръсти детенцето "само на буквичка" от името - първата, де!!! LOVING

Може ли да споделите?...
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #1 -: август 08, 2006, 15:22:19 »

Е това е много гаден въпрос! sad Не мога да разбера защо детето непремено тряббва да е кръстено на някой?? nea Ние например бяхме решили да няма нито буквички нито имена на баби и дядовци, а да си кръстим бебо на мен или татко му. В последствие съпругът ми каза-ти ще раждаш , ти си реши!  yahoo Много правилно постъпи и го оцених жеста, който направи. И така понеже много си харесвам името( blush много скромно)  исках да е същото, а именно Ярослава, но си помислих за неудобствата, които ще последват и реших да е Яница. Надявам се , че като порасне няма да се сърди за името, което съм й избрала blum И така - моят съвет към всички бъдещи родители е да изберат такова име, което им харесва, а не дасе съобръзяват с бабите и дядовците. Какво ако не е кръстено на тях? Значи ли това, че няма да си обичат внучето?! Крайно време е да спрем да робуваме на тези отживелици! Wink
Активен
Ive
Любопитен
*
Публикации: 23



« Отговор #2 -: август 08, 2006, 15:37:05 »

Аз си бях харесала няколко имена. И когато дойде времето вече бях готова - Мария беше номер едно в списъка  heart  drinks
Никакви такива от сорта на баба и дядо, на чичо и т.н. После детето да не си харесва името. А и нещо, което съм забелязала - като дадеш името на бабата например, почва едно наше-ваше с другите баба и дядо !!!! много съм против това да ви кажа.
Дайте му едно хубаво име и това e

част от моя списък:
за момче: Александър, Тодор (много ме кефи умалителното - тошко)
за момиче: Мария, Мая, Ивелина
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #3 -: септември 05, 2006, 15:01:38 »

Аз за пореден път ще кажа, че съм за следване на традициите. Естествено не стриктно и не всички :-)

Определено ми харесва когато децата се кръщават с имената на баби и дядовци защото предавайки се на идните поколения те се запазят в рода, а и това си един вид уважение ;-) В случай, че не ви харесва как звучи дадено име или пък го намирате за доста остаряло бихте могли да го усъвремените или да потърсите аналогично на него :-)

Аз извадих голям късмет в това отношение :-)))))))))) Винаги съм искала да кръстя едно от децата си на баща ми, който е Георги, но сестра ми ме изпревари ;-) Тъй като много исках да зарадвам родители те си остана варианта да взема името на майка ми (Ваня), но все се притеснявах "Ами ако съпругът ми не е съгласен?". Сега това притеснение отпадна защото баща му е Йоанис (гръцкият вариант на Иван) и съответно ще търсим вариант между него и тъщата  Dance
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #4 -: септември 06, 2006, 15:01:09 »

Много сладка тема smile Браво  drinks
Аз лично бих желала да зарадвам моите родители. 100% детето ми ще носи име (не същото), но започващо с буквите на някой от родителите ми:) Смятам, че има прекрасни имена с Б и М smile
Ако е момче - ще е на баща ми ... Ако е момиче - на майка ми  give_rose
Не знам, обаче, какво ще каже половинката ми  pleasantry
Ще решим двамата, но в крайна сметка това е голяма моя мечта и се надявам да се съгласи  blush
Все пак няма да се ограничаваме само с едно бебе  secret
Активен
Vangelia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #5 -: септември 13, 2006, 14:07:23 »

Аз ужасно много харесвам името на майка ми,но ако го кръстя на нея,свекървата сигурно тайно ще бъде разочарована,както и обратното,затова със сигурност ще избера да няма нищо общо с техните имена,нито като букви,нито като звучене.
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #6 -: октомври 05, 2006, 18:09:43 »

Ние искаме детето ни да бъде с име различно от тези на моите и неговите родители ,а също и от нашите имена ! Милото вече има няколко идеи за име на момиченце  Girl и каза, че за момче  Boy аз ще избера име.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 06, 2006, 10:44:24 »

Аз бих искала синът ми/ни, живот и здраве да носи името на баща ми, много ми харесва - Константин, а милото иска да е с неговото име - Денислав...

Може да кръстим бебчо с две имена, но... миличко, колкоо ще му е трудно да си напише името!!!  blush Wink

Но имаме много време да мислим за това!!! Wink bye
Активен
hrisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #8 -: октомври 08, 2006, 11:09:02 »

Аз бих искала синът ми/ни, живот и здраве да носи името на баща ми, много ми харесва - Константин, а милото иска да е с неговото име - Денислав...

Може да кръстим бебчо с две имена, но... миличко, колкоо ще му е трудно да си напише името!!!  blush Wink

Но имаме много време да мислим за това!!! Wink bye

И двете имена са хубави, аз съм за Константин.
Много ми харесва.
Иначе предложението на frina_ е добро за именник,
в случай че се двоуми човек или не може да реши
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: октомври 23, 2006, 11:29:38 »

Ето и именик на този адрес! good

http://www.angelfire.com/ca6/ivayla/A.html
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #10 -: октомври 23, 2006, 13:36:13 »

Bulechka на мен определено Константин ми харесва повече, а пък ако аз трябваше да избирам в случай като твоя името щеше да е Калоян  good.

Ама я кажете хубаво име за момче с "м" да ви видя, при положение, че разните там Миленовци, Мариановци и т.н. са ми кофти  crazy
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 23, 2006, 13:54:22 »

denisimo, какво ще кажеш за Мирослав?  Girl_hide
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #12 -: октомври 23, 2006, 14:49:05 »

В интерес на истината изчетох всичките съновници и не можах да харесам нито дори едничко, затова хич и не се надявам много, че някой може да измисли нещо друго, ама все пак-дай да питам  look Проблема е, че явно съм капризна и всичките ги отхвърлям по някакви си там причини. По едно време май харесвах Момчил, обаче мъжа ми вообще не го харесва  cray, другите пък или са ми гейски, или селски или не ми звучат достатъчно български или пък не са ми класически, абе ужас ви казвам-голям каприз. Мирослав не знам защо не го харесах, може би защото е съставно, или пък ми е дълго ли, знам ли, абе нито едно не го чувствам така отвътре. Последно си мислех за Михаил, не ми харесва особено, но поне е старо име и си има популярен имен ден, че то ние както и двамата нямаме все се чувстваме изпуснали  danceg. Ама пък ще му викат Мишо, което ми навява гризачески асоциации  mega_chok ужасна съм, нали  mega_chok
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 23, 2006, 14:55:41 »

denisimo, и аз така като се замисля за момиче не мога и не мога да харесам НИЩО!!! cray

Но пък мама, така като ме слушаше един ден и ми каза; "Я, стига сте го мислили!!! Ами, ако бебето се роди на някой празник? Направо ще си дойде с името!!!" - и е права!!!

А ти защо точно с "М" и защо само мъжко име търсиш?
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #14 -: октомври 24, 2006, 08:31:53 »

Търся за момче, защото за момиче съм измислила мноого отдавна, ако си решила с кои букви искаш мога да ти пиша моите фаворити. А пък с М, защото винаги съм си мислила, че ако имаме две деца първото ще кръстим на свекърва ми, а второто на майка ми. Не робувам на никакви такива традиции, просто те и двете са имали основната роля в отглеждането съответно на мъжа ми и моето и наистина заслужават да ги зарадваме. Но ако не можем да измислим има и вариант да не се кръщава на никой  tease, не бих направила компромис с име, което не ми харесва истински. Има и един малко друг момент-когато се роди сестра ми (аз бях на 10 години) много исках да я кръстят Силвия, обаче нашите искаха Симона и така си я и кръстиха. Леле колко се тръшках тогава, сълзи, рев, обаче сега вообще не мога да си представя да се казва другояче и мисля, че Симона мноого повече и отива. Мисълта ми беше, че с времето свикваме да възприемаме човека точно с това име и ако той ни харесва и то неминуемо ни харесва.
А пък това за празника-и аз често си го мисля, ама да знаеш, че има дооста периоди без значим празник по който да кръстиш детето, тъй че не разчитай.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines