Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 12:07:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето?  (Прочетена 145316 пъти)
 
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: октомври 17, 2007, 14:18:15 »

И моето любимо име за момче Калоян, следвано от Александър(ама е много дълго). За момиче харесвам имената, които не завършват на А и са кратки - Дори, Лори ... е такива ми се въртят в главата girl_wink
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: ноември 16, 2007, 16:15:33 »

Момичета, след потвърждението на док., че бебчо е момиченце имам колебание. huhhuh.gif
Бяхме се спряли на Ивелина с таткото, но сега много се чудя и за Кристина Girl_sing, вие какво ще кажете. Криси, ще бъде на моят татко, за което много ми допадна идеята, но още не мога да реша...
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 16, 2007, 22:57:30 »

Да ви кажа честно, незная дали на някоя от вас се е случвало но винаги съм знаела че първото ми дете ще е момченце. Затова имах и име, бях сигурна че ще го кръстя на баща му. И  така и стана. Не се изненадах като ми казаха че е момче и не питах никой как ще го кръстя, само ги информирах че ще е Георги. Всъщност и аз мисля че мъжките имена трябва да са традиционни български или славянски. А за момичета винаги съм искала да бъде с двойно име и много много искам едното да е Мария - на Богородица. Чувала съм също че името трябва да е измислено колкото се може по-рано преди раждането и не е хубаво да се сменя, защото човек се ражда с името си  smile.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: ноември 17, 2007, 11:55:12 »

digita още като разбрах,че съм бременна нашето бебе си имаше име-и за момче и за момиче.Нямахме никакви колебания,че ако е момче (както май ще излезе ) ще се казва Даниел ,а ако е момиченце Магдалена  good
И на таткото и на мен много ни харесват тези имена Wink
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 20, 2007, 16:58:15 »

Ние с милото доста дълго, още преди да решиме да имаме бебе, сме "планирали" име. Вениамин и Ребека. Така че днес като ни казаха, че е момиченце, вече започнахме да я наричаме по име - Ребека give_rose
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: ноември 20, 2007, 17:42:52 »

Петра много е хубаво името-Ребека,на галено-Бека tease
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 21, 2007, 12:16:08 »

Марианич,
аз исках да се казват Ева и Павел ама май има съпротива от разни страни та мисля да го обсъдим наново Wink
татко много иска внучка на негово име - Пламена, но не знам дали такова откровено кръщаване няма малко да обиди милото, тъй като сме се разбрал, че на името на техните няма да има нищо (нали с тях не си говорим Offtopic)
 :girlsigh:ей, такива размисли girl_wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 21, 2007, 20:43:19 »

аз зная ако имаме един ден Дай Боже момченце как ще се казва!на името на свекър ми Георги =]банално е вече всеки 2ри се казва така ама това им е традиция и така бебето носи трите имена като на дядо си името презимето и фамилията така вървят в семейството на милото  *crazy*не мога да се боря и за това съм съгласна аз исках на моя баща-Леонардо но уви няма да стане май  blush а ако е момиченце не съм мислила Емилияна ми харесва много за женско име ама знам ли  girl_impossible
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #143 -: ноември 22, 2007, 00:00:05 »

Мила,аз не виждам лошо да се кръщават децата с традиционни имена! На милото баща му се казва Иван,всеки втори се казва така,но какво от това! Друг е въпросът,че милото не иска да го кръсти така,живот и здраве като имаме деца,че то при нас това е далечна работа  blum  Но така или иначе знам ,че когато детето се роди на деня на някой светец, то си е дошло с името и трябва да се кръсти така! Аз имам приятел ,който е роден на Иванов ден,а се казва Атанас!  crazy
Активен
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #144 -: ноември 22, 2007, 10:35:04 »

Клео няма нищо лошо, че семейството има такива традиции, дори е леко аристократично  Wink. Представи си след дълги години и вашите деца да спазват тази традиция и техните деца.... Пра-пра-внуците ви ще разказват за вековната традиция в семейството. Пък и Георги е много хубаво и име, а и хората, които познавам с това име са хубави /струва ми се, че има някаква връзка между името на човек и характера му/ Я си представи ако трябваше да го кръстиш Вълкан, Балкан, Грую, Гъдьо или нещо такова. Не че имам нещо притив самите имена, но имам чувството, че направо са се родили големи хора. Не мога да си представя да кръстиш едно малко бебче с такова име!!!!! Oh my ...   Ей тук направо може да умрете от измислици и странни имена като  Христозорнициан или Христозорницомил или пък  Саксия  -http://stratsimir.exsisto.com/names/.

Аз си имам имена само за момиче и ако след време, доста време имаме момче, голямо умуване ще падне. А за момиче харесвам много кратичките име като Лея, Лия, Дима, Ния, Ава, Ида. Малко ми напомнят за приказките на Андерсен. Но милото нещо не ги харесва и за да нямам изненади ще трябва предварително да предупредя в болницата като му дойде времето, че кой го знае какво ще измисли и каквато съм проклета ако не ми хареса може и по съдебен път да му сменя името на детето.  blum
« Последна редакция: ноември 22, 2007, 17:25:18 от maria_lakova » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: ноември 23, 2007, 00:01:28 »

илзезе Радка малка Пиратка 8Pима и такова име!!ето и как ще се казва дъщеря ми "Пиратке ела на мама сладката тя къде ти е съкровището да не го открадна Дългия Джон Силвър кафевия мустак" funnytooth ROFL
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: ноември 23, 2007, 08:57:13 »

един ден живот и здраве,ако имаме момче ще е -Иван на бащата на милото,имат си такава традиция в семейството,аз много исках ако имам дъщеря да се казва Ивон,но няма да стане.. cray cray cray cray cray cray cray...а за момиче съм си харесала Зоуи blush blush blush blush,на майка ми която се казва Зоя....и така цялата родя ще е доволна diablo diablo diablo diablo diablo
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: декември 04, 2007, 17:18:29 »

оф и аз започнах да се чудя как да го кръстим, въпреки че още е рано и незнаем дали ще е момче или момиче  smile Много ми харесват имена като Аделина, Адриана, Полина, Ивет за момиче, а за момче Адриан, Даниел, Филип, Кристиян/Християн......Първите имена са ми фаворити, какво е вашето мнение?
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: декември 04, 2007, 17:22:49 »

Аделина и Даниел!!!! *THUMBS*за Даниел съм непреклонна а Аделина може да стане Адриана!!и двете са прекрасни именца give_rose
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #149 -: декември 04, 2007, 17:23:19 »

оф и аз започнах да се чудя как да го кръстим, въпреки че още е рано и незнаем дали ще е момче или момиче  smile Много ми харесват имена като Аделина, Адриана, Полина, Ивет за момиче, а за момче Адриан, Даниел, Филип, Кристиян/Християн......Първите имена са ми фаворити, какво е вашето мнение?
Моето мнение е Аделина/Адриана и Даниел/Кристиян blush
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines