Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 03:53:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето?  (Прочетена 144984 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: октомври 24, 2006, 08:58:26 »

Оххх,  Girl_sing, това с името на бебето е много сложна тема!!! Аз например в НИКАКЪВ случай няма д акръстя детето си на свекърва ми!!! stop. По ред причини, тя дори не е отгледала сина си sad (мъжа ми), както е при теб, denisimo !!!

За момче имам няколко идеи, които съм споделила вече тук, но за момиче...  Girl_sing нищо, освен Михаела, нашите са искали да ме кръстят така, за да не се сърди никой от родителите, но вечерта преди да ме роди, мама сънува, че има момиченце Татяна и така мем й кръстили, (това е името и на майката на мама) по-късно й казали, че това било подсказано име!!!
Но пък милото не харесва Михаела, неговото име за момиче е  bad Ернестина, ужас!!!!!!!! beating Има време ще помислим и дано измислим нещо, което после и детенцето да си харесва! Girl_sing

Ще се радвам, ако споделите идеи за име на момиче, нямам претенции за буквата!!! Wink give_rose
« Последна редакция: октомври 24, 2006, 09:01:47 от Bulechka_TS » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 24, 2006, 10:08:41 »

Bulechka_TS какво ще кажеш за Ирина или Йоана!А моята племенница която е на 1 год. я кръстиха Дамяна и доста хора са много очаровани от името й.По принцип аз съм за традиционно българските имена,а Йоана е име на принцеса все пак............представяш ли си каква орис може да й донесе Wink
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #17 -: октомври 24, 2006, 15:24:11 »

На мен пък Ирина много ми харесва и също е царско име (аз затова отчасти съм си харесала Анна, чувала съм, че е заредено с хубава енергия и е царско). Също така харесвам Гергана-ако се роди на Гергьовден  ще е супер*THUMBS* и Яна и Боряна.
Ернестина наистина е мааалко претенциозно и съвсем не българско, ама ти няма да се даваш  hiphip
Активен
Luthien111
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 62



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: октомври 25, 2006, 11:22:51 »

denisimo радвам се,че и моето име е едно от твоите Предпочитани:Боряна!
иначе моето любимо име за момиченце е Магдалена. библейско име, което има хиляди кратки имена..
Колкото за кръщаването на някой родител: аз също съм твърдо ЗА! та било то и само буквичка.. зная колко щастливи биха били от това..при мен свекърва ми е с "Л". така че ако е момиченце мислите ми се въртят около Леа. ако е момче....още не съм измислила Girl_sing
Активен
dessi
Любопитен
*
Публикации: 49


« Отговор #19 -: октомври 25, 2006, 14:09:01 »

на мен ми харесва за момче- Борислав, а за момиче Катерина pleasantry
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #20 -: октомври 25, 2006, 16:20:28 »

Ние нямаме планове за бебешоци в следващите няколко години, но имена вече съм измислила  Reading
за момче   Boy- Daniel Owen Jr. за момиче  Girl - Lina Summer. Ако се родят в US, съм гледала първите им имена да звучат добре и на български и на английски, а вторите на английски, в случай че не си харесват първите.
Иначе момченце - ще носи името  на баща си, а момиченцето - на дядо си и баба си (ВесеЛИН и ЛИляНА).
« Последна редакция: октомври 25, 2006, 16:22:10 от silverarrow » Активен
dessi
Любопитен
*
Публикации: 49


« Отговор #21 -: октомври 26, 2006, 14:54:23 »

сетих се за още хубави имена, аз си падам по типични български, макар и вече да е дамоде- Александър, Красимир, Анатоли -мъжки
а женски- Габриела, Магдалена, Мануела
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #22 -: ноември 01, 2006, 21:32:55 »

Много ми харесват имената Христо , Александър , Виктор и Теодор
Активен
mimi_81
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78


НЕуморима оптимистка


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 05, 2006, 14:25:35 »

На мен ми харесват Николай и Елеонора.
Мъжа ми затова го взех,че се казва Николай... Dance
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 20, 2006, 15:06:22 »

Ето ви няколко предложения за именници /има и доста безумни идеи, но ...  crazy всеки сам си решава/:
http://zadecata.com/index.php?page=0_3_1
http://www.bg-mamma.com/site/content/category/9/19/59/
http://stratsimir.exsisto.com/names/
http://imenden.com/abc.php
имах и още, но не успявам да ги открия...

А това е за да се посмеете. Вижте до къде могат да стигнат хората като им се даде свобода-само как ли биха се чувствали тези деца след време  mega_chok
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=918283
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 20, 2006, 15:36:15 »

Ние като избирахме име на бебка, решихме да прегледаме на първо място имената с буквичките на нашите родители. Бяхме решили да видим дали ще ни хареса нещо като име с тези 4 букви. Разбрахме се, че не е задължително да е с тях и си написахме и имена с други букви, които много ни харесват. Така се получи един списък. След това почнахме да задраскваме тези, които не харесват на някой от нас /като през цялото време си мислехме дали това име ще отива на нащето малко бебче - много е странно, но имахме някаква представа за него... , как ще му казваме галено и т.н. /. Накрая се спряхме на няколко имена Борислав и Теодор за момче и Адриана, Лена и Лея за момиче /а моето мило каза че е съгласен да кръстим малката и на мен-пък и моята буквичка е като на майка му така че...  danceg , но аз се отказах/
Накрая аз открих че 26.08 - денят преди моят термин е Адриан и Наталия, а пък името Адриана е компромисно между двата рода - А-то на баща ми, а дядото на мъжът ми е Андрей и така беше решено...
Дано ме разбрахте, че много объркано се получи  blush

Но си мисля, че най-важното е името на детето да ви харесва и да знаете, че един ден и то ще бъде щастливо с него, а няма да бъде обект на присмех и подигравки от околните...колкото до останолото те хората са го казали " Не името прави човека, а човек-името"...или нещо от сорта  Wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 08, 2007, 19:14:00 »

На мен за момче любимо ми е Константин, а и баща ми така се казва!!! blush И даже и милото е съгласен да с това име!!!

За момиче ми харесва Ирина, Йоана, Наталия... Тук обаче нямаме консенсус с милото! tease Но има време!!! Dance
Активен
mama.desi
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #27 -: февруари 18, 2007, 15:59:13 »

Майка ми се казва Даниела а свекъря Димитър и тогава реших да кръстя малката Десислава .И  така нямаше сърдити !    Wink
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 18, 2007, 16:05:09 »

моята майка е Радка а баща ми Диян и си мисля за женско име Радина-на двамата ми родители.
а вие какво мислите за това че първото дете трябва да се кръщава на свекър или свекърва,аз  лично не одобрявам nea
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 18, 2007, 16:50:31 »

Категорично против съм,ще кръстя децата си както си искаме ние двамата,никаква намеса не желая Mad girl
Определено и аз съм на това мнение  Bravo . Не смятам, че трябва да се робува на подобен вид традиции.  Ние например решихме да измислим име с буквичката на някой от родителите ни, но с идеята, че ако не си харесаме такова, ще си кръстим детето с друго име без да се притесняваме... Е, в нашия случай се получи много хубаво...  blush /описала съм го някъде по-напред/, но дори и да не беше кръстено на някоя баба или дядо,  не смятам, че щяха да го обичат по-малко /поне нашите родители в това отношение са много разбрани/
Най-важното е името на детето да ви харесва и да знаете, че един ден и то ще бъде щастливо с него./това май и преди го бях казала, но си е така/
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines