Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 00:56:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 4"  (Прочетена 134840 пъти)
 
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: юни 23, 2010, 20:17:50 »

   Боги, мила и мен не ме гледат всеки месец на ехограф, но доктора каза , че нямало смисъл или нещо подобно. На предната консултация, миналият месец само ми опипа корема да не е твърд и ме поразпита за контракции, втвърдява ли ми  се корема и други въпроси. Сега за този месец ми каза , че ще ме гледа със сигурност. Последният път като ме гледа бях в 10-тата седмица, а сега съм в 16-тата. На преглед съм в петък , тъй че ще видим какво ще каже . smile
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юни 24, 2010, 07:57:16 »

Мен всеки месец ме гледат на видеозон, а и аз няма да мога да изтрая да не си виждам мъничето. Днес вечерта сме на консултация и нямам вече търпение да го видя колко е пораснало, а сигурно е доста, т.к. ритничетата вече са силни.
Относно морето и на мен ми казаха, че не е хубаво да се влиза в басейн, т.к. има опасност от гъбични инфекции, но в моренцето може tease
Поли, добре дошла и лека бременност smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: юни 24, 2010, 08:35:47 »

Здравейте, мамчета, аз не съм се отчитала много време ама бях малко в болница, че бебе нещо се бунтуваше. Там пък откриха, че съм имала някаква бактерия. Докторката ми изписа Неоренал и сега се лекувам вкъщи. Бавно, но вървя към подобрение. Бях на контролен преглед тази сутрин всичко с бебето е добре. Развиваме си се нормално и си отговоряме на 16-тата седмичка. На преглед сме на 15-ти юли, че болничния ми изтича на 18-ти и да видим какво ще правим. Пак не успяхме да видим какво ще е бебето, че се беше извъртяло с главата напред. Явно ще сме изненадани какво ще е. Ама всеки ми казва момче, че да видим. С килограмите съм малко зле качила съм 4 кг. досега и това много ме стресира. Ама какво да се прави. После ще се свалят.

Боги, мен всеки месец ме гледат с ехографа. Дори като получих контракции лекарката ме гледа и по-често.

Поли, добре дошла сред нас. хайде чакаме да кажеш какво ще е Бебето на годината. girl_wink

Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #258 -: юни 24, 2010, 10:32:20 »

Ренка,миличка колко съжалявам,но .....не се става лесно майка.Желая ти на теб и бебка много ,много здраве и спокойствие.
Момичета аз все забравям да ви попитам,моя доки в БГ ми каза на последната ФМ ,че бебко върви едричък и да го имам в предвид когато правихме прегледа бях в 21г.с. и бебо беше 0,500 грама.Търсих вчера в нета неща по този въпрос и за това исках да попитам и за вашето мнение.Вие  какво мислите.А искам да подчертая ,че на този доктор абсолютно и безрезервно вярвам.При вас как е с грамажите на бебко?

А като бях тук на преглед във вторник питах докторката колко см и грама е обаче тя се направи че не ме чу и нищо не ми каза,Дано следващия път да не е пак тя ,че нещо през пръсти ме гледа на ехографа
« Последна редакция: юни 24, 2010, 10:34:32 от juji » Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: юни 24, 2010, 10:50:16 »

juji, аз утре съм на ФМ и съм в началото на 21-ва седмица, така че живот и здраве ще ти дам моите данни за сравнение, но не се тревожи за размерите - до колкото знам може понякога да напредва, а след това да изостава в растежа... Вече нямам търпение утре да го видим и да научим повече информация и най - любопитното - пола  Girl_hide Аз съм в Гемина при доктор Цолова - някой може ли да ми каже колко ще ми струва прегледа  smile
Поздрави!
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: юни 24, 2010, 11:15:25 »

Боги, мен ме гледат всеки път и с вагинален и през корема  good
Рени, бързо да се оправяш и с бебо всичко да е наред  give_rose
Жужи, спри да четеш по нета, че кръвното ще ти скочи до тавана  blum да знаеш , че и моето бебче в 21г.с., в която съм сега е почти 500гр. - вчера ми го потвърдиха.

Светле, може би имаш предвид Фемина - на мен ми излезе 70лв., но не съм взимала снимки и всякакви др екстри.
« Последна редакция: юни 24, 2010, 11:17:35 от fiamaa » Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: юни 24, 2010, 11:18:45 »

Светле, феталната морфология във Фемина е 70 лв без записване на диск. Аз също съм много доволна от д-р Цолова, много е внимателна и всичко обяснява smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #262 -: юни 24, 2010, 11:26:11 »

А, момичета аз не се притеснявам за това,просто исках да сравня,а пък и аз самата съм се родила 4100 ,а сестра ми 5100така ,че не се учудвам.Просто ми стана интересно.
 svetla_ety ,ще чакам утре да ми кажеш как е при теб ,много късмет.
fiamaa ,аз сутринта си го премерих кръвното 115/80 blum аз само като си внуша някоя глупост го вдигам и то е моментно,иначе съм си с такова каквото написах постоянно.Даже се чудя дали заради това не ме боли главата особено като се наведа ме наболява и като се надигам от леглото тогава усещам неприятна болка в слепоочието
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юни 24, 2010, 11:50:49 »

Здравейте момичета, аз скоро не съм ходила на преглед, но тази седмица ще се обадя да ме прегледат преди моренцето....та за морето, ами по принцип не ее вредно, но има опасност да се заразиш с някоя бактерия. Иначе и аз си мисля, ако е приемлива водата да поплувам. Моята докторка ми каза, че после пак ще ме види и да не се притеснявам. И лекаря ми от ЖК и той ми каза, че след всичките тревоги едно море ще ми се отрази перфектно, така че...
Колкото до прегледа с ехограф...ами аз като съм с двама лекари се гледаме и по два пъти в месеца, даже в един от месеците и три пъти ми се случи. А от ЖК винаги ме гледа с вагинален, но аз нали имах проблеми и го отдавам на този факт. И моята "дундичка"  върви малко напред и в 19 седмица на ФМ беше 485 грама и сега нямам търпение да я видя. Аз сама си спрях пренатала (витамините), защото ям по 2-3 кг. плодове и то все различни и си мисля, че е излишно, но ще го обсъдя сега на прегледа...
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: юни 24, 2010, 11:53:39 »

Благодаря ви, милички за топлото посрещане give_rose Аз тъкмо се връщам от консултация. Гледахме се сума време с бебчо, голямо дупене ни се дупи, а таткото много се радва като го гледа как подритва с краченца.
Само съм притеснена, че имам някаква бактерия в урината и трябва да пия Зинат 250 в продължение на 5 дни.Дано не е нещо сериозно sad
Ами това е от мен, смъкнала съм килограм и половина от предишния преглед а бебчо е голям 11см, мисля си не е ли много за тези седмици, ама то с такива дълги мама и татко..... girl_wink
Това е за сега от мен. Целувки на всички по тумбачетата smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юни 24, 2010, 11:55:58 »

Поли, не се притеснявай за бактерията в урината и аз имам. Сега пия Неоренал и нещата се подобряват. Не забравяй, че бременните са по предразположени към такива неща. Успокой се и ще видиш, че след пет дни няма да има и помен от нея.  give_rose
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #266 -: юни 24, 2010, 12:35:38 »

Момичета,вие стерилна урина ли пускате или нормалната.Аз първият път си пуснах в БГ пълна кръвна картина и урина и се оказа ,че има бактерий някъкви ,обадих се на доктора ми и той каза да си пусна стерилна и тогава да видим какво ще правим.Като отидох да дам стерилната урина, жената която я прие ме успокои и каза ,че в повечето случай няма място за притеснение и не откриват бактерий.Аз не повярвах обаче като излезнаха резултатите нямаше нищо .Та за това ви питам
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: юни 24, 2010, 12:49:11 »

juji аз пуснах нормална урина, а след това стерилна.
« Последна редакция: юни 24, 2010, 12:52:27 от Поли » Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: юни 24, 2010, 14:00:06 »

Жужи, урината при мен беше стерилна, защото изследването ми го правиха докато лежах в болницата. Сега един месец ще пия лекарствата и ще го повторим.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: юни 24, 2010, 14:10:33 »

Привет на всички мамчета smile

И аз не съм се включвала доста време,но нямаше нищо ново покрай нас,пък и вие не бяхте ососбено редовни.Днес бях на ЖК и всичко е нормално,вървим си според седмиците и тежим около 900гр.(Да ви кажа това какво говорят върви напред,назад едро,дребно....си е малко бошлаф работа...Йоанна не трябваше да е повече от 3кг,а се роди 3650 така,че ...а изобщо има ли значение )
Относно ехографите гледат ме всеки път,но аз си го плащам,понеже се следя по ЗК при доктора,а тя поема само 3 ехо,от които аз вече 2 съм ползвала.

Жужи
мила мисля,че трябва да го караш много по-спокойно и хич да не се втелясваш.Няма нужда от чак толкова прекалени притеснения...не водят до нищо добро...казвам ти го от личен опит....другото,което е колкото по малко четеш в нета,тоооолкова по-добре,а и по принцип.Купи си една книжка ...няма нужда от повече и ще навлезеш в материята,както се казва.

Поли забравих да те поздравя....Добре дошла при нас  Welcome

За урината
- може да излязат някакви бактерии в нормалната,но общо взето в 90% от случаите като се пусне стерилна и нищо не отчита.

За морето - когато бях с Йоанна ходих на море,а да съм влизала в него има няма 1-2 пъти,беше ужасно мръсно и даже ме беше гнус да се потопя.Изкарах цялото време на басейн(проблеми с гъбички от там не съм имала,но аз си ги имам по принцип така да се каже..по време на бременност,поне 3-4 пъти лекувам тия гадинки и тази и миналата) Много докита препоръчват да се слагат тампони от най-малките,за да се спира достъпа така да се каже.Имаше и други бъдещи майчета тук,които бяха слагали освен мен.

Ренка мила дано повече не се налага да ходиш по болници и да изкараш остатъка от бременността спокойно и без излишни тревоги

Елева желая ти едно прекрасно моренце smile На мен така ми се ходи,но да видим дали ще има шанс

Фиамка,Светла Ети,Ниа   give_rose

Един съвет от мен,ако приемате....Мислете ПОЗИТИВНО и не се образовайте прекалено  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines