Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 12:31:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 4"  (Прочетена 130516 пъти)
 
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: юли 06, 2010, 19:31:09 »

Да допълня Валка - ето и Дни на отворените врати в още АГ болници - http://bg-mamma.com/actuals/full/2735. Хубавото е, че има по две датички smile
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: юли 06, 2010, 19:42:01 »

merilen, благодаря!
И аз да допълня, днес бях на отворени врати в Тина Киркова, бях се записала преди повече от месец...Тъй като групичките се формират по 10тина мами е необхо по-ранно записване, защото бройките бързо свършват smile
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: юли 07, 2010, 07:57:38 »

valka27  аз мога на 28 юли и ще се обадя още сега да се запиша. Ще се радвам, ако и някой друг се присъедини към нас smile
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: юли 07, 2010, 09:27:43 »

Съжалявам за двата поредни поста, но сега успях да се свържа с телефоните в Шейново и ми казаха, че няма свободни места за целия юли и аз се записах за 11 август. Ако някой мисли да ходи нека се обади по-рано да се запише, че явно бързо свършват бройките smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #334 -: юли 12, 2010, 09:50:48 »

Момичета,голямо затишие е настъпило тук,сигурно всички сте на почивка
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: юли 12, 2010, 11:09:16 »

   Ами то с това време ту вали ту е жега,незнам за вас,но на мен ми се спи по цял ден и само мързелувам и едва вечер излизаме да се поразходим по прохладното време. sleeping
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #336 -: юли 12, 2010, 11:15:01 »

Тук при нас заваля снощи и започна да духа вятър,и аз се зарадвах, но тази сутрин още в 7,30 слънцето беше много напекло и беше ужасна жега,разходих се за около час и се прибрах,малко кофти ми стана  и огладнях и си хапнах малко кисело мляко с мед та ми поразмина.
Сега така ме мързи ,че от един час се чудя кога ще готвя, а трябва да го направя по скоро ,че после няма да се седи в апартамента от горещина
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: юли 12, 2010, 11:27:30 »

Как сте готини мамчета?
Аз в сряда съм на лекар и ще се отчета след това blum
Juji направо ти съчувствам, усетих италианските жеги, направо е ад от горещина!
Аз да ви питам дали ви се е случвало, след секс да получите контракция. Случи ми се веднъж, корема ми на топка и твърд като камък, но това само за минутки и след това не се е повторило.
Четох една статия, че може да се получи т.нар. "щастлива" (или нещо такова) контракция... Дали трябва да се притеснявам?
Аз ще си питам и доки в сряда, но и тук да споделя  blush
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: юли 12, 2010, 11:42:11 »

Фиамче, немога да ти кажа за контракциите след секс, тъй като на нас ни е забранен от самото начало на бременността ми. Знам, обаче, че се случва и разтриването на корема с кръгови движения много помага за бързото отпускане. Говори за всеки случай с лекарката си, да не са започнали подготвителни контракции. При мен започнаха още в четвъртия месец и сега пия хапчета, за да ги няма.

Ще чакам в сряда да пишеш колко сте пораснали. Ние сме на преглед в събота. Да видим дали ще се покаже най-накрая нашето човече какво ще бъде.

Целувки на всички! give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: юли 12, 2010, 11:57:49 »

Фиамче, контракции си получила (втвърдяването), защото се е освободил окситоцин - или от оргазъм, или от смукането на зърната (когато роденото вече бебе суче, матката контрахира и спомага за нейното свиване). Галенето на корема по принцип предизвиква контракции, затова не се препоръчва (предполагам и лек масаж с кръгови движения). Общо взето окситоцинът предизвиква контракциите, а се освобождава при оргазъм и смукане на гърдите. Това обаче не са родилни контракции, с болки и спазми, напъни. Сподели с твоя док и му обясни кави точно са контракциите. Не сексът, като физическо движение предизвиква контракции, а освобождаването на окситоцин от високата степен на удоволствие. Има обаче други случаи, при които сексът е доста противопоказен и абсолютно забранен (плацента превиа и пр.). Безболезнените стягания на корема по принцип са подготвителни конвтракции, които не са опасни. Има случаи, обаче, при които самите родилни контракции не са болезнени и жените не ги разпознават. Затова е добре да описвате всичко на своите докита, те ще преценяват. Контракция е спазматична болка в кръста, ПМС болки, менстр. болки, чести позиви за уриниране, при което се пускат капки (т.е. не ви се пишка, добре е в такива случаи да следите дали няма изтичане и на води, на части). Общо взето това са родилни контракции, които са опасни и при такива симптоми веднага се обаждайтена док, не чакайте да ви мине, защото сте полегнали и пр. Може да има и друг вид болка, която да обозначава контракция, аз за тези се сетих.
« Последна редакция: юли 12, 2010, 12:00:01 от gostenka_82 » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #340 -: юли 12, 2010, 12:17:04 »

Аз това втвърдяване на корема го получавам от 6-месец понякога ниско долу друг път в страни от пъпа,но отпуска бързо и не са болезнени.В книжката ми прочетох ,че това били т.нар. контракций Бракстън-Хикс /ако правилно съм запомнила името  / и не били притеснителни.Но ще го споделя с доктора на последната фетална  мофология която ще ходя в края на месеца.Та в тази връзка да ви попитам според вас не е ли рано в края на юли  /термина ми е 7 октомври/ да ми назначат последна ФМ,то и аз не разбирам много де,но за друг ден нямаше часове .
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #341 -: юли 12, 2010, 12:30:51 »

Жужи, вьв Франция последният преглед е в 32г.с

Ти тогава коя седмица ще си?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #342 -: юли 12, 2010, 12:35:54 »

Ами сега съм в 27, май се пада към 30-та /все не мога ад изчисля правилно/.Но и докторката каза ,че това е периода.Е когато тогава да сме живи и здрави.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #343 -: юли 12, 2010, 12:37:01 »

Еми да, около там някьде се пада. На мен според тукашните стандарти ми се вижда нормално  good
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: юли 12, 2010, 12:44:58 »

Ренка, gostenche благодаря за бързото включване.
gostenche както винаги подготвена за всякакви отговори  give_rose, но все си мисля, че не е нещо притеснително (аз си пия и Магнезии) , както си го написала "освобождаването на окситоцин от високата степен на удоволствие" това ще да я е предизвикало.... Благодаря още веднъж  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines