Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 07, 2024, 03:56:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 4"  (Прочетена 130844 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: юли 01, 2010, 08:57:16 »

Разбира се, заповядай цък
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: юли 01, 2010, 13:10:05 »

Привет майчета, добре дошли на новите мами с пожелания за лека бременоост и здрави бебчета smile
Не съм се разписвала скоро, защото нямаше нищо ново покрай нас. Вчера бяхме пак на фетална при д-р Цолова. Бебка е 795 г, търкаше си с ръчичка очето,шава и рита як, всички органи са и ок, , но проблемът с кръвотока на лявата маточна артерия продължава. Цолова даже малко ме поизплаши с думите - "генерално няма проблем, но бебето ще се справи с едно по-ранно раждане, ако нещата се влошат", което направо ме хвърли в шаш и паника, та днес на консултации другият доктор се чудеше как да ме успокоява, че за момента няма индикации за никакво по-ранно раждане (което гинеколозите разбират до 32-ра седмица). Днес се обадихме и на един роднина от Майчин дом, та ще чуем и неговото мнение, че направо вчера не можех да си намеря място.

Иначе за месец съм качила 2 кг и от началото до тук вече съм +6 отгоре. Коремчето расте, за моя радост нямам отоци по краката и все още ми стават моите си сандалки. За съжаление нямам скорошни снимки, за да си изтипосам най-сетне и аз тумбата в темичката за коремчетата.

Целувки и галки на всички бебковци от нас с бебка
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #317 -: юли 01, 2010, 13:21:28 »

merilen,а ти в коя седмица си
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: юли 01, 2010, 13:34:27 »

Като чух merilen да казва за втора фетална морфология и се сетих да ви питам какво ви е мнението. И аз бях при Цолова и като цяло не ми каза да имам проблем - спомена като интересно че съотношението на пропорциите на главата е на границата на идеалното , но е леко към издължена, което си обяснихме с прилика с таткото  girl_wink а другото, по - сериозно беше, че явно ми е по - нисло разположена плацентата и самото бебе го нося по - надолу и това според нея значи да се пазя повечко, да не правя никакви опити за спорт (понеже аз попитах за водна гимнастика за временни) и като цяло да не се натоварвам и ми обясни ако ми се появи болка или кървене да тичам към болница.... girl_impossible Аз не се стреснах много и мисля сега на консултацията да питам и моя лекар, който все ми казва , че всичко си е наред и да не се тревожа за нищо smile. Та питането ми е дали според вас при тези обстоятелства да ходя на 2-ра фетална в 28-ма седмица, както ми поръча Цолова? Питам, понеже моя приятелка ми каза, че нейна приятелка като ходила тогава бебето било толкова голямо, че нищо не се виждало и даже и взели на половина пари... Не че ми е проблем да отида, ако това ще е за доброто на бебка, но дали не е излишно  crazy
Поздрави на всички!
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: юли 01, 2010, 14:01:42 »

juji, по последен менструален цикъл ме водят 26 седмица и 4 дни с термин 3 октомври, но реално съм 25 седмица, защото съм с по-късна овулация и бебка е направена 1 седмица по-късно, затова и не съм си сложила линийка.
Може би не съм се изразила правилно с думичките "втора фетална морфология", в 21-ва седмица ходих на фетална при Цолова, и тя каза, че след месец иска пак да ме види на фетална заради маточната артерия, вчера отново ми каза, ако има проблем с рязно повишаване на кръвно или тегло след 4 седмици отново фетална, ако не - след 6 седмици, просто тоя кръвоток трябвало да се следи, за да не прерастне в голям проблем, та затова на мен дотук ми се събират вече две фетални. За съжаление при мен си има проблем и ще ходя поне още веднъж sad
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: юли 01, 2010, 19:20:12 »

Мерилен, кръвопотока се следи на доплер, кръвопоток на матка, на пъпна връв - също. В смисъл, не е нужно да плащаш за ФМ, а само преглед нормален, като ще познаеш, че проверяват кръвопотока по шума - наподобява биене на сърце. Е, просто апаратът трябва да има доплер, защото не всички имат. При нарушен кръвопоток се предписват лекарства, но е важно да се следи, защото не е безобидно.
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: юли 01, 2010, 21:25:14 »

gostenka_82, всичко това ми е известно, останалите показатели са ок, просто и двата пъти е ФМ, защото Цолова следи бебка как се развива, как са органите,дали функционират нормално, и прегледът си продължава 40 мин. Важното е бебка да е добре, да се следим да не стане по-сериозно, пък дали ще плащам за доплер или ФМ в момента не е от значение smile
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #322 -: юли 02, 2010, 09:46:17 »

Привет момичета!
Сигурно Господ се смили над нас и прати малко по-хладно време тези дни  blum
Че иначе я бях закъсала с тези яки жеги smile
Ние сме на преглед на 08.07 точно преди да тръгнем за морето. Надявам се всичко да е наред  smile
Абе мен нещо взе да ме подпира под лявото ребро, и когато съм седнала си ме поболява. Трябва да се изправя или да се изпъна и тогава спира. Ще питам аз доки какво може да е.
Иначе бебо си ритка и се върти доста. Явно има достатъчно място  smile

Аз онзи ден пак бях на зъболекар да ми мажат венците, че много кървят  cray и ме болят, ама нямам как.
След като родя че ги лекувам.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #323 -: юли 02, 2010, 10:15:25 »

grahovaprincesa, и аз като теб имам проблем с венците,обаче моето не е от бременността,винаги съм си имала.Правя си разни отвари ама не действат,Сандрин добре действа ,но за кратко. Доволна съм от Лакалут.
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: юли 02, 2010, 10:22:09 »

grahovaprincesa като спомена за зъболекари -да ви питам момичета на някоя от вас да и се налагало да ходи да и правят пломба или нещо по-сериозно на зъбите?Мене започна един зъб много да ме боли и незнам дали мога да отида на зъболекар,защото ако трябва да ми прават пломба ще искам да е с упойка ,че сега не мога да търпя такава болка.
  А за венците и моите почнаха да се разкървавяват обаче си взех четка за зъби с много мек косъм и сега нямам такъв проблем.
« Последна редакция: юли 02, 2010, 10:24:37 от *trinity* » Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: юли 02, 2010, 10:35:15 »

И аз в понеделник бях на зъболекър, не бях ходила от 2 г. и всичко е наред, но моите зъби винаги са били мого здрави.  И аз съм с 2 ръце за Лакалут, ползвам я профилактично и много добре ми действа.
*trinity* , не съм сигурна че док ще се съгласи за упойка на една приятелка и вадиха мъдрец в 7 месец и беше без. Аз исках да ми извадят нокът на единия крак, но свеки не дава именно заради упойката. Дано ти мине бързо good
Да ви се оплача нещо в последно време съм без апетит, хапвам но не ми се яде хич, а само заради бебето, какво ми става и аз незнам pardon
Добре дошли на новите мами, леки 9 месеца give_rose
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: юли 02, 2010, 10:50:01 »

*trinity*   и аз миналата седмица бях на зъболекар и ми направиха две пломби, но аз имам много висок праг на болка и никога не искам упойка (даже преди време нерв ми вадиха без упойка).
Мисля, че упойките не са препоръчителни при бременност, но на една приятелка и слагаха някаква. Най-добре е да се консултираш със зъболекаря си.
Мерилен, стискам палци всичко да е наред и бебчо да си дочака термина smile
rosi09 и poli_toni лека бременност ви пожелавам smile
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: юли 02, 2010, 12:54:45 »

Относно зъбите - горчив е моя опит.И при двете бременности - пълна разруха.Няма проблем от каквито и да било манипулации,упойки също,слагали са ми,но са без адреналин.По леките неща ги правя при зъболекарката,по тежките при хирург във ВМА.
Активен
rosi_78
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29



« Отговор #328 -: юли 03, 2010, 15:34:38 »

привет момичетар при мен нищо ново
само да споделя, че и аз имах проблем с венците, доста кървяха и ме боляха
почистих зъбния камък и жабуркам с елудрил, да ви кажа има ефект
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: юли 06, 2010, 18:44:42 »

Здравейте, момичета, питах и в нашата темичка, но да питам и тук.
Има ли желаещи за записване на "Отворени врати" в Шейново?Не ми се ходи сама sad
правят се всяка втора и четвърта сряда в месеца.
ДЕН НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ
Мили бъдещи майки, Втора САГБАЛ „Шейново” организира за Вас всяка втора и четвърта сряда от месеца в 14:00ч., ДЕН НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ.
Ще имате възможността да видите родилна зала, болничните стаи, VIP зала, неонатологично отделение и да се запознаете отблизо с приятната атмосфера в болница „Шейново”.
За записване телефон 02 9659-481/482 – „Информация”.
Очакваме Ви!
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines