Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 00:46:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 4"  (Прочетена 134837 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #225 -: юни 15, 2010, 16:25:45 »

Благодаря ви момичета,аз съм си такава паника винаги. Zori83 ,това за шапчиците не съм го чувала ,но ми стана интересно,но на всякъде различни обичаи.Ние сме живяли в смолянския край и там пък има един обичай. Натози който пръв ти каже че си бременна да купиш друха.Сега с пример ще ви го посоча ,че нещо не се изразих май правилно.Майка ми имаше една позната която се опитваше да забременее и не се получаваше обаче отидоха двете на почивка и жената всяка нощ ставала да яде и омитала каквото и падне и майка ми и казала да знаеш че си бременна,обаче тя не вярвала.Връщат се от почивката и доктора потвърждава ,та тогава тази жена купи на майка ми някъква дреха не си спомням вече каква smile и тогава разбрах за този обичай.
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: юни 15, 2010, 19:57:38 »

juji не се притеснявай предполагам че ти става лошо от разликата в часовете.На мене също от няколко дни ми става от време на време лошо,защото малко си разбърках графика със спането.Недей много да се притесняваш и гледай да си по-спокойна за да може и бебчо да се роди спокоен.
  За тоновете незнам,но за покупките знаех за шапка ,но бях забравила кога се купуваше и още в четвъртия месец от голям мерак си купих комплект за изписване с много неща в него и шапка в неутрален зелен цвят-с един куршум няколко неща  yahoo и после като му отприщих края...пък те бебешорските неща са една сладурски и направо сега едвам се сдържам Momy
  Zori83 колкото до книга аз си бях накупила зимата една поредица дето продаваха с вестниците и си ги чета седмица по седмицаи бяха ми направили коледен подарък пак две книжки за бременността и после за отглеждането на детенцето.А пък за 8-ми март мама ми направи подарък една дост голям книжка с много полезни неща от бременността та до 10 годишна възраст,нно нали казах че са ми подаръци иначе аз май нямаше да си купя друга книга пък сега с тези съвсем.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: юни 17, 2010, 10:32:46 »

Грахова принцеса, тоновете започват да ги записват след 34 г.с., а някои докита направо в деветия месец.
Фиамче, честита принцеска, Тринити - на теб честит момък!!!
Мимозка - на теб също честит бъдещ син!!!
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #228 -: юни 17, 2010, 10:43:52 »

Честито на мамчетата, които вече знаят пола на бебенцата си  Bravo Това е един от най-вълнуващите моменти и започваш да си му говориш на той, тя, да мислиш име, да гледаш дрешки в съответните цветове ... ехххх  girl_in_love

Тази неписана традиция за купуване на шапчица и аз я приложих, когато усетих бебко за първи път, за да излезе с главата напред smile

А книжки - минаха ми доста през ръцете, не съм фен на американизираните четива и като най-добро /за мен поне/ отличавам "Близо до бебето" и "Бебе - начин на употреба" и двете от български автори. Тук намерих най-много полезни неща за грижата около бебо.   
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: юни 17, 2010, 10:55:11 »

Здравейте, момичета! Как ви понасят жегите? Аз щях да кажа , че всичко е наред, ако нямах един много задълбочаващ се проблем - подуваето на краката ми започна да придобива колосални размери и вечер изпитвам болка... Още преди няколко седмици ми се случваше, но отшумяваше като се наспя, а сега вечекъм 5 дни дори мисля, че се влошава - събуждам се вече подута... Някой може ли да даде идеи, освен вечер да си дигам краката на високо и да ги кисна в студена вода, а и солта се стремя да огранича, но за сега явно това не е достъчно. Нужно ли е според вас специално да бързам да звъня на лекаря или да си изчакам часа и там да го разпитам  crazy
Поздрави!
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #230 -: юни 17, 2010, 11:10:04 »

svetla_ety и лекаря ще ти каже тези "илачи", които прилагаш и сега + почивка. Това, което можеш да добавиш още е масаж на стъпалата и глезените от половинката. Има разни ароматни бани за крака /аз имам от Аvon/, които също можеш да опиташ. Друго изцеление до сега не съм срещала, но ако някой знае и аз ще се радвам да го науча smile   
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #231 -: юни 17, 2010, 11:17:21 »

Кате,как мина рожденният ден,как се чувстваш?
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юни 17, 2010, 11:29:18 »

Катинка, тази книжка не е ли написана от д-р Луис Боргенхит и д-р Джо Боргенхит??????
Бебето - ръководство за употреба, една малка, зелена или синьо-зелена.

Или ти говориш за друга???
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юни 17, 2010, 11:33:42 »

Катинка, тази книжка не е ли написана от д-р Луис Боргенхит и д-р Джо Боргенхит??????
Бебето - ръководство за употреба, една малка, зелена или синьо-зелена.

Или ти говориш за друга???
Гостенче, друга е smile
http://www.book.store.bg/p22225/bebe-nachin-na-upotreba-d-r-ivo-pavlov-poli-manolova.html
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юни 17, 2010, 11:42:18 »

Аха, ясно, е аз съм чела-недочела  blush хихих  tease
Активен
Neli_87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Щастлива майка на прекрасни деца!


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юни 17, 2010, 20:23:48 »

 Минавам да се отчета-нашите гащи са сини и от три дни вече раздаваме силни ритници!Честито на всички,които са научили пола! Bravo
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #236 -: юни 18, 2010, 07:23:28 »

Нели, честити сини гащи  stork-boy и първи ритничета - много е вълнуващо
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: юни 19, 2010, 15:34:33 »

Svetla, aко много ти се подуват краката още е добре да увеличиш и количеството вода, но е добре и доки да те види, но за да не се притесняваш много до прегледа, ако имаш възможност проверявай си по-често кръвното. Но не се притеснявай и моите крака са ужас...колената ми стават като на баба ми, а глезените и краката ми са като палачинки...вече ми стават обувки от 39 и 40 номер, но само на ширирна, иначе на дължина са ми като на малкия Мук.... като си направих изследвания всичко ми беше ок...просото е мнооого горещо.
Аз пък вече съмс 13 килограма отгоре и започвам да се депресирам...натова отгоре и се цепя прогресивно, въпреки, че не спирам да се мажа...аз си правих сметката crazy като родя да съм 74, а аз сега съм 70 shok. Направо съм като мечка...непознати като ме питат и ме питат кога ще раждам...
 blum
Видях, че по-назад има писано за плодове и контракции...ами такъв плод, доколкото съм чувала и чела е ананаса...той може да предизивика такива и чай от боровинка или някакъв такъв плод беше...черешите са много полезни, а за динята да не говорим...в нея има мноого фолиева киселина и магнезий, както и витамин С...
« Последна редакция: юни 19, 2010, 15:53:22 от m_eleva19 » Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: юни 20, 2010, 20:42:25 »

Отново съм на линия  blum
ЧЕСТИТО на всички мамчета узнали пола на бебоците Girl_hide

Елева не ми се говори за кила,че  angry
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: юни 21, 2010, 09:02:46 »

  И аз да споделя за килограмите незнам при вас как е ама аз до 5-я месец почти не бях качила и сега главоломно почнах да качвам килограм след килограм.Сега съм в началото на 6-я месец и вече съм с 5 кила повече от предишния  Плачещо момиче и не ми се мисли какво ще стане след три месеца!
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines