Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:02:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Имахте ли първа брачна нощ?
Да - 54 (62.8%)
Не - 32 (37.2%)
Общ брой гласове: 86

Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли такова нещо като първа брачна нощ?  (Прочетена 127384 пъти)
 
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: ноември 08, 2007, 12:42:08 »

Ние може и да сме едни от "редките птици" които имахме "първа брачна нощ" в истинският смисъл на думата!  danceg Заявявам го с лека гордост!  give_rose
Моите, а и за моя радост и възгледите на милото са "първият е и последен" в смисъл, че човек се пази за "Идеалният Той" и "Идеалната Тя"! И да ви кажа си струваше моето 19 годишно "чакане", а и по-думите на милото и неговото 23-годишно "сачуване"!  yahoo
Ние, така да се каже сме планирали всеки детайл на нашата брачна нощ! Специално избрахме дата на сватбата да не съвпада с менструалният ми цикъл за денят на сватбата и медените 10 дни, така че нямахме неприятни изненади! 
Към 23:30 просто си се измъкнахме от сватбата ни  give_rose (само да спомена, че тука си е такъв обичаят, така че не е било неучтиво от наша страна! Което си е според мене страхотен обичай, гостите са си останали до сутринта). Бяхме си наели хотелски апартамент за две нощувки, защото милото искаше добре да си отпочинем преди сватбеното пътешествие.  Dance Спалнята ни беше романтично украсена...  blush имахме си и "специална програма по усвояването на другият"  blush И въобще си беше ИСТИНСКА ПЪРВА БРАЧНА НОЩ с всичко първо!!! Затова не съм съгласна със:
Според мен такова животно като първа брачна нощ няма.
Момичета ИМА!!! Нещо повече - първата брачна нощ е и едно красиво начало на едно щастливо семейство! Само проблемът е в това, че днес в обществото ни все по-малко се държи на моралните ценности, което е жалко! А по-жалкото е че ние губим като не се съобразяваме с тях а се осланяме на "популярността", защото само този който е минал през хиляди безразборни връзки е "cool", или поне това ни се натрапва непрестанно по филмите и медиите. Но истината е, че след "n-тата" връзка, дори да срещнеш правилният човек вече нямаш какво да му дадеш, защото си се раздавал на предходните си партньори. Не искам да засегна никого!!! Само искам да ви кажа че не си "задръстен" ако пазиш най-съкровената си същност за "Правилният Той или Тя", защото от опит ви го казвам няма да съжалявате! Сега със съпругът ми нямаме нужда да крием миналото си, или да се усещаме виновни за минали грешки! Започнали сме и двамата "на чисто"! А мисля, че това е тайната за сполучливият и щастлив брак! Времето ще покаже!  heart
« Последна редакция: ноември 08, 2007, 12:56:51 от PetraShili » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: ноември 08, 2007, 14:50:50 »

със затаен дъх четях всеки ред от поста ти @}->--възхищавам се и на двамата!!!решението е било само ваше и сте си го спазили както е трябвали и най-важното е че това ви кара да се обичате още повече!!и да сте така силно отдадени един на друг!!!!това не означава че другите двойки не са така!!!!всеки го приема по свой начин и за себе си избира най-правилното решение  @}->--браво момиче!!
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #137 -: ноември 08, 2007, 15:06:15 »

Уау, как сте се намерили,бе хора.Като чета поста все едно съм в някакъв  романтичен филм.Дано сте винаги толкова щастливи!
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: ноември 09, 2007, 11:30:50 »

Но истината е, че след "n-тата" връзка, дори да срещнеш правилният човек вече нямаш какво да му дадеш, защото си се раздавал на предходните си партньори [...] Сега със съпругът ми нямаме нужда да крием миналото си, или да се усещаме виновни за минали грешки!

Петра всичко, което си казала, звучи просто прекрасно и мисля, че никой достатъчно интелигентен човек няма да те помисли за задръстена, напротив личи си че не си задръстена, а си човек с високи и истински морални ценности. Но след като ти самата вярваш в тези ценности и ги спазваш, не е задължително да заявяваш, че всеки който не ги спазва е извършил някакво голямо престъпление, което трябва да крие от партньора си. В модерния свят е нормално сексуалните контакти да започват в по-ранна възраст отколкото по времето на родителите ни например, защото сме много по-свободни, предразсъдъците са намалели и охулването на това да правиш секс преди сватбата не е толкова разпространено. Изказването ти колкото и възвишено да звучи ни поставя нас момичетата, които сме имали предишни сексуални партньори в графата "износени чанти" така образно да го формулирам. Казваш, че няма какво да дадем на избраника, защото сме се раздали  Oh my ... crazy ohah Доста надменно звучи  angry Значи само защото съм правила секс преди сватбата аз нямам други морални ценности, които да дам на съпруга си, така ли? И трябва да се чувствам използвана и празна отвътре?! Плюс това аз не смятам това, че съм правила секс преди сватбата за грешка, заради която трябва да се чувствам виновна или която трябва да крия  crazy Споделила съм му и на него не му пречи, дори напротив чувства се горд, когато му кажа, че той е най-добрия сексуален партньор, който съм имала. Според мен пък не е лошо да има човек малко опит в тази сфера и да се е наситил на такива преживявания, за да не ламти за "забранения плод" когато вече е женен.

Ние също направихме нашата първа брачна нощ специална макар че не сме си първите и не го правим за пръв път. Според мен не е важно кой ще е първият, а кой ще е последният ти партньор!  smile
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 10, 2007, 21:23:48 »

 stop Не съм възнамерявала да засегна НИКОГО! resent Много се извинявам на всички момичета, които се усещат засегнати от моето изказване!  Girl_hide
Това е само мое наблюдение, което в никакъв случай не е миродавно 100%!
Изказването ти колкото и възвишено да звучи ни поставя нас момичетата, които сме имали предишни сексуални партньори в графата "износени чанти" така образно да го формулирам. Казваш, че няма какво да дадем на избраника, защото сме се раздали  Oh my ... crazy ohah Доста надменно звучи  angry

 Hmmm Може би си права, затова за да няма и други обидени реших да го изтрия. (ако е възможно модераторът да ми позволи да редактирам поста си, защото аз се опитах но нямам функция "промени" или "премахни").

Според мен не е важно кой ще е първият, а кой ще е последният ти партньор!  smile

Много правилно!!!
« Последна редакция: ноември 10, 2007, 21:25:32 от PetraShili » Активен
Patita
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 102



« Отговор #140 -: ноември 11, 2007, 11:39:25 »

макар че не сме си първите и не го правим за пръв път. Според мен не е важно кой ще е първият, а кой ще е последният ти партньор!  smile

Много точно казано!  good
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 11, 2007, 11:52:56 »

Аз съм съгласна напълно с Албена  good И ние не сме си първите, но имахме страхотна брачна нощ  DANCE
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 11, 2007, 12:32:48 »

Аз си мисля,че всеки им аправо да избира кое е най-добре за него, но разбира се без да прави такива кардинални изрази и заявления, та да обиди другите...Мисля,че и аз мога да изкажа мнение по въпроса, тъй като съм нещо по средата на всички,които са се изказали до сега....
Мила Петра, много  ехубаво това, което ви се е случило, но слава Богу, че си изкарала късмет...Първо, че все пак сте ходили малко преди да се ожените и не е било необходимо да чакате прекалено, за да изконсумирате любовта си, второ -и двамата сте били на едно мнение по въпроса, трето -все пак не си чак толкова престаряла за "първия си път", четвърто -изкарала си късмет и за това, че все пак явно сте доволни един от друг в леглото, ако ме разбираш....И сега ще ти кажа защо ти изброих всички тези неща от моя опит...
Бях на 18г. когато тръгнах с моя мъж и макар и да съм имала няколко връзки преди него се случи така,че той ми беше първия все пак...НО, просто така се стече живота за мен и то не защото специално съм се пазила...Освен това ние ходихме 8г. преди да станем официално мъж и жена, но едва ли този подпис е трябвало да ни накара да чакаме 8г! за да изконсумираме любовта си blushДругото,което е-сексът е много важна част от връзката,от брака....и е хубаво да прецениш преди да подпишеш дали ще си допаднете и в леглото все пак...Чувала съм за какви ли не неща-от невъзможност за извършване на акта,до садистични изпълнения...Не че без секс не се живее,ама чак пък толкова....Та за това ти казвам,че при вас добре са се наредили нещата, ама не всеки път става така!А и някои мъже като се отприщят, та иди ги търси после...(ако ме разбираш).
Освен това моето положение не ме кара да уважавам по-малко останалите момичета с по-голям сексуален опит-даже напротив!Стига да им е било от полза и да са били щастливи с дадения човек не виждам нищо срамно и неморално-та това е едно от най-естествените неща на света...двама души,които се обичат или привличат да изконсумират връзката си!
Та при нас и след 8г. заедно и многократно изконсумирване на нашата любов-в първата брачна нощ "десерта" пак ни се услади girl_wink
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 12, 2007, 14:16:57 »

тук се е разразил проблем.
Тони - моята история е точно като твоята и аз на 18 за пръв път бях интимна с моето момче и от тогава до сега все с него. Не че съм си го поставяла за цел или нещо подобно просто така се случи. Той ми е първият, ще ми остане и последният.
Съгласна съм с Тони, че нищо не променя подписът, а ние не сме чакали нито ден, за да консумираме любовта си.
Смятам обаче, че няма нищо лошо, когато и двамата партньори изпитват удоволствие от секса на емоционално и физическо ниво да се случва секса, въпреки, че нямат нито планове за дълга връзка, нито за брак.
Важното е да се чувстваме добре, а не да се водим от предразсъдъци.
Не изпитвам някаква специална гордост от факта, че мъжът ми ми е първият сексуален партньор - това има своите + и -, но не съжалявам, че така се е случило. Мисля, че животът е твърде кратък, за да се чака нещо. Човек трябва да се наслаждава на всеки миг.
Ох започна да звучи много поучително, спирам pardon
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #144 -: ноември 15, 2007, 15:15:38 »

Тони и Ива,и аз съм като вас(т.е.че съм била само с един човек,сегашният ми приятел,само че не бях на 18,а на 16).Но то просто така се случи  pardon Не съм го планирала,нито съм знаела,че така ще стане  scratch one-s head Просто оставих нещата да се развият,пък докъдето стигнат  pardon А те взеха,че стигнаха до годеж  Wink blum Но все пак всеки сам си решава.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: ноември 15, 2007, 23:17:04 »

Извинявам се за  :offtopic:ама май ще трябва да си направим и една тема "клуб на жените с един мъж" 8PВсе пак се радвам,че в днешно време се намират и доста такива-мислех,че сме рядкост... Bravo give_rose
И все пак важното е първа брачна нощ да има,а ако не то цял брак имаме на разположение за колкото брачни нощи си искаме yahoo
А сега докато го пиша ми хрумна,че никъде не е казано да сме девствени тогава =]Не се казва "първа полова нощ",а "първа брачна", т.е. първа нощ за двойката като официално семейство... girl_wink
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: ноември 16, 2007, 09:31:26 »

точно така Тони - абсолютно вярно, първата нощ, в която сме заедно и сме семейство:)
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: ноември 16, 2007, 12:12:02 »

браво на Тони Bravo за умното прозрение good
нашата не беше вечерта след сватбата,защото бяхме капнали,прибрахме се с кръстниците в апартамента и уж щяхме да спим а сме бъбрили цяла вечер.Иначе "първата брачна нощ" беше на меденото пътешествие!
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #148 -: ноември 16, 2007, 14:41:46 »

Извинявам се за  :offtopic:ама май ще трябва да си направим и една тема "клуб на жените с един мъж" 8PВсе пак се радвам,че в днешно време се намират и доста такива-мислех,че сме рядкост... Bravo give_rose
И все пак важното е първа брачна нощ да има,а ако не то цял брак имаме на разположение за колкото брачни нощи си искаме yahoo
А сега докато го пиша ми хрумна,че никъде не е казано да сме девствени тогава =]Не се казва "първа полова нощ",а "първа брачна", т.е. първа нощ за двойката като официално семейство... girl_wink

 good Важна е романтиката,освен всичко друго.А кой казва,че не може да я има,ако жената не е девствена?!Даже малко странно звучи  crazy
Активен
Patita
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 102



« Отговор #149 -: ноември 25, 2007, 12:11:20 »

Даже май /поради някои разбираеми причини/ ако жената е девствена, първата брачна нощ ще й донесе смесени чувства, така де, първият път не е като по филмите когато ти се случва на теб.... приказните преживявания идват с опита, просто такава е действителността, дори и да не звучи романтично
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines