Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:17:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Имахте ли първа брачна нощ?
Да - 54 (62.8%)
Не - 32 (37.2%)
Общ брой гласове: 86

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли такова нещо като първа брачна нощ?  (Прочетена 127485 пъти)
 
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: ноември 26, 2007, 11:54:31 »

съгласна съм с теб Patita,
постепенно жената се научава какво точно и е приятно и кое и доставя най-голямо удоволствие blush
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: ноември 26, 2007, 14:36:20 »

Уааааааааааууууууу, Петра! Само това мога да кажа!!! Истински се изненадах от това, което споделяш. Мога ли да попитам откъде си?

Много е хубаво, че вярваш във въпросното пазене, че се гордееш с това и т.н. Щом това те прави щастлива, е чудесно!!! Наистина!
Нооо на мен ми изглежда малко нереално. Първо, незнам как на някои жени им е много хубаво първия път, за мен е по-скоро болка ... Второ, "пазенето" изобщо не е гаранция за успешен брак, изобщо. Важно е след брака какво правиш. Ако наистина обичаш човека, ще те интересува само той и няма значение какво е било преди, а има значение какво ще е занапред. И наистина е леко рисковано след подписчето да разбереш и в леглото как е ... Брака е толкова сериозна крачка, че трябва да познаваш човека във всяко отношение, включително и в това. Никога не можеш да си сигурна, че го познаваш напълно или че това е "идеалния" ... надяваш се, че е така.

Виждам, че не си искала никой да обидиш с изказването си, затова не бързай даго триеш, отстоявай позициите си щом вярваш в тях. Ти се извини на момичетата, които са се почувствали засегнати. Аз не се засегнах, само адски се изненадах, че така пламенно вярваш в идеята, в човека, в морала ... Но мен лично живота ме е научил никога да нямам прекалено голямо доверие на никой.


Активен
jennifer
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Да живее любовта :)


« Отговор #152 -: декември 06, 2007, 17:53:21 »

Ние може и да сме едни от "редките птици" които имахме "първа брачна нощ" в истинският смисъл на думата!  danceg Заявявам го с лека гордост!  give_rose
Моите, а и за моя радост и възгледите на милото са "първият е и последен" в смисъл, че човек се пази за "Идеалният Той" и "Идеалната Тя"! И да ви кажа си струваше моето 19 годишно "чакане", а и по-думите на милото и неговото 23-годишно "сачуване"!  yahoo
Ние, така да се каже сме планирали всеки детайл на нашата брачна нощ! Специално избрахме дата на сватбата да не съвпада с менструалният ми цикъл за денят на сватбата и медените 10 дни, така че нямахме неприятни изненади! 
Към 23:30 просто си се измъкнахме от сватбата ни  give_rose (само да спомена, че тука си е такъв обичаят, така че не е било неучтиво от наша страна! Което си е според мене страхотен обичай, гостите са си останали до сутринта). Бяхме си наели хотелски апартамент за две нощувки, защото милото искаше добре да си отпочинем преди сватбеното пътешествие.  Dance Спалнята ни беше романтично украсена...  blush имахме си и "специална програма по усвояването на другият"  blush И въобще си беше ИСТИНСКА ПЪРВА БРАЧНА НОЩ с всичко първо!!! Затова не съм съгласна със:
Според мен такова животно като първа брачна нощ няма.
Момичета ИМА!!! Нещо повече - първата брачна нощ е и едно красиво начало на едно щастливо семейство! Само проблемът е в това, че днес в обществото ни все по-малко се държи на моралните ценности, което е жалко! А по-жалкото е че ние губим като не се съобразяваме с тях а се осланяме на "популярността", защото само този който е минал през хиляди безразборни връзки е "cool", или поне това ни се натрапва непрестанно по филмите и медиите. Но истината е, че след "n-тата" връзка, дори да срещнеш правилният човек вече нямаш какво да му дадеш, защото си се раздавал на предходните си партньори. Не искам да засегна никого!!! Само искам да ви кажа че не си "задръстен" ако пазиш най-съкровената си същност за "Правилният Той или Тя", защото от опит ви го казвам няма да съжалявате! Сега със съпругът ми нямаме нужда да крием миналото си, или да се усещаме виновни за минали грешки! Започнали сме и двамата "на чисто"! А мисля, че това е тайната за сполучливият и щастлив брак! Времето ще покаже!  heart


Аз пък ще заява с Лека гордост,че няма да имам "първа брачна нощ" в "истинсия" смисъл на думата ,както ти казваш! И съм горда от това,че не съм от "редките птици" дето се пазят за след сватбата. Радвам се,че мога да споделя любовта си с човека до мен,СЪС или БЕЗ сватба!  Не смятам,че нито аз нитои което и да е жена няма морални ценности заради това,че сме с човека който обичаме и "консумираме" любовта си! Не в това се оценява един човек!!  Не си и права като казваш,че няма какво да му дадеш на пратньора си след "n-tata" връзка! Бъдещият ми съпруг,не ми е 1-ят,нито-2ят...Но съм повече от щастлива с него  и мога да му дам цялата си любов която имам! И се чувствам преизпълнена с любов която искам да му я дам! Нито пък се чувствам виновна за миналото си!
Абе девойко то изобщо знаеш ли какво си писала??? ЗНаеш ли колко много жени може да да засегнеш с тези твой"умни" разсъждения!?!?!  slap  Къде ти е логиката..." Но истината е, че след "n-тата" връзка, дори да срещнеш правилният човек вече нямаш какво да му дадеш, защото си се раздавал на предходните си партньори. Не искам да засегна никого!!! Само искам да ви кажа че не си "задръстен" ако пазиш най-съкровената си същност ..." За какви истини ми говориш и след това се обясняваш,че не искаш никои да засегнеш!!! А и не знаех,че "най-съкровената" същост е девствеността ти,човек има и сърце ако ако не знаеш! Абе направо се потресох от твоите изказваници!  angry    tuktuk А и си толкова далече от истината за "сполучлив"брак.  Семейство не се гради върху това дали мъжа ти е 1ия или не! 
Ще спирам с кометара ми,за да не стана по-лоша! 
Хората са казали "Два пъти мери,един път режи!" Преценявай си думите,защото по този начин засягаш много хора!!!   bqsnasym  bqsnasym bqsnasym
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: декември 06, 2007, 21:51:20 »

Мила jennifer, няма нужда от такъв тон и толкова нерви! Успокой се малко и прочети по-надолу да съм се извинила и да съм казала, че за да няма повече обидени бих искала да изтрия крайния дял на поста си, но нямам тази възможност. А освен това мисля, че тук не сме да се обиждаме и да се пълним с разни одрицателни емоции а всеки да си изкаже мнението. Аз зачитам твоето - културно е и ти да зачетеш моето, то са си мои убеждения а ти си имаш пълното право да си съгласна или не но няма нужда от нагрубявания! Още веднъж моля модераторите да допуснат да редактирам поста си.
Активен
jennifer
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Да живее любовта :)


« Отговор #154 -: декември 07, 2007, 00:02:52 »

Тона ми е въз осонова на твойте думи за морални ценности,кой е най-добрия начн да се гради семейство и т.н Почувствах се обидена от това което си написала. Не съм казала нищо по въпроса за това дали зачитам или не зачитам твойте разбирания. Коментара ми се основава на това какво си написала,че няма какво да дадеш на следващия си парнтьор,че няма морал и не е нужно да се повтарям. Всеки може да изкаже мнение, но твоето е един вид обид към другите които не се"пазиме" за след сватбата.
Наистина нямам нищо против това да изчакаш първата си брачна нощ,аз имам много приятелки от Турция и Египет които също чакат сватбения си ден,но те не говорят за морали и прочие.
Както и да е...написах това защото не ми стана приятно,все едно другите сме "втора"ръка.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #155 -: декември 08, 2007, 14:29:49 »

Мацки,не се карайте!Щом сте щастливи с мъжете,които имате,останалото нищо не значи.Кой (не )бил,с кого (не) бил и какво (не) правил преди това има ли изобщо някакво значение?!Нали сега сте щастливи,миналото си е минало,оставете го там!Съгласна съм,че PetraShili малко странно се е изказала,признавам,че и аз прочетох поста с изписана лява вежда,но,доколкото разбрах,нейният възглед идва от обществото,в което живее и там е прието да се мисли и говори така.В тамошен форум биха чели моето мнение по въпроса с вдигната вежда.А за нас тук,в това число и за jennifer ,нещата стоят по много различен начин.И този факт няма да се промени,с или без нерви  pardon Просто всеки с мнението си,момичето не е искало никого да обиди,това си е найната гледна точка,нека не се боим от разнообразието.А това,че ние не я възприемаме и не се чувстваме неспособни да дадем любов дори на n-тият мъж в живота си,е само в наша полза  blum Защото живеем в 21 век и в България,реалистки сме и имаме добро самочувствие  blum pardon Аз,по въпроса със самочувствието,да ви кажа честно,смятам,че и на 50 години да стана,че и стотици мъже да съм имала,това няма да намали и с милиграм сексапила ми  ROFL blum И че ще съм винаги привлекателна за мъжете в моята възрастова група,ща имам какво да им дам и те с удоволствие ще го приемат  ROFL ROFL ROFL
« Последна редакция: декември 08, 2007, 14:32:02 от Diavolinkata » Активен
jennifer
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Да живее любовта :)


« Отговор #156 -: декември 08, 2007, 18:16:33 »

Аз,по въпроса със самочувствието,да ви кажа честно,смятам,че и на 50 години да стана,че и стотици мъже да съм имала,това няма да намали и с милиграм сексапила ми  ROFL blum И че ще съм винаги привлекателна за мъжете в моята възрастова група,ща имам какво да им дам и те с удоволствие ще го приемат  ROFL ROFL ROFL

хахахаха,Това ми хареса!  ROFL ROFL Добре казано  good
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: декември 10, 2007, 18:50:18 »

добре, че сте успокоили тона в темичката.
бесхе станало доста страшно Wink
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: декември 11, 2007, 20:39:13 »

smile Вярно големи страсти са се разгоряли тук smile!
Аз съм от тия дето са нямали първа брачна нощ както трябва smile. Бяхме толкова изморени, че изобщно не сме мислили за секс, ако това се има в предвид под първа брачна нощ?! Когато се прибирахме ни наваля дъжд, а аз преди това си загубих някъде чадъра. Ама толкова свежо се почуствах - след 11 часа пазене на прическа, рокля, грим... - най-после можех да се отпусна. С моя Деянчо набързо разчистихме масата и измихме чашите от гостите у нас. После около половин час си развалях прическата. На Деян му беше много забавно да вади една след друга всичките над 35 фиби smile. И накрая си заспахме  ROFL
Не е романтично, но си беше така.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #159 -: декември 11, 2007, 21:36:35 »

Ихааа,как съм я позабравила тази тема, а тя станала интересна! Bravo
Да се набутам и аз между шамарите /дето още не съм имала първа брачна нощ tease/.
Няма да коментирам позициите на момичетата не за друго, а защото нечия лична позиция си е именно лична позиция-демек не ме касае. blum Тя си е важна за самия човек.
Само ще кажа, че-слава богу!- няма да се омъжвам за мъжа, с когото съм "станала жена". И, слава богу, първата ми брачна нощ няма да повтори кошмара на първата ми сексуална нощ. laugh Не искам да се сещам колко гадно беше, така че-благодаря, аз искам хубав секс през първата брачна нощ,а не напъни да издържиш на болката и да се мъчиш да изпиташ нещо по-различно от негативна емоция. bad
И това не зависи само от партньора,то си е физиология! И не ми се мисли да си бях останала само с един мъж- нямаше как да разбера, че той не е за мен, че има и по-хубаво, и да оценя човека, с когото съм сега. А ако говорим за морал по принцип- ако мъжът ми е с по-консервативни разбирания, не знам как щях да обяснявам и липсата на кръв през първата брачна нощ-при мен просто нямаше pardon Сигурно защото спортувах-така съм чувала.
И изобщооо-браво на момичетата, които са уцелили партньора си от първия път- и в любовта, и в секса. Bravo Но да не забравяме, че това се случва много,ама много рядко! pardon Не бих заменила това, което съм получила като опит/да, и такъв blush/,белези,мъдрост и т.н. от връзките си,за да мога да бъда най-пълноценна и мъдра за човека, с когото ще прекарам живота си!
А първа брачна нощ си е първа БРАЧНА, както сте казали. Така че си е нещо специално при всички случаи,независимо как ще я прекараме! good
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #160 -: декември 11, 2007, 21:53:43 »

И, слава богу, първата ми брачна нощ няма да повтори кошмара на първата ми сексуална нощ. laugh Не искам да се сещам колко гадно беше, така че-благодаря, аз искам хубав секс през първата брачна нощ,а не напъни да издържиш на болката .И това не зависи само от партньора,то си е физиология!

Да,за това съм много съгласна  good good !!!Все пак усещането си е кофти,а първата брачна нощ е хубаво да си я запомним с други неща,не с болка.Колкото и да е хубав от една страна първия път(поне при мен беше наистина хубав  pardon ),самият секс е болезнен,гадно е усещането.Направо може да ти развали представите за секса изобщо,да не говорим пък,ако си имал някакви големи очаквания(по-добре да ги имаш за преди това,а не за по време на...  crazy) .И аз не искам да изпитвам това на първата си брачна нощ  pardon
Активен
Velislava
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: декември 12, 2007, 14:53:02 »

Ами тя винаги я има,ноща след сватбата си е първа брачна нощ,ама въпроса е дали ще спазим ''традицията'' за първата брачна нощ.Ние въпреки уморота се отдадохме един на  друг,беше много романтично,от хотела ни бяха спретнали много ''романтика'':свещи,шампанско,ягоди,рози.... любов заедно
Активен
darning
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #162 -: декември 12, 2007, 22:42:01 »

И ние имахме "първа брачна нощ" и си мисля че адреналина от цялото преживяване през деня ни държеше в доста добра форма.  Wink
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: декември 12, 2007, 23:06:52 »

Аз реших че след луд купон до сутринта ще сме гроги и си имахме вместо Първа брачна нощ - Последна извънбрачна. Беше вечерта преди сватбата и беше вълшебна, милото още ми говори за тогава  girl_in_love twohearts gu6 infatuated
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: декември 13, 2007, 12:50:50 »

Ха!  good good Това ми хареса много, последна извънбрачна, ще запомня.

А когато ми мине сватбата ще разкажа как са протекли нещата blush


Моля НЕ използвайте 4 и 6 вместо букви!!!
« Последна редакция: декември 13, 2007, 23:47:13 от Bulechka » Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines