Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 09:19:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 7 част  (Прочетена 181399 пъти)
 
@sTR@
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #525 -: юли 10, 2010, 08:44:19 »

Възможно е някой да ми се е направил на важен за акта за раждане...

Наистина искат акт за раждане, дори и копие от акта. И да, наистина не пише никъде какво точно се изисква от теб да носиш, но веднага са готови да ти се скарат ако го повдигнеш като въпрос.
Ако променяте и шофьорска книжка и същевременно имате промяна на адрес или имена, трябва да го направите в КАТ, тъй като в районните управления се издават ш. книжки само с изтекъл срок на валидност.
Активен
@sTR@
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #526 -: юли 10, 2010, 08:52:59 »

А колко време след като сключите брак трябва да си изкарате нови документи??
Срокът е до 1 месец след брака, тъй като подлежим на глоба ако не спазим срока. Ако ще променяте пълен набор от документи, първо може да го направите с личната карта и международния паспорт, тъй като шофьорска книжка се издава на база на вече новата лична карта. Аз не пожелах да сменям международен паспорт, но изискаха от мен да го занеса при получаване на личната карта, за да бъде унищожен - въпреки оставащия срок до изтичането му, той не бил вече валиден документ заради променените име и адрес.
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #527 -: юли 10, 2010, 11:36:20 »

Момичета, аз попаднах в сления казус: планираме да заминем на меден месец на точно на 29-тия ден от сватбата. Но тъй като ще е нужно да дадем паспортните данни (най-малкото имената по паспорт) при резервацията, не смея да рискувам да подам заявление за подмяна на документите преди това, че само господ знае как ще ми изпишат имената (не са много стандартни), а и не знам дали ще са готови докато заминем, като се има предвид лудницата напоследък и "спазването" на сроковете от нашата администрация.
Обаче, като се върнем, ще е минал повече от месец след сватбата... Някой има ли идея каква е глобата за неспазване на срока? Да знам дали си струва да се юркам да ги подменям и съответно, да съм на нокти дали ще са готови навреме? Щото ако е нещо символично глобата (20-тина-30лв) няма смисъл да си създаваме главоболия...
П.С. Пиша тук, не само защото сте подхванали темата, а и защото съм варненка и май няма да си сменям адресната регистрация по постоянен адрес, макар 8 години вече да живея в София, и както се оказа, там и ще си остана sad. Обаче не се давам - документите ми са варненски, колата ми е с варненска регистрация и, най-вече, душичката ми си остава варненска smile
Някой ден и мъжът ми ще стане варненец, макар да не го знае smile - нали казват "Откъдето е жената, от там е родата"  blum good
« Последна редакция: юли 10, 2010, 11:43:05 от roxanne » Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #528 -: юли 10, 2010, 12:12:34 »

roxanne, не знам дали съм те разбрала правилно, но аз не вижам проблем  crazy.
Правиш си резервацията със страрите имена и документи. Малко преди да замините ще си подадеш заявление за новите документи. Пътуваш си със старие и след като се върнете ще си вземеш вече готовите нови документи  pardon Така няма да изпуснеш срока и няма да има глоба. Мисля, че проблем няма, освен ако това е трудно изпълнимо имайки предвид, че разстоянието между Варна и София не е никак. girl_wink

Някой ден и мъжът ми ще стане варненец, макар да не го знае smile - нали казват "Откъдето е жената, от там е родата"  blum good
judges judges judges
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #529 -: юли 10, 2010, 14:02:26 »

roxanne, не знам дали съм те разбрала правилно, но аз не вижам проблем  crazy.
Правиш си резервацията със страрите имена и документи. Малко преди да замините ще си подадеш заявление за новите документи. Пътуваш си със старие и след като се върнете ще си вземеш вече готовите нови документи  pardon Така няма да изпуснеш срока и няма да има глоба. Мисля, че проблем няма, освен ако това е трудно изпълнимо имайки предвид, че разстоянието между Варна и София не е никак. girl_wink
 judges judges judges
Rossito, благодаря - това, мисля че е вариант. Само трябва да го изчисля точно във времето - да си подам документите не по-рано от седмица до десетина дни преди да заминем, че да не вземат да се престараят тия от паспортната служба и да ми направят паспорта преди да сме заминали  blum Което е малко вероятно, де  Wink
Растоянието не е проблем - по два пъти месечно си препускам между двата града, а от 2 години, откакто навлязоха нискотарифните авиолинии, нещата се улесниха още повече. Сега само ме е яд, че по-дълго пътувам от нас до летището, отколкото от София до дома на мама  blum
Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #530 -: юли 10, 2010, 15:17:41 »

Сега се връщам от пробен грим при Криси.Хареса ми.Снимки след малко.И чшите си взех. Bravo Bravo Bravo
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #531 -: юли 10, 2010, 15:58:30 »

liony2000, отива ти грима  good

roxanne, а колко ти излиза самолетния билет с тези авиолинии? Колко по-рано трябва да се резервира билета?
Активен
mai4e71
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #532 -: юли 10, 2010, 15:59:08 »

до liony 2000
здравей.там е невероятно красиво гора ,зелено и страхотно е.кухнята е много добра.обслужването поне пир нас беше страхотно.ако сватбата ви е сега е прекрасно,ако е през есента или зимата вътер залата е отоплена има камини,много съм доволна
Активен
mai4e71
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #533 -: юли 10, 2010, 16:01:19 »

а и оркестъра който свири там беше и на сватбата е невероятен.стана купон,имаше всякаква музика направиха ни и дискотека всички се забавляваха много
Активен
mai4e71
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #534 -: юли 10, 2010, 16:04:36 »

http://www.vipcontactonline.com/VIPcontactSvatbataPDF.pdf
разгледайте това и ще видите всичко на едно място ,много е удобен с компактна информация от ресторантите,медицинските,оркестри ,фото и видео,рокли,торти,меден месец до бельото за сватбения ден.заслужава си на мени ми помогна
 Bravo pleasantry Girl_hide
Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #535 -: юли 10, 2010, 16:20:51 »

до liony 2000
здравей.там е невероятно красиво гора ,зелено и страхотно е.кухнята е много добра.обслужването поне пир нас беше страхотно.ако сватбата ви е сега е прекрасно,ако е през есента или зимата вътер залата е отоплена има камини,много съм доволна

Да сега е.На 6 Август,но на обяд.
Активен
mai4e71
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #536 -: юли 10, 2010, 17:42:07 »

до liony 2000
значи ще сте на прохлада и ще ви е приятно
и ви препоръчвам оркестъра мога да ти дам и номера им защо са много добри
Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #537 -: юли 10, 2010, 17:59:06 »

до liony 2000
значи ще сте на прохлада и ще ви е приятно
и ви препоръчвам оркестъра мога да ти дам и номера им защо са много добри

Аз наех Ди джей.Ние сме 40 човека ,а и до басейна няма място за оркестър. girl_wink
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #538 -: юли 10, 2010, 19:03:27 »

Rossito, благодаря - това, мисля че е вариант. Само трябва да го изчисля точно във времето - да си подам документите не по-рано от седмица до десетина дни преди да заминем, че да не вземат да се престараят тия от паспортната служба и да ми направят паспорта преди да сме заминали  blum Което е малко вероятно, де  Wink
Растоянието не е проблем - по два пъти месечно си препускам между двата града, а от 2 години, откакто навлязоха нискотарифните авиолинии, нещата се улесниха още повече. Сега само ме е яд, че по-дълго пътувам от нас до летището, отколкото от София до дома на мама  blum

Нямаш никакъв проблем с документите. Срокът за стандартна поръчка така или иначе е нещо като месец. Пък и дори и да станат на следващия ден, той срокът е месец и докато не отидеш да ги вземеш месец и един ден след подаването, най-рано, старите ти документи са си валидни.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #539 -: юли 11, 2010, 10:56:22 »

liony2000 , гримът ти стои страхотно. Криси винаги улучва точната комбинация от цветове.Много нежно се е получило. Аз исках от нея да ми сложи освен отгоре очна линия и отдолу черен молив , защото очите ми са големи и малко да се смалят оптично , а и на снимките да излизам по - изразително. Иначе всичко останало оставих на нея , като избор.
Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines