Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 11:28:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 7 част  (Прочетена 181540 пъти)
 
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #510 -: юли 09, 2010, 09:17:30 »

Права си, че разходите са доста, но аз си мисля, че това е единствения спомен, който остава след сватбата. А междуу другото и ние сами си правим нашата сватба... Но решихме да не вземаме цветя за закичване, подаръци за гостите, късметчета и т.н. - все неща, на които въобще не държа - да не кажа направо че меко казано - въобще не харесвам... Но всеки сам си решава smile
Ми то аз за бутониери ,късметчета,свещи  и украсите за шампанското съм дала 70 лв.Не мога да го сравня с 300 само за фотограф.
Активен
Maria_I
Ентусиаст
**
Публикации: 62



Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: юли 09, 2010, 09:20:01 »

Момичета, може ли някоя от вас да ми даде информация за смяна на личните документи, понеже по телефона се сблъсквам само със сърдити лелки, които не ме изслушват и ми тряскат телефона sad.

Понеже не съм от Варна, но си сменям постоянния адрес да е във Варна, идея си нямам - всяко РПУ ли си има паспортна служба?

По адрес съм към 3-то РПУ - там мога ли да си изкарам от новите документи с биометрични данни - трябва да сменям лична карта, паспорт и шофьорска книжка? Някоя от вас изкарвала ли си е скоро документи оттам, за какви опашки и чакане става дума, ще ми трябва ли отпуск за тази цел?
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #512 -: юли 09, 2010, 09:32:13 »

mar_my знам че билетчето за посещение е 5лв, и никак не излиза сметката за 6-7 човека (младоженци, кумове, фото, видео) да вземат 100, но такава е таксата. Един вид си плащате правото да снимате на територията на резиденцията, точно както плащате фотоправо вашия фотограф да ви снима на територията на ритуалния дом. Не е редно, особено за ритуална зала, но е факт. Вече от вас зависи дали държите снимките ви да са точно там, защото има достатъчно красиви и нестандартни местенца из града, където да отидете за целта - всичко зависи от вашето добро настроение и уменията на фотографа ви да направи снимките уникални, без задължително да са заснети на уникално място!
Активен
Jorjeta
Сватбар
***
Публикации: 180



« Отговор #513 -: юли 09, 2010, 09:41:36 »

Момичета, може ли някоя от вас да ми даде информация за смяна на личните документи, понеже по телефона се сблъсквам само със сърдити лелки, които не ме изслушват и ми тряскат телефона sad.

Понеже не съм от Варна, но си сменям постоянния адрес да е във Варна, идея си нямам - всяко РПУ ли си има паспортна служба?

По адрес съм към 3-то РПУ - там мога ли да си изкарам от новите документи с биометрични данни - трябва да сменям лична карта, паспорт и шофьорска книжка? Някоя от вас изкарвала ли си е скоро документи оттам, за какви опашки и чакане става дума, ще ми трябва ли отпуск за тази цел?

Понеже и аз ще си сменям всички тези документи...тази седмица реших да се позаинтересувам...значи първо отиваш в ЕС ГРАОН за смяна на адресната регистрация...има в Общината...аз отидох към 9 и с попълването на деклараций и чакането на опашки свърших тази работа за около 40 мин...от там с тези неща, които ти останат отиваш в 3то РПУ, където е голямото чакане. Аз отидох в 8:15 (работят от 8:30) и бях записана под номер 69...въпреки, че ставаше сравнително бързо не изчаках, тъй като имах много работа в офиса...идеята ми е,че за ден можеш да се справиш в 3то РПУ...така или иначе аз оставих смяната на документите за другата седмица... angry
Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #514 -: юли 09, 2010, 10:01:14 »

За документите, с бележка (адресна карта), която получавате от ЕСГРАОН, за новия адрес отивате в районното, но сутрин има най- много хора. Ако имате възможност да излезете по- рано от работа, може да се пробвате в 16ч. Аз минах за около 40мин, но беше в първо районно, не зная какво е точно положението в 3-то. Но, ходих предиобяд/сутринта и имаше точно 2 пъти повече хора, токолкото следобяд.
Друг вариант е да минете в събота, през юни работеха и в събота, чу се, че и юли ще работятя в събота, но го проверете. Само си платете таксите в банката в петък, защото банката не работи в събота. Таксите нямат срок.  Така, ако можете, да не си хабите ден от отпуската.
Един клиент се облужва за около 2-3мин или по- кратко, ако е за получаване на готови документи, така че опашките вървят сравнително бързо. Аз ги засичах и двата пъти - когато си подавах заявление и когато отивах да получавам новите документи.


Допълвам, да си носите свидетелството за сключен граждански брак, както и копие от него, защото ще ви искат да оставите копие.
« Последна редакция: юли 09, 2010, 10:02:46 от falenopsis » Активен
Jorjeta
Сватбар
***
Публикации: 180



« Отговор #515 -: юли 09, 2010, 10:05:38 »

И през юли ще работят и в събота...но аз си мисля, че тогава ще има повече хора, отколкото през седмицата...
Активен
Maria_I
Ентусиаст
**
Публикации: 62



Моят сватбен албум

« Отговор #516 -: юли 09, 2010, 14:07:04 »

Много ви благодаря, момичета, много ценна информация ми дадохте give_rose. Не знаех, че работят в събота и че може предварително да се платят таксите... Видях в сайта на МВР списък с банкови сметки, предполагам оттам трябва да взема сметката, на която да преведа таксите?

Иначе постоянния адрес го смених тази сутрин, мъжът ми беше взел бланките от предния ден и отидох с готови попълнени, отне ми около 20 минути и то защото жената от касата беше излязла някъде и трябваше да я изчакам да се върне... Май ще се пробвам и аз в събота, така и така няма да става времето за плаж, поне да отметна тази задача...
Активен
didinka_7
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #517 -: юли 09, 2010, 14:11:08 »

didinka_7, моля те пусни координати на фризъорката ти и ако може снимчици на прическата smile
Салона е в Мебелната палата.Телефона е 0887332834-Надя.Много са разбрани всички.Направиха ми много яка прическа,но не можах да си направя снимка,тъй като приятеля ми ме чакаше и не исках да ме вижда. =]аз съм доволна ако искате пробвайте и вие.Цената за пробна прическа е 15лв.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #518 -: юли 09, 2010, 16:26:41 »

Да кажа, че за тези, които не са от Варна администрацията на най-добрия град за живеене смята за необходимо да им носиш и акт за раждане, нищо че вече са ти вадили 15 паспорта и лични карти, за които си го носил този акт. Мен за такова нещо ме върнаха миналата година или от общината, или от паспортното, не помня точно. А после, за шофьорската книжка - първо отиваш и им се помолваш да ти пратят шофьорското досие от местния ти КАТ, което по водосточната тръба я стигне, я не стигне за месец и чак след това може да им се молиш да ти издават нова книжка. Не помня в подробности, но, за тези, които сменят постоянния адрес от някъде извън община Варна трябва и акта за раждане, което НИКЪДЕ не го пишат в списъците с необходимите документи, ама връщат ако си без него.
Активен
Maria_I
Ентусиаст
**
Публикации: 62



Моят сватбен албум

« Отговор #519 -: юли 09, 2010, 16:49:44 »

Хм, в закона пише, че акт за раждане се иска само за лична карта на лица под 18... Явно някои чиновници не си четат нормативните актове. Нищо де, ще си го нося за всеки случай. Това, което казваш за книжката не го разбрах - трябва да отида до КАТ по предишния си постоянен адрес ли? Дано не ми се налага, че да ходя до Разград само заради това....
Активен
mai4e71
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #520 -: юли 09, 2010, 17:17:13 »

здравейте
намерих линк на каталога за който ви писах изпращам ви го дано и на вас помогне
а в ритална зала ще го получите когато се запишете за брак
http://www.vipcontactonline.com/VIPcontactSvatbataPDF.pdf
Активен
mai4e71
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #521 -: юли 09, 2010, 17:20:26 »

разгледайте каталога и ще намерите всичко необходимо в него за сватбения ви ден`моята сватба беше на  Барите а роклята ми от Каса бианка и свириха орк Орфей така че ви гарантирам че каталога ще ви е много полезен и на тези които на са от Варна
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #522 -: юли 09, 2010, 17:37:52 »

Maria_I, не, поне мен не ме разхождаха до София за това. Просто първо си подаваш молба да ти прехвълрят досието, чакаш, чакаш, чакаш и после чак цялата процедура за смяна на книжката.
   Възможно е някой да ми се е направил на важен за акта за раждане, ама със сигурност много ги разпитвах дали е напълно задължителен, защото трябваше майка ми да ми го праща, а аз започвах месец редовна смяна и затова много се забавих с подаването на документите. И след това ми го поискаха пак де, поне всички на това гише са съгласували версията си crazy. И след това, тъй като сменях книжка и пререгистрирах колата, на всяко гише им го предлагах този акт за раждане, дано се оправдаят перипетиите ми с него, ама тцък, никой не го искаше cray
Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #523 -: юли 09, 2010, 20:18:14 »

разгледайте каталога и ще намерите всичко необходимо в него за сватбения ви ден`моята сватба беше на  Барите а роклята ми от Каса бианка и свириха орк Орфей така че ви гарантирам че каталога ще ви е много полезен и на тези които на са от Варна
Доволна ли остана от Барите,че и ние ще сме там. girl_wink
Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #524 -: юли 09, 2010, 20:18:56 »

А колко време след като сключите брак трябва да си изкарате нови документи??
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines