Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 11:37:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 7 част  (Прочетена 181656 пъти)
 
Liusi_Borisova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #435 -: юли 01, 2010, 11:45:37 »

благодаря ти много! още днес ще мина пак през магазинчетата околко пазарчето lol)
Активен
reni_vn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105


Булчица


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: юли 01, 2010, 12:55:15 »

lionelsa, аз съм доста напред...останаха ми неща като торта, свещи, цветенца за закичване и подаръци за гостите..другото е уредено..но има още 2 месеца все пак smile.. а ти страхотно ме изненада.. поздравление за сватбата ..сигурно е било много романтично...................smile
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #437 -: юли 01, 2010, 18:39:48 »

И аз нося очила, но мисля в деня на сватбата да сложа лещи, не че не се харесвам с очила, но мисля че визията без тях на една булка би била по-нежна. Защо не пробваш този вариант liony?
Активен
milena_
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #438 -: юли 01, 2010, 23:49:32 »

_Roxy_, да, верно на 28.08.10 ни е сватбата smile
Роклята поръчах в Холидай до ритуалната - след като  вече бях изтръшкала вс.бутици и магазини в София и Варна! Но аз исках нещо абсолютно семпло, без обръчи, кринолини, дантели и да не е бяла и т.н. И там намерих нещо подобно и сега ше ми я шият... и сега ми е абсолютно спокойно - надявам се така да е и като видя роклята. Тя по принцип става до месец, месец и половина...
Вашата сватба къде ще е? Мисля че вече си бяхме писали, но честно казано -не помня sad
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #439 -: юли 02, 2010, 00:55:30 »

Ние имаме час само за Ритуална зала. След това - вечерна сватба на Златни в хотел "Орхидея".
Днес взех поканите  yahoo yahoo yahoo, но са в насипно състояние и трябва да им слагам панделки и да надписвам пликовете. Събота ще започнем да ги раздаваме.  Bravo
Все още съм в търсене на роклята!  cray 
Всъщност за мен подготовката започна от днес. До сега бяхме малко на фаза "развитие в застой". Преди 2 месеца резервирахме ресторанта, фото, видео и музиканти и това беше.
Вече съм се настроила на сватбена вълна и ще се захващам да майсторя украси, късметчета за хвърляне, кошници и т.н  danceg danceg danceg
Вие как сте с организацията? Ритуалите как ги планирате през деня?
Активен
milena_
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #440 -: юли 02, 2010, 10:00:55 »

Ами в 6 часа сме в църквата, после снимки, и после в ресторанта - това са ни ритуалите! Няма да вземаме булка, кръстници и т.н. - среща в църквата и готово smile Да чукам на дърво, при нас нещата много бързо и лесно се организираха и вече сме почти готови - останаха ни обувки - и за двамата, торта и букета (но за него съм решила вече да е божури). Украса ще правя само от живи цветя, а цветя за закичване мисля да няма, че нещо не съм привърженик на изкуствените... Късметчета също не предвиждам...А какви са тези кошници, които ще правиш?
« Последна редакция: юли 02, 2010, 10:02:45 от milena_ » Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: юли 02, 2010, 10:39:24 »

И аз нося очила, но мисля в деня на сватбата да сложа лещи, не че не се харесвам с очила, но мисля че визията без тях на една булка би била по-нежна. Защо не пробваш този вариант liony?

Аз скоро си бях купила лещи и не можах да свикна с тех.За ритуала просто ще ги махна и това е. good
Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юли 02, 2010, 10:41:11 »

Момичета много ми е мъчно ,че няма да имаме оператор и фотограф.Това е единственото ,което нямаме.Вие имате ли и колко ви струва???
Активен
milena_
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #443 -: юли 02, 2010, 10:44:44 »

Ние решихме да имаме само фотограф, че видеото никога не бихме го гледали. Фотографа ни е 300 лв, но цената варира в зависимост от това за колко часа се наема, на какви ритуали ще присъства, колко снимки ще ви извади и в какъв албум или фотокнига...
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: юли 02, 2010, 10:50:39 »

milena_ , твоя начин на мислене е много сходен с моя и с трпет ще следя подготовката ти  girl_wink

 _Roxy_ , възпозлвай се пълноценно от сватбената муза, която те е обзела. Bravo Сигурна съм, че и рокля ще си намериш. Само не се шашкай и вманиачавай във всеки детайл. Ще видиш как всичко ще се нареди.
Вие как разположихте във времето ритуалите?
Имайте предвид, че никак не е приятно м-у тях да имате дупка, в която ще избягате да се снимате, а гостите ви ще скучая в чакане, та било то и тип коктейл. Губи се настроението по този начин. Ако имате вариант да се снимате веднага след вземането на булката, когато сте само най-близките хора, непосредствено преди ритуалите, би било най-добре. Пиша го най-вече, защото съм била гост на такива сватби.
Най-много ми харесаха сватбите на моя съученичка и на една приятелка. Втората се бяха снимали след вземането на булката, а гостите ги чакахме пред ритуална зала, после църквата и непосредствено след това веселба. Първата беше с изнесен ритуал. Младоженците и кумувете си бяха уредили среща с фотографа в близост до ритуалната зала за голяма фотосесия и после дойдоха в църквата, където бяхме гостите. От там всички се отправихме към ресторанта. Последва изнесения ритуал и веселбата.

Каквото и да изберете, гледайте да угодите на себе си, защото винаги ще има недоволни. Направете го така, че да е удобно на вас младоженците. girl_wink

liony2000, и аз съм на мнение, че видетото е излишно. За фотограф бих могла да ти препоръчам нашия. Препратка към нашите снимки сложих снощи в моята тема. Ако ти харесват снимките, ще ти дам координати. Момчето не взема пари за услугата, а иска само правата да публикува снимките, където сметне за добре, за да си прави реклама. Поемат се само разходите за консумативи, които в нашия случай бяха 40 лв.
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #445 -: юли 02, 2010, 10:52:40 »

Аз обичам да се занимавам и да майсторя разни дрънкулки така че мисля сама да си направя късметчета. А кошници, тя всъщност е само една - ще сложа късметчетата там + ориз евентуално.
За украсата имам някакви идеи, но още не съм избистрила концепцията.  crazy Даже ми се иска да питам дали някоя от вас може да ме насочи към склад, от където мога да си купя свещи (големи и чаени).

spzd чудя се защо обсъждате въпроса с очилата. Това е един толкова хубав и на моменти дори  екстравагантен аксесоар. Аз също съм с диоптър, но от 8 години нося лещи. Единственото нещо заради което в момента не слагам очила е, че толкова съм свикнала с лещите, че като сложа очила имам чувството че гледам през прозореца и рамките ми пречат blush  Иначе не мисля, че това трябва да е проблем на булките. Можете да си изберете някакви рамки, които да допълнят празничната ви визия.  Curtsey
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: юли 02, 2010, 10:53:37 »

liony2000, цените на фотографите и видеооператорите варират. Но ако много искаш да имаш поне един от двамата можеш го наемеш за няколко часа. Фотографа да ви направи кратка фотосесия, да ви снима ритуала и няколко снимки с гостите...има варианти. Потърси  фотограф, който не е с доказано име, който иска да си направи реклама. Виждам, че и сватбата ви е на 06.08, което е петък, това също е добре тъй като за делничен ден биха могли да ви направят отстъпка.

Сега прочетох отговорът на Lionelsa, точно това имах предвид  good.
« Последна редакция: юли 02, 2010, 11:03:54 от Rossito » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: юли 02, 2010, 10:56:26 »

Даже ми се иска да питам дали някоя от вас може да ме насочи към склад, от където мога да си купя свещи (големи и чаени).

Пиши на gucci. Тя много обича свещи и ще те изпрати на страхотни места, от където ще си накупиш истински красоти.
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #448 -: юли 02, 2010, 11:07:45 »

Ох докато пишех и вие ме изпреварихте с отговори  blum.
Да кажа за фото и видео. Аз по принцип съм на мнение, че трябва да има задължително фотограф. Това е единственото, което остава за спомен от цялата дандания. След време никой няма да си спомня какво е ял или пил на сватбата, каква е била украсата, подаръчетата за гости може да са вече на боклука или дълбоко скрити в някой шкаф. Снимките освежават спомените и връщат усмивката  smile
Аз наех Юлиян Недев и ме грабна офертата му, че на деня ходят 2ма фотографи (единия снима репортажна, другия - арт). За видеото - мнението ми е, че трябва да го има доколкото да отрази събитието защото сигурно повече от 3 пъти няма да го гледаме. Във Варна видеозаснемането е на цени от 500 лв нагоре, което според мен е доста. Затова наех оператор от Добрич за 300 лв. Все пак с другите 200 лв примерно мога да си направя украсата.
liony2000 фотографа може да не е за цял ден, така че както е казала Rossito можете да го извикате само за ритуалите и фотосесийка, без ресторанта. Няма да съжалявате!
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: юли 02, 2010, 11:16:47 »

Аз по принцип съм на мнение, че трябва да има задължително фотограф. Това е единственото, което остава за спомен от цялата дандания. След време никой няма да си спомня какво е ял или пил на сватбата, каква е била украсата, подаръчетата за гости може да са вече на боклука или дълбоко скрити в някой шкаф. Снимките освежават спомените и връщат усмивката  smile
Това сякаш аз съм го писала  girl_wink
_Roxy_, много добре казано, абсолютно съм съгласна  goodpost
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines