Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:41:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Меден месец на остров Бали  (Прочетена 61500 пъти)
 
sisito86
Любопитен
*
Публикации: 44



« -: май 03, 2010, 09:54:19 »

Здравейте мили бъдещи булки,и аз като вас съм обзета в предсватбена треска сварзана с всичко около сватбата,а медения месец май най-много ме вълнува в момента.Отварям темата с надежда да споделите мнения и впечатления за тази дестинация към която сме се насочили ние girl_wink
Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #1 -: май 05, 2010, 18:05:47 »

Дестинацията е страхотна и много подходяща за меден месец! За кога го планирате, веднага след сватбата или няколко месеца по- късно?
Аз също бих избрала сватбено пътешествие в Бали, но не зная дали изобщо ще имам такова  smile
Активен
bridezilla
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 06, 2011, 22:46:25 »


  За бъдещите младоженци, които обмислят този вариант, искам да кажа,че няма да съжаляват! Пътят е дълъг и уморителен, но си заслужава! Има толкова много неща за правене, че 7 или 10 дена ще са ви малко! От сафари, където може да си направите снимки с тигър и орангутан до разходка на дъното на океана, където ще храните рибите, от гората с маймуните до невероятният залез на Тахан Лот (храма в океана),Бали има много да предложи! Ако някой реши или още обмисля, или просто имате въпроси, ми пишете на лични! smile
Активен
bridezilla
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 16, 2011, 17:02:34 »

Качих в албума малко снимки от нашият меден месец, ако ви е интересно!
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 16, 2011, 19:12:16 »

Ох, замечтах се за Бали!  smile Благодаря за прекрасните снимки. Чудесен меден месец е бил! Bravo
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #5 -: октомври 16, 2011, 22:19:15 »

Бали е една от мечтаните ми бъдещи дестинации за посещение (надявам се)   Girl_hide
bridezilla, на Бали успяхте ли да посетите селища, оризища, храмове - един вид "по-малко туристическите" места?
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #6 -: октомври 17, 2011, 06:13:50 »

bridezilla, уникални снимки!!! Аз съм фен и на тези от сватбата ви, така че изобщо не съм се съмнявала, че ще предложиш впечатляващи кадри  good. Благодаря, че ги сподели!!
Активен
bridezilla
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 30, 2011, 10:08:49 »

 Мерси на всички за хубавите думи!
Слънце, бяхме във тяхно селище, от което си купихме сари, за да може да идем после и до храмовете, обядвахме в един ресторант, който имаше най-уникалната гледка към оризищата и бяхме в 3 от най-известните им храмове, включително и силно впечатляващият Тахан Лот, който се намира във водата ,и до който може да се стигне само , когато има отлив! Даже на традиционен техен театър отидохме! Такава програма бях изготвила, че милото каза ,че има нужда от почивка след меденият месец!  laugh Щом не се възползвахме от безплатните 1 часови масажи, които имахме, можеш да си представиш! Просто съм на мнение, че басейни и хотели има навсякъде и трябва да се опознае културата и да се види колкото може повече! Къде другаде, ще пробваме черен ориз ( който използват за десерт) или ще пием Кофи Лувак ( най- скъпото кафе в света и може би кафето, с най-интересен начин на събиране  blum).
 
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #8 -: октомври 31, 2011, 10:49:13 »

Просто съм на мнение, че басейни и хотели има навсякъде и трябва да се опознае културата и да се види колкото може повече!
Напълно съм съгласна good Аз процедирам по същия начин.
Страхотна програма си направила!  Bravo
Активен
kalinda
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #9 -: ноември 11, 2011, 11:18:45 »

Супер. Малко е скъпичко,но нали затова е медения месец. Аз нещо не виждам снимки...
Активен
krisss_bs
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68


Жълто ми е!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 29, 2012, 13:53:01 »

Качих в албума малко снимки от нашият меден месец, ако ви е интересно!
Здравейте мили дами, ние също се  замисляме за Бали smile Но не успях да видя снимките ти, Bridezelle sad Вие за колко време бяхте и с агенция ли организирахте? smile
Ние сега се чудим, аз съм за едно по-студена дестинация - Аляска ... smile Края на лятото е прекрасно, там ми е сърцето  heart, а той е за по-топлички местенца ( то кой ли не е  smile chee
Активен
bridezilla
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 09, 2012, 22:44:11 »

 Здравейте момичета!
 Нямам идея защо не виждате снимките. На мен ми показва, че всичко е ок - фото-албума е разделен на 2 части - тържеството и меденият месец . Може нещо да се е бъгнало!  smile
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 25, 2013, 15:41:21 »

  За бъдещите младоженци, които обмислят този вариант, искам да кажа,че няма да съжаляват! Пътят е дълъг и уморителен, но си заслужава! Има толкова много неща за правене, че 7 или 10 дена ще са ви малко! От сафари, където може да си направите снимки с тигър и орангутан до разходка на дъното на океана, където ще храните рибите, от гората с маймуните до невероятният залез на Тахан Лот (храма в океана),Бали има много да предложи! Ако някой реши или още обмисля, или просто имате въпроси, ми пишете на лични! smile

Здравей!
Снимките от медения ти месец са прекрасни! Би ли споделила с коя фирма резервирахте, условия, цени... smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 30, 2013, 22:19:38 »

Аз също съм харесала тази дестинация, но с комбинация Бали и Сингапур, дано да я има още, когато окончателно се решим за нея
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 19, 2013, 13:22:32 »

Аз също съм харесала тази дестинация, но с комбинация Бали и Сингапур, дано да я има още, когато окончателно се решим за нея

Да, и ние все още не сме решили окончателно, заради нашите отпуски.. Но е много хубава идеята за Бали и Сингапур smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 19, 2013, 15:25:06 »

А някакъв съвет по кое време е най-добре да отидем там? А преди или след сключването на брака се запазват места, в смисъл нали трябва да се сменят документите след сватбата или може със стария паспорт да се патува?
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 20, 2013, 09:16:43 »

А преди или след сключването на брака се запазват места, в смисъл нали трябва да се сменят документите след сватбата или може със стария паспорт да се патува?

И ние вкъщи се чудехме, още повече че има някакъв срок след сватбата да си подадеш документите за смяна на името. Мисля, че беше една седмица, но не съм сигурна.. Но пък все си мисля, че би трябвало предварително да се планува, за да може да се замине веднага или почти веднага след сватбата, в зависимост от полетите.. Някой, който е минал по този път да споделя smile
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 20, 2013, 09:20:52 »

Ние пътувахме седмица след сватбата до Турция и не съм имала никакъв проблем с паспорта /макар, че приех фамилията на съпруга ми/...иначе срока за подаване на молба за смяна на личната карта е един месец.
« Последна редакция: февруари 20, 2013, 09:24:49 от cveta_d86 » Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 20, 2013, 09:23:54 »

Срокът за смяна на документите е един месец Wink Така че спокойно може да си запазите хотелчето предварително и след сватбата да си отидете на почивка и като се върнете да си смените документите good
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 20, 2013, 09:39:13 »

Много ви благодаря, момичета give_rose Улеснихте доста размислите и страстите вкъщи Wink
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #20 -: март 04, 2013, 10:21:59 »

Записвам се с предстоящ меден месец на Бали през Юни  yahoo
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 04, 2013, 10:30:18 »

Записвам се с предстоящ меден месец на Бали през Юни  yahoo

Иха, да ти е честито!  Bravo
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 04, 2013, 10:39:00 »

Честито! Може ли да споделиш с коя фирма, може и на лично. 
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #23 -: март 05, 2013, 12:02:28 »

Срокът за смяна на документите е един месец Wink Така че спокойно може да си запазите хотелчето предварително и след сватбата да си отидете на почивка и като се върнете да си смените документите good

Олееее това е сууупер новина!!! Вече съвсем официално ще планираме хънимууна със стартова дата на следващия ден след сватбата!!!!
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #24 -: март 05, 2013, 12:03:38 »

Записвам се с предстоящ меден месец на Бали през Юни  yahoo

Може ли и на мен д асподелиш фирмата? Дотук чух за Марбротурс, които организират екзотични ваканции.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 05, 2013, 12:34:17 »

Мрявка, виж географски свят, те също имат някои медени месеци. На изложението за екскурзии ме посъветваха да разгледам офертите на големи фирми, като Тез тур, Дер тур и такива, които работят с туристическите агенции, а не с физически лица. Ако се харесаш нещо от тях просто намираш туристическа фирма, която да предлага техните услуги и говориш с тях дали имат възможност да ви организират индивидуално пътуване до избраната дестинация.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #26 -: март 05, 2013, 14:23:43 »

Момичета, препоръчвам TUI и DERTOUR. На запитванията ми, TUI реагираха светкавично с доста предложения и оферти. Страхотни са и няма никакъв проблем, че сте физически лица. Упоменете, че запитването е за меден месец, защото на някои места предлагат специални пакети с 50% намаление за дамата. За съжаление за Бали нямаше такива... Обикновено подобни пакети предлагат за Малдивите, Сейшелите и Мавриции.
Ето няколко снимки от Бали за вдъхновение






Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 05, 2013, 14:53:58 »

Наистина изглежда вълшебно   danceg
Активен
Daherova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42


:)


« Отговор #28 -: март 05, 2013, 22:13:29 »

Много е хубаво smile Аз препоръчвам също и Тайланд - Пукет или Ко Самой - същите хубости и е много евтино. Малдивите ще отида със сигурност, Сейшелите са подобни, но ми направи впечетление, че цените в хотелите са 2 пъти по-високи от същия клас хотели на Сейшелите.
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #29 -: април 09, 2013, 13:11:57 »

Актуално от началото на тази година Wink

http://nastya-volkova.livejournal.com/83078.html
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 13, 2013, 19:33:14 »

Момичета, моля ви не ходете на Бали
Вижте какво се е случило днес, няма смъртен случай, но все пак  shok
http://dnes.dir.bg/news/samoletna-katastrofa-ostrov-bali-13625888?nt=4
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #31 -: април 14, 2013, 00:51:08 »

Да и аз го четох това, но машка такива работи се случват, това е да имаш нещастието да си на грешното място по грешното време, това не е нещо което се случва всеки ден там, напротив обикновено, логиката е следната, когато се е случило наскоро подобно нещо хората са на нокти да не се случи пак и много внимават, много повече от преди да се случи нещото...
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #32 -: април 14, 2013, 01:25:07 »

Самолет може да падне навсякъде това не е критерии! Хубави места показвате, пожелавам много щастливи мигове.  :offtopic:И да вметна една малка подробност - от групата на "кожодерите" - фотографи, видеооператори и ДЖ, независимо колко взимат никой не е ходил все още по-далеч от Испания на курорт, па камоли по тези места - Малдиви, Сейшели, Тайланд, Пукет, Бали. В групата на сватбените агенти обаче картинката е друга - има и среща с пингвините на о.Ливингстън. Аз мислех след сватбата да ходим с жената ( не на Ливингстън smile ), но първата година не успяхме ( просто щяхме да похарчим всичките събрани пари), може би някой щастлив ден ще успеем. Това е съвсем откровено и не е нападателно, просто си помислете другия път преди да напишете нещо във така или иначе вече безполезните теми за видео или фото smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: април 16, 2013, 08:55:00 »

Мрявка, права си за случайностите, дано по-рядко се случват такива неща smile

Делийски, пожелавам ти да отидеш не само на Бали, а и където другаде пожелаеш. Ако не стане скоро, може да се преориентираш и да станеш сватбен агент  pardon
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #34 -: април 16, 2013, 09:15:38 »

Делийски е изключително прав, защото и аз съм виждала такива снимки...
Всъщност, Бали не е чак такъв мираж. Да, вярно, самолетните билети са препъни камък, но има различни варианти. Цените на острова са съвсем приемливи. По наши изчисления за екзотичните дестинации по-голямата част от бюджета отива за транспорт, и точно обратното, за дестинациите в Европа - тежестта е в полза на престоя.
И за да не съм напълно  Offtopic, ето какво чакано съкровище получих вчера. Изключително полезен наръчник, където и да пътувате гайдовете на Lonely Planet са незаменими!  good
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #35 -: април 16, 2013, 15:20:24 »

Делийски, пожелавам ти да отидеш не само на Бали, а и където другаде пожелаеш. Ако не стане скоро, може да се преориентираш и да станеш сватбен агент  pardon

 :offtopic:Благодаря ти за пожеланието, всъщност смятам да отида, не е чак толкова недостижимо. Но просто трябва да себерем парички, което не винаги става лесно. Относно препоръката ти да си сменя професията - ние и така безплатно даваме много консултации относно сватбите и така виждам сумати новоизлюпили се и "много компетентни" агенти непрекъснато, защо не? Замислял съм се, но има един проблем - обичам си работата. Не обичам да се мазня, не обичам да мамя! Последните 2 вървят ръка за ръка, ако искам след промяната  да ходя всяка година по екзотични дестинации. Надявам се ме разбра правилно smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юли 20, 2013, 19:32:35 »

Делийски е изключително прав, защото и аз съм виждала такива снимки...
Всъщност, Бали не е чак такъв мираж. Да, вярно, самолетните билети са препъни камък, но има различни варианти. Цените на острова са съвсем приемливи. По наши изчисления за екзотичните дестинации по-голямата част от бюджета отива за транспорт, и точно обратното, за дестинациите в Европа - тежестта е в полза на престоя.
И за да не съм напълно  Offtopic, ето какво чакано съкровище получих вчера. Изключително полезен наръчник, където и да пътувате гайдовете на Lonely Planet са незаменими!  good


Жози, ние в момента обмисляме меден месец и сме се пряли на Бали, Тайланд, Мавриций или Доминиканската република. Би ли споделила дали сте доволни от вашия меден месец в Бали? МЕРСИ smile
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #37 -: декември 01, 2013, 19:29:41 »

Здравейте момичета! Чудех се дали някоя от вас е ходила в Бали и има някакви препоръки за хотелите, както и каквато и да е допълнителна информация за там smile Благодаря предварително!
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #38 -: декември 14, 2013, 04:26:01 »

Малко късно отговарям, но Жози е твоят човек smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #39 -: юли 31, 2014, 14:47:53 »

хайде аз да пусна някоя снимка от меденият ми месец на Бали, наистина е красиво, романтично и най вече специална дестинация (ако не си с дете де) , което дори в момента шофира полицейската си кола върху главата и гърбът ми и едва успявам да пиша)

Нещото на което трябва да се обърне внимание на далечните дестинации са сезоните (урагани или дъждовен период)

Ние заминахме на 15 февруари 2014 за 10 дни или 12, хаха вече ми се губи, времето мина толкова бързо.
Много е евтино, вечеря за двама + няколко бири или студен чай за 10лв.
Ние бяхме на хотел в който не беше включена храна и питиета, накрая очаквах огромна сметка защото всяка вечер пиехме коктейлчета на плажа, а госпожицата се стараеше да изяде фъстъчките преди нас. Много се учудих че беше много под очакванията ми, ако някой го интересува конкретно цифри, ще изкарам архива (хаха-мъжът ми си води отчети, иска да види къде за какво даваме пари и да си кажа честно и на мен ми е интересно)

Масажите са също страшно евтини (ако не си в хотела де), на вън има много салони, както и улични масажистки, но аз си предпочитам салоните. ориентировъчно 16лв за 1 час Балинейски масаж или там подобни, арома и т.н.

Няма дискотеки и шумотевици, поне ако не си в ол инклузив резорт, много е спокойно и дори сме си лягали някой път с кокошките, то и детето като спи.

ескурзиите, за 50лв имахме такси със шофьор и (избяга ми думата, човека който ни разкарваше и обясняваше), за цял ден.

За темпела във водата беше категоричен че не може да се влиза вътре, било свещено място и само свещенници могат да влизат

това се сещам за сега, ето снимки:



Това е темпела на свещената вода


Оризовите тераси и ооо, да и ние обядвахме на този ресторант с чудната гледка, можеш и да се разходиш между тях, храната не беше кой знае какво, не взимайте предложеният специалитет на ресторанта, ще си останете гладни



Най известното кафе в света също не е за пропускане. Обясняват Ви подробно как става добиването и т.н.
Там опитвате най различни видове кафета и накрая Ви дават уникалното (стига да сте си платили за него)


любимото ястие, имаше ресторант до хотела който много ни допадна, всяка вечер бяхме там (и обяд някой път)




Много са набожни, навсякъде има оставени панички с бисквити, соя сос, миризливите къдящи пръчки, казвам навсякъде, някой път трябва да криволичиш за да не настъпиш някоя



Пясъка оранживее, но и светлината му придава някой път червеникав цвят







Еее, това е от нас, наздраве

Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #40 -: юли 31, 2014, 15:26:29 »

fibi
"Много е евтино, вечеря за двама + няколко бири или студен чай за 10лв."
Това сериозно ли..уоу  Oh my ...
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юли 31, 2014, 15:33:32 »

И аз съм чувала такива неща от пътували до там. Пътят до там е основното перо smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #42 -: юли 31, 2014, 16:16:43 »

fibi уникални снимки smile heart Аз наскоро проверявах как излиза като разходи и да, доколкото ми обясниха от всякъде - пътят е най -скъп, на самия Бали е по - евтино и от БГ smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #43 -: юли 31, 2014, 17:44:47 »

много е евтино, даже може и да съм надула цените, по принцип обръщам в евро (аз бях по бърза в пресмятането, за това аз се занимавах с финансите там - да не ни метнат, в Мексико селските магазинчета постоянно се пробваха и връщаха по малко girl_wink, ама аз най безсрамно си чаках последната стотинка), та от евро преобръщам на лева.

Ние си имахме малък коз за пътуването което ще споделя и на вас, съседката пред нас е от Индонезия или по точно семейството и.

Та тя каза че специално февруари и март са най добрите месеци за посещение, защото по принцип се водят края на дъждовният период, всичко е напоено, зелено, цъфнало, красивооо и беше права, красота и зеленина отвсякъде. Не сме имали дъжд през престоя, през нощта обаче се чуваше като порой. На последният ден само за 10мин.



виждам че имате интерес, та ще пусна още снимки





сутрин за закуска винаги имахме музика:


ето ни и вечер на бара с коктейлчетата


стаята ни, една вечер ни посети един гущер, ама беше над леглото на дъщеря ни, викам аз не мога да спя така. Звъннахме на рецепцията и няма и 5 мин. дойде човек и го хвана също толкова бързо, каза че те не са опасни и дори било хубаво защото ядат комари и мухи




Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юли 31, 2014, 21:35:48 »

fibi, изглежда прекрасно!  good
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #45 -: май 20, 2015, 21:54:27 »

Момичета, дали може да препоръчате агенция или откъде да гледам оферти? Гледам за Бали и се вдъхновявам give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines