Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 15:59:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на me4enceto-22.05.2010  (Прочетена 13596 пъти)
 
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 04, 2010, 15:27:58 »

Ох, благодаря ви момичета, много ви благодаря. Аз се опитвам да поема всичко върху себе си за да не товаря другите и каквато съм чувствителнааа.
Забавлението с броя на гостите продължава:
87 големи сигурни
4 деца сигурни
20 големи несигурни
2 деца несигурни
Сигурните са общо 91 - а тръгнахме от 164, на 138, на 120 и какво се получава и сега се обадих на милото да му кажа, че ми се струват малко и той ми каза - ти си луда 100 човека да са малко - мъже!  beating
Имам голямо чудене, той не иска да ми помогне, мама каза както ти си решиш - яко измъукване - помогнете вие като независими smile ситуацията е следната имам чуденка за следното - дали да поканя бившият ми приятел - бяхме заедно 4 години и сега е мой много близък човек или не - милото вика: дреме ми - аз знам, че му е криво, но незнам, чудя се наистина - хем ми е много близък, и някак си - не е ли грозно да не го поканя, хем милото ще се цупи, а то е нашият ден ...
2 рият проблем: едни наши приятели - не от най-близките, но се виждаме на кафе, на вечеря - готини са, приятно е с тях и се чудя да ги каня лиии да не ги лииии ииии се чудя много време вече - той вика - ако ще запълваш бройката недей, ти си реши, твой приятели са - любезно! И, вие какво мислите - аз мислих, че финално ще сме 120 - има място за тях, но има ли сми? Да не говорим, че от моя страна (роднини, семейни приятели и мой и общи 1/2 приятели) са 54, а от негова 35 sad
Хелп  cray
Активен
biersdorf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142


"Няма попътен вятър за кораб без посока." Чърчил


« Отговор #16 -: май 04, 2010, 15:42:11 »

Хей, горе главата girl_wink
Ето какво мисля аз-що се отнася до бившия приятел, мисля, че колкото и близки да сте ще има известно напрежение-все пак това са били 4 години, имали сте много общи спомени, може бившият приятел да се натъжи, да не се чувства на място, що се отнася до теб, предполагам и ти ще се притесняваш дали си постъпила правилно, а искрено си мисля, че на мъжът ти няма да му е особено приятно. Това, което казвам съм го мислила и за себе си, защото и аз можех да направя подобен избор, но дори без да го споделям, за себе си реших, че ще си спестя много главоблъсканици и притеснения.
Що се отнася до запълване броя на гостите, аз също предложих на половинката-освободиха се 4 места, може да вместим приятели (познати), които до сега са били по на заден план, но и двамата решихме, че няма смисъл, най-близките ти хора ще са там, тези които няма да успеят да дойдат имат обективни причини, така, че според мен не е нужно, пък и веселбата става с най-близките, с които дълго време сте споделяли "общ свят".
 
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #17 -: май 04, 2010, 16:43:21 »

 Меченце, мила,не се шашкай. Нормално е всички да "бият отбой" и да те оставят сама да взимаш решенията. От тяхна гледна точка към 100 човека си е добре  pardon , въпреки първоначалната бройка. За другите 2 ситуации съвсем нормално е ти да си вземеш решението.
 Малко заслужават бой твоите приятели в чужбина  beating Пък и всички, които първоначално са потвърдили, че ще дойдат, а после са се отказали. Не знам, поне аз бих го направила само при много сериозна ситуация, касаеща здравето или семейството ми. Все пак заради моето потвърждение младоженците са поели най-малкото финансов ангажимент.
 Не се сърди и на шаферите си-човешко е, в момента май никак не им е до сватба  sad Планирай си нещата без тях. После, ако дойде самичко момичето, нищо не пречи да се включи въпреки разминаванията в броя.
 Знам какво е да си близък с бивш приятел. С почти всичките ми бивши приятели сме в чудесни отношения  smile Ако той си има приятелка, вероятно няма да му е проблем да те види омъжена за друг мъж. Но иначе...иначе си го има лекото неприятно усещане дълбоко вътре  sad Ти си преценяш, ала според мен по-добре не го кани. Освен всичко друго единственият мъж, който е наистина важен в този ден е бъдещия ти съпруг  Wink Сама спомена, че няма да му е приятно...
 Колкото до запълването на бройките. Ангажирали ли сте вече всичките 164 куверта? Ако е така, не виждам нищо лошо да дойдат да се повеселят и да ви се порадват вашите познати. Знам, това е доста прагматична гледна точка  pardon И все пак не се знае дали точно тази покана няма да ви направи по-специални едни за други  Wink
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #18 -: май 04, 2010, 16:50:21 »

me4enceto , според мен не е уместно бившият ти приятел да присъства на сватбата ви. Дори сега да сте най - добри приятели просто неговото място не е там. Приятелят ти е казал , че не му пука , но повярвай пука му и още как . Ако пък мен ме попитат подобно нещо сигурно ще побеснея. Не мога да си го представя просто. Но все пак това съм аз, а за такова нещо сигурно бих подходила много емоционално.
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 05, 2010, 10:45:16 »

Благодаря ти biersdorf, голям товар падна от мен smile говорих си пак с мама и тя каза твоите думи - че ще е неудобна ситуация и че той ще ме разбере - явно това е логичното, но май ми трябваше време. За "запълването" - отказах се, като видях списъка и осъзнах, че всички там са ни много близки - smile Сега съм по-добре smile Много благодаря, явно тези дилеми са нормални  blush  
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 05, 2010, 10:58:35 »

michelle  абсолютно си права за всичко - гостите от чужбина какво да ти кажа - те не са бг, и като знам колко им струва обучението да закъсат заради мен, не е работа, някой от тях последните месеци са безработни - голям разход е да дойдат, и така един по един, имат си уважителни причини ...
бившия - в крайна сметка е бивш, наистина милото е на първо място и така трябва да се чувства.
За бройката - не, дали сме капаро, но не е обвързано с броя гости. То е 500 лв, ресторанта ще ни излезе към 5 000 - така че. ... то си е на брой куверти - трябва да кажем ориентир 1 седм по-рано, 2 дена по-рано крайната бройка, която да платим.
red_roses права си - просто когато си вътре в ситуацията, не виждаш нещата обективно smile но благодарение на вас, нещата стават по-лесно
Благодаря Ви момичета за разбирането  give_rose
Активен
biersdorf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142


"Няма попътен вятър за кораб без посока." Чърчил


« Отговор #21 -: май 13, 2010, 07:51:52 »

Хей, къде се изгуби smile Разказвай какво стана с изследванията-готови ли сте? Ние приключихме минахме всички кабинети, всичко е заверено остана да ги занесем в общината и да си платим таксата:) Как върви подготовката има ли нещо, несвършено. Остават само 9 дни girl_in_love
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 14, 2010, 13:35:26 »

Здравейте, извинете че се поизгубих, но много напечено почна да става smile Имаме огромен напредък  Bravo

Минахме медицинските, декларации и тн и се записахме в ритуалния дом smile не сме единствените на тази дата - както ни ментиха на пиротска smile
Видяхме се с ДЖ - много добре мина - имам нужда от помощ за песен за танц на кумовете - не са двойка, не са влюбени и тн, трябва ми балада на бг от т.нар. естрада smile
Бяхме в ресторанта - избрахме менюто - шопска, ролца по чешки, основното е на 2 части - пиле рокгор и свинско с гъбен сос, и гарнитура задушени зеленчуци, после плата с месенца, питка хляб, малка ракия и малко безалкох. и торта.
Видяхме се със сладкарката, разбрахме се smile много сме доволни, но търсим младоженсец с бял костюм - няма sad
Утре са ергенското и моминскто smile  yahoo
Остава през църквата да минем да видим как са нещата.
Говорихме с украсата, остава да си докупим разни вазички и свщничета.
Остава разговора с цветарката.
Дребни, но много на брой други задачки smile
Алкохола също е идната седмица smile
Ох добре се движим, но нещооо гледам хладно 21 градуса и лекоо облачничко sad
Пак ще ви пиша smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 14, 2010, 16:05:34 »

me4enceto, честита темичка! Чета предсватбените ти емоции и чак мен ме обвземат! Но като гледам всичко се разрешава полека лека и дори нещата, които изглеждат неразрешими накрая ще им се смееш!  tease Пожелавам ти приятно изкарване утре на моминското и ще чакаме снимки и разказче! Празнувай на макс и без задръжки!  diablo

P.S. След такава детайлна и хубава подготовка за сватбата, на никой няма да му пука какъв е цветът на фигурката на тортата!  girl_wink
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 17, 2010, 13:08:09 »

Момичета дават ужасно време за 22 ри - дайте идея за фотосесия в София на закрито?
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #25 -: май 17, 2010, 13:43:18 »

me4enceto, спокойно  smile Понякога прогнозите не отговарят на 100%. В София има много хубави сгради, където можете да си направите фотосесия. Например моята мечта беше да е в някой театър-не само по коридорите и в самите зали, но и на сцената, зад кулисите. Но си мисля, че е добре да имате предварителна уговорка за подобно нещо. Можете да се уговорите и за фотосесия в Ботаническата градина при Фармацевтичния факултет-има закрита част. Много е красиво и в сградата на галерията за чуждестранно изкуство.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 17, 2010, 15:41:42 »

Меченце, мисля, че идеята на michelle за театрите е супер! Моята идея е - купете си четири големи хубави чадъра според цветовете на сватбата (за вас и кумовете) и си направете освен фотосесията на закрито и фотосесия с име "Дъждовна София". Може много хубаво, цветно и романтично да се получи заради чадърите и всеки ще си мисли, че нарочно сте планували такава фотосесия. Иначе аз бих си направила (с предварителна уговорка) фотосесия в художествената галерия сред красивите зали на царския дворец, където са изложени много красиви картини. Там има голямо и красиво стълбище, където може хубави снимки да станат и сигурно само ще ви накарат да си купите билети. А защо не и в операта? Дано ти помогнат идейките!  give_rose
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 22, 2010, 09:21:38 »

 Сватбаааа Пожелавам ти прекрасен и незабравим ден,пълен с усмивки и добро настроение  Party time
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 22, 2010, 21:22:58 »

Меченце, сигурно вече сте в разгара на купона, но искам да ти пожелая една незабравима сватба и чакаме подробен разказ със снимков материал.  Party time weddingday
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 22, 2010, 21:30:28 »

...прекрасна сватба и от мен..............много хубави емоции и много ЛЮБОВ!  marriage
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines