Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:22:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените услуги-с договор или не  (Прочетена 22423 пъти)
 
Lina1973
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #30 -: май 18, 2010, 15:01:44 »

Здравейте, когато ми остане време ще набера моят договор с ателието кадето ми направиха аксесоарите. Не съм юрист но мисля че е много добре издържан. Отделно ми дадоха фактура, и всичко е описано - какви аксесоари ще е правят. След това дизайнерката направи подробно описание на всеки един аксесоар и се разписахме двете, а през целият период на изработка за най - малкото нещо ме е уведомявала. В договора имаше три графи за пращане, капаро 50% и останалата сума както ми е удобно на мен. Мисля че така трябва да  се работи.
« Последна редакция: май 18, 2010, 15:07:17 от Lina1973 » Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #31 -: май 04, 2012, 10:44:32 »

Някой случайно да има договор с ресторант за имам предства как да го напиша  tease
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #32 -: май 04, 2012, 16:33:32 »

Договор трябва да ви предложи самият ресторант, там се вписват цените на услугите , които ползвате и плащате, избраното меню, неговата цена, времетраене на сватбата, цена за час над, всякакви такси каквито има, кой плаща страничната консумация и т.н.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #33 -: май 04, 2012, 17:49:17 »

Работа с договор , означава всеки да си знае правата и задълженията. Обикновено клиента си мисли, че е защитен с договора, но да ви споделя, в съвременния начин на общуване в БГ, е възможно да се окаже, че клиента е по-незащитен с договор, колкото и парадоксално да звучи. Защото , когато се стигне до  съд за да ти търсите правата, ще ви се стъжни живота. Правете си проучвания за всичко и следете отзивите за хората и фирмите.По сигурно от това няма. Понякога договора може да се окаже добър повод да ви замажат очите. Аз лично си имам адвокат и преди да подпиша нещо се допитвам до него. От страна на изпълнителя също е по -сигурно да се работи с договорни отношения, защото както има некоректни изпълнители, така има и некоректни клиенти, а напоследък за съжаление , тяхната бройка расте! Клиента освен права има и задължения и е добре да си ги знае и спазва.
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 06, 2012, 09:27:02 »

Аз имам договори с ресторанта и с фирмата за декорация - двете най-големи пера в бюджета в моя случай. Подбирахме много внимателно хората, с които ще работим, събирахме мнения и аз лично не вярвам някой да ни прецака, но не го изключвам напълно като възможност. Но тези дговори, които ни се предлагат...те имат ли въобще някаква юридическа стойност?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #35 -: май 06, 2012, 09:43:41 »


 Всеки договор има юридическа стойност, но стигне ли се до оспорване стойността се изпарява, в съда трудничко ще минете само с договора, основно свидетелите ще се вземат под внимание. За да се вземе на сериозно договора - направете нотариална заверка, предполагам, че хонорара на нотариус е процент от договора.
 Делийски много добре по-напред е казал важни неща за договорите. В случая на събитие като сватбата най-често договора не се спазва от Поръчителя, т.е. младоженците. Ето защо договорът може да се обърне срещу младоженците.
 Според мен в договорите за услуги на сватбата като събитие трябва да има точно описание на услугата, стойност и вероятна цена при изменение , това са важните неща.
Активен
Vaninka
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #36 -: януари 06, 2013, 17:06:51 »

Моля ако има някой да ми пише и изпрати примерен договор с ресторант, Vivid  обръщам се с молба ,ако е възможно да ми изпратиш някакъ примерен договор?
благодаря предварително
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines