Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 16:20:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Шаферката - 3"  (Прочетена 253386 пъти)
 
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: април 03, 2012, 20:51:17 »

Аз имам 3 шаферки, едната от които е моята племенница на 5г.smile. За нея поръчахме рокличка от ebay , излезе ни около 40лв и е много хубава. (бяло и червено като цветовете на сватбата). Другите ми две шаферки са двете мои най-близки приятелки, от които не искам да се обличат еднакво. Те са дами с вкус и смятам, че имат правото на този избор, да облекат това, което им харесва и им е удобно. Едната от тях е леко пълна и не искам и не мога да я задължа да се облече в цвят , който на мен ми харесва. Знам, че ще бъдат страхотни в каквито и цветове да са облечени smile yahoo В края на краищата те сами ще си купуват роклите и ще си преценят и финансите. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: април 03, 2012, 21:28:01 »

Явно и моите две няма да успея да ги договоря да са от еднакъв плат поне, камо ли модел /за което не съм и мечтала/... какво да ги правя. Никой няма да разбере, че имам шаферки изобщо. Гледам да не се разстройвам и за това.
Искаше ми се да се разходят с мен до Асеновград да им ушия за моя сметка различни рокли от един плат, но явно не било писано.
Ами да ти кажа покрай сватбата разбрах кои са сериозните ми приятели и кои познатите ми  pleasantry под прикритие. Ако не мога заради булката да облека една рокля, по нейно желание и при това за нейна сметка, каква шаферка и приятелка ще съм и за по-големи неща?
Не ми е заради това че искаме с теб да ги облечем в някакви си рокли, ами заради принципа. Аз съм им отстъпвала за далеч повече неща. И им го казах- да бъдат толерантни към мен, един път. Сега са навити за роклите сами, ама ще видим до сватбата... Xixixi koko6ka
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: април 03, 2012, 21:42:19 »

Прави сте, но... откога шаферките станаха момичета, които носят еднакви рокли (в еднакъв цвят или модел). Това е просто традиция и то западна. Да, сладко е, но сватбата ви няма да е по-лоша, ако те не се облекат така, както вие искате. Аз реших да не инвестирам в платове и шивачки, или готови рокли за шаферки. Те са мои приятелки преди всичко - за мен е важно да им е удобно и да се учвстват добре, затова ги оставих сами да решат какво да облекат. И какво ми пука дали ще си личи, че са шаферки - нали са най-близките ми приятелки и аз знам, че те са моите шаферки, на които ще разчитам за всичко!
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: април 03, 2012, 21:56:52 »

Права си, Вивид, че са ни приятелки, приятелки са ни, аз също ще си знам, че са ми шаферки. Въпросът е, че гостите надали ще разберат, а на мен така ми се искаше да се изфукам с моите момичета  Girl_hide danceg
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #484 -: април 03, 2012, 22:11:24 »

Hecate, разбирам те какво имаш предвид. Не се ядосвай! Може, ако искаш да си личи, че са шаферки, да им поръчаш еднави гривни с цветя на панделка в какъвто цвят ви е основен на сватбата - със сигурност ще се разбере, че са шаферки smile
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: април 04, 2012, 07:24:44 »

И аз мислех за варианта цвете на китката... ама айде стига! Всеки е наясно какво се влага в понятието "шаферка", пък и аз още в началото им казах - приеха! И после с претенциите - ами не става така. Как може 2 да са съгласни на какъвто и да е цвят, за да бъдат като истински шаферки, едната да е зависима от чуждо мнение на последната, която пък рязко реши, че как ще са в еднакъв цвят... Не става така. Или ще бъдат шаферки като шаферки или ще присъстват на сватбата като гости (и мои най-близки приятелки, разбира се). Как мъжете шафери се разбраха?!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #486 -: април 04, 2012, 07:37:10 »

Предлагам цветето като вариант, защото обличането в еднакви рокли е нова традиция. Всеки си има своя вкус и аз лично не бих накара някой да облече нещо, което не му отива или не му харесва.
Ще дам пример с моите 3 шаферки. Цветовете, които сме включили в украса и аксесоари са шоколадово и кремаво. Шаферките са на 25 и 2,8 и 1,5 smile На моята приятелка тъмно кафяво не й отива, на малко дете такъв цвят не бих облякла никога. Решихме проблема по следни начин - голямата ще носи кремава рокля, с която се харесва, малките - бели роклички. И трите ще си имат гривни с цветя и кошнички. Преди да изберем роклята за голямата ходихме по магазините да си хареса рокля - повечето от вариантите, които искаше, не ми харесваха, но ако беше казала, че настоява, нямаше да се сърдя, нали тя ще я носи и ще се харесва. Предпоччитам да се чувства красива в това,което е избрала, отколкото неудобно в наложен от мен модел и цвят. Надявам се мнението ми да не приема отрицателно, просто смятам, че всеки си има различни вкус и виждания  god
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: април 04, 2012, 07:50:44 »

Е, ама чакай сега... аз лично не ги карам да са в цветовете на сватбата. Трябва да седнат 4 момичета и да си харесат общ цвят, за модел също нямам никакви претенции. И не ми казвайте, че това е много трудно... Аз харесвам доста цветове, все пак не се разбират 100 човека, а 4. Ако трябва да се спазва нашата традиция, то е за малки момичета в бели рокли. След като има големи шаферки, значи е копирана друга традиция. Не може 5 шафера да са с еднакви ризи, даже бяха съгласни да има мотив от облеклото на момичетата, ама няма кой да ги чака вече, а 4 да се появят коя от коя по-различна. В такъв случай казваш в началото, че си много щастлива от поканата, но не смяташ че ще успееш да се разбереш, с който и да е за общ цвят, защото сигурно не знам какъв цвят ще измислиш, за да си единствена и неповторима и точка. На нейно място веднага имах вариант... Това е. Не е коректно в началото да приемеш, да кажеш ще шием еднакво и един месец преди сватбата да ти стане много сложно. Аз съм доста радикална и ако не се разберат, тези които са с претенциите са свободни да дойдат като гости. Имам 3 малки шаферки и предполагам 2 големи. За другите 2 не знам, но времето си наближи. Оставила съм ги сами да се разбират, дано се разберат...
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #488 -: април 04, 2012, 07:59:16 »

Christy, при жените е голям проблем с обличането в еднакви цветове, да не говорим модели. Ако толкова не могат да се разберат или не приемат мнението ти, по-добре наистина да дойдат като гости, което те така или иначе ща направят, ако не се координират. Иначе само ще се изпокарате, което вече е безсмислено. Но наистина, не се ядосвай, няма смисъл да си разваляш настроението с подобни неща.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #489 -: април 04, 2012, 08:14:06 »

Подкрепям Кристи в казаното до тук. Не може в началото да са супер ентусиазирани и да се радват, и изведнъж, малко преди сватбата - да започнат да се инатят. При мен се получава същото - и аз имам четири шаферки - сестра ми, сестрата на милото и две приятелки. Винаги съм си мислела, че сестрата на милото ще има най-големи претенции, а се оказа, че тя е единствената, която не предявява такива...
Така че най-добрият вариант е с малки шаферки - те се радват най-много на рокличките си  Girl_hide
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: април 04, 2012, 08:18:39 »

Какво значи проблем?Не съм съгласна...аз като бях шаферка,облякох най-грозната шаферска рокля,само и само булката  да е щастлива(макар че дори плата НЕ плати,да не говорим за друго)...ако са приятелки ще се съобразят!
Аз със шаферите имам проблем,изискванията ми бяха да са с черен костюм,бяла риза и цикламена вратовръзка(подарък от нас) а се оказва че никой няма черен костюм...как е възможно  angry
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: април 04, 2012, 09:00:36 »

Никой не казва, че ако не ги облекат, вече не са ни приятелки, но се надявахме първоначалният приятелски ентусиазъм ( в моя случай от страна на кумата ) , да прерастне в действия, а не в покриване и липса на интерес  angry. Нали уж сме близки, както казва булка88, ако трябва, на нейната сватба ще облека най-грозната рокля, стига тя да е доволна. Един ден в живота си , ако една жена не може да жертва заради друга модните си претенции- за мен това не е приятелка, да не говорим че в живота се налага да дадеш за ближния мноого много повече. А те се препъват още на първата трудност pleasantry.
Всеки с мнението си , разбира се, просто съм малко огорчена, а и други момичета също....
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: април 04, 2012, 09:11:05 »

Никой не казва, че ако не ги облекат, вече не са ни приятелки, но се надявахме първоначалният приятелски ентусиазъм ( в моя случай от страна на кумата ) , да прерастне в действия, а не в покриване и липса на интерес  angry. Нали уж сме близки, както казва булка88, ако трябва, на нейната сватба ще облека най-грозната рокля, стига тя да е доволна. Един ден в живота си , ако една жена не може да жертва заради друга модните си претенции- за мен това не е приятелка, да не говорим че в живота се налага да дадеш за ближния мноого много повече. А те се препъват още на първата трудност pleasantry.
Всеки с мнението си , разбира се, просто съм малко огорчена, а и други момичета също....
Много точно казано!  good
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: април 04, 2012, 09:15:23 »

Да, още повече, когато съм им дала пълна свобода за избор на цвят и материя, модел - къса, дълга, асиметрична - която каквото харесва! Не мисля, че ги карам да бъдат грозни  shok Не съм им дала рокля с буфани в прасковено и край, не им казах обличате се в кафяво и розово и това е. Просто един общ цвят - нищо повече... и ако това не могат да изберат. Макар че 2 от шаферките са поели нещата в свои ръце, те може би ще успеят да се справят със ситуацията  good
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #494 -: април 04, 2012, 09:40:36 »

Оле аз да се оплача, едната ми шаферка сега след празниците заминава за Дания (живи и здрави де) и няма да бъде на сватбата ми  cray Иначе драма с роклите не сме имали, даже искат да са в цвят "сьомга", (търся за младоженеца такъв цвят риза и като питам на Пиротска за такъв цвят всички ми се пулят)  nea Как ще намерят такива рокли...готови  pardon
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines