Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 17:21:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Шаферката - 3"  (Прочетена 261461 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: февруари 07, 2012, 15:57:22 »

Аз в крайна сметка намерих на подходяща цена и вид, така че хем да им харесва, хем на мен да ми е по джоба- само 28 лв бройката  yahoo danceg
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: февруари 07, 2012, 17:57:07 »

жалко, аз я виждам  sad
ето линк
http://www.mit.bg/rw/items/MoSaDR0018-mosaveli-roklq-dr-0018.html
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #377 -: февруари 14, 2012, 13:06:31 »

Еми много са хубави рокличките,направо страхотни,та сега ще си поръчам и една за мен хаха.А ето го и на моите шаферки роклите,днес ходих да ги взема,много са хубавиhttp://prodavalnik.com/byala-vecherna-ofitsialna-roklya-m-i-2xl-i3696247
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #378 -: февруари 14, 2012, 14:44:04 »

Мариелка,много са хубави,да smile)Притеснявам се малко от това,че са бели,но не успяхме да  стигнем до консенсуси за роклите,едната това искала,другата онова,та тази е единствената която се хареса и на трите
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #379 -: февруари 14, 2012, 20:07:39 »

марияжоро, роклите са много сладки и практични.
аз все още търся шивачка в София. ако някои има позната такава, моля да пише...
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: февруари 15, 2012, 10:20:42 »

Ами аз имам шивачка. Т.е. - тя не ми е позната, просто ми ши роклята за сватбата, за шаферката, за мама, а после ми е шила и разни други неща :-) Много съм доволна от нея, макар че прави впечатление на яко дръпната дама ;-)

Ако искаш - ще ти пусна телефон на лично, просто няма как да ти кажа точния и адрес, че го знам само по "къде се намира" и така и не го запомних като улица :-)
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #381 -: февруари 16, 2012, 20:27:21 »

Хехе, Еми, моята голяма шаферка ще е с почти същия модел рокля, само че от много фина дантела в екрю smile
Малките шаферки  си имат вече еднакви бели роклички. smile
Активен
BeautifulBride
Ентусиаст
**
Публикации: 75



« Отговор #382 -: февруари 21, 2012, 20:28:08 »

Момичета, проблем! sad
Извинявам се, че се пльосвам така с гръм и трясък...
Моите шаферки ще са 2. Едната от шаферките постоянно ми прави намеци, т.е. не ми прави, а направо е директна "Ще ми купиш ли роклята или не, та да си правя сметка?"
Останах втрещена, доста обидно ми стана, понеже прозвуча малко нагло...
Опитах се да й обясня, че няма как да поема сметката по облеклата на всички.
А тя се гласи за рокли от по 300лв. тип бални.. просто няма как.
Продължава да ми намеква, че аз трябва да и купя роклята....
Кажете как да се справя.... Не зная, а не искам да има обидени  sad
« Последна редакция: февруари 21, 2012, 20:30:08 от BeautifulBride » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: февруари 21, 2012, 20:31:15 »

Просто и кажи, че нямаш възможност. Моите като ме питаха с какво да са облечени аз им казах така: "Аз нямам възможност да ви поема роклите, затова не мога да ви задължа да облечете каквото и да било" Те сами попитаха какви ще са цветовете на сватбата и пожелаха да се съобразят с това. Смятам, че шаферките трябва да са близки приятелки, с които да можеш без притеснение да говориш за тези неща.
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: февруари 21, 2012, 20:34:57 »

Вариант А: Ако наистина ти е близка, говорите сериозно, обясняваш й колко скъпо начинание е сватбата и как няма как да поемеш разноските на всички, но ако иска, можете да обсъдите да си ушие дубликат. Ако не е проблем за теб, можеш да й предложиш да й купиш плата примерно /както и на другата шаферка/.
Вариант Б: Казваш твърдо не.
Вариант В: Обясняваш й, че нямаш претенции относно облеклото й и може да дойде с каквото си има.
Вариант Г: Сменяш шаферката.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: февруари 21, 2012, 21:06:17 »

Директно съм я отсвирила. Ей поради тази причина нямах голяма шаферка. Дори и на сватбата не пожела да дойде.
Активен
BeautifulBride
Ентусиаст
**
Публикации: 75



« Отговор #386 -: февруари 21, 2012, 21:07:34 »

Годеника ми не иска да я погледне...
Гледа рокли от по 500лв и се гласи за тях и се опитва да ме накара да и купя такава, а няма как просто. Криза е, сватби трудно се правят.
Не зная какво да правя, благодаря, момичета!
posum, съжалявам, че и при теб е имало проблеми  sad
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: февруари 21, 2012, 21:16:02 »

Ако ти е истинска приятелка, не би трябвало да е проблем да поговорите като зрели хора за това, за цените, за реалността, ако щеш и да можеш да й откажеш без много драма.
Едната моя шаферка направо не знам как ще я накарам изобщо да облече рокля. Виждала съм я само веднъж и то на плаж, дори на бала си беше с костюм. Така че сигурно ще направи голям компромис със себе си заради мен.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: февруари 21, 2012, 21:21:08 »

Въпроса кой трябва да купи роклята е доста деликатен, особено когато булката настоява за точно определен модел и цвят. Ние за сега ще купим само роклите на малките шаферки , в последствие ще се разберем и с големите - но едва ли ще имам проблем.
BeautifulBride, поговори директно с приятелката ти и й кажи какво мислиш по въпроса, понеже явно не сте се доразбрали щом очаква ти да купиш роклята.

Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: февруари 21, 2012, 21:22:25 »

Това е доста гадно. В България изобщо не е традиция булката да купува рокли за шаферките. Според мен приятелката ти постъпва нагло. Аз също не мога да си позволя да купя рокли на шаферките (цели 6 са), а и да можех не знам дали бих го направила. Кажи й директно, че нямаш възможност, а ако тя не разбере, по-добре потърси друга шаферка...
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines