Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 15:28:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Шаферката - 3"  (Прочетена 261438 пъти)
 
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #360 -: януари 16, 2012, 11:58:43 »

О,чесно да ви кажа за мен беше без значние облеколото на шаферките стига да бяха с рокли smile,но те сами решиха ,че искат да са с еднакви рокли,което мен ме устройва,даже не им се меся,само им помагам в търсенето:))
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #361 -: януари 16, 2012, 15:23:16 »

Аз съм много доволна, че моите шаферки 3 на брой се съгласиха да са в еднакъв цвят рокли. Вече за модел и т.н. нямам претенции, дори съм решила да им измисля някакви гривнички  pardon, но още не знам какви точно да са, пък и като не знам какви рокли... да не станат като циганчета  nea  smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: януари 16, 2012, 15:32:01 »

И моята шаферка се уреди с рокля, лошото при нас е че ми е сестра и е по капризна и от мен!! Но стигнахме до споразумение относно цвета и модела/само за дължината не се споразумяхме  smile/, сега да видим какво ще се получи!
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: януари 16, 2012, 15:49:12 »

Моите шаферки са цели 6...Никакъв начин да се споразумеят за цвят или модел. Искаше ми се да ги видя поне в еднакъв цвят, ама нищо де, това да ми е проблема, Ще ги оставя сами да преценят какво да облекат.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: януари 16, 2012, 16:28:08 »

Моите шаферки за сега са 3, две мънички и един тийн . С роклите едва ли ще имам проблем, обмислям аз да избера модела и да им ги купя. Малките нямат предпочитания(разбира се ще се допитам и до родителите),а каката ако не хареса модела ще го сменим с нещо подобно по нейн вкус, защоти колкото и да искам всичко да е по мой вкус, по важно е тя да се чувства добре в дадената рокля.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #365 -: януари 24, 2012, 01:43:45 »

Аз имам две близки деца (едно на приятелка и другото моя братовчедка и кръщелница) и от години си представям, че някой ден те ще са ми шаферки на сватбата smile Затова когато мъж ми ми предложи и започнахме да мислим организацията, дори не ми хрумна да мисля за други шаферки и веднага им казах (на майките най-вече), за да ги зарадвам. Те и двете са много хубавички, горе долу еднакво високи, едната на 8, другата на 9 години. Мисля, че ще са много сладки smile като си избера рокля, ще мисля и за техните тоалети- майките обаче почти не се познават и са на коренно различни години (26 и 46), затова ще ми е трудно да ги координирам да ходят заедно да мерят рокли..А аз не мога да им купя без тях...Хрумва ми като вариант да набележа магазин и всяка да ходи, когато й е удобно, като в магазина да са предупредени кои модели да покажат...какво мислите? Не знам още кой ще плати тоалетите, но във всички случаи не искам да са скъпи, пък по сватбените магазини май няма евтини...имате ли идея за друг подходящ магазин с платове бял или екрю? Иска ми се също да са семпли рокли, които след лека корекция могат да се носят лятото, но не знам дали ще е възможно...Например платът да е памучен, а само коланчето- от сатен и в друг цвят, и ако махнеш колана, да стават по-семпли...

Тръгнах да пиша обаче с друга идея. След като казах на приятелките ми за сватбата, установих, че мног от тях се надяват да са шаферки. Обаче освен двете момичета, имам и 2 момченца на почти същите години (7 и dirol и мислех те да са кавалери на момичетата. Та, прекалено ли ще стане, ако предложа и на 2-3 приятелки? За мен е все едно, просто мисля, че на тях ще им е кеф...Но ще се получи цяла върволица от 10 души зад нас  smile не знам дали е редно...
освен това ще ми е малко трудно да реша кои приятелки да са ми шаферки- най-добрата ми приятелка е кумата, имам още 4-5 еднакво близки, може би 1-2 от тях повече, но всички сме в една компания и не знам дали ще е редно да "отрежа" някои момичета...
Та според вас да предлагам ли на "големите", или да остана само с малките?

Или просто да предложа на големите ако искат да са в един цвят и само символично като близки мои приятелки, пък дали ще го наречем шаферки все едно, няма да имат задължения...

не знам и аз вече, само момиченца, или и момченца, или и големи каки (те са си жени на по 23-25 години lol )

вие какво мислите?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: януари 24, 2012, 07:57:16 »

Малките ти шаферки от Сф ли са ? Ако да, препоръчвам ти магазин "Радост" на Пиродска 22(последният тунел от халите към Ботев, даже си е почти на края от дясно тънела)- цените започват от 50-60лв и има хубави рокли, а и може ти да им дадеш платове и снимка на роклята която искаш да ти направят.( цена не зн , но едва ли ще са по-скъпи )
За г шаферки, предложи им да са в един цвят и ако желаят да застанат около вас по време на ритуалите. Но според мен цветово трябва да са в един цвят и малки и големи , пр бели рокли и зелена панделка за м. и зелени рокли за г., иначе се губи идеята и ще седят странно до вас. 
За бр- наскоро гледах на една сватба 4 м момчета, 5 г момчета,3 м момичета и 5 г момичета и когато са координирани кой кога върви-изглеждаха красиво.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: януари 24, 2012, 10:09:19 »

anna_karenina, ние също ще имаме малки шаферки и шафери. Аз не виждам нищо лошо да поканиш и приятелките си. Може децата да са с бели рокли, поне на мен ми се струва, че на такива най- много се радват, защото са като булката, а големите шаферки да са в друг цвят, който пасва на темата на сватбата. По отношение на парите за роклите и костюмите, ако имате възможност, ги поемете, а ако не, намерете някой по- евтин магазин. В Асеновград има доста голям избор и почти навсякъде правят отстъпки, ако се поръчат още неща от съответния магазин, от който са взети роклите.
Активен
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #368 -: февруари 03, 2012, 15:48:51 »

има ли някаква опция за шаферка под наем? Защото не познавам никой, който би могъл да ми е шаферка:/
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: февруари 03, 2012, 15:55:20 »

Никъде не е казано, че задължително трябва да има шаферка. Нейната роля е символична...Дава се на детенце или много близка приятелка. Ако не искаш да ангажираш приятелка, мопже и без шаферка. Ама "шаферка под наем"  Oh my ... , все едно да си наемеш приятел под наем!
Активен
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #370 -: февруари 03, 2012, 15:56:47 »

ами.. не знам как да го кажа- за пореден път ще ми се чудите и ще ме гледате странно.. но нямам приятели.
Значи ще съм без шаферка. ТО малко ми е смешно, защото на сватбата ще има само мъже , които даже и не познавам все още.. а пък правя една розова сватба:(  cray cray cray cray cray cray
Мисля си вече, че е по-добре да отрежа церемонията, да подпишем и толкова.. и без това всичките тея чудесии дето ги правя.. приятелите на милото надали ще са очаровани от розовата тема  cray cray
« Последна редакция: февруари 03, 2012, 16:02:53 от Lovelica » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #371 -: февруари 03, 2012, 16:03:28 »

 А мъжете нямат ли си половинки? Роднини ще има ли? Някоя от тях или братовчедка може да стане. Поразпитай дали някой няма малко детенце, което може да бъде шаферче  smile Хората обикновено реагират положително, когато някой помисли за детето им.
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: февруари 03, 2012, 16:06:02 »

Или пък някое момиче от класа ти, с никоя ли не си близка?

П.С. Абитуриентски не се пише с "Д", поправи си го в лентичката  Wink give_rose
« Последна редакция: февруари 03, 2012, 16:22:40 от cherry_dream » Активен
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #373 -: февруари 03, 2012, 16:07:49 »

 :offtopic:не, те са на по 20, не са женени и не са обвързани- доколкото знам от него.
Ами може и да дойде майка ми, но не съм сигурна още. Баща му също. И това е общо взето. + 10- 20 негови приятели..
Пс- ако познавах някой от класа си- щях да ида на бала си- не познавам никой оттам, няма кой да взема от училище.
Ще извинявате за личната драма  cray
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: февруари 03, 2012, 16:07:55 »

Lovelica, аз мисля че схванах каква е ситуацията ти. Ама пак ти казвам, помисли добре за всичко. Недей да избързваш в решенията си.
А шаферката е най-малкото, за което можеш да се притесняваш. Мен ако питаш, това с приятелката шаферка, дори не е българска традиция. Ако има някое малко момиченце, те много се радват на шаферски рокли.
 Offtopic Поговори с майка си, аз също имах малко разногласия с моята, но нейното присъствие е много важно на сватбата! Никой не може да я замести! Успех!
« Последна редакция: февруари 03, 2012, 16:09:54 от veseto_87 » Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines