Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 14:14:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Шаферката - 3"  (Прочетена 249186 пъти)
 
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 09, 2010, 21:11:40 »

Аз пък ще имам само 2 големи шаферки. Мисля, че няма правило, а всеки сам преценява.
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #31 -: юни 10, 2010, 11:24:27 »

Браво bryllupet   Bravo Как си успяла да ги навиеш smile
Моите се появиха по тяхно желание, което страшно ме ласкае и радва. Иначе не бях мислила за нещо подобно.
А една приятелка се опита да събере 10 шаферки и 10 шафера, но това така и не се осъществи. Булката се стараеше да угоди на толкова много хора и претенции, че обстановката стана много напрегната и нетърпима. В крайна сметка не се получи както тя искаше sad Но пак беше хубаво бакрая. Просто това с шаферките си е още един, допълнителен организационен детайл, който изисква нерви, време координация и пари разбира се smile
Стискам палци на всички момичета, избрали големи шаферки. Оказва се май, че те са по-проблемни от малките сладуранки, които с удоволствие биха носили булченска рокля като "красивата какичка"  girl_wink
Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 10, 2010, 22:16:19 »

Здравейте момичета.Моите шаферки са три.(деца)Едната е моята госпожица (голямата) и двете деца на сестра ми .Купих им еднакви рокли за по 35 лв.Ето ги.
http://www.picvalley.net/u/2759/14227665932685168301274902338LTTqmOE9TDOkANqdlouO.JPG
http://www.picvalley.net/u/1687/8352668571965087491274902352QB5VALk8v93NVSLQQQej.JPG
« Последна редакция: юни 10, 2010, 22:20:39 от liony2000 » Активен
bryllupet
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #33 -: юни 10, 2010, 23:26:03 »

Katrine, ами просто много държа на всички, а и те приеха с радост! Няма да са с еднакви тоалети, по-скоро нещо в една гама, но преценихме, че няма нужда от такъв допълнителен разход, пък и нека да е нещо което ще си носят с удоволствие и след сватбата. Общият елемент ще са букетите за шаферките. Отначало мислех да са с тениски на два отбора- " отбор булка" и "отбор младоженец", но идеята отпадна.  smile
liony2000, роклята е много сладка!  smile

Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 14, 2010, 17:09:23 »

Момичета, аз пак се появявам в темата и все още не знам какво да правя с шаферките...
В последните седмици почти се отказах от идеята "шаферки", защото не наистина не ми харесва идеята да облека няколко пораснали, красиви жени, всяка със своя индивидуалност, в еднакви (поне на цвят) рокли, избрани от мен. А и парите са фактор, разбира се, тъй като ако имам шаферки, те ще са минимум 4, но по-вероятно 5.
Обаче напоследък ми се върти из ума мисълта, че може да ги оставя да се облекат както си искат, като измисля някакъв общ детайл.
И за това искам помощ  give_rose
Не съм наясно какво ще изберат като тоалет и затова ми е трудно да измисля какъв да бъде този свързващ елемент за всички тях. Букет - добре, но ми се иска и нещо друго - колан, или диадема, или шалче, или... знам ли?!
Трябва да е в бордо или в екрю, само това ми е ясно. Другото - ще съм благодарна ако ми помогнете да го измисля. Нещо ненатрапчиво, да се вързва и на дълга, и на къса рокля, и на шарена, и на едноцветна.
Задачата е сложна, но ако сте виждали нещо такова на снимки, и още повече, ако някоя от вас го е правила или планира да го направи по този начин - моля ви, помагайте с идеи!  give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #35 -: юни 14, 2010, 17:43:33 »

 roxanne, ако може да се доверим на сватбените модни тенденции тази година, големите шаферки трябва да са с различни като цвят и кройка рокли  Wink Нещо такова:
 
Преди време бях видяла една много готина серия снимки от сватбата на едно момиче. Основни цветове на сватбата и бяха синьо и зелено. Та имаше една шаферка с дълга зелена рокля. Друга с шарена синьо-жълта закачлива къса рокличка. Трета в жълто костюмче. Всички те носеха по едно декоративно цветенце-синьо, зелено или жълто. Едната като диадема, друга на ръката, трета на коланчето. Цветенцата бяха от еднаква метерия и с еднакъв вид. Защо в твоят случай да не помолиш девойките да дойдат в светли летни рокли-бежови, екрю, бяло, нежнорозово. Предполагам няма да имат нищо против, понеже такива рокли всяко лято са на мода и после няма да се чудят какво да ги правят. Да им раздадеш такива цветя, каквито ти описах, в твоя случай рози в бордо  smile

Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 14, 2010, 17:47:33 »

Ако ще имаш свързващ елемент то няма как да е бордо - това е повече от ясно, освен ако не искаш шаферките да заприличат на циганчета. Представи си едната със черна рокля, другата със синьо, третата с зелено, четвъртата незнам с какво. Какъвто и детайл да сложиш гаранция освен теб никой няма да разбере, че имаш изобщо шаферки. А и бордото се съчетава като цвят само с бяло, екрю, черно. Наскоро бяхме на такава сватба и имаха някакви букетчета, но още в началото букетчетата им ги държаха всички други, но не и те. Аз разбрах, че има шаферки, защото булката ми каза, но иначе....
Аз съм много директна и това е моето мнение. А и смятам, че шаферката не трябва да си личи, че е шаферка само по моите си представи, а трябва даже и в ресторанта като са поотделно сами всеки да знае, че това момиче е шаферка. Пък и като си избират сами роклите пак е трудно, защото едната ще вземе сатен, другата трико, третата тафта и в комбинация с различен цвят  nea
Мichelle, това което е на снимката е ок и напълно го подкрепям. Но тука има съчетание по гама, а не просто различни хаотични цветове. Защото от екрю, през бежаво до кафяво е едно, но синьо, зелено, розово и оранжево е съвсем друго...
Иначе като отличителен знак за шаферка са цветята на ръката - ето пример:



Скоро ще съм шаферка и там решението е да сме в един цвят, а всеки да си избира модел. Едно от момичетата държи да сме в черно с бордо елементи (панделка, колан, цвете и тнт), така че и това е вариант. Щом са ти приятелки, но пък ти е непосилно да им купуваш рокли, което е разбираемо за толкова голям брой шаферки, мисля че не биха ти отказали да са в един цвят, пък даже и идентичен плат, а от там насетне всяка да си избере модела. Пък и вече има голям избор на пазара и съвсем спокойно може да се намерят сатенени рокли за по 40-50 лв., на които да им се сложи акцент в бордо - на едната цвете в горната част на бюстието, на другата - коланче с панделка под линията на бюста, на третата пък колан на кръста, който се завързва отзад на панделка... Въобще много са вариантите. Роклите на моите шаферки са от тафта в бордо с панделка под бюста от същия плат и цвят, но която панделка мисля да я сменя с такава от цвета на моята рокля, за да станат цветовете обърнати. И цената им е 69 лв.
« Последна редакция: юни 14, 2010, 17:53:50 от Doni M » Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #37 -: юни 15, 2010, 09:11:44 »

А защо не помислиш за някави шапки в бордо или цвете освен на ръката може и на косата, вътре в прическата.

Doni M за твоите шаферки готови рокли ли сте купили или на шивач , ако имаш прати някои снимчици smile
Активен
Didkata1984
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 237



« Отговор #38 -: юни 15, 2010, 09:16:42 »

Doni M - много ми хареса поста ти, всичко казано е много вярно.  good

Обмисляйки и аз вариантите за моите шаферки, се чудя и се мая какво да правя.... А време нямам....

Та в тоя ред на мисли, роклите, които си взела за твоите шаферки откъде са? Цената звучи добре, пък и моята сватба е в бордо и млечно бяло, за разлика от твоето екрю. Та готови ли са роклите или поръчани при шивачка?

Благодаря ти предварително!
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 15, 2010, 09:32:50 »

Роклите са готови от един магазин в Пловдив. Сега ще кача снимка в галерията.

Edit: Готово. Снимката е с малко лошо качество и в тъмнята спалня се преекпонира малко цвета. Голямата пандела ще я заменя с такава от плата на моята рокля и може би ще е по-малка. Отзад роклята в областта на бюста е с пришит ластик, който добре обира всичко. Роклята е шита тип балон и отдолу е с много фина подплата, което няма да държи топло. Презрамките са регулиращи.
Едната шаферка даже си взе от същия магазин рокля в лилаво за сватбата на брат й (там също беше шаферка), която рокля беше под бюста надолу същия модел,а горе беше с остро деколте с тънки презрамки отново и без панделка, но с коланче под бюста, което се завръзва отзад на панделка.
« Последна редакция: юни 15, 2010, 09:38:47 от Doni M » Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #40 -: юни 15, 2010, 09:57:12 »

Момичета влезте в галерията ми , тъй като тук не успях да кача снимки, за да видите шаферки с различни рокли smile
Страшно ми хареса вотрата снимка. Много подходящо за лятото smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #41 -: юни 15, 2010, 10:28:16 »

 Doni M, не съм обяснила както трябва вторият от трите примера, който съм дала  smile Нямах предвид хаотично съчетаване на цветове-синьото, зеленото и жълтото бяха в максимално сходни, почти еднакви нюанси. Поздравления за хубавите шаферски рокли, които си избрала и най-вече за това, че момичетата са се харесали в тях  good
 Ето едно съчетание, което предполагам никои шаферки не биха отказали  Wink
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юни 15, 2010, 10:40:21 »

Да, когато не са хаотично е много хубаво.
Katrine, много добри предложения  good
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 16, 2010, 03:46:36 »

Момичета влезте в галерията ми , тъй като тук не успях да кача снимки, за да видите шаферки с различни рокли smile
Страшно ми хареса вотрата снимка. Много подходящо за лятото smile
Различни са, но ги обединява едно и също , което е добре. Аз лично харесах първата комбинация. По-тъжествена ми е smile Докато втората е по-неглиже....сигурно идва от големия татус на ръката на булката, сега някой да не се надигне тук ако има такова smile
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #44 -: юни 16, 2010, 10:26:19 »

Е определено имат общ елемент. Нали са шаферки smile все по нещо трябва да си личи. Аз съм на мнение, че колкото и да искаш да запазиш индивидуалноста на момичетата, все поне цвета на роклите трябва да е един и същ. Незнам smile Нека никой не се сърди, росто така смятам smile
Вижте едни хубави думи които прочетох някъде по този повод за избора и присъствието на шаферките :

"Защо да имате шаферки?

Изказвате уважение и обич към най-близките си приятелки. 

Внасят стил и цвят.

Има кой да ви помага преди и на самата сватба.

Красивите снимки с тях са сигурни.

Освен това  има и поверие, което гласи, че  ако дявола дойде на сватбата ви, няма да може да познае коя е булката и няма да успее да стори зло smile"

Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines