Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 04:06:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Шаферката - 3"  (Прочетена 249112 пъти)
 
ji_ji
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #15 -: май 18, 2010, 10:12:47 »

Това за шаферките е много сложно.За да накараме 5-6 моми да се облекат с еднакви рокли е почти невъзможно.Варианта е да им купим рокли с наши средства.Така се прави в чужбина.Не може да кажем на някой купи си тази рокля.Тя да има заделени 50 лв за тоалет а той да струва 250(примерно).Така че кой както иска да идва.На моята сватба също се помъчих да организирам еднакви рокли но всеки има различен вкус и нестана.Така че един общ мотив смятам че ще ги обедини като шаферки.
  А що се отнася по вапроса за това кой кой ще засенчи, мисля че тук няма място за сърдене.Аз съм поканила гости с 10 пъти по високи месечни доходи от моя и на мъжа ми и е логично да са с 10 пъти по скъп тоалет от моята рокля така че всеки според джоба си.Но не можем да кажем моля облечете роклите от 2000 ....................
       Няма страшно никога няма по-хубава от булката на нейната сватба.Важно е настоението и предварителната нагласа.А и друга с булчинска рокля няма да има нали!!!!
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 18, 2010, 21:24:21 »

Здравейте, аз даже незнам какво точно да пиша, но усещам, че имам проблем с шаферките.
Проблемът е че мога да отделя за шаферски рокли не повече от 200 лв. Но в повечето асеновградски магазини даже едната рокля е над тази сума. Цветът е бордо, което прави доста спецефично за намиране на готова рокля (шаферките ще са 2). Досега намерихме на 2 места, но или няма размери или не са съвсем добре като кройка. И въобще съм в голямо затруднение.  cray
На всичкото отгоре едното от момиче е по-капризно и много трудно би харесало нещо (то и готовите не са китка), а не искам да я карам да купим каквото и да е, защото е важно и те да се чувстват добре в роклите си.
Та, може ли да ми дадете някакъв съвет - магазин, който да посетя (от Пловдив съм) или шивачка, която работи добре и има опит в изработването на рокли.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #17 -: юни 07, 2010, 11:02:08 »

 Момичета, какво нещо girl_impossible, оказва се, че рокличките за малки шаферки са толкова много видове и толкова сладки!!! Днес попаднах на няколко моделчета. Направо им завиждам на малките госпожици колко нежни и чаровни рокли има  Wink

http://www.weddingdresssearch.com/Flower-Girl-Dresses/Default.htm
http://www.charliesbridal.com/flowergirl-dresses-c-505.html
http://www.milanoo.com/wholesale-Flower-Girl-Dresses-c562
Активен
Didkata1984
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 237



« Отговор #18 -: юни 07, 2010, 11:32:15 »

Като истински малки прицеси ...  Girl_hide
Ами ако има дечица, които са около годинка .... И те могат да са като малки бонбончета
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #19 -: юни 07, 2010, 13:06:11 »

Didkata1984, наистина мъниците могат да се невероятни сладури  smile Няколко моделчета на рокли и за тях:

Важното е да им е удобно на децата. И без това в края на сватбата рокличката ще е всичко друго, но не и бяла  Wink
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #20 -: юни 07, 2010, 13:18:50 »

Момичета като говорим за шиене и платове някой има ли идея как върви метъра на сатена ?

И къде в София има голям избор на платове. Дали по пиротска има такива.

smile Никога не ми е трябвало и не съм ги забелязвала, а сигурно съм минавала сто пъти покрай подобни магазини за платове smile
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 07, 2010, 15:22:11 »

Момичета, аз относно малките прицеси имам следния проблем. Не харесвам шаферските роклички с дълги ръкави, а есента (тогава е сватбата) на дребосъчките ще им е студено с рокличка с презрамки,  моля ако някоя от вас ровейки се из снимки на шаферски рокли за малки приценси и попадне на нещо красиво с дълъг ръкав, да го пусне тук. Благодаря! give_rose
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 07, 2010, 16:54:32 »

Относно цената на сатена наскоро разглеждах и харесах един, който е по-лек като материя и беше 14.20 лв. на метър.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #23 -: юни 07, 2010, 18:22:13 »

vilenceto, аз си мисля, че по време на ритуалите на малките наистина ще им е хладничко. По-късно, обаче, ще почне едно тичане насам-натам, подскачане, танцуване...и може да им стане топло с дълги ръкави. Мислила ли си за вариант рокличките да са без ръкави или с къси ръкави, а отгоре да имат нещо като късо болеро или жилетчица? Нещо такова:

А може и да са във вид на принцески, а малко по-модерни  blum
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 08, 2010, 08:41:07 »

Момичета, аз относно малките прицеси имам следния проблем. Не харесвам шаферските роклички с дълги ръкави, а есента (тогава е сватбата) на дребосъчките ще им е студено с рокличка с презрамки,  моля ако някоя от вас ровейки се из снимки на шаферски рокли за малки приценси и попадне на нещо красиво с дълъг ръкав, да го пусне тук. Благодаря! give_rose
Зависи кога есента, миналата есен беше топло, нали?
Тези са малко по-зимни




Мен ако питаш да си сложат каквото и да е якенце ивътре да са си с роклички. Чак пък толкова да ги мислим smile Родителите им няма да ги оставят.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 08, 2010, 08:52:56 »

благодаря michelle и tweety bird , аз също си мислех за някакво болеро и май наистина е най-добрия вариант, не се бях сетила за факта, че после като подивеят smile с дългите ръкавки ще им е топло. Иначе не ми се иска много да  оставя на родителите им да мислят за връхна дреха, защото съм виждала шаферки с зелени, червени и какви ли не спортни якенца върху рокличките, които въобще не се връзват с идеята и само развалят идилията, а пък аз страааааашно се дразня от такива комбинации.
Значи е решено - роклички с къс ръкав и болерце. Благодаря за помощта!!!
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #26 -: юни 09, 2010, 15:10:43 »

Момичета искам все пак да попитам, има ли някаква приета бройка за това колко трябва да са ти шаферките (става въпрос за гоолеми шаферки). Согурно звучи тъпо, но като гледам снимки все са от 4 нагоре. А моите са 3. И изобщо има ли значение дали са четен или нечетен брой?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 09, 2010, 15:35:56 »

Не съм чувала за никакви традиции относно броя на шаферките, не мисля, че има значение. По-важно е кой искаш да бъде до теб в този така важен ден, другото е подробност.  smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 09, 2010, 15:44:06 »

Katrine, няма никакво поверие. Шаферите са най-близките приятели на младоженците. Всеки преценява сам, дали ще има и колко  girl_wink
Активен
bryllupet
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #29 -: юни 09, 2010, 19:11:28 »

Здравейте и от мен! Аз също търсех някакво "правило" относно шаферките и шаферите, но не открих... и така ще имам пет шаферки и съответно пет шафера  smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines