Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 06:50:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Шаферката - 3"  (Прочетена 246783 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: април 21, 2010, 13:36:28 »

Активен
Marinita
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #1 -: април 22, 2010, 12:32:19 »

Активен
malachika
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 07, 2010, 21:33:07 »

Не знам дали нацелих темата, но да опитам smile
Имам един въпрос - моите шаферки отказаха да облекат еднакви рокли и решиха всяка сама да подбере тоалета си, като единствено съобразят цвета. Онзи ден видях какво са си закупили и леко се притесних. Роклите са прекалено пищни, тип абитурентски с много украса. Чудя се как да им кажа, че не съм сигурна дали ще се впишем в темата и стила на сватбата. Моята рокля е доста семпла smile
И въобще въпроса ми е  - да си замълча или да ги помоля да облекат нещо друго. Благодаря ви за отговорите Wink
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 07, 2010, 22:56:54 »

Не знам дали нацелих темата, но да опитам smile
Имам един въпрос - моите шаферки отказаха да облекат еднакви рокли и решиха всяка сама да подбере тоалета си, като единствено съобразят цвета. Онзи ден видях какво са си закупили и леко се притесних. Роклите са прекалено пищни, тип абитурентски с много украса. Чудя се как да им кажа, че не съм сигурна дали ще се впишем в темата и стила на сватбата. Моята рокля е доста семпла smile
И въобще въпроса ми е  - да си замълча или да ги помоля да облекат нещо друго. Благодаря ви за отговорите Wink

Все пак това е твоята сватба, а за да ги поканиш за шеферки трябва да са ти добри приятелки, така че спокойно говори с тях. Обясни им какво те притеснява , би трябвало те да се съобразят с теб:)
Лека и спокойна подготовка
Активен
silvana_paunova
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 07, 2010, 23:01:57 »

Здравей  smile
Тук ситуацията е малко специфична и според мен ти най-добре ще прецениш как е най-правилно да постъпиш. Не забравяй, че сватбата е просто един ден, а ако някой се засегне, можеш да го загубиш като приятел за цял живот  nea При мен ситуацията е следната- избрах си шаферки, като единственото ми условие беше да не са в бяло.Тъй като аз няма как да поема разноските по роклите им, няма и  как да имам много изисквания. Важното за мен е всеки да се чувства удобно и красив, защото само така този повод ще се превърне в празник без нацупени и сърдити физиономии:) Изненадаха ме като ми казаха, че са решили да си купят еднакъв плат, а всяка ще си ушие модел, най-добре подчертаващ красотата на всяка една:) Цветът на плата е капучино, а самата сватба оранжево, жълто, кафяво:)
Стискам палци да постъпиш по най-правилния начин, но според мен, главната роля е за теб, и всички ще гледат теб  give_rose Успех и вълшебна сватба girl_in_love
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #5 -: май 10, 2010, 17:10:06 »

 В последно време само питам за съвети, но какво да се прави като все изскача нещо  girl_impossible 
Имам си две шаферки-две от най-близките ми приятелки. Наскоро обаче приятелят на едната нагрубил изключително много другата  Mad girl Знам, че не е прав. Още повече, че те двамата бяха близки приятели от много години. В началото си казах, че постепенно нещата ще си дойдат на мястото и няма защо да се притеснявам  pardon Но днес се оказа, че ситуацията се е задълбочила дотолкова, че те двете са прекратили контактите помежду си  sad Получава се много сложно. Като шаферки те ще са до мен, т.е. и една до друга. А ще ми е гадно да ги карам да си общуват щом не желаят  sad Честно казано съвсем се обърках и не знам как да постъпя  sad
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 10, 2010, 22:08:55 »

Мишел, малко е сложна ситуацията при теб...Опитай се да говориш с всяка по отделно и евентуално да ги сдобриш. Все пак мъжете са си мъже, а приятелството е за винаги. Поне според мен. Надявам се да се наредят нещата при теб. Ситуацията наистина е доста неприятна...
Активен
adrianaaleks
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #7 -: май 12, 2010, 12:54:28 »

Не знам дали нацелих темата, но да опитам smile
Имам един въпрос - моите шаферки отказаха да облекат еднакви рокли и решиха всяка сама да подбере тоалета си, като единствено съобразят цвета. Онзи ден видях какво са си закупили и леко се притесних. Роклите са прекалено пищни, тип абитурентски с много украса. Чудя се как да им кажа, че не съм сигурна дали ще се впишем в темата и стила на сватбата. Моята рокля е доста семпла smile
И въобще въпроса ми е  - да си замълча или да ги помоля да облекат нещо друго. Благодаря ви за отговорите Wink
malachika, има разлика между вкусовете ви.Твоята рокля е изчистена и семпла, но не всички имат този стил на обличане, което ясно се доказва от факта, че мацките са избрали коренно различен тоалет от твоя.Аз смятам, че не е правилно да им налагаш своите критерии за облекло.Да, те са твои шаферки, но именно за да се чувстват такива, трябва да бъдат себе си-в рокля, в която ще се чувстват и те специални. Аз смятам, че шаферките също трябва да изпъкват, имайки в предвид и техните задължения и функции на този ден.Просто смятам, че гостите като ги видят момичетата-да кажат, да това са шаферките, а не като на последната сватба на която бях, се чудех коя е тази девойка, в някаква семпла рокличка.Имаше гости облечени много по-пищно и красиво от нея, а аз не мисля, че така трябва да бъде.Аз също имам цветова тема на сватбата си, но не смятам за редно да я налагам на дрескода на гостите си, още по-малко пък на най-важните фигури на сватбата, които трябва да се отличават, не да се сливат с ресторанта и прочие.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #8 -: май 13, 2010, 15:04:47 »

Капризче, благодаря за съвета  give_rose Говорих с момичетата, дано да стане  pardon Макар че едната с право е обидена и с още по-голямо право има защо да очаква инициатива от другата страна за извинение. А другата пък напълно основателно като влюбена жена застава зад приятеля си, макар да разбира ситуацията.
Сега обмислям нещо друго. Смятате ли, че е удачно при дадените обстоятелства да приемат варианта да се откажа от шаферки? Други освен тях не искам, а ще ми е мъчно да им причинявам неприятни усещания и срещи. Те пак ще са най-близките ми приятелки на сватбата, но не и шаферки. Дали ще се обидят?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 13, 2010, 16:41:03 »

michelle, ако ми позволиш да споделя мнение, аз на твое място бих направила точно това! Бих им казала, че с оглед на създадената ситуация не искам да има негативни чувства за никой и тъй като точно натам клонят нещата, а сватбеният ден е важен за мен, предпочитам да направя тази жертва и да се лиша от шаферките си. Ако са ти наистина добри приятелки, не само, че не биха се обидили, но биха те и подкрепили. Значи това е моментът, в който можеш да провериш доколко те наистина се интересуват от твоето щастие и им е на сърце твоят сватбен ден. Ако наистина ги е грижа те сами ще предложат това да не се случва. Въпреки това аз бих се лишила от шаферки. Все пак, важното е твоите най-близки дружки да са там, а дали ще са с името "шаферки" или не е подробност, която не е болка за умиране. Но това е само моето скромно мнение, така бих направила аз.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 13, 2010, 17:51:17 »

Не знам дали нацелих темата, но да опитам smile
Имам един въпрос - моите шаферки отказаха да облекат еднакви рокли и решиха всяка сама да подбере тоалета си, като единствено съобразят цвета. Онзи ден видях какво са си закупили и леко се притесних. Роклите са прекалено пищни, тип абитурентски с много украса. Чудя се как да им кажа, че не съм сигурна дали ще се впишем в темата и стила на сватбата. Моята рокля е доста семпла smile
И въобще въпроса ми е  - да си замълча или да ги помоля да облекат нещо друго. Благодаря ви за отговорите Wink

Аз пък, не смятам, че е правилно някой да се опитва да засенчва булката в този ден. Още по-малко приятелките й, нейните, не нечии други. Което не значи, че можеш да им кажеш, да си сменят тоалетите. Още повече, че след като не са помислили за теб и да те попитат ти какво мислиш за тоалетите им или да се съобразят с това, което си им разказала за булчинската рокля, едва ли ще приемат спокойно стилистична критика.
 Извинявам се за острия тон, обаче това е по-скоро постъпка на егоистична завистлива трета братовчедка от страна на любимия или някоя самопоканила се бивша, не на приятелките на булката.
Активен
adrianaaleks
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #11 -: май 14, 2010, 10:42:07 »

Е момичета как ще ви засенчи шаферката не ми е ясно?  sad Гостите идват на вашия празник, да празнуват вашето щастие. Кой нормален човек ще сравнява булчинска рокля с какъвто и да е друг тоалет?Има ли изобщо място за сравнение?А и за една булка не е важно само роклята, самото излъчване в този ден и емоцията изписана на лицето й, атмосферата, която се носи около младожнеците, изобщо .....как някаква абитуриентска рокличка ще засенчи това? Честно не разбирам.Нямяте ли самочувствието, че това е вашия ден, рокли ще има всякакви, но една ще е с булчинска и тази една-това сте вие-най-красивата в този ден, вашия ден. Повярвайте, никой не е в състояние да засенчи това.Моите шаферки ще бъдат с прекрасни рокли, лично ще се погрижа за фризьори и гримьори за тях, защото аз така го разбирам-на този ден аз съм кралица, а моите шаферки принцеси  :girl_wink:За мен лично ще е истинско щастие през целия ден до мен да бъдат две красиви, като живи куклички, които да отговарят за празника, и последното което бих си помислила е да се сравнявам с тях, да не говориме пък да си меря роклята с тяхната  crazy П.П: никого не нападам, и не искам да обидя, всеки има право на мнение и това е моето.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #12 -: май 14, 2010, 10:58:22 »

adrianaaleks, и си права, и не съвсем. Гостите наистина ще обърнат внимание на булката. Обаче веднъж ми разказаха случай, в който на една сватба една от шаферките се появява с невероятно сексапилна ярко червена рокля(поне е спазила цвета на сватбата в общи линии). Момичето вярно е било по-привлекателно като жена от булката, както и всички останали шаферки. Няма лошо,това не е нещо, което е проблем. Но да се появи толкова ярка и ослепителна, включително по отношение на грима и прическата, не е много коректно. Дълго след тази сватба се говореше за нея, а булката остана на мнооого заден план...
 Това, което си решила за своите шаферки е прекрасно  good Аз самата исках точно същото, понеже и аз ги възприемам като моите принцеси. За съжаление май няма да бъдат, но е точно защото много си ги обичам  smile
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 14, 2010, 11:12:25 »

Момичета, чета ви и... знаете ли - ако някой от гостит е настроен негативно или злобно, независимо кой е, той ще се опита или да "засенчи" булката, или да направи нещо неприятно - засъжаление има такива хора.  bqsnasym
Вариянта е или да не ги поканите, или ако нямате такава възможност - просто да не им се връзвате.
Пък и най-важна е любовта и случващото се в самия ден - и единствената, която ще блести с любовта си е булката - рокли дал Господ (и шивашките ателиета  girl_wink ), но любовта в този ден, ще блести най-ярко върху лицата на младоженците!  heart Затова едни страхотни усмивки на лицата, любов в сърцата и на другото - м.....а му (с малко извинение  blum ). smile
Активен
adrianaaleks
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #14 -: май 15, 2010, 08:51:20 »

Мишел, някъде съм изпуснала, какво стана с твоите шаферки, как изяснихте нещата? Аз на този ден празнувам своето щастие, това че ще свържа живота с любимия човек,и за мен това е смисъла на този ден, а не дали на гостите ще им хареса повече моята рокля или тази на шаферката, все пак всички те си имат вкус.  pardon
На някои ще им харесам, на други не.Няма как да се облека според вкуса на всички присъстващи.  pardon
А и не е нужно.
Лунно момиче, и аз така смятам като теб.  Bravo
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines