Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 09:32:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булчински Рокли - 14"  (Прочетена 175600 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #225 -: юни 03, 2010, 17:26:37 »

divanetata, това което казваш за купуването на единични бройки е напълно логично   smile Обикновено става дума за мострени рокли от стари колекции. Колкото и "ужасно" да звучи, това е единствения начин за много момичета да се сдобият с дизайнерска рокля на по-ниска цена. Представи си какво е да обиколиш повечето магазини и да не смееш да влезеш в тези, които имат рокли с прекрасни материи и кройки, защото не можеш да отделиш пари за тях. Купуването на такава рокля е шанс за сбъдване на мечта  smile
С най-добри чувства  gu6  Просто си излях сърцето, защото знам какво е да преживееш описаното по-горе.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: юни 03, 2010, 19:24:10 »

Michelle, съгласна съм, че ако купуват мострени дизайнерски рокли и ги предлагат на сравнително добра цена, това наистина е прекрасна възможност за много момичета да сбъднат мечтата си   good Но не съм убедена дали го правят с тази цел nea Vilenceto сподели, че роклята на нейната приятелка е по - скъпа от сумите, които на теб са ти посочили при запитването. Възможно е да си питала за някой от моделите на тяхната дизайнерка и затова да са били такива цените, знам ли... На мен просто ми направи впечатление, че като попитах рокли на кои марки ще зареждат и те някак си тръгнаха да увъртат, а това не ме навежда към мисълта, че искат да предлагат качествени рокли на достъпни цени, а към разни други размисли ...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #227 -: юни 03, 2010, 19:37:48 »

 Права си да се съмняваш, защото е напълно възможно това, което казваш  sad Реално погледнато мострени и останали единични бройки дизайнерски рокли на някои места се предлагат за 800-1200 лв. На други обаче цената спокойно скача до към 2500 лв и повече... Няма какво да крия-моята рокля е точно мострена. Просто колекцията 2009 на конкретната дизайнерка вече не се произвежда. Изуми ме обаче следното. Случайно я мярнах на страницата на един ирландски бутик. Там тя беше намалена от 2500 на 500 евро. Ето това е намаление!!! Тук в България не знам някъде да се прави такова нещо  sad
  В случая с Холидей наистина питах за техни рокли. Дори не предполагах, че предлагат нечии други рокли. Би било много неприятно да се прави така, че те да са на цените на ушити специално за конкретна клиентка. За съжаление, ако е така, това си е просто политика на сватбения салон и би било жалко. Надявам се да грешим в предположенията си. Идеята ми беше само да пиша за място, където съм виждала хубави неща и си струва поне да се погледне.
Активен
Lilium
Ентусиаст
**
Публикации: 83



« Отговор #228 -: юни 03, 2010, 20:07:04 »

Една приятелка е много впечатление от Холидей в София и до последно този бутик беше един от фаворитите й, страшно много ми го препоръчва и на мен smile , за съжаление все още не са си ъпдейтнали сайта, но знам че й се обадиха, че новата им колекция вече е  пристигнала  smile в крайна сметка тя се спря на Деметриос , аз също се наддявам че в Холидей ще намеря хубави рокли  blush
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: юни 03, 2010, 20:39:23 »

Lilium, иди да провериш. Хубави рокли има. Не искам някой да остава с впечатление, че роклите са грозни или нещо такова (още повече, че няма такова нещо като грозна рокля, а всичко е въпрос на вкус). Аз просто споделих впечатления и размисли за неща, които ме учудиха. А и се присъединявам към Michelle, че всичко това са само предположения  Wink
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: юни 03, 2010, 23:58:55 »

Първо благодаря за хубавите дни на момичетата
ROUMYANA, винги съм искала да съм с рокля тип принцеса, не съм тръгнала още да меря. Може би стре прави трябва да меря, че да реша какво искам. С тези принцесени рокли съм се виждала горе-долу, само че не в бяло, защото съм тренирала спортни танци, а по това време роклите за стандартни танци бяха именно такива, колкото по-големи , токова по-добре, сега е различно, но не това е темата сега. Ще трябва да пробвам, за да реша. smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: юни 04, 2010, 00:11:20 »

Благодаря и на CONFLATE, LIONELSA, Деничка Звездичка и VILENCETO, не знам какво да правя, аз бялата я харесвам за кума, но не искам да преча така на булката, тя нека си носи бялото. А за сватбата се отказах за бялата, защото ми стои много семпло. Красива е определено, обаче ми се вижда малко постна smile не обичам и натруфените неща също. Иначе аз мисля да избягам от традиционната булчинска рокля...и без това няма да е бяла, така че ще измисля да е нещо по-изчанчено, както lionelsa казва. Vilenceto..явно и аз трябва така да се почувствам като меря роклите...радвам се , че си я усетила. Успех на всички. 
« Последна редакция: юни 04, 2010, 00:13:01 от tweety bird » Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юни 07, 2010, 17:39:31 »

Момичета, завърнах се от проба и този път предвидливо направих малко снимки. Сложила съм ги в галерията. Ще се радвам на коментари  give_rose
Роклята е в недовършено състояние все още, но идеята се вижда ясно. Отпред на полата ще има няколко рози, так, където се събира горната пола. По органзата ще има апликирани елементи от дантела, отпред на деколтето също ще има дантела, както и по презрамките. Те, горките, още са закачени със топлийки smile. Никак не ги исках, но просто роклята е тежка и без тях се свлича sad Изобщо, има още за пооформяне, и по полата, и по шлейфа, и по връзките отзад, и по самата платка под връзките, но исках да ви я покажа моята рокличка, че ако дадете някакви съвети по нея, които да ми харесат, да ги казвам на дизайнерката докато е време smile
Цветът е екрю, макар на снимките да не се вижда ясно. Жените в ателието не са най-добрите фотографи smile
Сега сте вие за коментари smile
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #233 -: юни 07, 2010, 17:56:30 »

Уау, roxanne! Страхотно ти стои роклята даже без да е напълно готова!  Bravo

Деколтето е с много красива форма и ти стои идеално. На мен ми харесва с презрамките, единственото, което бих добавила, ако беше моята рокля, е да ги преместят още повече настрани (към рамената) откъм гърба, отпред са супер. Не знам дали е възможно, а и без това е много красива цялата рокля. И Честно казано, така семпла е много добре, аз не бих й добавяла прекалено много детайли.

Стискам палци все така добре да върви шиенето.

 good
Активен
merylu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #234 -: юни 07, 2010, 18:16:44 »

Roxanne,много добре ти стои роклята,и особено деколтето.Според мен няма нужда да слагаш и рози.Дантелата ще бъде достатъчно!Но това е моето мнение,последна дума имаш ти! give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #235 -: юни 07, 2010, 18:37:31 »

roxanne, присъединявам се към горните мнения, че роклята ти е чудесна  give_rose Не само заради модела, но и заради това, че точно жена с твоята фигура я носи. И аз съм на мнение, че акцентите трябва да са леки и ненатрапчиви. Дантелените елементи да не изпъкват, а само да дообогатят вида на роклята. Доколкото забелязвам там, където се събира горната пола, е направена така, че да има нещо. Ако не се постави, самата извика ще стои недобре. Не знам защо си представям не да се поставят рози там, а самата дантела да е на рози и на това място да се постави апликация от нея.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: юни 08, 2010, 09:01:44 »

roxanne, много ми харесва роклята, обожавам прицесените рокли. Моето мнение  също е че няма нужда от рози отпред, определено дантелата ще е достатъчна, очакваме развитието на роклята smile
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: юни 08, 2010, 11:25:19 »

Много ви благодаря за милите коментари, момичета  give_rose!
Всъщност розите са необходими, защото те привнасят необходимият елемент, който да придаде тематичност на роклята - розата е акцентът, което обединява всичко по сватбата в една тема. Дантелените мотиви ще са само няколко орнамента, всъщност, по-точно е да се каже бродерии - може би аз не се изразих правилно, така че не мисля, че ще стане претрупано. А презрамките наистина не са съвсем нагласени - прикрепени са с топлийки, за да може да определим дължината, така че да, със сигурност ще се изместят отзад към раменете, иначе не стоят равномерно.
Аз самата се отказах от твърде много украса по роклята, просто защото кондтрукцията и е такава, че ако я накича ще стане претрупано, макар оригиналът да имаше много бродерии по цялата предна чат на корсажа. От тях аз оставих само един кант от орнаментите, който ще върви по линията на деколтето. Дори го избрах без златист или сребрист кант, както беше оригиналната бродерия, за да не е натрапчиво.
Ще видим другата седмица какво ще се получи... Трябва да си я взема на 15-ти и после ще отлежава 2 месеца в гардероба до заветния ден smile.
Пробвах как се сяда с толкова пластове плат и обръчи - беше ми голямо притеснение, но се оказа че няма проблем smile. По-скоро ме притеснява, че вчера беше доста топло и в един момент, докато ме обличаха, почувствах, че се задушавам. Мислено се проклех няколко пъти, че избрах тази чудовищна конструкция за сватба посред лято, но няма накъде вече sad. Поне у нас и в колата има климатик, и в ресторанта очаквам да е добре, а ще е и по-късничко, обаче просто ума ми не го побира как ще издържа в ритуалната зала и в църквата  shok.
Дано някоя препатила булка се включи с успокоителни думи  blush
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: юни 08, 2010, 11:29:42 »

smile И аз вчера това си мислех. Моята рокля е лекичка, но е полуполо и .... се надявам да не умра от жега. А и от притеснение ще ми е топло.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: юни 08, 2010, 11:52:20 »

Веси, повярвай ми от вълнение няма да чувстваш жегата, моята беше на 43-45 градуса и не чувстваш нищо
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines