Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:13:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булчински Рокли - 14"  (Прочетена 175465 пъти)
 
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: юни 25, 2010, 10:53:08 »

Аз съм от "шиещите". Може би за това си  трябват определени наклонности на характера - аз лично бях готова да поема риска да не се получи 1:1 с моите представи, а освен това бях наясно, че дори и да има разминаване, компромисът ще е по-малък, отколкото ако бях избрала готов модел. Освен това, винаги съм предпочитала да нося шити специално за мен дрехи и винаги щом мога си угаждам с нещо такова. А и съм прекалено нетърпелива по отношение на пазаруването - за мен обикаляне на 5 магазина е равносилно на забиване на трески под ноктите - предпочитам десет пъти да обясня на дизайнера какво искам, отколкото 10 пъти да облека различни рокли в търсене на моята. Така че за мен ушиването беше най-безболезненият и лесен вариант да се сдобия с "Роклята".
Доволна съм от резултата.
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: юни 25, 2010, 11:46:40 »

На мен също ще ми шият роклята по мой си модел. За мен най-голямото притеснение е изработката на роклята. Честно казано и да има малко разминаване по детайлите няма да се разтроя. Важното е да ми стои добре. Като отидох да си поръчвам роклята казах на дизайнерката: "Искам да ми сложиш това, което си нямам и да махнеш това, което имам" (разбирайте бюст и задни части). Тя имаше една готова рокля, която беше почти това, което исках с малки забележки. Казах й, че искам да ми дава тази линия, обясних й какво искам да промени, дадох и 5 снимки, тя нарисува това, което е разбрала че искам и след месец ще видим дали сме се разбрали наистина.
Активен
ilinor
Ентусиаст
**
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: юни 25, 2010, 12:34:13 »

Първоначално и аз исках да си шия роклята но бях на 100% убедена че няма да стане така както искам за тома се олентирах към готовите. В българия проблема с шиенето е проблем или платовете няма да са качествени или няма да я направят точно както иска чивек или нещо друго ще излезе на преден план. А ако докарат хубави материи то цената ще стане като на готовите рокли
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #363 -: юни 25, 2010, 13:02:58 »

И аз съм за шиенето, но просто нямах време и затова си взех готова рокля  pardon Снимки в галерията  blush разбира се облечена стои много по добре и е с голяма цепка която не се вижда на снимките, но не бях взела фотоапарт да я снимах като я пробвах  pardon
Активен
franseto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


бъдещ сватбен агент ;)


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: юни 25, 2010, 16:31:57 »

Привет и от мен smile

Реших и аз да взема участие по темата и за всеки който е обърнал внимание на постовете ми знае, че аз винаги съм разчитала на шиенето по мой модел. Има обаче един съществен моемнт, а той е че човека на който предоставям тази огромна отговорнст, отдавна е доказал че е специалист в областа си! Малко са наистина хората, които работят с желание (не само за дизайнерките, но и каквато и да е друга работа) и за мен е истински късмет, че познавам такъв човек. Другото което е, че я чувствам толкова близка вече, след ушиването на толкова много рокли и тоалети ( всеки един специален по собствен начин), че въобще не съм се поколебала когато тръгнах да планирам сватбената рокля. Също като roxanne и nadelina88 искам за себе си , независимо от повода, нящо специално, направено само за мен. Това няма как да стане ако ида в магазина и си взема някоя, рокля, която най-вероятно в деня ще бъде купена от още няколко дами със сходен на моя вкус. Да не гогорим, че и готова да я вземеш почти винаги трябва някаква корекция. Може и да не съм видяла, но май нито една от нас (или поне са малко) не се е похвалила, че още в деня в който я е премерила са и я увили за вкъщи. Тук както с проблема на conflateидва момента - ами ако не ми я преправят така че да ми седи , както на манекена? Нали пак шивачки ше я поправят, нали те са я ушили? Има прекалено много предизвикателства и при двата начина, да не говорим че има и хора които без да мерят нищо поръчват по интернет. Въпроса е крайния резултат да ни задоволява. Ако на едни им е по-удобно и нямат време да търсят качествен шивач, по-добре да я вземат от магазин. Ако имаш повече време или конкретни претенции и значш че ще намерип човека, който да ти ги задоволи - отговорът е личен шивач smile
А и бъдете сигурни, че в този вълшебен ден, дори и с чувал на главата, винаги ще сте най-красива в очите на любимия Wink  good give_rose
« Последна редакция: юни 25, 2010, 16:34:21 от franseto » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: юни 25, 2010, 17:18:34 »

NADELINA, не мога да разбера поста ти smile явно ми се спи още.Казваш, че се обръщаш към мен, но I don't get it smile
Точно защото знам какво искам , искам да я шия. Мерила съм голяма рокля и не се харесвам особено в нея. Както казват момичетата просто някои рокли не ти отиват и това е. Н еискам да кажа, че тази от Израел няма да ми отива, просто трябва да се пробва. Проблемът ми са шивачките .... (ако има момичета от Германия нека ми пишат на лични) ... това, което искам е просто много сложно за шиене и в БГ като практика не го забелязвам, затова съм на това мнение.
Да, важно е мъжът ти да те вижда най-хубава, но честно казано, аз избирам роклята за себе си, а не за гостите или когото е било. Винаги се обличам така, както аз го чувствам, а не това как хората ще ме възприемат, не се обличам заради тях.
Аз просто знам, че няма да намеря роклята в някои магазин, не искам да абсолютизирам роклите...затова и ще пробвам готови поне да се насоча към модела ... моят модел не е измислен още това е ,техниката е измислена, но като цялостна концепция , завършек, не е ...надявам се ако не това което търся поне да избера това, в което ще се чувствам добре.
Активен
ina0208
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #366 -: юни 25, 2010, 18:55:59 »

ina0208, обикновено се въздържам от такъв сорт мнения, но при теб не можах да се сдържа. Извинявам се предварително, не ми обръщай внимание, ако предпочиташ. Видях ти снимката от рождения ден с белия потник и дребния сладур до теб. И след като те бях гледала във всички бели рокли в галерията ти се учудих колко хубава жена си. Т.е., според мен, това означава, че трябва да продължиш с търсенето на рокля. Не смятам че на която и да е от снимките с рокли си толкова хубава, колкото на снимката от рождения ден. Защо не потърсиш рокля с такъв тип деколте като на потника. Или нещо различно от деколтетата, които си показала в галерията.


Няма за какво да се извиняваш,благодаря ти за хубавите неща дето си написала.Аз също съм на твоето мнение,това не са моите рокли,но нямам много време и незнам какво да правя,и къде да търся sad Ето за тази рокля си мечтая аз
http://www.sotteroandmidgley.com/dress.aspx?style=ASM3387 но уви,немога да я имам :'( А и незнам куде да отида да ми я ушият huhhuh.gif  Благодаря ти!
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: юни 25, 2010, 19:01:25 »


 Ето за тази рокля си мечтая аз
http://www.sotteroandmidgley.com/dress.aspx?style=ASM3387 но уви,немога да я имам :'( А и незнам куде да отида да ми я ушият huhhuh.gif 
Пак опираме до шивачките. Ако намериш къде да ушият роклята, не е много сложна, елементите с камъчета може и от чужбина да си го внесеш, не зная колко време имаш. Успех.
Активен
ina0208
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #368 -: юни 25, 2010, 20:11:27 »

Да,опираме до шивачките,но аз не познавам такава и от там си търся готова,но и такава немога да намеря sad А сватбата ми е на 28.08. smile
Активен
Lilium
Ентусиаст
**
Публикации: 83



« Отговор #369 -: юни 25, 2010, 20:16:55 »

Ina0208 защо  не провериш в бутиците където предлагат рокли на Maggie Soteiro , виж ако я иматколко струва, ако я нямат виж дали могат да ти я доставят и защо също така не погледнеш он-лайн, доколкото знам има някакви китайски сайтове, но незнам подрибности, погледни в другите теми smile
Активен
ina0208
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #370 -: юни 25, 2010, 20:28:20 »

Ами толкова пари за рокля не ми се дават,а от китайските сайтове ме е страх да поръчам,гледала съм дизайнерски рокли,и след това ушити от китайците,нямат нищо общо.Предпочитам тук някой да ми я ушие,но....
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #371 -: юни 25, 2010, 22:10:12 »

Момичета,
така като ви чета малко взех да се притеснявам. И моята дата е 28.08, а още не съм намерила Роклята.
За шев късно ли е да поръчвам или все още имам време? Вие колко време преди сватбата си взимате роклите?? Аз планирам да ми е готова към 18-20.08, все си мисля че съм ОК със сватбения график.
Активен
ina0208
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #372 -: юни 25, 2010, 22:22:22 »

Момичета,
така като ви чета малко взех да се притеснявам. И моята дата е 28.08, а още не съм намерила Роклята.
За шев късно ли е да поръчвам или все още имам време? Вие колко време преди сватбата си взимате роклите?? Аз планирам да ми е готова към 18-20.08, все си мисля че съм ОК със сватбения график.

Ами не е чак толкова късно,но като се има в предвид,че искат 4-5 седмици за ушиване,и то си става 15-20.08.На мен ми се искаше вече да съм намерила роклята,но се оказа не толкова лесна работа sad.Успех на всички в намирането на Роклята smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: юни 25, 2010, 22:59:28 »

Ина, прегледах доста сайтове. Цената е към $ 1500, което може би е много пари. както и да е опитах се да ти помогна издирих дали има нещо на sale, но не намерих този модел, единствените евтини са в DSWgate или там каквото беше...този китайския, но аз не се доверявам на тях, въпреки че не изглежда доста сложна... там цената беше около $ 200. Пожелавам ти успех, знам какво е да искаш нещо, ти поне знаеш каква да ти е роклята.

Сега пак ти огледах роклите и забелязах, че третата страшно много ми прилича на мечтаната ти ,maggie Sottero - Bilie. Ако наистина я харесваш, купи си я и почни търсенето на презрамките и гледам, че от страните има същите брошки. а може би първо потърси елементите и тогава я купи, после шивачка ще ти ги сложи и ще бъдеш с мечтаната. Виждам, че платът има същото наслагване. Помисли си, все пак можеш да си с почти същата рокля и да не даваш толкова пари. Много те мисля да знаеш smile Един час гледам къде и дали може да се намери намалена или подобна:)
« Последна редакция: юни 26, 2010, 00:55:42 от tweety bird » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: юни 26, 2010, 05:06:33 »

Има едно момиче от форума, което искаше да е с панталон, не й помня ника, но ето една идея и за нея
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines