Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 23:23:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булчински Рокли - 14"  (Прочетена 175369 пъти)
 
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #180 -: май 21, 2010, 14:27:34 »

Divanetata и Elica_arteks много ви благодаря!

Elica_arteks и аз да се включа с мнение за корекцията на роклята, тези на Проновиас, които са без презрамки имат от вътрешната страна един широк еластичен колан, които се закопчава да държи роклята да не се свлича. Ако коригират твоята, настоявай да пришият нещо подобно.

Ако я поръчваш твой размер, а не купуваш конкретно тази имаи предвид, че могат да добавят. Поне на мен като поръчвах тук ми казаха, че мога да поискам специални корекции предварително.
Активен
Zafira
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #181 -: май 22, 2010, 20:25:20 »

Dinna, много е хубава роклята. Честита! smile
Активен
VeniNY
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #182 -: май 23, 2010, 15:57:42 »

Момичета  smile вчера бях на парва проба  yahoo беше невероятно. Аз се бях притеснила дали още ще ми харесва роклята, като се има в предвид, че не сам я вицдала от началото на декември, когато я порачах. Но е просто невероятнааааааа  danceg Не исках да я сабличам........................ give_rose
Активен
ivelchenceto
Регистриран

Публикации: 5


Надеждата ме води.


« Отговор #183 -: май 23, 2010, 17:17:19 »

Здравейте на всички бъдещи булки.Аз искам да попитам дали има някой някаква идея къде могат да ми ушият тази рокля...Питах на няколко места но навсякъде отговора е "не" заради изрязаните цветя...ако някой има някакви предложения нека ги каже. Ще ви бъда много благодарна lol)


* 000018392.jpg (50.4 KB, 500x704 - видяно 294 пъти.)
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: май 23, 2010, 18:42:55 »

За тази рокля мога да кажа само, че е нужен специален плат, който като се нареже по този начин на цветя трябва да не се разнищва (като промазката например), защото това не може да се зачиства на оверлог. Освен това тези цветя според мен са направени със специални ножове в тази форма (визуално си го представи като формички за курабийки). Не мисля, че в България може да се намери подобен плат и затова едва ли някой ще ти даде положителен отговор  sad
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: май 23, 2010, 18:58:23 »

Според мен не е невъзможно, но най - вероятно е скъпо. Например не вярвам дизайнерката на Astella да не знае откъде да намери подходящ плат и как да се направят тези цветя. Все пак те (а и не само те) работят със скъпи платове, предполагам, че са наясно с "каналите" за доставка. Въпросът е, че сигурно ще струва много пари, защото на мен там за рокля почти без дантела, много семпъл и по мое мнение елементарен модел, ми казаха сума от порядъка на 1500 лв. Все пак може да провериш на място  good
Активен
mar_my
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #186 -: май 23, 2010, 20:49:31 »

Ivelchenceto, поздравявам те за избора. Аз също харесвам тази рокля на Marchesa.  give_rose
Мисля, че след като бъде ушита роклята, цветята могат да бъдат направени с рязана бродерия- машинна.
Потърси ателие, което предлага този тип услуги. Но си е риск, ако едни ти шият роклята, други ти правят цветята. А двете услуги на едно място, сигурно трудно ще е да откриеш.
Късмет!
« Последна редакция: май 23, 2010, 21:09:45 от mar_my » Активен
merylu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #187 -: май 23, 2010, 21:07:18 »

Ivelchence,за дипломирането ми правих дрехи с такива орнаменти.Обаче материалът ми беше изкуствена кожа(а както казва Doni M промазката също става).Рисувах си орнаментите и ги изрязвах с макетно ножче.Така че няма невъзможни неща...
Активен
mal_genio
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: май 23, 2010, 21:25:01 »

здравейте момичета, намерих роклята на мечтите си обаче се притеснявам дали ще успеят да ми я ушият до сватбата - август месец. Слагам снимка в галерията си. Става въпрос за русе.
Активен
mal_genio
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: май 23, 2010, 21:34:28 »

нещо не се справих с галерията затова я слагам тук:


* productimg1247736779092.jpg (22.39 KB, 388x526 - видяно 308 пъти.)
Активен
silvana_paunova
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: май 23, 2010, 21:52:52 »

 Здравей, mal_genio smile
Според мен няма да има никакъв проблем, аз вчера бях в асеновград да поръчам моята, отново по снимка...Но не можах да реша на място дали предпочитам да е бяла или екрю...казаха ми да им звънна до 15 юни, а съм на проба на 28 юни....което означава, че ще ми я ушият за 2 седмици, а по нея има доста сложни неща...така че, ориентирай се към някой шивач, специалист в шиенето на рокли и няма да имаш проблем с времето с което разполагаш:)
Успех! give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: май 23, 2010, 22:10:15 »

Mal_genio, сам по себе си моделът сякаш не е особено сложен за изработка. Поне според мен, като неспециалист pleasantry В смисъл, че из салоните съм виждала този тип рокля. Въпросът е да ти намерят тази дантела и да съумеят качествено да ти изработят горната и част, която е с мъниста и дантела също, доколкото виждам. Иначе останалото е тафта мисля, така че не би било проблем. Виж, за дантелата отдолу и бюстието съм малко по-скептична към шивачите, поне към повечето де.
Встрани от това, изборът ти е невероятен Girl_hide
« Последна редакция: май 23, 2010, 22:11:52 от velvet » Активен
mal_genio
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: май 23, 2010, 22:56:22 »

velvet , silvana_paunova благодаря ви
аз мисля да е само мека дантела обаче незнам от къде да си купя, понеже се оказа, че съм алергична към изкуствените материали.   blush Ходих до София обаче там незнам къде да търся ако знаете моля кажете понеже в Русе не намерих
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #193 -: май 23, 2010, 23:06:32 »

elica_arteks - казах ти моите наблюдения, за да си прецениш вариант, с който да си спокойна, няма място за съмнение - роклята е много хубава. След като си ок за вариант с тънки презрамки с мъниста/дантела от долната част, значи всичко е наред. А на подписването не се очаква от теб да скачаш и хвърляш букети, така че може и да си без там, сигурна съм че ще ти я коригират качествено и като за теб все пак, едва ли ще те оставят да ти пада роклята  Wink Никакви притеснения, само напред и нагоре  good

Mal_genio - много чаровен модел! Мисля, че трябва да намериш шивачът първо и после плат/дантела. Все пак би трябвало в ателието да те посъветват какво е нужно, за да не се окаже, че си купила нещо неподходящо.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: май 24, 2010, 14:44:21 »

mal_genio, точно за Русе не би трябвало да имаш проблеми да ти ушият каквото и да било. А дантела може да потърсиш в самите сватбени ателиета. Русенска, ако не се бъркам, беше една фирма, която много ми допадаше миналата година като стил - Грънчаров и син. Та, тези, които шият официални рокли имат достъп до официални платове и дантели. Успех с шиенето good
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines