Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:30:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Правила за сигурно и трайно отслабване  (Прочетена 59199 пъти)
 
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« -: април 14, 2010, 13:28:44 »

Правила за сигурно отслабване и предпазване от повторно напълняване

1. Най-важно е да се запомни , че по-важни са калориите които приемаме отколкото мазнините .
Коремчето се пояавява при излишък на калории . Това означава , че не-може да се напълнее
ако се употребяват само необходимите за деня калории . За мъжете 2400-2800 , а за жените
1800-2200 . Основният проблем на мазнините е че са много калорични , а не дават необходимото чувство за ситост . 1 грам мазнина съдържа 9 ккал , в сравнение с нея въглехидратите и протеините имат само 4 ккал/грам .
Когато човек отслабва за да не се чувства отпаднал трябва да консумира около 250-300 ккал
под дневните си нужди . Само тогава се отслабва трайно . Резултатите идват бавно но сигурно .
Един килограм коремна мазнина съдържа 7800 ккал , следователно за трайното им изгаряне
е нужен период от 30-40 дни . Всичко трябва да е съчетано и със съобразяване донякъде и с
по-долу написаните правила .
2. Огрничете използването на преработени храни – снаксове , чипсове , вафли , дори шоколади .
Те не целят да ви нахранят , а да напълнят джоба на производителя . Използуват се най-евтини
брашна , оцветители , синтетични захари и т.н . Когато четете опаковката все едно сте в час по
химия – съдържат цялата Менделеева таблица . Най-много увреждат децата .
3. Яжте по-малки ястия , но по възможност по-често .
4. Увеличете консумацията на протеини: риба , яйца ( по възмозност само белтъци ) , яжте
сухи меса – пиле , пуйка , рядко употребявайте сухи червени меса .
5. Когато сте гладни отдайте предпочитание на зеленчуците и протеините . Можете да ползвате и протеинови шейкове ( безвредни са ) . Ако сте много гладни след обяда вместо бананов шейк с много захар яжте салата , плодове , хапнете извара , обезмаслено кисело мляко и др .
6. Опитайте да разпределите употребата на протеини през целия ден . Така се ускорява метаболизма и горенето на мазнини .
7. Когато приготвяте храна избираите я с по-ниска енергиина интензивност . Това не значи че тя не ви дава необходимите калории . Просто разгразданто е по-плавно , няма пикове на
Енергия в кръвта и следователно отлагане на мазнини в мастните депа . Такива храни са плодовете и зеленчуците , високо интензивни са мазните храни и захарни изделия .
8. Не спирайте напълно въглехидратите и мазнините . Те също играят роля в метаболизма .
Например на закуска използувайте пълнозърнест хляб намазан с фъстъчено масло .
9. Намалете течните калории като безалкохолни , пастьоризирани сокове , разредочи , купешки
сосове и консерви , кетчупи , салатни заливки и разбира се бирата .
10. Пиите много вода , тя промива системите на целия организъм .
11. Яжте храни съдържащи фибри – овесени и ръжени ядки , мюсли , сурови орехи и ядки ,
също и ябълки . Фибрите задържат голяма част от мазнините и ги извеждат от тялото ви .
12. Употребявайте сухите въглехидрати сутрин ( хляб , ориз , картофи , мюсли , овесени ядки ) ,
а по късно по-влажните , като плодове и зеленчуци .
13. Наспивайте се .
14. Избягвайте заведенията за бързо хранене . Там никой не мисли за здравето ви .
15. Стремете се да ядете бавно .
16. Често яжте риба . Тя може да е много мазна . Рибната мазнина се използва от организма ,
но почти не се отлага като мазнина по тялото .
17. Предпочитайте бавно разграждащи се въглехидрати ( необелени плодове , зеле , моркови
пълнозърнести хлябове ).
18. Ако можете използвайте по-непреработени мазнинини , особено за пържене . Вместо
рафинирано слънчогледово олио – зехтин , соево олио , нискокалоричен спрей за
пържене .
19. Упражнявайте се . Това много ще ускори отслабването .
20. Не ползваите диети ограничаващи драстично мазнините или въглехидратите .
Рано или късно ще си върните килограмите .
21. Това правило е най-големият бонус . Четете внимателно етикетите на всички храни . Сега
почти всички производители използват подсладител наречен High Fructose Corn Syrup(HFCS),
На български звучи приблизително като Високо Фруктозен Сироп , или Фруктозен Сироп ,
има и други подобни наименования . Той е 10 пъти по сладък от захарта , има абсолютно същия вкус , но не се разпознава от организма , следователно не предизвиква необходимата
реакция на отделяне на инсулин , който пък пререботва захарта в енергия за тялото . Остава в кръвта и се натрупва впоследствие в мастните депа .
Измислен е в лабораториите на големите компании за безалкохолни напитки . В момента е обвиняван за новата болест “Синдром Х “ предизвикваща психични смущения .
Производителите за да постигнат печалби го слагат дори в детските храни , шоколади , корнфлейксове , сокчета за децата и др. В моента компанията “ Coca Cola “ го използва във всички свои продукти . Наздраве !
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 28, 2010, 19:48:51 »

Много правилно казано! Ако организмът си иска захар, е по-добре да му се даде малко отколкото да му се дават такива боклуци. Организма не можеш да до излъжеш, както съвестта си. После се получават атаки на глад, които са по-трудни за преодоляване, да не говорим за други странични действия.
Откакто избягвам преработени храни, за радост отвикнах да готвя по български - варено, варено токато всичко полезно „умре„, от тогава отслабвам с по 2-3 кила на месец, и със спорт естествено. Отбягвам консервантите също, тъй като храна с консерванти се разгражда по-бавно и често даже загнива в корема (което води до токсини и замърсяване на тялото, това от своя страна и до напълняване) pardon
Така че- назад към природните проодукти. Така не само ще отслабнете, но и ще се изчистите от токсините, честата промяна на настроенията, депресиите и недоволството!!!!!
Активен
peperuda
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #2 -: януари 16, 2011, 17:59:36 »

Вижте сега ...
В днешно време аман от разбирачи за диети, отслабване и прочие.

Живеем във времена, когато се рекламират всевъзможни диети, хапчета и лекове за отслабване.
Всичко това е насочено към следното "Стоите си у вас и отслбавате"

Момичета, такъв филм просто НЯМА!
Няма хранителна добавка или цяр, който да топи мазнините докато си стоиш у вас и се тъпчеш с банички и сладки неща. Казва ви го момиче, свалило 25 кг за година и половна!
Другата крайност също е вредна! Имам колежки, които казват, че на диета и за целия ден ядът една ябълка, а през др. време се наливат с чайове! Една ябълка има не повече от 100 - 130 калории.

Трябва специален хранителен режим,  при които идеята е НЕ да не ядеш, а точно обратното! Можеш да се храниш по 4 пъти на ден, но в часове и точно определени неща.
Имаше една формула, но не я помня в момента. Чрез нея се изчисляват калориите, които можеш да приемаш дневно. Ако искаш да отслабваш трябва да ИЗВАДИШ 500 - 600 калории.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #3 -: януари 21, 2011, 14:15:27 »

Вижте сега ...
В днешно време аман от разбирачи за диети, отслабване и прочие.

... Казва ви го момиче, свалило 25 кг за година и половна!



Пеперуда, към мен ли е насочено това изречение? "...аман от разбирачи..." и т.н. ? 
Не виждам нищо лошо в това да се споделя във форума становище и гледна точка по дадена тема...  Wink
Чудесно е това, че си отслабнала 25 кг. Пусни снимки "преди и след"  та да видим, защото не съм чувал някой да е отслабнал за година и половина толкова много?!
Активен
GNGE
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #4 -: юни 16, 2011, 16:31:17 »

хахаха ,а защо не пробвате със спорт ? Диети,лишаване и какво ли не...
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 20, 2011, 11:56:41 »

хахаха ,а защо не пробвате със спорт ? Диети,лишаване и какво ли не...

Спорт задължително, но си трябва и целесъобразен режим на хранене, освен ако не си като Майкъл Фелпс да изгаряш по 12000 калории на ден, но си яде каквото иска. Wink

Статията на Стоянов е много точна, като аз не я намирам за диета, а просто за указание как да се храним правилно, ако не искаме да надебеляваме и кое е полезно и кое не.  smile
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #6 -: март 16, 2012, 18:21:41 »

Пуснах статията преди известно време и се радвам, че е полезна, прочетена от много потребители и коментирана, разбира се.  Wink  Това са прости правила за отслабване, но и трябва да се спазват, за да има ефект. Спортът (бягане, аеробика, фитнес, плуване, тенис и др.) е препоръчителен към тези правила. good
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 02, 2012, 08:41:17 »

Спортът е задължителен, но без правилното хранене е абсурд да се постигне каквото и да е. Храненето е по-важно от спорта, това не го казвам аз, а хора занимаващи се с това (фитнесинструктори, изготвящи режими на хранене). Много е важно честото хранене и изобщо това, което е написал Стоянов, аз съм съгласна с него  good

пп - след като започнете спорт, например фитнес, първите тренировки ги започнете с фитнесинструктор, защото гледам, че хората правят адски грешно упражненията!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 02, 2012, 13:41:24 »

Вижте сега ...
В днешно време аман от разбирачи за диети, отслабване и прочие.

Живеем във времена, когато се рекламират всевъзможни диети, хапчета и лекове за отслабване.
Всичко това е насочено към следното "Стоите си у вас и отслбавате"

Момичета, такъв филм просто НЯМА!
Няма хранителна добавка или цяр, който да топи мазнините докато си стоиш у вас и се тъпчеш с банички и сладки неща. Казва ви го момиче, свалило 25 кг за година и половна!


Едва ли някой вярва,че седейки у тях и тъпчейки се с банички,ще отслабне.Казвам ти го аз,която успях да сваля 30кг. за 8 месеца. biggrin Не съм стояла гладна,но е ясно,че спазвам режим на хранене.Не обичам спорта,но пък ходенето пеш ми е любимо.Аз не виждам в съветите на Стоянов от първия пост някой да пропагандира употребата на такива медикаменти,за които ти говориш. pardon
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 23, 2012, 11:54:56 »

Едва ли някой вярва,че седейки у тях и тъпчейки се с банички,ще отслабне.Казвам ти го аз,която успях да сваля 30кг. за 8 месеца. biggrin Не съм стояла гладна,но е ясно,че спазвам режим на хранене.Не обичам спорта,но пък ходенето пеш ми е любимо.Аз не виждам в съветите на Стоянов от първия пост някой да пропагандира употребата на такива медикаменти,за които ти говориш. pardon
carlyangel, може ли да разкажеш как?Питам защото сам чела по другите теми ,че внимаваше какво ядеш,но не съм следила подробно.Сподели как -какво хапваш и дали тренира нещо.Знам,че и ти след раждането искаше да отслабнеш,но дай малко повече инфо.
Благодаря give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 11, 2012, 22:59:50 »

Истината е много простичка, но за жалост трудно се навиваме да я следваме: разумен хранителен режим + спорт.
Ето ме мен, за 4 месеца и половина - 17 кг надолу Wink Това с цената на промяна в начина на хранене и на живот също. Треньорът във фитнеса ми направи хранителен режим с 5 дневни хранения, в малки количества. Отделно ми изготви и програма за тренировките, които са 3 пъти седмично. Старая се максимално да следвам хранителния режим, а на фитнес не ходя само когато съм неразположена. Иначе - вей, вали - там съм good
Остават ми още 5 кг до теглото от сватбата ми, когато смятам, че бях в добра форма. Е, след това бих опитала да сваля още 1-2 килца, но засега целта ми е 63 кг.
« Последна редакция: август 11, 2012, 23:01:40 от sunray » Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #11 -: юни 07, 2013, 17:27:02 »

Точно 6666 посещения, откакто съм пуснал този пост!  yahoo
Реших да побутна темата.  smile  Как се справяте с отслабването?  Радвам се, ако темата е помогнала на някого, с тези прости правила за сигурно и трайно отслабване. good
Активен
Sofiasta
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #12 -: август 08, 2013, 12:34:17 »

Много хубава и полезна статия. Днес попаднах на нея, съвсем случайно. Споделям написаното напълно. Истината е, че без спорт и хранителен режим - отслабване няма.
Аз имам цел да отслабна около 5-6 кг, не повече, защото някак неусетно лека, полека за 2 години ги качих.
Като начало тръгнах на фитнес, изготвиха ми програма за тренировки 3 пъти седмично и гледам да я спазвам. Правя около 40-50 минути кардио, от които 30 мин на края на тренировката.
Тъй като е лято, вечер почти винаги вечерям само салата с бяло винце и започна да се вижда вече ефект от усилията ми.
Проблемът ми е закуската. Сутрин ставам около 7 часа и никак не ми се яде толкова рано, а в 7:30 вече съм навън и вариантите за закуска не са чак толкова много.
Фреш за закуска при мен е неприложим, имам проблеми със стомаха и това го дразни ужасно, т.е плод за закуска не ми действа много добре.
Напоследък хапвам от малките пакетчета бисквитки Белвита, достатъчно са като количество, засищат и са около 224 калории общо.  Дайте идеи за закуска , моля  pleasantry
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #13 -: август 09, 2013, 16:28:15 »

Много се радвам, че статията се харесва и е полезна за някои от потребителите на форума. 7500 са посещенията на темата, не е никак малко.  Wink
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 09, 2013, 19:44:59 »

аз преди бала отслабнах,бала беше моя стимул,за 9 месеца свалих около 15 килограма,ядях 5 пъти на ден,малки порции,пиех много вода и вървях 2 пъти дневно по 3 км пеша,и от 5 години насам съм смъкнала още около 6 7 килограма,по мое желание и преценка мога да сваля още 3 4 килограма,но ми трябва да се амбицирам и да вляза в залата,за да изглеждам перфектно(според моите възгледи)
диетата , която спазвах е на доктор байкова
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines