Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 09:38:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ЮЛИ - АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ 7 "  (Прочетена 95805 пъти)
 
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #315 -: юни 23, 2010, 17:58:56 »

cvety_p, само не се отказвай от упражненията, а и най-вече мисли си само в посока, че бебка ще се обърне!!! Силата на мислите е огромна!!! Аз съм един пример за седалищно обърнато бебе до последния момент и съм се завъртяла както си трябва ама буквално в последния момент. Мама казва, че човек както си тръгне, така му върви в живота и все ми казва, че при мен всичко се получава в последния момент, но се получава. Това са мамини мисли, но с тях искам да ти вдъхна доверие, което да предадеш на бебка и тя ще си те послуша. Към кой град се насочи за раждането? Тези свещички, за които питаш, често се изписват превантивно за да изчистят влагалището от инфекции, понеже на финала се развиват такива. Значи все пак твоя док си мисли и за естествено раждане и така те подготвя за него Wink
Harmonia, лек полет ти желая Good luck а и той като време няма да е много, нали? Като те гледах как търчиш след баткото, един полет ли ще ти се опре  girl_wink И много хубаво да си изкарате и да си починете. Браво и на малчо, колко много е пораснал Bravo А ако знае мама каква хубава количка му е взела, ще расте послушен и ще си дойде навреме в деветия месец smile
_matilda_, лети си наистина времето, а тези последни 45 дни как ще хвръкнат и те  Girl_hide Имаме ли новини от днес и док още ли смята секцио да те насочва?
Ani
, а имаш ли диоптър, че се притесняваш? Дано са ти спокойни дъната и си родиш напълно естествено  Good luck За упойките - преди да се въведе епидурална или спинална, се бие локална за да не те боли когато влиза в гръбнака голямата игла и казват, че не се усеща. Само страха пречи Wink     
Ако отидеш с голямо разкритие в болницата, можеш да си спестиш упойката. Иначе слагат до 4-5-6 см. разкритие упойка като за всеки отделен случай се преценява индивидуално от следящия лекар. Няма общо правило, както и казват, че и до 7 см. може, но по преценка на лекаря. Въобще, много е индивидуално smile А най-важното е да отидеш в болницата без страх и да се довериш на екипа, който ще те изражда, защото той е там за теб girl_wink   
 
« Последна редакция: юни 23, 2010, 18:08:25 от КатиНка » Активен
_matilda_
Ентусиаст
**
Публикации: 50



« Отговор #316 -: юни 23, 2010, 21:30:39 »

Ами отидох си днес на доктор. Дадоха ми вече болничния.
В общи линии слушахме тоновете на бебчо, иначе всичко си е екстра. Само това, че както при Цвети, и ние сме седалищно все още. На 7.07. пак съм на ЖК и се надявам до тогава да се обърне вече, че си влизам в деветия месец. В общи линии това е.
Утре пак ще пиша, че нещо стана късно и сънчо упорито си ме гони. smile
Активен
Ani
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: юни 24, 2010, 15:24:45 »

КатиНка ,благодаря за отговора @}->--Да, имам -3 диоптер  sad По принцип на изследвания досега са ми казвали,че с дъната всичко ми е наред, но от 2год. някъде не съм се преглеждала и незная какво е положението.И много се надявам всичко да си е наред.Иначе за упойка се настройвам да не ползвам, всичките ми познати ме разубеждават и казват,че ако всичко си е наред няма да ми е необходима.Незная само там където съм решила да раждам, понеже упойката се плаща допълнително, ако не я заявя дали ще ми я поставят ако все пак реша да ползвам-но това ще уточня когато отида на преглед при израждащия лекар.
_matilda_ ,cvety_p , стискам палчета бебчовците да се обърнат и да ви зарадват.Мислете положително и не се притеснявайте излишно give_rose В крайна сметка каквото ни е писано това ще стане  smile Важното е бебоците да се появят живи и здрави, независимо по какъв начин-дали нормално или секцио.
Scarlett , всички сме с теб и се вълнуваме от скорошната ви среща с бебо  yahoo Успешни финални метри желаем kiss2
На всички мамчета пожелавам много спокойствие и положителни мисли  LOVING
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #318 -: юни 24, 2010, 15:32:34 »

Ani, моя е -3,25 и аз като теб много се притеснявах, но на прегледа ме успокоиха, че налягането е спокойно и че късогледството ми се е "стопирало" и не се очаква да расте още, че моето си беше прогресиращо с години. Та пожелавам ти и ти да чуеш тези думи и да нямаш притеснения и да родиш нормално Good luck За упойка си остави вратичка като се договориш предварително с доктора, защото моите приятелки все нормално са родили, но всичките казват, че в един момент са се молили за упойка Wink А цените обикновено ги има качени в ценоразписите на болниците. Ти къде планираш да раждаш? При избор на екип, упойката е включена в цената в случай, че родилката пожелае.   

_matilda_, стискам ти палци да се обърне бебчо  Good luck

Ние днес бяхме на преглед, разписах се в темичката ми smile Все така голям бебок си отглеждам smile
« Последна редакция: юни 24, 2010, 16:36:07 от КатиНка » Активен
Ognena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 248



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: юни 24, 2010, 16:09:10 »

Здравейте момичета give_rose. Напоследък не ми остава много време да пиша, но ви чета редовно. Добре дошли на новите мами, браво за хубавите новинки от останалите, слънчева ваканция на почиващите, а на _matilda_ ,cvety_p стискам палци бебчовците да се обърнат възможна най-скоро.
Такааа, да се отчетем за нашия болничен днес. Продължиха ни го  danceg danceg danceg и остана само още едно продължение от 4 дни до майчинството girl_impossible. Иначе сме на късно 3D следващия вторник и тогава ще пишем пак. Целувки на всички и да се пазите girl_wink.
Активен
_matilda_
Ентусиаст
**
Публикации: 50



« Отговор #320 -: юни 25, 2010, 08:13:07 »

При мен няма кой знае колко ново. Днес съм малко на разкрасителни процедури, че утре сме на сватба. И трябва да изглеждам доколкото е възможно добре. Аз искам да ви питам - колко килограма сте качили до сега? Аз ударих 16. И вече сам 60 кг, а едно време бях 44.   smile
Активен
dani_k11
Ентусиаст
**
Публикации: 129



« Отговор #321 -: юни 25, 2010, 08:20:04 »

здравейте момичета и ние сме тук, и при нас няма нещо ново, но ви четем да знаете Wink
matilda, ами аз съм +13 кг до сега, започнах от 50, но при всеки е индивидуално, пък и това не е най-важно, ще влизаме във форма след това good
целувки на всички мами и приятен weekend на всички give_rose
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: юни 25, 2010, 08:30:57 »

Здравейте и от мен smile и ние сме добре, все така сме си седнали на д-то  blush но аз си вярвам, че ще се обърне!
matilda, както dani ти е казала, не се тревожи за килограмите, после няма да се усетиш колко бързо ще ги стопиш! Аз съм +12 кг но започнах от 60 ... т.е. сега съм 72  angry ама какво да се прави това са бонусчетата от бременността няма начин да минем без тях.. приятни процедури ти желая днес, сигурна съм, че ще изглеждаш добре, защото няма по-красива от бременната жена  give_rose Галки на всички по тумбачетата
Активен
pepina83
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 489


на мама пчеличката


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: юни 25, 2010, 09:31:51 »

Аз съм качила 11кг. досега, забременях 53, а вече съм 64  blush Тежат ми, но няма начин, ще търпя, малко остана. Бебка към момента е около 2,200 кг.

_matilda_  - незнам къде ги качи тези 16кг., но изглеждаш страхотно. Колко е бебчето вече ?

cvety_p - тези 72кг. при теб много добре са разпределени /на снимките си прекрасна/.
 
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: юни 25, 2010, 11:00:47 »

Привет и от мен!
Браво на всички за хубавите новини около бебчетата. А тези, които още си седят на дупенцата, бързо да се обръщат. smile
Момичета, няма какво да ги мислите тези килограми, колкото толкова, важно бебчовците да са добре. Колко тичане ни чака после, даже още по-слаби ще станем, не се тревожете толкова.
Аз в неделя ще ходя на лекция на Ла Лече лига за кърменето, така че който иска, може да се присъедини.
Ето инфо, копирам го от един друг сайт:
- - - - - - --
гр. София

Заповядайте на блок лекции за кърмене в Училище за кърмене с подкрепата на Ла Лече Лига

Първа тема: ‘Предимства на кърменето’
Научете повече за майчиното мляко:

* Защо кърменето е важно за мен и моето бебе
* Предимства за физическото и психическото развитие и здраве за бебето
* Емоционални и здравни ползи за майката
* Нужна ли е подготовка и каква
* Как правим мляко

Втора тема: 'Хранене на бременната и кърмачката. Захранване на бебето.',
с подкрепата на  Ла Лече Лига

Ще научите повече за:

* Мога ли да ям определени храни докато кърмя
* Кое е полезно за мен, а кое не
* С какво да захраня бебето си
* Кога започва захранването, как протича то
* Как цялото семейство да се храни балансирано


27ти юни, неделя, 11,00 ч. в "Тук-таме",
кв. Редута, ул. "Плачковски манастир" № 12

Лекциите са безплатни и са отворени за всички – бременни мами, бъдещи татковци, настоящи майки и бащи (както и щастливите баби и дядовци).


Моля, за наша ориентация, запишете се на мейл  lalechebg[at]gmail.com, subject: Лекция София   

Заповядайте!


~*~
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: юни 25, 2010, 12:51:31 »

привет момичета, аз да ви се похваля днес ходих да се уговоря с педиатърката - много ми допадна, обясни ми, че като се приберем вкъщи след раждането трябва да й се обадим, първите преглди били домашни, само първият преглед се заплаща..после като му излезе ЕГН-то, ще го впишем в здравната каса, за да си течат имунизациите и така  girl_wink
аз исках и ние с мъжа ми да се преместим при нея, защото въобще не съм доволна от нашата лична, но тя категорично ми отказа, защото не било колегиално от нейна страна, т.к. двете лекарки са в една поликлиника  smile жалко..та в този на ред на мисли, случайно да някой да е чувал за личен лекар в 23ДКЦ в Хаджи Димитър в София...ще бъда много благодарна... smile
а за килограмите...аз на миналата консултация бях +12, сега не ми се мисли в понеделник pardon
хайде че много се разписах...целувки на всички give_rose
Активен
bori
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 294


колко е хубаво,когато се усмихваме


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: юни 25, 2010, 22:09:13 »

Момичета,наистина всички сте много милички,за което много thank you
И аз днес си мислех по въпроса с педиатрите,стана ли време да се видим с някой и да се ориентираме в обстановката.Аз засега имам една идейка покрай познати мамита около мен,не съм на 100% сигурна в избора си,но се надявам в нашия случай да се окаже добър!То с времето ще се види,надявам се да остана доволна.
Да си призная и аз ,откакто чух,че сме с д-то надолу се чудя за упражненията,но нещо само се подсмихвам при вида им и никак не съм се наканила.Във вторник трябва да съм на консултация пак и тогава ще видим как е отново положението.
С килограмките аз съм си доста плюс преди бременността,така че сега съм направо щастлива,че съм само +3-4кг.Е някои ми се карат,мислят,че не ям достатъчно,което не отговаря на истината.Ами важното е ,че бебчо си отговаря на седмичките.А вие не се тревожете за килограмите-всеки организъм си е индивидуален,някои мамита ги смъкват още при раждането.
Целувки и от мен за всички!Пожелавам ви много позитивен и с възможност за разходчици уикенд!Аз направо съм щастлива,че времето не е така горещо,че мога да се подвизавам по улиците и през деня:)Иначе ми е голям зор.
Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #327 -: юни 26, 2010, 15:42:54 »

Бори, само аз май още не съм те поздравила.  welcome-2 Да споделяш само хубави неща тук и леко бременеене до края.
Хладното време е рай за всички в напреднала бременност - не мога да си позная краката, когато е горещо. Може да е и заради качените килограми. Моите в + са доста, но не се чувствам виновна, защото не съм прекалявала с яденето и съм се хранила сравнително здравословно. Важното е бебетата да са здрави, а ние после ще видим какво ще правим с излишното тегло  smile
Активен
palmirka
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: юни 27, 2010, 10:51:45 »

Бори, само аз май още не съм те поздравила.  welcome-2 Да споделяш само хубави неща тук и леко бременеене до края.
Хладното време е рай за всички в напреднала бременност - не мога да си позная краката, когато е горещо. Може да е и заради качените килограми. Моите в + са доста, но не се чувствам виновна, защото не съм прекалявала с яденето и съм се хранила сравнително здравословно. Важното е бебетата да са здрави, а ние после ще видим какво ще правим с излишното тегло  smile
ехооооооооооо здравейте включете и мен в списъка на бебечакащите мами smile ние сме за септември 23-ти и ще е момиченце
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #329 -: юни 27, 2010, 15:36:18 »

Момичета, да дам кураж на всички, чиито бебоци са с дупетата надолу - и моят непослушко беше така на предпоследния преглед, като доки дори се съмняваше, че ще се обърне. Препоръча ми да правя котешки гръб, което според него било единственото медицински препоръчано упражнение за обръщане. Има и други, които се препоръчват - има инфо из нета доста - принципът на всички е да ти увисне тумбака, за да има бебокът място. Аз, да ви призная, го направих котешкия гръб общо около два пъти  badgirl и не съм се занимавала повече. Междувременно ходихме за една седмица на почивка до Гърция и там бебокът толкова бълбукаше и риташе, та бях сигурна, че се е обърнал най-малко веднъж. И познайте - на последния преглед си висеше безгрижно надолу с главата!!! Обърнал се е в 33 или дори в 34 седмица, а една приятелка ми каза, че нейният син се е обърнал чак в 36! Няма страшно - докрая си има шанс да си застане на главата, както се полага.

Ох сещам се в Гърция се събуждам една сутрин и въпреки че ми се спи, решавам аз прилежно да направя котешкия гръб. Заставам аз на лакти и колене и стоя така, ама толкова ми се спи, че главата ми клюма надолу. И вдигам глава по някое време, преди да падна и да заспя отново и гледам - мъжът ми се събудил и ме гледа с един учуден и съчувствен поглед - тип "жена ми съвсем откачи"  funnytooth. Май оттогава не съм го правила това упражнение  blum.

Аа, правихме и опитите с фенерчето - нали бебокът в тези седмици вече вижда и се обръща към светлината и може да опитате да прокарвате бавно фенерче няколко пъти отгоре надолу по линията на корема, за да се обърне бебето към източника на светлина. Тогава не се обърна - напротив, беше толкова притихнал, че мъжът ми вика - "Бебето сигурно си мисли "Какво ще правя с тези луди родители... "  blum". Та хича да не ви пука - има още време!

Ние сме около 1,800 кг. - стори ми се малко последния път, но доки казва, че е нормално. Не сме взимали микробиология за стрептококи - доки каза следващия път, но да ви кажа, вече тези изследвания не им се задълбочавам много. С наближаването на голямото събитие все повече мисля, че и с микробиология, и без, и с нисък, и с висок хемоглобин, и с ниско, и с високо кръвно - важното е да сме спокойни и уверени за раждането! Даже и на лекции не ми се ходи много вече!

Мами, какво ви е мнението за дългото кърмене - имам предвид повече от една година?

Цунки по тумбаците!
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines