Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 11:16:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ЮЛИ - АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ 7 "  (Прочетена 95808 пъти)
 
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #15 -: април 14, 2010, 16:45:59 »

mi6kata_85 честити сини гащи !!!! Много се радвам  yahoo yahoo yahoo Най сетне се показа героя дано за напред не е толкова срамежлив - ерген ще е все пак  good Ох момичета вече нямам търпение ама като се знам, като съм толкова нетърпелива я ще е с плацента м/у крачетата я ще е сгънато някак си пък не се знае може и да имам късмет.Това са моменти дето не се забравят ... още помня като видяхме на Тити  *db*джиджавката  pleasantry толкова беше ясно !!!!
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 15, 2010, 09:28:11 »

Гледам днес на лентичката ми показва, че остават 100 дни до термин Bravo

Vessi, дано се покаже човечето, че наистина е много вълнуващо smile
« Последна редакция: април 15, 2010, 09:29:50 от mi6kata_85 » Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 16, 2010, 09:31:45 »

Привет, мамита blum

Mi6kata, честити сини гащички Bravo Bravo Bravo

Аз да се отчета, че вчера бяхме на преглед. Всичко е ок с бебо, даже върви малко напред - вече е почти 400 гр. Girl_hide , задминава даже и батко си към момента... Хемоглобинът ми засега е ОК - 125, но за съжаление съм в постоянни контракции и сменяме терапията - две седмици ще пия 3х2 таблетки Но-шпа + 3х1 таблетки Магнерот и после още две седмици 3х1 но-шпа, като продължавам Магнерота. Дано това даде резултат.

Иначе вчера в последния момент се оказа, че няма кой да гледа Калоян и вече официално се запозна с бъдещото си братче Girl_hide Bravo Bravo Беше много послушен, а док. му показва главичката, крачетата. Калоян дори му помаха с ръчичка за Здравей Girl_hide Беше толкова миличко Girl_hide

Записах си и час за ФМ при Марков на 14.05, където вече доста по-ясна картинка ще придобие Калоян за бебето, защото мисля да го взема с нас на прегледа Wink

И така, малко се поразписах в повече... blush

Целувки на тумбачетата и хубав ден на всички ви желая give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 16, 2010, 09:37:44 »

Хармония много мило и нежно, как му е помахал за Здравей!!! Предполагам за Калоян е било голяма емоция? Дано с магнезия нещата да се поуспокоят и да нямаш толкова контракции.
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #19 -: април 16, 2010, 11:01:04 »

Мишката, честити сини гащи!
Хармония, много хубаво, че Калоян е видял братчето си, стана ми много мило като четох как му е помахал за здравей. Дано контракциите престанат и всичко да е безпроблемно.
Аз тук от няколко дни също мисля че усещам контракции, но дано не съм права и си внушавам.Усещам вечерно време силна болка ниско долу в корема, подобна на менструални болки, и в същото време и кръста ме наболява. Но това е само вечер и не продължава много дълго. Дано не са контракции. АЗ също имам отдавна изписан магнезиий, който сама си спрях и то в4ера пак го почнах, че ме хвана шубето.Иначе  понеделник съм на преглед и ще видим какво ще каже доктора.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 16, 2010, 11:50:27 »

Елис, пий си магнезия, както ти е казал доки, не е хубаво да се спират лекарства, ако док не ти е казал. По принцип той се въвежда по схема, а не просто ей така. В смисъл, известно време може да пиеш 2х2 или 2х1, след това док преценява как д апродължи схемата. А и действа с натрупване.
Активен
pepina83
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 489


на мама пчеличката


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 16, 2010, 14:50:07 »

И ние днес бяхме на ЖК, за трети път потвърдиха пола - момиченце  baby_girl
Расте си нормално бебка, дори е с няколко дни по-голяма heart
От няколко дни доста силно взе да ритка, станала е по-силна.
Дадох кръв и урина за изследване, дано и там всичко е наред  smile
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 16, 2010, 22:57:43 »

Хармония,и аз бях с контракции от 4ти месец-ту пиех нещо за тях,ту не.Те ту намаляваха,ту се увеличаваха,но така и не спряха.А твоите болезнени ли са ли не?
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 17, 2010, 09:57:32 »

Kali_gali, аз и с предишната бременност от 5ия месец бях с контракции, но за съжаление сега са доста повече и част от тях са си направо болезнени diablo Надявам се да отшумят с назначената ми терапия. Аз включих и едно хомеопатично, пък да видим give_rose
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #24 -: април 17, 2010, 18:25:16 »

Здравейте, момичета - да питам нещо - док ми предписа магнерич 2 х 1 дневно, като ми обясни, че е против контракции на матката. Аз обаче нямам контракции... явно е профилактично... на някоя от вас предписвали ли са й профилактично? И също (малко странно въпросче, ама да си питам  blush) възможно ли е да имам контракции, без да знам? Основното при контракцията е болезнено втвърдяване на корема, нали така?
Активен
_matilda_
Ентусиаст
**
Публикации: 50



« Отговор #25 -: април 17, 2010, 18:30:36 »

Здравейте и от мен. Аз май доста време не съм писала. При мен всичко е наред. Ритка си бебо много smile На всички разбрали вече пола честито !!! Лек ден от мен.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: април 17, 2010, 19:44:40 »

Розовка, може да имаш контракции, които не усещаш. Не знам дали са опасни. По принцип, почти всички бременни пият магнезий, в тези седмици но шпа вече не може да изглажда мускулатурата, т.к. матката е вече много голяма. Магнезият пък действа с натрупване, пие се по схема, определена от доктор.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: април 17, 2010, 22:45:43 »

Розовка, аз не съм имала контракции цяла бременност. Според мен е малко абсурдно да ти дават профилактично магнезий. Контракциите би трябвало да се усещат като стягане, но не болезнено. Разликата между подготвителните и истинските контракции, е че първите не са болезнени. Аз бих попитала пак защо ти изписва магнезий като не си усещала нищо. Той се натрупва в организма, но защо е нужно да ти се натрупва като няма защо???
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 18, 2010, 06:41:57 »

Аз също започнах да усещам контракциите сега накрая на бременността и то само като втвърдяване на корема (само като си го пипам усещам, че е твърд - иначе няма нито болка нито някакво друго усещане). Но ми се е случвало да съм на ЖК и доки да каже, че имам контракции в момента, а аз даже и да не подозирам за това. Пила съм досега само два пъти магнезии за период около седмица. Първия път беше около 17-та г.с., защото имаше съмнение че бебето изостава с растежа около 2 седмици и доки каза, че с магнезии сме щели да го подсилим. Втория път беше след една неприятна нощ, в която повърнах около 12 пъти и се наложи да ходим по спешност в болницата, но магнезия след това беше по-скоро профилактичен. Но определено не съм пила магнезии по схема, ей така само заради възможността от контракции, така че и аз бих говорила пак с лекарят.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #29 -: април 18, 2010, 13:04:49 »

Не знам, момичета, от друга страна чета на много места, че го изписват на много бременни профилактично и го пият до осмия месец (ако е планирано нормално раждане), и до седмица преди планирано секцио. Ще питам док следващия път. Аз колкото неща пия в момента  girl_wink. Док ми изписа пренатал, освен това не ми е казал да спирам фолиевата, така че и това пия. Отделно магнеричът два пъти дневно, а и желязо ми изписа за нисък хемоглобин... майтапя се с мъжа ми, че ходя с една торба дрога  Girl_hide
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines