Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 08:13:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета" АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ 8  (Прочетена 94388 пъти)
 
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #270 -: май 13, 2010, 14:27:27 »

mama_magi, какво ти се случи, че щеше да родиш??? Ние вървим долу-горе зедно ... разкажи, плийз smile
Активен
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #271 -: май 13, 2010, 22:54:12 »

леле mama_magi уж за страх пишеш пък като те чета си ми толкова позитивна хич не ти личи че те тресе шубето
Стискам палци и сега да почнете да се раждате всичко да е наред!  Clover Щом са ти казали че сте достатъчно големи да излизате значи няма проблеми... А иначе всичко готово ли е за мъника?
Активен
mama_magi
Новак
*
Публикации: 17



« Отговор #272 -: май 13, 2010, 23:56:09 »

Ми кво се случи-започнаха контракции,които зачестяваха и ставаха болезнени!Ама аз си траех и в стремежа си да скрия от майка ми,се цъклех и се хилех като започваше поредната!Ама то не беше хилене точно ами издуване на бузите,последвано от цвилене! 8PЕгати,как го обясних само!Накрая успяха да ме убедят да ида на лекар да ме прегледат!Леле тва прегледа за разкритие за пореден път се уверявам,че е нещо...повече от ужасно!Е,нямах слава богу!
Днес моя АГ искаше да ме вкарва в болницата понеже снощи вече ревях от болки-такива като менструалните,но мнооого по-силни!В същото време и бебчо ме сритваше и направо ми идеше да съдера чаршафа!Моичкия ме разтрива и масажира 2 часа-побърках го !Накрая започна да ми пресъхва устата и да ми става лошо от изтощение и съм заспала.Той ме завил и откарах няколко часа сън.От днес съм на Диаспорал и дано да има ефект-сега не смея да легна,че да не почне пак!Иначе док каза,че ще съм секцио,само още дата не сме избрали.
А за покупките...незнам кво да кажа,голям съм тъпан!На всичките тея болки и предпоставки да раждам,още не ми е готов багажа за болницата и съм си купила само една нощница! :bravo:Бебо има вече доста дрешки,комплект за изписване,пеленки,кошарка,2 спални комплектчета....ама не си мислете,че всичко това му го взех аз....щото ИМА ВРЕМЕ! blushДобре,че е мама и да ме натиска поне да излизаме,аз да избирам пък тя да плаща!Голям мерак,голямо нещо!Трябва да купя повивалник ама....има време!мухахахахаДано докато стане първокласник да му купя!Леле много ме е срам,никога не съм била такава тутла и то точно в харченето на пари! NO
Ми да спирам,че прекалих с писането!До скоро(ако не родя)
Цунки по пупитата!
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: май 14, 2010, 17:14:15 »

mama_magi , много неприятно изживяване. Дано не ти се налага скоро, а следващия път да е с щастливия край  good
Аз днес ходих да се срещна с лекаря, при който искам да родя. Бебчо си е с главата надолу пак и всичко си му е наред. Притеснението на лекаря е , че е по едър бебо и с голяма глава, а аз искам да раждам нормално. Каза да не настоявам много, за нормално ако продължава така. Но все пак има време и другия път ще го дискутираме пак . Каза , че плацентата ми била тънка, някои знае ли какво значи ? Аз като попитах само ми каза- щом си стигнала до тук, няма страшно  shok И така....сега съм малко подтисната, защото хич не искам да си мисля за секцио, ама каквото- такова  pardon
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #274 -: май 14, 2010, 17:51:14 »

mama_magi, въпреки преживяното, звучиш наистина свежо и дано наистина се чустваш така smile Когато и да реши да се появи бебчо, ще стискам палци всичко да е наред  good
leni_beni_, при нас е същото положение с бебко, но съм спряла да го мисля как ще се появи на бял свят, важното е всичко да е наред с него и мен smile И на мен не ми се иска секцио, но както дойде  pardon Стискам ти палци и на теб  good   
Активен
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #275 -: май 14, 2010, 18:08:56 »

Леле mama_magi какво премеждие, ами.. не му се стои вече явно на бебенце вътре.. айде дано покротува още, ама ти – я марш по магазините smile То и аз от грандиозната реплика „има време” та хеле преди 2 дни взех кошарата, а пък се попритесних доста, така че лек съвет от мен, не оставяй всичко за последно, въпреки че и аз още нямам памперси, количка.. абе.. има време хихихи
leni_beni_ бебчо явно добре се храни вътре, не се притеснявай и секцио да е, важното е всичко да е наред! Само не можах да разбера сега този док. при който ще раждаш ли ти е казал, че ти е тънка плацентата, а този който те следи не ти ли е споменавал такова нещо?
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: май 14, 2010, 19:30:22 »

flower84 , да този при който ще раждам ми каза това за плацентата. А там където ми водят ЖК не ме гледат всеки път на ехограф и може би затова. Ама пък в началото ме гледаха  pardon , ох незнам и аз . А и на ФМ като ходих при доцента и той не каза нищо  scratch one-s head Да не би да е нещо като стареене на плацентата, за което съм чувала от други бременни ........ами незнам
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: май 14, 2010, 20:19:11 »

Лени бени, възможно е да имаш т.нар. стареене на плацентата, мисля, че се нарича още калцирана плацента. Но щом док не е казал, че е притеснително, не го мисли толкова!!!
Активен
mama_magi
Новак
*
Публикации: 17



« Отговор #278 -: май 15, 2010, 09:01:49 »

Лени бени,аз също исках да раждам нормално ама...като казват секцио-такова ще е!И без тва съм кинта и двайсет,явно има опасност бебчо да се заклещи нейде из сланините ми.Пък и започнах да се успокоявам сама за операцията,казвам си-ми кво,лягам,заспивам,събуждам се и имам бебе!Колко лесно звучи,а? Bravo
Аз да се похваля,че втори ден нямам контракции и вечер спя *YAHOO*Даже днес бях бяла и добра и станах в 8 да направя закуска на мъжо(тва не се е случвало от.....сигурно една година) :PТози Диаспорал явно наистина върши работа!
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: май 15, 2010, 09:54:29 »

mama_magi , радвам се, че вече се чувстваш добре  Bravo Почивай и поспивай сега докато може още  Wink
Тъкмо си разгледах листчето, което ми даде лекаря вчера и каза да му го нося следващия път . Та там си е написал някой неща човека (ама то кой да погледне  pardon ) . Освен кое на коя седмица отговаря, и някои неща които не разчитам пише и за плацентата . Има нещо 1 . Аз си го обяснявам , че е първа степен на зрялост, което не е хич притеснително. Знам че са 3 или 4 степени и тогава вече бебо трябва да излиза . Няма да го мисля повече, че и секциото и него . Снощи даже се събудих по едно време и бая поразсъждавах, ама то......кво ли мога да измисля де  blush
Важното е всичко да е наред пък каквото ми е писано ще го преживея  blum
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: май 15, 2010, 10:13:57 »

То няма как да не го мислите, но я малко по-положителни мисли!!!! Колко жени раждат секцио, някои ги боли, други не. Вие не се шашкайте от сега, ако ще ви боли, ще ви боли, но сега си мислете за хубави неща, като например как ще си гушкате сладките бебчета, как ще ги милвате и т.н.

Мама Маги, по принцип, ако е планово секциото, не се използва пълна упойка, поне аз така знам, ще си видиш бебчето, ще го чуеш как изплаква, дори мисля, в някои, не във всички болници май, ще ти го дадът да го гушнеш за малко, разбира се с помощта на екипа де.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: май 15, 2010, 10:23:30 »

leni_beni_, не се притеснявай за вида на раждането, важното е да бъде най-доброто за теб и за бебчето. Аз, да ти кажа честно, имам чувството, че на всеки казват секцио по някакви причини, ама де да знам. Като се замисля май не се сещам за някоя позната, която да е родила нормално там. Опс, веднага се попавям - моя колежка 2004 г. е раждала там при д-р Яков нормално. А пък и не винаги показанията на апаратурата е съвсем точна. Но щом док. е казал, че няма нищо притеснително, недей да си вкарваш паранои допълнително, че това не е добре за никой. give_rose
mama_magi, радвам се, че при теб всичко се е нормализирало. И аз тази седмица две вечери имах страшни болки, но отминаха, без да съм пила нищо. А и щом казват, че щом дотук си стигнала и няма проблем, значи наистина е така. Това с пазаруването и на мен ми е много познато - до един момент нямах нищо, ама като почнах и няма спиране еййййййййй. Даже вчера след консултацията пак направих един тур и купих това-онова. Така че не се притеснявай, само не оставай всичко за последния момент, че тогава ще ти е по-трудничко.Успех, мила!!!
Активен
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #282 -: май 15, 2010, 14:30:16 »

leni_beni_ въобще не съм запозната с тези степени на зрялост на плацента, аз като ходих на 12 май на преглед, док. ми каза че няма да се раждаме защото плацентата не била озряла, но ми каза че може и за 5 дни да озрее..

mama_magi браво на вас, и мъжа ти ми се струва че ще е доста доволен!
За плановото секцио дали ще е пълна или местна зависи от предпочитанията на родилката, така че ти си вземаш решението Wink

Пазете се момичета и бъдете спокойни!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: май 15, 2010, 19:17:38 »

Зрелостта (т.е. калциралостта) на плацентата въсщност е степен на стареене на плацентата, износване. В такъв аспект се определя!!! При теб не е страшно, спокойно!!! ІІ група не е опасна! Нормално е към края на бременността да е остаряла, това е имал предвид докторът, че щом до тук си стигнала, а е все още ІІ група.
Активен
mama_magi
Новак
*
Публикации: 17



« Отговор #284 -: май 17, 2010, 09:55:50 »

С пълна упойка ще съм-казах на доктора,че ако съм будна,ще припадна!Пък той ми отговори,че няма къде да ида като припадна,щот ще съм легнала! funnytooth
Да се похваля-вече имам количка за бебето,куп дрешки,стерилизатор,помпа за кърма,бейбифон,активна гимнастика,комплектче за изписване....май е това ...кошарката не помня дали ви споменах,че вече е вкъщи.Колко бързо напреднах,а?Ми то с тея болки като се бях ошашкала,че бебето ще излиза пък нямам едни гащи да му сложа на гъзунката! *db*Сега вече съм спокойна!
За степента на зрялост на плацентата Лени бени-всичко е наред щом е първа степен,абсолютно нормално!
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines