Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 00:27:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета" АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ 8  (Прочетена 94347 пъти)
 
mama_magi
Новак
*
Публикации: 17



« Отговор #315 -: май 28, 2010, 11:05:35 »

Mи пера си с праха,с който винаги съм прала и козметиката не съм сменяла.За бебо купих Сано и даже днес ги пера.Чудя се дали не е пък някаква странична реакция на Диапорала,но нямам листовка,че да го прочета.
Аз да се похваля вече,че си имаме дата за секциото-16 юни!Много съм щастлива,защото много исках точно това да е датата,просто 16 ме кефи! yahoo
А снощи като ме запукаха два зъба,щях да умра.Сутринта отивам при моя зъбар и се оказва,че не са зъбите,а венците.Започна да ми навира едни тампони с лекарство и аууууу щях да драйфам.Сега поне ми олекнаха болките и ще трябва да се мажа с едно лекарство само.Егати ужаса!
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #316 -: май 29, 2010, 00:44:06 »

 mama_magi , ти се притесняваше, че оставаш сама в темичката, но накрая се оказва, че ще изпревариш доре някои Wink. Радвам се, че сте насрочили датичка, която на теб ти харесва, дано да донесе много щастие и на бебчо и на теб.
Момичета, кажете какво да правя с краката  crazy, в четвъртък съм на лекар и ще говоря с лекаря, но до тогава имам чувството, че ще полудея. Ето и сега не мога да спя направо са ми на иглички до глезените - така са ми отекли и подули. От два дена съм вече так и не е постоянно, но вечер се засилва... ако някоя знае какво да направя, че да ми се успокоят да даде съвет  give_rose
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: май 29, 2010, 01:00:29 »

malinkata,аз също имам от време на време подобен проблем и ми е много трудно не да заспя,а дори да стоя.Но за щастие е само 2-3 днии после минава и после пак.Това което аз правя-незнам от кое минава чесно казано е следното–
-спя с една или две възглавници под краката задължително good
-като си взимам душ ги обливам от колената на долу с хлатка вода.Понякога редувам топла и студена,но свекито ми каза че само с хлатка било по-добре (незнам)
-много често си ги изправям на контрашпиц, без да имам крампи-просто за отпускане на мускулите.
Друго  не се сещам сега,но като се сетя веднага ще допълня.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: май 29, 2010, 11:05:24 »

Момичета наистина е много гадно това с подуването. За моя радост , при мен не е потоянен проблем, даже не бих казала , че ми е проблем . При мен се получава като се изморя след дълга разходка примерно, и то не е толкова много и като си почина всичко е наред. От няколко дни започнаха и ръцете да ми се подуват от топлото, но като ги обливам със хладка вода и се "свиват" . Все още си нося годежния пръстен и халката  danceg
От две вечери обаче имам леки крампи на краката. Ползвам познатото контрашпиц и бързо ми минава  good
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #319 -: май 29, 2010, 11:35:41 »

при мен също до сега не беше проблем, но тук от два дена направо не знам какво става. Спах с възглавница под краката като я сложих и чак след това успях да заспа, но сега пак са ми на леки иглички crazy. Много е топло- направо горещо още не съм взела термометър за стаята, но ми се вижда доста топло и сега се чудя - казаха ми че в началото бебчо трябва да е с дълго ръкавче и крачолче поне първата седмица някъде, но как да му слагам дълго ръкавче няма ли да се свари направо? Лени ти какви дрешки си приготвила?
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: май 29, 2010, 11:47:32 »

Malinkata, не съм го чувала това правило за бебето и обличането. Би ли споделила пътя на логиката? На нас в болницата ни казаха  да обличаме така, както сме облечени ние. Ако толкова искаш да спазваш това обаче, все пак не виждам проблем, просто няма да го завиваш.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #321 -: май 29, 2010, 12:04:54 »

ellie_bellie, не казвам, че е правило. Просто с който и да съм говорила тук (майки, които вече имат бебчета) ми казват - о как в началото дълго ръкавче то бебчо трябва да се адаптира.  Но признавам, че на мен ми се вижда невероятно глупаво ето сега аз съм с тънка рокля без ръкав и умирам от жега не бих си представила бебе да се облече с дълго ръкавче. И като споделя тези си мои разсъждения и се започва едно упрекване - как може та това е бебче, съвсем друго е, ще го простудиш...... В понеделник ще се видя с акушерката и ще говоря с нея да видя тя какво ще ме посъветва, силно се надявам да е близо до моите разбирания.  give_rose
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #322 -: май 29, 2010, 12:33:23 »

ellie_bellie и на нас акушерката ни каза да обличаме бебо с една дрешка повече от нас. Явно в БГ все още ходи-броди това правило, но аз си мисля, че всяка мама може да прецени какво да облече според ситуацията и според зависи колко е топла самата стая на бебо. Иначе обяснението е, че бебовците в началото нямат урегулирана терморегулация и може рязко да им става и студено и топло, а и излизат от една постоянна температура от утробата и поне първите дни казват, че е хубаво да е по-топло облечено бебето. Въпроса си остава по лично подразбиране според мен  pardon
mama_magi, пристрастна съм към избраната от вас дата, защото тогава е моя рожден ден  yahoo
За крампите - и аз прилагам контрашпиц и ми минава бързо  Wink За съжаление обаче, все по-малко спя нощем напоследък  huhhuh.gif   
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #323 -: май 29, 2010, 13:00:46 »

КатиНка, какво имаш впредвид в зависимост колко е топло в стаята. Тази стая не може да бъде охлаждана с климатик, вентилатор и постоянно отворен прозорец(който и без това едва ли ще разхлади много при все че вън е 30 градуса). Как да поддържам 20 - 22 гр. ?
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #324 -: май 29, 2010, 13:12:08 »

Именно това имам впредвид - колко градуса ще е вътре. На нас на лекциите ни казват да поддържаме в стаята на бебо 22-23 градуса и също така казват, че е по-трудно да бъдат постигнати лятото, отколкото зимата  pardon Дали ще включвате някакъв уред вие ще прецените, мен не ме притеснява климатик например. В самата детска стая нямаме, но в съседната стая много близо разположен до вратата на детската има и ще разчитам на него да пречупва въздуха и там. Самия климатик има функция за "степен бебе". Прозорец също мисля да отваряме при нужда, задължително с комарник на него да не влизат гадинки.  Общо взето вие ще прецените как, но начини има smile Допитай се и до други мами с опит. За мен за сега това са насоки, но ще видим като сложим бебо в стаята реално какво ще се получи. Ще обменяме опит скоро smile       
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: май 29, 2010, 13:19:39 »

Ох, незнам и аз как ще се оправяме с градусите. Наистина лятото по-трудно се поддържат 20-22 , но и аз няма да се притеснявам да отварям прозорец или да вкарвам хладен въздух от другата стая.
Що се отнася до дрешките - изобщо не мисля да го навличам, та аз едвам дишам, как ще си държа бебето с дълъг ръкав и завито  angry Незнам, ще преценям на момента . А и някъде бях чела, че е по-добре да му е леко хладно , отколкото да прегрее бебето  pardon
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #326 -: май 29, 2010, 13:26:32 »

Да, наистина повече трябва да се пази да не прегрее бебо, тогава излизат и пъпчици по кожата и са сигнал именно за прегряване. Може да се следи дали на бебо му е топло по върха на нослето и по ходилата. 
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: май 29, 2010, 13:42:27 »

И аз преди да родя си мислех, че няма да обличам бебо много и ще отварям прозореца нон стоп, но сега Марти е с дълго ръкавче, а през нощта затварям прозореца по някое време. В болницата обличат бебетата с техни дрешки. Всичките бяха с дълги ръкави и и гащеризонче от плюш, а не от памук. Завиваха ги с олекотени юрганчета. В неонатологичното отделение също беше много топло, а бебетата прекарваха по 18 часа на ден там. Марти беше 6 дни в интензивния сектор и в началото не ми го даваха и се качвах аз - след 1 час стоене си тръгвах вир вода мокра. Акушерките ни се караха като отваряхме прозорците, когато ни носеха бебетата. Но това е само в началото, докато се адаптира бебчето. Лошото е, че сега ме е страх да го разголвам много, за да не настине. Но днес го пуснах по голи крачета и ръчички на отворени прозорци.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #328 -: май 29, 2010, 13:44:43 »

Ето един хубав пример от практиката smile Ние какво кроим, а то какво се случва smile
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: май 29, 2010, 14:27:33 »

Да, наистина явно държат бебетата на много топло, Ваня, направо зейнах като проЧетох. В нашата болнца беше около 20-22 градуса навсякъде. Естествено в стаята температурата си я променяш на колкото искаш, но децата тук като цяло ги държат доста голи. Евелин беше повита през цялото време и с шапчица, също и вкъщи, но при нас климатиците работят нон стоп, ако беше топло, нямаше да я навличам.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines