Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 06:14:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторантите  (Прочетена 177978 пъти)
 
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #390 -: ноември 28, 2010, 18:16:08 »

1) Да, влиза тортата. Цената на куверта реално ти зависи от вида салата и това с колко вида месо искаш да е основсното ястие
2) Управителят каза - след първия час 100лв/ч, след 2рия 200лв/ч (ето тук точно се колебая, защото се обърквам дали каза, че цената на втория час става 200лв или 2*100 лв става 200  crazy )
3) Не, не се намалява, защото реално няма на кой да пречиш. Интерпред е офис сграда, а офисите не работят вечер  smile
4) Нашите кумове бяха на сватба със 100-тина човека и казаха, че идва тесничко малко (има място за танци, но не е много). Ще се разминавате, но зависи на какъв дансинг държите.

Уловка реално няма, хората са коректни и реално няма какво да мислиш около ресторанта ако ги избереш. Предлагат ти и украса на сносни цени, алкохол на доставни и т.н. Ако се сетиш още нещо - питай!  good
« Последна редакция: ноември 28, 2010, 18:18:19 от Mariaid » Активен
caffein
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: ноември 28, 2010, 18:41:53 »

Благодаря! give_rose
Планираме да идем на оглед в ресторанта през следващата седмица и специално ще питам за цената на овъртайма.

Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #392 -: ноември 28, 2010, 19:42:53 »

Успех и да се похвалиш после!  give_rose А кога е вашата сватба?
Активен
caffein
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: ноември 29, 2010, 09:55:46 »

На 23.09.2011, но чакаме да обявят деня официално за почивен, че е петък.  Wink
Активен
franzelkata
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #394 -: ноември 29, 2010, 10:59:52 »

Аз да се похваля, запазихме ресторанта в хотел Акорд.  yahoo
Активен
caffein
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: ноември 29, 2010, 11:19:08 »

 danceg
Браво! Кога е сватбата?
Активен
franzelkata
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #396 -: ноември 29, 2010, 13:39:41 »

04.06.2011, има доста време, но аз реших да резервираме от рано smile
Активен
caffein
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: ноември 30, 2010, 10:25:13 »

Здравейте отново!

Поставям за обсъждане ресторант "България" (Гранд х-л България - София). Моля всички, които са били на сватба там или са празнували своята за мнение и препоръки - положителни и отрицателни!

Благодаря предварително!

Активен
dutzi
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #398 -: ноември 30, 2010, 21:29:54 »

Явно хората са били неподготвени.  Oh my ... За това,сватба се прави в ресторант където целогодишно се правят сватби.Там няма да Ви забравят младоженците и.т.н. Жалко наистина,но трябва хората да знаят,че има и такива места,където развалят празника вместо да го направят. Това трябва да се запише и в темата "свършената и несвършената работа".

Ами какво да ти кажа-те казаха,че се правели сватби,а и от няколко места чух същото,така че според мен не са неподготвени,но....малко или много ми вгорчиха празника
Активен
caffein
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: ноември 30, 2010, 22:17:30 »

Успех и да се похвалиш после!  give_rose А кога е вашата сватба?

ОВЪРТАЙМА в Principi Di Piemonte - След 5-я час: 6-я час струва 100 лв. , 7-мия час струва 200 лв. - т.е. общо 300. При осми час - разбирателството става на място - няма предварителна договорка.
Явно идеята е да нямаз 7-ми час.
А ще споделят ли омъжените и оженени колко ФАКТИЧЕСКИ продължава сватбата? Повече от 6 часа реално ли е или нормално?
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: ноември 30, 2010, 22:47:58 »

нашата сватба беше8-9 часа
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #401 -: декември 01, 2010, 02:08:32 »

Да, така и предполагах, мерси...значи съм разбрала правилно! Останахте ли доволни от срещата?  smile
Активен
Paradisa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: декември 01, 2010, 03:10:00 »

Здравейте!! Yes

Ето, че вече съм в графа - Омъжени  danceg искам да разкажа как ни мина сватбата в ресторант Скай Плаза good. Както знаете украсата се прави от тяхна фирма само и жената ( млада и симпатична) е много мила и за мое щастие не ми се натресоха неща, които не исках Bravo Препоръчвам да се сложат калъфи за столовете, много се чудих, но се оказа, че не съм сгрешила и беше много по-тържествено smile. Храната беше супер, имахме много доволни гости yahoo, даже не чух оплаквания, което много ме радва. Позволиха ни да си внесем алкохол и безалкохолни, колкото искаме и ядки ( както каза управителят беше изключение, но ако се замисля от 5-те кг фъстъци не мисля, че се изядоха и 2 кг. и нямаше върнати фъстъци, ама айде няма да спорим за едни фъстъци. Безалкохолните, които останаха се върнаха, за алкохола незнам, защото беше роднина, който се занимаваше с това накрая, само видях стековете с коли, който се върнаха..В това отношение явно са коректни. Сметката също до колкото ми каза роднината беше коректна.  good
Обслужване...ах...обслужването..  pleasantry pleasantry това е нещото, за което имах страхове и много предупреждения beating и за съжаление се оправдаха NO. Аз така или иначе, много не им обръщах внимание. В началото всичко беше ок. После към средата постепенно сервитьорите взе да ги хваща липсата и накрая по едно време вече съвсем изчезнаха beating. Към края на тържеството на нашата ВИП маса pleasantry липсваше всякакви безалкохолни и вода и нямаше никой наоколо та си грабнах от съседната маса. NO.Много се притеснявах как е било обслужването на гостите и ги разпитвах след сватбата и те ми казаха, че моя баща обикалял нон стоп и им отварял напитки и ги питал дали имат нужда от нещо...за което му благодаря.  Тортата беше от тях - еклерова и много вкусничка good. Аз успях да си хапна малко само като я разрязохме, после парчето, което ни отрязоха така и нямах време да докосна и като тръгвахме помолих един сервитьор да ми я сложи в кутия и така ме изгледа странно beating, в крайна сметка си е мое право да си искам тортата да си я опитам. Незнам колко парчета са останали и какво е станало..и няма да издребняваме за такива неща сега. Важното е, че сватбата мина и всички бяха доволни, беше весело, имахме много място за танци Препоръчвам ресторанта, макар и обслужването да им куца NO NO NO, все пак няма нищо перфектно. Останахме 3ч след уговорените и се доплащаха 200 лв на час.
Искам само да кажа също нещо, което много момичета ми казваха и се убедих..ресторанта е важен относно храна и място за танцуване, планувайте от по-рано, тържеството минава светкавично бързо и има неща, които ако мога да върна назад времето бих направила по друг начин, относно програмата, затова планувайте всичко до последния детайл и препоръчвам да си имате много помощници, а не като мен нагърбена за всичко. Денят минава толкова бързо...от опит сега знам, затова се забавлявайте и изживейте всеки миг от него! yahoo yahoo С най-добри пожелания за всички настоящи, и бъдещи булки give_rose give_rose give_rose и се надявам да съм била полезна за някой! give_rose
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #403 -: декември 01, 2010, 10:23:18 »

ОВЪРТАЙМА в Principi Di Piemonte - След 5-я час: 6-я час струва 100 лв. , 7-мия час струва 200 лв. - т.е. общо 300. При осми час - разбирателството става на място - няма предварителна договорка.
Явно идеята е да нямаз 7-ми час.
А ще споделят ли омъжените и оженени колко ФАКТИЧЕСКИ продължава сватбата? Повече от 6 часа реално ли е или нормално?
Много зависи от това колко са гостите и тяхното предразположение към купон.
Понякога не стигат 7 часа а друг път и 5 са достатъчни.Но в повечето случай ако гостите са 100тина и повече,то тогава много често 5часа не са достатъчни,особено ако има и богата програма от страна на дж-ят. Потчертавам че това е в най-честите случай. Иначе 1-2 пъти в годината ми се случва да правя сватби по  10 -12часа. Веднъж ми се наложи да се оправя за 3,5 часа. Това се случи в х-л Атлантик в Симеоново. Бях на обедна сватба а в ресторанта си бяха уговорили че след нея ще имат и вечерна. В 18,30 трябваше да приключим,при положение че страрта трябваше да е в 13,30-14,00. Тъй като беше предвидено да има уелком-дринк,не можеше да започнем без всички гости да са дошли. Много от тях доста закъсняха. Започнахме с 1,5 часа закъснение. Тогава имам чуството че стана някакво чудо,защото времето стигна и за танци и за ритуали  и на всико от горе нямаше проблеми и хората бяха доволни. Вярно че бяха само 50 човека но аз очаквах да има разправий с управата на ресторанта а това не се случи за мое и тяхно щастие. Имайте го в предвид когато запазвате ресторант. give_rose
В ПРИНЦОВЕТЕ НА ПИАМОНТ(Интерпред) Няма да имате проблем в това отношение както и за всичко друго. Работил съм там няколко пъти и мога да заявя че управителя и сервитьорите си гледат съвесно работата до последната минута.Скъпият овътайм можеби е единственият им недостатък но както виждам има места където взимат по 200лв. още от първият допълнителен час. В х-л ЕКСПО също тарифата е такава. 200лв. за всеки допълнителен час. Като добавите и допълнителното заплащане и на дж-я, тогава сметката наистина доста набъбва. smile  В София има много ресторанти където овъртайма не толкова скъп.От друга страна обслужването и интериора са на същото че даже и на по-добро ниво. give_rose
« Последна редакция: декември 01, 2010, 10:43:15 от AIVEN » Активен
Matilda
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #404 -: декември 01, 2010, 16:44:45 »

Здравейте,
Реших да се регистрирам тук, по-скоро не от нужда на отговори, а да споделя собствени впечатления. Не бях влизала в този сайт и ми допадна идеята му- искренно вярвам, че много девойки са намерили тук отговори на голяма част от въпросите си.
Разгледах доста от мненията ви и това, което ми направи впечатление е, че се въртят горе-долу едни и същи ресторанти.
Моята сватба ще бъде в Холидей Ин, когато бях та разбрах, че е най- новият 5* хотел в София. Намира се в Бизнес Парка в Младост 4 и да ви кажа честно не бях идвала в този район на София- много ми хареса. Хотела е много стилен, абсолютно изчистен и модерен, намира се точно до езерото в Бизнес Парка. Първото ми впечатление беше, че хората, с които трябваше да се срещна бяха много отворени и дружелюбни (или просто аз съм останала с впечатление,че щом е 5* значи всички са надути), така или иначе още на първата ни среща, девойката с която разговарях взе нещата наистина присърце и във всеки един момент на разговора ми се даваха предложения и алтернативи. Смятам, че за човек, който се сблъсква за първи (и надявам се за последен  Wink ) път с подобно изживяване, това да бъдеш постоянно съветван и по-скоро да ти се дават алтернативи е от наистина голямо значение.
Хотела разполага със страхотна тераса, която гледа към езерото в парка и решихме там да си направим изнесен ритуал (без никакво допълнително заплащане!). Самата сватба ще бъде не в ресторанат,а в голяма зала (за около 150 човека), която се използва за сватби. Много се зарадвах на две неща относно залата - първо, че няма никакви вътршни колони, както много други места, което  я прави наистина много просторна и второто е, че по продължението на цялата й една страна на залатса френски прозорци, които гледат към витоша!  Bravo
В момента разработват новите си сватбени пакети и ми дадоа възможност да избирам както от настоящите така и от новите.  Последните (новите) ми се сториха наистина много гъвкави - буквално можеш да си имаш каквото си поискаш. Цената е ужасно добра 50лв. Това го казвам защото съм била на 3 сватби последната година и половина и две от тях бяха в ресторанти, където цените бяха същите и в същото време беше някак...социалистическо. Аз наистина искам на сватбата нещата да са изчистени. Не ми поискаха пари за да си внеса алкохол и безалкохолно- имат декорация, но работят и с агенции.
Исках да напиша също, че в началото като се замислих за Бизнес Парка си казах - "о, това е в края на града!", но после когато отидох там- беше наистина хубаво- първо събота и неделя няма никакъв трафик, после сградите са доста съвременни, много е просторно и спокойно, все едно всичко си е само за мен  Bravo
И така- просто ви го препоръчвам да го имате в предвид за вбъдеще
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines