Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 20:21:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторантите  (Прочетена 177780 пъти)
 
VeselaStefan
Новак
*
Публикации: 18


Семейство Мишоци:P


« Отговор #315 -: ноември 11, 2010, 18:03:36 »

Здравейте, момичета smile На нас май ни е още рано да избираме ресторант, но миналата седмица намерихме малко свободно време и отидохме да видим два. Единият беше Лебед, където през цялото време си мислехме, че ще ни е сватбата, другият беше Гранд Хотел София, по-точно залите му. В Лебед ни връчиха няколко пробни менюта, като най-евтиното беше 50 лв , честно казано аз не виждам как точно ще си нагостим сватбарите с такова ограничено меню. Най-скъпото им меню възлизаше на 70 и няколко лева на човек, което ни е скъпо, пък и въпреки цената е 5-компонентно, но с малко "по-изтънчени" ястия. Била съм на много сватби в чужбина и ми е направило впечатление, че имаше непрекъснат поток на блюда, а не 5 неща, които не знам как ще са достатъчни за 5 часа примерно. Това ми се е запечатало като стандарт, но май няма как да направя нещо такова в България sad Другото нещо, което не ни  хареса там беше това, че има ограничение в часовете, което явно е нещо нормално, но не искаме неделната ни сватба да започне в 19 часа, просто няма никакъв смисъл. А да започне в 12 и да свърши в 18 също не ни допада, искаше ми се да можеха да са малко по-гъвкави в това отношение. Освен всичко друго, не можем да празнуваме на терасата, да не пречим на  *db*големците pleasantry в близките къщи, въобще представите ни за лятна сватба на открито, с хубава гледка май няма къде да се осъществят. Много ме е яд Плачещо момиче
В хотела от друга страна бяха доста любезни, обърнаха ни много внимание, разведоха ни, дадоха пробни менюта, но цените пак не са ни по джоба, а и гледката я няма, само някакви сгради cray
Честно казано като прочетохме тук какви произволия се правят по сватбите, проваляйки най-щастливия ден в живота на младоженците, се замисляме дали да не се опънем на някоя поляна с щатрите, да наемем кетъринг и да се приключи с всички гадости.
Извинявам се, ако съм отегчила някого с дългия си пост, но ако имате някакви идеи за местенце, където бихме могли да отпразнуваме любовта си на открито, ще сме много благодарни да ги споделите. give_rose
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #316 -: ноември 11, 2010, 18:16:55 »

Поляни колкото искаш. Само че ще Ви излезе по-скъпо. Шатри,Бенмърита и.т.н. всичко под наем или чрез кейтъринг .Знаеш ли колко струва? А инфрастуктурата. Ток от къде? Генератори......$ всичко е пари. Тоалетни....къде? На поляната??????Освен на някое голф-игрище където има всичко,и пак са далече тока и тоалетните. Ако за бюджета ви е много 70лв. на човек,то тогава не си и помисляй за такъв кейтъринг. Това се прави с много пари.good
Активен
VeselaStefan
Новак
*
Публикации: 18


Семейство Мишоци:P


« Отговор #317 -: ноември 11, 2010, 18:37:21 »

да, AIVEN , права си. това също сме го обмислили, знам, че няма как да стане, просто го казах, защото за момента нямам идеи и се ядосах заради Лебед. Иска ни се да има някаква природа около нас, но дори и да не стане, пак ще започнемм съвместния си живот щастливи. Благодаря ти за трезвото мнение smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #318 -: ноември 12, 2010, 00:25:25 »

Бягайте някъде извън София.Тука няма природа.Има няколко изключения които се намират в полите на витоша.Например Драгалевци и Симеоново.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #319 -: ноември 13, 2010, 15:50:37 »

да, AIVEN , права си. това също сме го обмислили, знам, че няма как да стане, просто го казах, защото за момента нямам идеи и се ядосах заради Лебед. Иска ни се да има някаква природа около нас, но дори и да не стане, пак ще започнемм съвместния си живот щастливи. Благодаря ти за трезвото мнение smile

По пътя за Симеоново ако минавате по Симеоновско шосе,спрете за малко на № 80. там се намира комлекс Св.Валентин. Отвътре ресторанта прилича малко на бутаническа градина поради многото естествени цветя.Освен това самият интериор като цяло е на природна тема. Можеби е някакъв вариант за Вас. Жалко че нямам подходящи снимки.Имам едни на които са снимани младоженците и не се вижда отстрани добре интериора.Мисля че имаха и някакъв сайт но аз не го намирам.
« Последна редакция: ноември 13, 2010, 15:52:08 от AIVEN » Активен
Zvoni
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #320 -: ноември 13, 2010, 15:58:24 »

Здравейте бъдещи булки,
аз съм новичка тук макар, че доста ви чета, но не пиша.Нашата сватба ще е на 15.05.2011.Засега събирам информация относно ресторантите за да може после да се почне великото обикаляне  tease
Нашата сватба ще е 60-70 човека и мисля, че ресторант до 100 места ще е ок.Чета ви отзивите за такива ресторанти и набелязвам пък после и аз ще ви споделям как е минало.Това което мога да кажа е за ресторант Триада - говорихме с управителката даде ни примерни менюта и отделно едно цяло меню ако искаме от него да съчетаем различните ястия.Лошото тук е, че след 5тия час искат 180.00 лв на всеки започнат и по такса за алкохола по 3лв.на човек.Същото се отнася и за безалкохолните ако ние си ги внасяме.Казвам и безлакохолните защото в самите "примерни" менюта беше включено само минерална вода.Предлагат най-различни екстри - като посрещане на гостите с чаша шампанско(ако искаш - което също се заплаща отделно).
Другото място което обиколихме и се върнахме ведага беше Горублянско ханче - хич ама хич не ми хареса bad За там просто нямам какво да кажа защото само от вратата като влезнахме и си излезнахме директно без да попитаме  nea
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #321 -: ноември 14, 2010, 15:15:32 »

 Zvoni , ние сме в Интерпред - отидете на място и погледнете, защото в нета няма много инфо. Накратко - нямаш никакви грижи за ресторанта - между 40 и 45 лв куверт, без такса за алкохол, те предлагат да ти осигурят алкохол на доставни цени ако искаш, същото и важи за безалкохолните, предлагат украса, балони, цветя и т.н.  good Също така осигуряват питките, менчето и тн за ритуалите.
Активен
Zvoni
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #322 -: ноември 14, 2010, 21:38:05 »

Мреси Mariaid за съвета ще минем и от там да проверим
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #323 -: ноември 14, 2010, 22:26:17 »

Няма защо, но съветът ми е да побързате с избора, за да може наистина да се уредите с ресторанта, който ви харесва, а не този, който е останал...А и като гледам сватбата ви е през уикенда, когато си има най-много желаещи. Ние като капарирахме вече целият юни месец беше зает...а това беше преди месец.. crazy София си е София, така че успех!  good
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: ноември 14, 2010, 22:41:32 »

@gerociata    Върна ми надеждичката!  give_rose Казваш, че са се събрали 160 човека! Сериозно ли?!?! Това е страхотно, ако е така. Просто ще отида и ще поискам схема и нагледно да ми обяснят. Благодаря ти!
Активен
metalheart
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #325 -: ноември 15, 2010, 16:50:34 »

Здравейте, аз също ще се омъжвам през 2011 година, а вече се отчаях. Толкова ли е трудно да се намери приличен ресторант за 100 човека? Вече обиколихме 3-4 места, за които имаше положителни мнения във форума, но....все ми се струва, че не съм открила моя ресторант. Искам да има повече пространство за паркиране, градина за изнесен ритуал.....и просторен дансинг за танцуване. Моля ви, предложете нещо!
Активен
seeker
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #326 -: ноември 16, 2010, 10:31:21 »

Здравейте,

търсим си механа във софия за сватбеното ни тържество.
Ще сме около 55 човека.
Моля нека всеки който има инфо (колкото повече, толкова по-добре) нека напиеше своето
предложение и впечатление.

Благодаря !
« Последна редакция: ноември 16, 2010, 12:53:35 от seeker » Активен
ralej
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 158


Най-щастливи на света!


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: ноември 16, 2010, 11:40:33 »

Сигурно ще ти преместят темата в раздел Ресторанти, но преди време коментирахме с Bubsy: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,17083.msg294519.html#msg294519

Към списъка добавям р-т "Биляна" (механата), "Чевермето" естествено - но то е доста голямо.  good
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: ноември 16, 2010, 12:20:34 »

Аз бих ти препоръчала механа "София" -намира се до Централна гара, обстановката е много приятна, готвят вкусно и оркестъра им е добър! На сайта им има и меню да рзгледаш как са цените.  Не съм била там на сватба, но съм сигурна, че ще останете доволни!  good
Активен
Mauve
Ентусиаст
**
Публикации: 66



« Отговор #329 -: ноември 16, 2010, 13:44:26 »

Под "механа" ресторант битов стил ли разбираш? Защото аз нещо такова си представям. smile Провери "Едно време" на езерото Ариана.  good Била съм няколко пъти там - включително и бизнес вечери. Обстановката е приятна и имат хубава кухня.
« Последна редакция: ноември 16, 2010, 13:48:23 от Mauve » Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines