Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 00:32:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторантите  (Прочетена 177406 пъти)
 
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #30 -: май 10, 2010, 09:03:36 »

Момичета, имате ли някакви отзиви за сватби в хотел Експо в София?
Активен
gurugeri
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30


« Отговор #31 -: май 10, 2010, 12:43:49 »

А за бакшишите, когато сме предупредени за процент сервиз, който се начислява, трябва ли да има и бакшиши отделно? Мисля, че не, но знам ли?!
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: май 10, 2010, 13:33:55 »

Според мен в този случай не. Поне ние няма да оставим.
Активен
diminioni
Любопитен
*
Публикации: 45


« Отговор #33 -: май 11, 2010, 08:35:39 »

Ами в нашия ресторант управителя още на първата среща ни каза, че при тях е практика за всеки член от персонала, който обслужва сватбата да се плаща отделно сервиз. Каза, че за нашата сватба (за около 80 души говорехме тогава, ама май отиват към 100  blush) - 400лв. После прочетох в листа с примерното меню,което ни даде, че сервизът е по 40лв на човек от персонала. Значи нас ще ни обслужват 10 души, така излиза. Управителят беше достатъчно коректен да каже директно, за да си направим сметката, защото това означава 4лв на човек върху куверта, все пак... Каза си "Аз така процедирам, и така мога да гарантирам, че всички съвестно ще си гледат работата, няма да има пълни пепелници, всичко ще се сервира и отсервира навреме" и т.н. Така се разбрахме, пък ще видим какво ще стане...
За диджея и фотографа ние лично сме решили пълен куверт да предвидим.
Благодаря за отговора, а тези 400 лв са отделно от парите които оставяш за ресторанта ако оставаш след 5 те часа - нали. Защото никога не се остава точно 5 часа а винаги са повече и там има още 200-300-400 лв
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #34 -: май 11, 2010, 09:23:53 »

Ние уговорихме бакшиша с управителя. Мисля, че така е по-добре, отколкото сами да се чудим. Разбрахме се да е на цената на един куверт на всеки сервитьор. Разбира се след като мине събитието и само в случай, че останем доволни.
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 11, 2010, 11:18:03 »

diminioni, да, тези пари са извън доплащането за допълнителни часове. Но пък предложението за допълнителните часове е повече от добро - по 50лв на час за първите два часа след изтичането на договореното време и по 100лв на час след 3-тия допълнителен. Освен това управителят ни каза, че ако останем, примерно, по-малко от час след 12 няма да ни го таксува, или ако останем час и половина, ще ни вземе само за 1 час. Доволни сме от предложението.
Активен
debel_komar
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #36 -: май 13, 2010, 02:47:08 »

На Kina мога да кажа че стара софия е хубав ресторант, но е трудно да се разбереш с персонала, каквото ти обяват това е. На Tiana бих и препоръчал да не се чуди за Експо нашата дата беше заета за там и много се ядосахме.А някой може ли да каже нещо за Св.София
Активен
debel_komar
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #37 -: май 13, 2010, 02:51:43 »

а и още нещо какви са тези бакшиши за първи път чувам
Активен
waterstar
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3


прохождащ ангел :)


« Отговор #38 -: май 13, 2010, 18:50:25 »

Здравейте

аз сьм нова тук и сега реших да се включа. Тъй като не живея в България, започнах да се оглеждам ъа хотел отсега...(сватбата ще е догодина лятото)  tease
Много ми се иска да е на открито и да има зеленинка и затова хотел Експо се оказа най-подходящ.
Има градина където могат да се сложат маси и да се направи изнесеният ритуал.След 22 часа трябва да се влезе в ресторанта.
Ние ходихме и лично го видяхме...Кувертите са от 50 до 65лв. като можеш да си внасяш алкохол на цена 3лв. на човек. Безалкохолни не дават да се внасят, но можеш да платиш по 10лв. на човек и така всеки има неограничена консумация на безалкохолни...Става обаче малко скъпичко  girl_impossible
Ние ще сме обаче около 50/60 човека и затова е все още в рамките на допустимото.
Обаче въпреки това жсе още не мога да се реша и се чудя  huhhuh.gif
Ако някоя от вас момичета е била там на сватба или е организирала своята, ще е супер да си сподели мнението тук  good
Активен
silvana_paunova
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 13, 2010, 20:35:40 »

waterstar, ние си запазихме датата за нашата сватба още януари месец, но ни казаха че няма такса алкохол....на теб кога ти го казаха това, защото ако е вярно няма да е коректно тази промяна в условията... lac
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #40 -: май 14, 2010, 09:47:51 »

waterstar
Всичко останало в хотел Експо е на ниво, но имат сериозен проблем с музиката в градината а и от части и вътре заради гостите на хотела. Наближи ли 22.00 трябва  задължително и осезателно да се намали музиката защото определено някой много ги мрази и не пропуска нито един път да изпрати полиция заради музиката която се чува в градината.
« Последна редакция: май 14, 2010, 09:55:01 от DjNick Mc » Активен
waterstar
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3


прохождащ ангел :)


« Отговор #41 -: май 14, 2010, 18:59:50 »

Да, предположих че имат някакьв проблем с музиката в градината, защото след 22 часа трябва цялата веселба да се пренесе вътре в ресторанта. Но чак полиция да викат  angry
Иначе ми казаха, че вътре няма проблем музиката да си е силна.
Активен
Nastiq
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


Бъдещо мамче :)


« Отговор #42 -: май 15, 2010, 08:56:34 »

Момичета и аз да ви се похваля...
запазихме си ресторанта за 25.09.2010  yahoo
и ритуалния дом вече е резервиран за тогава  yahoo
Много съм щастлива, и най-хубавото е, че си наехме ресторант извън града. Казаха ми, че няма да има проблем да останем до когато искаме, а и за музиката не се притеснявам, няма на кого да пречим..... danceg
Има хотел към ресторанта, но той не е много посещаван. Ще си наемем и стаи там, тъй като моите роднини са от Пловдив и ще трябва да спят някъде. Забравих да спомена, че сватбата ще ми е в Дупница.
Извън София е много по-лесно да си наемеш и ресторант и ритуална зала, а и да ви кажа всичко е много по-евтино от това, което чета по форума.
Пожелавам на всички да намерите своето най-красивото кътче за най-специалния ден в живота ви  give_rose
 
Активен
ZATE
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #43 -: май 19, 2010, 20:35:54 »

здравейте
нашата сватба е началото на септвмри, към 130 души, и се оказва, че повечето ресторанти са вече заети
имате ли някаква информация за Чергата (бившия Нов стандарт)
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 20, 2010, 11:01:16 »

Zate, ние сме в чергата на 21 август. Резервирахме го в началото на април. Тъй като се интересувахме само от нашата дата, не съм питала за други, но можеш да провериш. Дано да е свободен. Ако ти трябва някаква друга информация - питай smile.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines