Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 20:47:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторантите  (Прочетена 177365 пъти)
 
merilin_9559
Регистриран

Публикации: 4


« -: март 31, 2010, 21:19:31 »

   Колеги , четох за изнудването за диджей в рест. "Св. София" . Смятам , че можем да сме полезни за бъдещите младоженци ако споделим в тази тема нашите наблюдения за ресторантите . Всеки от нас е виждал ресторантски произвол - лошо обслужване ; лоша храна (понякога очевидно останала от предишната сватба) ; груби управители ; преждевременно приключване на сватбата ( защото ресторанта е поел вечерна сватба , или пък е 24 часа и се пречи на хората в близост ) ; изчезнали подаръци , или марков алкохол ; променени  цени , или неузнаваеми куверти . Миналата година например видях нещо уникално : ресторант с две зали - в едната беше сватбата , в другата имаше рожден ден . Диджея беше наложен от заведението .Той бе един с една апаратура . Сватбарите играеха половин час , след това слушаха половин час програма "рожден ден" и пак и пак . Накрая стана грозен скандал . Става въпрос за р. "Наше село" в Центъра по хигиена .
     Моля ви за обективност , без да хвалим ресторанти , които ни дават работа . Моля и без скрити реклами . Не искам това да е "черен списък" , но някои кръчмари са си направо рецедивисти . Идеята ми е , че ако младоженците знаят привичките на ресторанта в който отиват , могат в предварителния разговор да уточнят деликатните места . Тайно се надявам , че така може малко и да култивираме персонал и собственици . 
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 06, 2010, 16:32:25 »

Момичета, заповядайте в новата тема!

РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 5
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 06, 2010, 16:35:32 »

Какво стана с реорганизицията на темата за Ресторанти? Нали трябваше във всяка нова тема да се поставят списъци с ресторантите по градове в началото на всяка тема, за да е по-пригледно и лесно за потребителите?  crazy
Активен
divaorhidea
Любопитен
*
Публикации: 40



« Отговор #3 -: април 07, 2010, 09:35:48 »

Цитат на: merylu в Вчера в 17:18:15
Аз страшно много харесвам ресторант Ниагара на "Дойран".Някъде из темичката бях прочела,че divaorhidea ще празнуват там.Искам да попитам как варират цените на кувертите там?Някъде ми попадна инфо,че не се плащат куверти, а направо запазваш целият ресторант.Така ли е наистина?Този ресторант е толкова мой стил ,че много ми се иска сватбеното ни празненство да бъде там. Ако някой има някакви отзиви,нека да пише!                                                   

Здравей, нашата сватба ще е там,живот и здраве. На листът с нашия куверт пише цена 55 лв. Вече посетихме една сватба там с изнесен ритуал, много ни хареса, но ще има и някои промени все пак. 
 
 
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #4 -: април 07, 2010, 14:01:35 »

И там също има проблем със силата на музикта в по-късните часове.
Активен
merylu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #5 -: април 09, 2010, 16:30:35 »

Край с мечтите ми за Ниагара!Запазихме Flowers!Приятна обстановка,и най-вече поносим куверт 33-35 лв.След 24.00часа се доплаща по 100лв на час!Има ли някой,който да е бил на сватба там,за да ми сподели мнението си?
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 15, 2010, 07:09:18 »

Да се включа и аз.
Бях на сватба в ресторант Форум на бул. Дандуков в София. Младоженците ни са приятели с мъжа ми и след сватбата бяха бесни, защото им взеха тортата  angry Бяха поръчали торта като за 200 човека, а на сватбата бяхме около 100 човека. Идеята им беше на другия денслед сватбата да се съберем на торта и да си споделбим кой как е изкарал. Но на края след тържеството сервитьорите им казали, че тортата е свършила angry и те били я нарязали на всички гости  crazy А да ви кажа порчетата си бяха тънки като лист,докато по поръчка си бяха нормални 200 парчета.
Другото което е, че имаше договорка да се вкара алкохол и като свърши, ако искат гостите да поръчват от заведението. Като плщали сметката им казали, че имат да плащат около 50 бири, защото госитте много пили бира и тя свършила. На другия ден като отишли да си вземат бутилките или алкохола има върнали 4 каси с бира  angry, разбира се почти целия останал алкохол липсвал. Абе гадно отношение.

Моята сватба беше в ресторант "Адашите" в Люлин в София. Била съм на две сватби там и затова избрахме този ресторант и съм страшно доволна от тях. Ицо управителят откликна на всяко наше желание с мъжа ми. Ние пренаредихме масите в ресторанта, тотално променихме и менюто. В смисъл, че си измислихме ядене, което го нямаше точно в този вид в менюто и обслужването беше на ниво. Нямаше претенции за ди джей, украса или каквото и да било. Даже шаферките ми като отишли да украсяват ресторанта сервитьорите им казали обяснете на нас и ние ще довършим (че шаферките ми се отплеснали и щяха да закъснеят за тръгването от нас)
Активен
pipi_geor
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30



« Отговор #7 -: април 15, 2010, 10:20:17 »

 Тъй като сватбата ни ще е голяма около 150 човекаресторантите при избора ни се намалиха автоматично. В край на сметка си избрахме Скай плаза. Хареса на цялото семейство Bravo, което според мен е голямо постижение. Цените не са от най- ниските но са премахнали някои от таксите което ни устройва.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #8 -: април 17, 2010, 18:07:20 »

Това е едно от добрите места в София за всякакви партита.
Активен
pipi_geor
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30



« Отговор #9 -: април 19, 2010, 00:22:55 »

И на мен ми се видя много добре. Надявам се всичко да мине добре Wink
Активен
gurugeri
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30


« Отговор #10 -: април 20, 2010, 11:09:13 »

Момичета, някой има ли отзиви от КО бар&динър в София? Заплюли сме го като място, поне до момента ни е фаворит. Чувам все хубави неща за обслужването като цяло, но не знам как ще се справят със сватба за около 100 души. И не знам дали храната е доволно вкусна... Мястото обаче е жестоко:)!
Активен
prosto_kuma
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #11 -: април 20, 2010, 17:03:14 »

Край с мечтите ми за Ниагара!Запазихме Flowers!Приятна обстановка,и най-вече поносим куверт 33-35 лв.След 24.00часа се доплаща по 100лв на час!Има ли някой,който да е бил на сватба там,за да ми сподели мнението си?
Мери Лу, къде се намира този ресторант?Само не ми казвай,че е в магазин Лабиринт в Люлин. За него нищо хубаво не мога да кажа.
Активен
merylu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #12 -: април 20, 2010, 17:41:59 »

Ох,точно за този става въпрос shok !!! Budeshta_kuma,кажи защо нямаш добри впечатленя от там???Докато имаме време да се преориентираме,ако се наложи...
Активен
prosto_kuma
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #13 -: април 20, 2010, 18:58:01 »

Мери Лу, много съжалявам за новината и дано не съм помрачила радостното очакване.
В този ресторант трябваше да бъде сватбата, на която кумувахме със съпруга ми. Младоженците се бяха спрели първо на него,защото е много близо до тях,а и нямаха особено време да обикалят да търсят (цялата сватба се организира за няма 2 месеца.Беше на 1.02. миналата година.)
2 седмици преди самото събитие от въпросния ресторант взеха да правят въртели  на младоженците (и на нас съответно,като кумове),да вдигат цените,да си измислят разни правила (че не може да се внесе нищо,че тортата трябвало да се предостави от тях и цената й беше доста солена), украсата с балони ще струва около 400лв. и други подобни.  crazy
Милата ми приятелка беше на ръба на нервна криза,в крайна сметка всичко беше уговорено,поканите вече бяха раздадени,а на всичкото отгоре оттам не искаха да върнат капарото на младоженците.  beating Представи си за две седмици посред зима как се търси ресторант за сватба.Но...слава Богу,намери се.Преживяването беше супер,но този епизод просто никога няма да го забравя.

Силно се надявам,че при теб няма да е така,че са се променили,но... имай едно наум.  Good luck
Активен
merylu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #14 -: април 20, 2010, 19:33:28 »

Скъпа  budeshta_kuma,много е некоректно това,което се случило с вас  Oh my ....Ни като ходихме изрично попитах кое се доплаща допълнително.Украса предлагат,но скромна,няма такса тирбушон,единствено след 24.00 часа се доплаща по 100 лв на час,изобщо всичко звучеше нормално.Сега се сещам,май има значение броя на гостите(кувертите)...ох,дано за 1 година нещата да са се променили!
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines