Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 07, 2024, 00:51:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Обувките - 5"  (Прочетена 229468 пъти)
 
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: август 03, 2010, 19:53:19 »

Благодарение на споделеното от вас тук и аз избрах варианта да имам два чифта обувки - едни малко по-високи (с ток не повече от 4 - 5 см) и едни нисички. И докато за вторите нямам проблем - навсякъде има дори и големи размери като за мен (41, 42), то с първите съм в задънена улица. Обикалях из разни молове, центрове и пр. Няма и няма - ако има модел, който ми допада, то височината на тока е поне 8 см. Ако има с 5 см ток, то моделът не е моят ...
А, скоро ще имам проба на роклята и според шивачките би било добре да съм с обувките ... ето това ме стресира. По-рано в темата публикувах снимка на модела, който ми допада. Моля, ако някой по време на обиколките (по-скоро в София) е срещнал подобни, както и му е направило впечатление, че има големи размери, да сподели.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: август 10, 2010, 09:50:30 »

Бих искала да видя обувките на тази фирма: http://www.angelfootwear.com/index-bg.html  (Angel), но не мога да видя в сайта адрес на магазини в София.
Някой знае ли къде мога да посетя техен магазин?
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #242 -: август 11, 2010, 22:52:25 »

lunno momiche  не знам за София, но от обувки на тази фирма съм супер доволна. Сандалките ми за бала бяха от тях, цяла нощ без пришки и 3 години след това са все така удобни и запазени. За съжаление даже и в Бургас им загубих дирите ...  sad

Извинявам се ако съм  Offtopic или някой мисли, че правя реклама, но наистина тези сандалки много си ги харесвам ...  Wink
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: август 14, 2010, 20:08:44 »

Момичета   , трябва ми информация.  :'(
В темите назад бях чела за начини за разпускане на обувки, но нещо не намирам точно къде беше. sad
Днес си купих обувките, които искам. Те са от тук http://www.angelfootwear.com/index-bg.html . 4-ти модел в златно. smile
Обаче аз носмя 37-38 номер, но нямаше 38 и взех 37 и сега така ми опъват!  :'( :'( :'(
Трябваше да намеря някъде 38-ми, номер, но не остава много време и направих тази глупост!  :'(
Моля ви, ако някой знае как да си разпусна обувките отпред-отстрани, да ми помогне да поправя глупостта, която направих! sad
« Последна редакция: август 14, 2010, 20:10:23 от lunno momiche » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #244 -: август 14, 2010, 21:43:28 »

 lunno momiche, гледах снимката, но не мога да разбера дали обувките ти са изцяло от изкуствена кожа или външната им част е от сатен(на черните съм сигурна, че е сатен, но не и за златистите) ?
 Ако отвън е сатен, мисля че само обущар може да помогне.
 Знам какво помага за естествена кожа-напоени със спирт(може също ракия или оцет, все си е близко до това) памучета, които се натъпкват така, че да разширят обувката. Правиш го поне една вечер. Пробвала съм същото с обувки от плат(но не сатен)-не действа категорично. Спрейовете също обикновено са само за естествена кожа. Преди време съм попадала на такива от марката "Саламандър". Поразпитай из магазините и хубаво виж указанията. Не съм сигурна, обаче, дали всичко това ще действа на изкуствена кожа.
 Аз лично не бих рискувала със спирт или вода, понеже съществува риск да се повреди кожата отвътре, когато е изкуствена. Ако се решиш, не мажи обувките отвън! Същото се отнася и за спрея.
 Защо не попиташ ето тук:
http://www.noviobuvki.dir.bg/_wm/pbasic/?df=186

 Кристи, не си само ти  Wink Може да се каже направо "Добре дошла в клуба на момичетата, които ще са с ниски обувки"  Wink Само уточни в кой град ще ги търсиш обувките си или в онлайн магазин? От кожа или сатен? Най-лесният вариант е да си направиш по поръчка. Другият-да пообиколиш всички магазини за обувки, които видиш(аз така за 2 месеца намерих моите). Можеш да поръчаш например от ebay. Не е невъзможно-има обувки с височина от 1,5 см до 4 см на ходилото, даже и с лек намек за ток. Естествено, въобще не са елегантни, но пак са красиви  smile Успех  Good luck

 Trubadura, когато избирах роклята си в "Сватбен център София" ми дадоха да стъпя на подобни обувки. Мисля, че имат модели, различни от тези в сайта им, а и може да се поръча твоя номер.
« Последна редакция: август 14, 2010, 22:08:14 от michelle » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: август 14, 2010, 22:15:39 »

michelle, БЛАГОДАРЯ ТИ!  give_rose От изкувствена  кожа са изцяло.
Дали ракията ще им навреди в такъв случай?  ohah
« Последна редакция: август 14, 2010, 22:36:00 от lunno momiche » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #246 -: август 14, 2010, 22:41:24 »

 Имам съмнения, че да  sad Не мога да ти кажа със сигурност, понеже не съм видяла каква е точно кожата. Чувала съм, че по-грубата изкуствена кожа може и да издържи. Тези, обаче, ми изглеждат от онази по-фината, която има като че ли леко златисто покритие. Не знам дали ме разбираш-на такива обувки при много продължително и редовно носене това покритие се нацепва и излющва. Притеснява ме, че ракията може да е със сходен ефект. Аз задължително бих се обърнала поне за съвет към обущар. Такъв човек  най-точно ще ти каже какво може да се направи.
« Последна редакция: август 14, 2010, 22:43:16 от michelle » Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: август 15, 2010, 09:29:37 »

lunno momiche, обувките са страхотнии много елегантни! Поздравления! Bravo

Относно разширяването им - разгазване е най-сигурният начин - не ги обувай на оттекъл/подул се крак, т.е. най-добре е сутрин и то по възможност носи ги на неравен и грапав терен, по стълби и пр. Ще е мъчение в началото, но поне по този начин обувката ще заеме формата на твоя крак. Друг вариант, след консултация с обущар, той да поразпъне малко обувката на калъп по-голям номер. Преди това обаче, трябва да е огледал как самата обувка е направена - лепена, ушита, за да е сигурен какво може да се направи така, че да не повреди обувката.
Стискам палци, а аз продължам да разгазвам моите angry

Както писах, ще имам два чифта обувки - едните по-високи, другите нисички, подходящи за хорца и ръченици smile
Ето и по-високите:


В галерията качих още две снимки - по някаква случайност ги открих и тъй като са 41 номер, въобще не се подвуомих - при пръстите и на мен са ми теснички, тъй като нямам навика за такъв тип обувки, затова и сега съм с тях ...
« Последна редакция: август 15, 2010, 09:47:00 от Trubadura » Активен
bellka
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #248 -: август 20, 2010, 09:25:47 »

Здравейте на всички,
от скоро съм във вашият хубав форум, понеже и аз ще съм булка след няколко месеца, живот и здраве smile Аз съм голям почитател на обувките,като всяка жена и въпреки натовареният ден много бих искала да съм с високи обувки на сватбения ден. Сигурна съм, че няма да ми е много комфортно и най-вероятно ще ги сменя по-късно с други по-ниски , но какво да се прави smile Ето на какво се спрях аз..... Евтини тъкмо да си купя няколко чифта да имам да сменям, че на една сватба от хора смених 3 чифта smile

http://fuccla.com/index.php/main/item_info/53

http://fuccla.com/index.php/main/item_info/52

http://fuccla.com/index.php/main/item_info/45

http://fuccla.com/index.php/main/item_info/41

http://fuccla.com/index.php/main/item_info/32
Активен
Кристи
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: август 20, 2010, 12:55:25 »

michelle, ще ги търся в Пловдив, то не съм спряла да търся де... бях в няколко от обувните фабрики - не правят по поръчка. Обувките мисля да са от сатен, ако не открия други подходящи... искам да са нежни. Знам, че токчето придава елегантност, но аз ще я търся под друга форма lol) При мен по-скоро може да  са кокетни обувчици-пантофки  blush
Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #250 -: август 25, 2010, 10:29:25 »

http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2010/04/obuvki-za-bal11-150x150.jpg
Това са обувките, който съм харесала за моята сватба само дето се чудя дали ще успея и официалната част да изкарам с тях пък да не говорим за след това blum
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: август 26, 2010, 12:40:29 »

Аз се спрях на тези обувки ,защото исках да е нещо удобно ,за да мога да изкарам цялия ден с тях , а и ако сложа висока обувка ще стана по висока от младоженеца  smile, така че трябваше да се съобразя и с това.
Активен
tcveteto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #252 -: август 26, 2010, 13:03:10 »

plamak_ аз имам същите обувки, но ще ги използвам като 2 чифт за сватбата когато вече ме заболят краката. А иначе имам голям проблем с обувките - невъзможно е август месец да си намериш затворени обувки GROAN, защото все пак датата е 02.10 и не върви да съм със сандали....
Приемам предложения всякакви smile girl_wink
Активен
iana_apostolova
Ентусиаст
**
Публикации: 81


Обичам те ...


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: август 26, 2010, 13:25:41 »

plamak_ аз имам същите обувки, но ще ги използвам като 2 чифт за сватбата когато вече ме заболят краката. А иначе имам голям проблем с обувките - невъзможно е август месец да си намериш затворени обувки GROAN, защото все пак датата е 02.10 и не върви да съм със сандали....
Приемам предложения всякакви smile girl_wink

Провери тук, всеки модел, като го маркираш показва наличните цветове и описание на модела, има и телефон за контакти http://www.shoes-bg.com/ladies_elegant_shoes/page_11.html
а иначе е нормално да няма по обикновенните магазини (не булченски имам в предвид), едно, че не се търсят и друго, че сега излизат новите модели, всичко преди 10месец и не продаден стар модел.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: август 26, 2010, 13:44:17 »

А как става номера с високи и ниски обувки. Ако роклята е дълга и е рязана по високите, като сте с ниски няма л да се спъвате  pardon
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines