Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 12:41:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 10  (Прочетена 151256 пъти)
 
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #480 -: юни 16, 2010, 09:11:17 »

Алексчето, на Медела, ръчна ли си ползвала. За автоматичните - много ги хвалят, но са прекалено скъпи, а за ръчните не срещнах много информаця. Благодаря give_rose
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: юни 16, 2010, 12:13:50 »

Моята е автоматична на Медела - наистина са много добри. Аз почти не я ползвам, защото моето бебе е като 3 помпи взети наведнъж  tease, но когато се наложи се изцеждам за не повече от 5 мин. Но vivianka, не бързай да си взимаш още, защото може и да не ти потрябва, а наистина си е разход. Мен сега ме е малко яд, че дадох толкова пари.
Нашите шишета са на Tommee Tippee. Ние ги бяхме коментирали по-назад във темата, може да погледнеш. Но сега от опит мога да кажа, че съм доволна от тях. Няма абсолютно никакъв проблем с тях, а ги ползваме ежедневно (за водичка и чайче).
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #482 -: юни 16, 2010, 12:35:02 »

vanyusha,
благодаря за отговора. Аз ви следя тук и ви бях чела постовете за Tommee Tippee, радвам се, че си доволна и на "практика" от тях вече. Хубаво е, че нямате проблем с  кърменето, надявам се и при нас да е така. Чудя се много за помпите, казват, че в родилния дом може да потрябват и в началото докато се регулира кърмата спрямо нуждите на бебчето, но може и да изчакам и ако се наложи мъжът ми ще тича да купи smile
Иначе поне да си направя избор каква да е.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: юни 16, 2010, 15:53:46 »

vivianka задължително ще ти трябва помпа. Според мен просто не изхвърляй с толкова пари за електрическа, аз бих купила елетрическа само ако начина на хранене е цедене и даване от шише, при нормално кърмене помпата се ползва не повече от месец, даже и това е много. Ще имаш нужда да се изцеждаш когато кърмата ти слезе в огромно количества, а бебочи суче съвсем малко... гърдите ще са напрегнати и ще трябва да се доизцеждаш. СЪщо така ако не му достига първите седмици след сукане можеш да се цедиш дори на сухо 5мин. за да стимулираш отделянето на повече кърма, така на организма му "светва лампичката" че тая кърма дето произвежда не е достатъчно...Но пак казвам това са 2-3 седмици  girl_wink

Относно избора на марка, аз съм с Медела ръчна и аз като Алексчето четвърто поколение ми е помпата  blum Една приятелка е с Авент - много е доволна. За Томито не съм чула отзиви  pleasantry
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: юни 16, 2010, 18:36:26 »

Колкото хора, толкова и мнения ще чуеш. На мен в началото изобщо не ми е трябвала помпа. Кърмата ми слезе на 3-тия ден и почувствах голямо напрежение, но не съм помпала изобщо. Евелин си ме изсукваше на всяко хранене и кърмата ми сама се регулира. С помпата в началото можеш и до хиперлактация да стигнеш ако не си внимателна. В момента без нея не мога, тъй като едно хранене на ден е с шише, когато ме няма, но ако само аз си гледах детето, нямаше да ми трябва помпа реално. Ръчна не съм ползвала никога, но с елекрическата се изцеждам за 10 минути.
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: юни 16, 2010, 18:51:27 »

Алексчето, на Медела, ръчна ли си ползвала. За автоматичните - много ги хвалят, но са прекалено скъпи, а за ръчните не срещнах много информаця. Благодаря give_rose
Ръчна на Медела имах, просто беше супер. Моето бебе не беше при мен 5 дни, с тази помпа съм се цедила, а гърдите ми бяха меки, успях с нея около два месеца да давам кърма. good
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #486 -: юни 16, 2010, 19:06:39 »

Момичета, благодаря ви много за съветите.
Аз електрическа не смятам да купувам, но за ръчна - да, съдейки по това, което чета. Просто някакси съм пропуснала да се информирам за Медела-та, за Авент повечето отзиви са добри, а в голяма чуденка изпаднах след като си избрах шишета на Томи Типи, дали да не взема комплект. Но пък за тях все още няма много отзиви, а разликата за Медела и допълнително 2 шишета не е толкова голяма.
Друго си е да вземеш опит от вече ползвали майчета give_rose
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: юни 17, 2010, 07:47:00 »

vivianka  наистина много различни мнения ще чуеш, а и определено всеки организъм е различен  pardon но след ужаса, който преживях без помпата в родилния дом, сега на всички препоръчвам да имат smile моята е  ръчна на Авент, използвах е много в началото за стимулиране, а когато малкия се отказа да суче от гърдата се цедях за всяко хранене smile

за шишетата в началото почти не ползвах, имаше един период, когато спряхме кърменето ползвах 5, по едно за всяко хранене, но сега когато заместваме хранене след хранене прибрах половината  pleasantry ако бяхме се кърмили повече и две шишета щяха да ми свършат работа smile Според мен няма смисъл в началото да се купуват много:) а и аз имах поне три като подарък pardon

Като марка и аз съм доволна от Томи Типим писала съм и назад в темата, само внимавай като ги купувате, че на едното ми шише скалата не е оцветена и много трудно се вижда колко се налива crazy
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #488 -: юни 17, 2010, 07:55:44 »

Mila_, благодаря,
ще гледам наистина за скалата, след като предлагат и оцветена give_rose.
Иначе съм решила едно малко шише и едно по-голямо на първо време да взема, плюс че и помпата си има, и вече ако се наложи за съхранение няколко контейнера за кърма. Той и бебо най-добре ще ни научи как да го гледаме и от какво се нуждае blum
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #489 -: юни 17, 2010, 08:32:49 »

vivianka Аз имам помпата на Томи Типи,но на мен не ми свърши работа pleasantry Не знам дали е от мен или от помпата,но факт nea и въпреки това,когато имах нужда се изцеждах с ръка,просто отнема повече време,налагаше ми се да се цедя по-често първите 3 седмици,след това Мая се включи по-ефективно Girl_hide Мога да ти изпратя моята да имаш в болницата,а пък като видиш какво е полжението по всяко време може да си вземеш друга, на теб пък може да ти свърши някаква работа crazy
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: юни 17, 2010, 08:40:23 »

Вивианка, купи си помпа, само ако ти се наложи да цедиш. Например, много добър вариант е, ако ти се налага цедене, за да облекчиш напрежението, това да стане на ръка, като е съвсем малко, защото нали знаеш, че предлагането на кърма зависи от търсенето и с цедене....и кърмене....може да стане обратен ефект!!! Също така леки масажи на гърдите и компреси. Най-добре е да си купиш помпа, ако ти се налага да я ползваш, в смисъл, ако поради някаква причина цедиш и даваш цедена кърма. Идеята ми е, че по-добър стимулатор на лактацията от бебчо няма, но ако се налага, просто ще можеш да прецениш и каква да си купиш. Вариантите са, сега купуваш ръчна, но тя или изобщо няма да ти потрябва, или пък може да се окаже, че ти се налага да се цедиш, да речем за вско папкане на бебчо, каот в този случай ръчната ще ти е неудобна и ща си вземеш и електрическа. Просто виж колко често ще я ползваш (ако изобщо а ползваш) и ще вземеш такава, каквато на теб ще ти трябва и няма да даваш излишно пари!!!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: юни 17, 2010, 09:22:36 »

Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines