Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 11:18:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 10  (Прочетена 151255 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« -: март 29, 2010, 07:38:54 »

Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 29, 2010, 10:00:45 »

Брей, аз ли ще съм първа в новата темичка...???

Момичета, на колко месеца бебето може да се носи в кенгуру и на колко - в слинг?
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 29, 2010, 10:33:11 »

gostenka_82 , в слинг може да се носи още от първите дни . За кенгуру знам, че трябва да може да стои по изправено (3-4 месец някъде) , но зависи и от кенгуруто, трябва да има твърдо на гръбчето. И аз преди месец се интересувах и някой ми беше обаснил по-подробно , може би в предната тема
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 29, 2010, 11:47:22 »

Мерси, Лени  give_rose
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 29, 2010, 15:48:09 »

Гостенче, има и кенгура за новородени (със сигурност на Чико). Ние имахме такъв и доста успешно го ползвахме, тъй като в слинга (3 различни модела) винаги повръщаше и не му беше грам удобно. Е, сложих Калоян в кенгуруто в средата на 2-ия месец, но в упътването му пише че става специално за новородени - дори начина на премятане на презрамките наподобява слинга и бебето е в легнало положение отпред.  Ето и нагледно, като на снимката малко съм го поизправила, че току-що беше ял smile
« Последна редакция: март 29, 2010, 17:01:47 от Harmonia » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 29, 2010, 16:00:04 »

Хармония, не виждам снимка (или ти визираш аватара си)  smile
Би лими написала модел на кенгуруто. Значи слингът не е много практичен.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 29, 2010, 16:03:53 »

gostenka , може би при теб не се вижда, защото аз виждам снимката  smile
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 29, 2010, 16:16:28 »

Ами явно е при мен нещо (ние сме с ограничения и сигурно от това).
Като се прибера вкъщи ще я видя.
Мерси, Лени   give_rose
Хармония, извинявай  give_rose , грешката е в моя ТВ  Wink
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 29, 2010, 16:51:20 »

Гостенка, аз не бих си направила заключението, че слингът не е практичен.  nea
Това, че не е работил за Калоян на Хармония, бих казала, че е частичен случай. Кенгурото може да се използва за по-кратък период от време, докато слингът  (зависи от разновидността) позволява повече позиции и може да се ползва от новородено, както и до по-голямо дете. Това е този, който аз имам и майки около мен са в екстаз от удобствата му:
http://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0
Ето инструкциите за различни видове носене с него: http://www.mobywrap.com/t-instructions.aspx
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 29, 2010, 16:59:27 »

Гостенче, виж това http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/95_97/products_id/7635.

Колкото до това дали кенгуру или слинг - определено си зависи от самото дете. Аз по начало съм голям привърженик на естествените и максимално близките до природата/майката дейности/неща, в т.ч. кърмене на поискване, спане при мама и тати и пр., та и затова последователно накупих три вида слинга с надеждата да се носим там, но в крайна сметка нашата алтернатива беше кенгуруто.

Според мен такъв вид покупка определено бих направила вече след появата на бебето и малък тест със самото бебе, защото иначе стават хвърлени на вятъра пари good good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 29, 2010, 17:34:35 »

Ние бяхме с ТОВА кенгуру, ползвахме го от 3м. до почти годинка, много ми/ни беше удобно!!! good
Даже по едно време подгънах малко гръбчето, за да може Коско да е с гръб към мен good

Искам и да покажа комплекта на Коско, за който споменах в края на предишната тема







« Последна редакция: март 29, 2010, 17:45:09 от ˙·٠Bulechka™٠·˙ » Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 29, 2010, 17:38:13 »

Хармония, абсолютно съм съгласна с теб. Но моето е подарък, а мога и да го върна ако не ме устройва, та при мен смяната с друг вариант е много лесна.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 29, 2010, 19:51:10 »

Ели бели, то това е като широк шал, нали? Интересно изглежда това, което е на клипчето  smile

Благодаря ви момичета  give_rose
Да, много дълъг шал, който се прегъва на две и от там става овързването. Една позната си носеше близнаците в него smile
А клипчето мен ме накефи, защото таткото ми беше много сладък с малкото бебче  heart
Да, значи може да се пробва с нещо подобно, например ушито и тогава да се реши  Wink

Наистина, клипчето е много готино, бебчето какво е мъничко  heart
Само не знам дали наистина толкова бързо се връзва  smile

Толкова бързо се вързва наистина. Демонстрираха ми го пред мен заедно с бебе по няколко начина. Сега видях какво пише - 100% памучен плат, дължина 5.5 метра. Кажи ми ако и ширината ти трябва, ще го измеря.
Сладурка, направо си ми прочела мислите  Wink

Моля те, дай и ширината  smile

Мерси много  give_rose
smile готово - 62 см. Платът е еластично трико, плътно е, не прозира. Фактически еластичната му страна е по ширина, а дългата част не се разстяга. Дано обяснявам добре. Минато е от края на оверлог. Смятам, че ако намериш правилния плат в някой шивашки магазин, може много лесно да се сдобиеш с това.
Да, Ели, разбрах те, ширината е разтеглива, но не и дължината!!!!
Мерси много  give_rose
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #13 -: март 31, 2010, 10:18:09 »

Момичета, мога ли да попитам за вашите отзиви за следните неща. Решихме да дадем нещо като wish list-a на близките ни, понеже всеки ни пита какво да ни купят за грижите край бебо ... та не сме се спрели на нищо конкретно за ваничка за къпане и помпа за кърма не знам каква да избера. Има ли нещо друго освен Авент /по принцип ми допада/, който се оказва най-масовия вариант, което можете да ми препоръчате за механична помпа? Шезлонга малко ми е "Х" още какъв да бъде, също и стерилизатор. Ще съм благодарна да ударите едно рамо  give_rose
« Последна редакция: март 31, 2010, 10:22:52 от КатиНка » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 31, 2010, 10:23:48 »

КатиНка , за помпа и шишета мога да ти препоръчам на Томи Типи . Аз ще си взимам такива шишета, а за помпа още незнам, защото може и да ми дадат. Но ако не , ще си взема и помпата . Има хубави комплекти направо помпа, шишета и стерилизатор  good

ето един вариант
http://www.roshko-bg.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=260&category_id=27&manufacturer_id=22&option=com_virtuemart&Itemid=27
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines