Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 10:00:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторантски рекет  (Прочетена 7751 пъти)
 
Alena
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« -: март 28, 2010, 20:45:41 »

Здравейте на всички ! Да ви се пооплача от неприятни ресторантьори и техните безумия . Отиваме да гледаме рест. Св. София на Пиротска . Управителка ( или собственичка ) - държи се сякаш и досаждаме . Да допуснем , че си е имала причини . Разглеждаме меню и става въпрос за диджей . И тя моля ви се заявява , че трябва да наемем техен . Ама
как така - ни го знаем , ни го познаваме , докато нашия си е идеален -виждали сме го много пъти . Добре , вика управителката , но тогава трябва да платите 100 лева на ресторанта . Е тогава вече ни кипна . То бива алчност , бива , ама чак пък толкова ! Не им стигат хилядите левове от кувертите , трябва и от това да печелят . Плачещо момиче
« Последна редакция: март 28, 2010, 20:47:31 от Alena » Активен
veninceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 150



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 28, 2010, 22:57:47 »

Аlena, не се ядосвай! И в Пловдив има ресторанти , на които собствениците правят същото и се държат по този начин. Преди да се спрем на ресторанта ,в който  ще празнуваме сватбата си се сблъскахме със същия проблем в друг ресторант, до като си избирахме.  От къде ,на къде? ! "Не може да ползвате друг диджей имаме си наш, не може това, не може онова, това е по този начин" - еми като не може и се държат просташки -Довиждане! Има много други ресторанти! Мисля, че достатъчно печелят от сватбения куверт, за да си позволяват да се бъркат в избора на хората ,на които сме се спрели и желаем те да направят сватбата ни. Това си е нашата сватба нали? А това , което казваш ти за 100 -те лева е направо безбожие , лакомия и алчност ! shock Губят си клиентите по този начин и си създават много лошо име,  което се научава бързо от уста на уста. Избрахме си друг ресторант макар че в него също се опитаха да ни "предложат" тяхен диджей и други неща , но мъжа ми бързо ги нареди и никой повече не се противопостави.  Така че по-смело си дръжте на вашето, остоявайте позиция. Има много други ресторанти ,в които управителите ,собственици са възпитани и се държат човешко и еднакво с всички, защото за тях -клиента е на първо място ,а не тези ,които работят вътре при тях на заплата и собствениците взимат същите наши пари чиста печалба  Money ,а на тях плащат трохи. Работя сервитьорка дълги години и съм наясно с всичко !!! dodger Дръж си на Вашето !!! good
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #2 -: март 29, 2010, 07:53:07 »

 Ей, не се свърши с ресторанската и диджейска простотия в тази държава и персонално в този ресторант, няма край всичко това. Преди 3-4 години управителката и дж бяха явно в по-близки, да не кажа интимни отношения и системно брулеха младоженците. Но не беше в това проблема, а в пиянството на дж, който развали не едно празненство. Дано не са същите хора и в този случай. Край няма всичко това. Спрете се бе хора , спрете се с тази алчност, времето на реките от пари отмина. Сега хората си плащат, но искат и да получават нормална услуга, на нормална цена от нормални хора.
Активен
Alena
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #3 -: март 29, 2010, 08:49:57 »

Този ресторант, ми беше горещо препоръчан от моята бъдеща свекърва.Там била на сватба преди години...Но в процеса на разговор с управителката разбрах , че са от скоро . Даже и ресторанта са преименували на " Той и тя" , или беше "Аз и ти" , съжалявам , но не помня.
« Последна редакция: март 29, 2010, 09:33:31 от Alena » Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #4 -: март 29, 2010, 10:26:33 »

      АЙде на купона, има и още такива ресторанти.Просто се чудех до кога ще ги търпите, няма ли да ги обявите в публичното пространство.По алчни от ресторантите и сватбените агенти в тоя бизнес няма.Следващия от тая група е р-т Царско Село.Защо - ами отидете и вижте.
Активен
stefff
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #5 -: март 29, 2010, 12:50:46 »

Позволявам си да взема отношение и изкажа своето мнение, с което по никакъв начин не искам да обиждам никой от вас.
Ресторантите които работят с дадени ДЖ, сватбени агенти и тн са ресторанти с авторитет, (НО ИМА и такива р-нти които подбиват пазара и предлагат  NO ) много тържества и повечето се търсят и пазят не с месеци а с години напред както в Пловдив така и в София и мн други градове. Собствениците или управителите на тези ресторанти работят с вече доказани професионалисти, колеги и хора които са доказали способностите си и те могат да разчитат на тях в всеки един момент, като рядко може да се получи издънка. За това има много ресторанти които работят с дадени имена на ДЖ, сватбена агенция и др защото от самия ресторант могат да разчитат на тях и са видели най-добрите качества и условия от тези които работят вътре. Нормално е да получават комисионно! Това са хора работодатели, които са вложили много средства било то в ресторант, хотел градина и тн и те най-добре преценят кой да пуснат вътре да работи и кой - не. Предпочитат да ползват изпипаното от колкото да дойде някой който да им дигне кръвното и се прави на велик. Друг е въпроса че има много колеги които работят на смешни цени само и само да ги предлагат тях и никой друг да не може да води тържество в въпросен ресторант. Избирайте проверявайте внимателно, гледайте и наистина дръжте си на своето специално за сватбения ден, наистина сте прави, че ресторанта печели достатъчно от сватбен куверт, но в много случаи ДЖ примерно който работи в този ресторант е много по-добър от някой друг или обратното много по-слаб от друг който искате да води вашето тържество. Моето мнение е че собствениците и управителите трябва да се съобразяват с клиента и не винаги да налагат тяхното, но в крайна сметка те си знаят и си правят сметката. За да откажат друга украса, ДЖ и тн, явно просто не им пука и имат достатъчно много работа като не се влияят дори от това кои какво ще каже по техен адрес след отказ. Собственика има право, но клиента доволния клиент за мен е на 1 място.
« Последна редакция: март 29, 2010, 13:08:39 от stefff » Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #6 -: март 29, 2010, 19:33:58 »

        Едно е ресторанта да предложи, друго е да ти постави условие. Нещо като останали традиции от Соц времето. Ако искате това ще вземете и онова. Когато алчните управители се научат как се прави ресторантьорски бизнес, тогава нещата ще станат такива каквито трябва.Що в Германия няма такива номера например? Щом е за 50лв, откажете му цялата сватба, нека предложи, но откъде накъде ще ви задължи да вземете неговия ДЖ? Или агенция? Може ако е много отворен направо да ви предложи и мъж!!! Или пък собствените си услуги в първата брачна нощ хахахахаха......... Bravo Bravo Bravo
Активен
stefff
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #7 -: март 29, 2010, 22:32:45 »

dark avenger aбсолютно сте прав! За сватбения ден никой не може да поставя условия! Само в нашата страничка ги има тези далаверки и всичко за пари NO
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #8 -: март 30, 2010, 20:44:34 »

 По принцип темата не е зададена много коректно според мен. Практиката показва, че алъш-вериша върви най-често между управител на ресторант и ДЖ. Защо ? Защо на мен никой не дойде да ми каже две или три ? Защо ? Защо не отиде някой да каже нещо на фотографа ? Защо ? Защо не отиде някой нещо да каже на автосалона, откъдето е колата ? Защо ? Защо е въпрос след въпрос, няма отговор, обаче има на лице дребна сума стотинки или левчета, която се менка между двамка при тържеството, което е половината сватба. Защо ? Ами ако искате отговора ще го опиша в друга тема.
 Имали някой против тази теза ?
Активен
Тулумба
Любопитен
*
Публикации: 46


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 14, 2010, 11:21:30 »

Тази управителка по принцип така си се държи.
Нашата сватба беше в този ресторант преди една година. Също ни препоръча този господин, който не ми вдъхна никакво доверие / оставам настрана външния вид pardon/ . Отказахме категорично. Не й беше много приятно, измънка нещо за плащане за външен ДЖ, но така и нищо не платихме доълнително.

Аз си мисля друго...Толкова ли е недалновидна, да не кажа проста тази жена, че пробутва този човек, който очевАдно не става за тази работа. Та нали заради нейния наложен избор губи и ресторанта. crazy
Активен
Vladimirov
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #10 -: януари 05, 2011, 12:44:40 »

Добавям в списъка ресторант "Кипарисите" в София . В кв. "Хиподрума" е , недалеч от зала Красно село . Уникален управител – може да е и собственик . С лекота може да ви развали сватбата .
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines