Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 21:50:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 8  (Прочетена 162858 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #315 -: юли 19, 2010, 10:40:56 »

сега ще ви пусна снимки на маринованите и другите за да ви ги покажа
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: юли 19, 2010, 10:41:07 »

Нинче, мариновани сушени домати можеш да намериш в Пикадили на щанда с насипните салати - пак насипни ги има. Не са на прах, на резенчета са  good
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #317 -: юли 19, 2010, 10:50:26 »

lionelsa ,ето специално за теб  smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: юли 19, 2010, 12:02:38 »

 lionelsa маринованите сушени домати ги продават и в Пикадили и Кауфланд Карфур и т.н.В пикадили са при сосовете.Цената е доста соленичка макар че аз от тях много по малко ползвам като подправка заястия.
Красунка сушените домати могат да се правят и не само с чери доматки а и с обикновенни-хубаво е да са по сушите сортове домати-тоест да няма много семки.Една приятелка ги суши в печката на 100 градуса.Изчиства ги от дръжките-разрязва ги на половинки и ги поръсва със сол и после върху хартия за печене ги суши в печката.
Иначе за мариноване знам че ги мариноват със зехтин и олио /1:1/ и подправки като босилек розмарин и всичко което харесваш като миризми и вкусове.Просто ги реди  като слага подправки между тях и залива със сместа от олио и зехтин.Съхранява се в хладилник.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #319 -: юли 19, 2010, 12:53:04 »

gucci ,и аз съм написала същото по горе give_rose,само ,че за да се мариноват сполучливо задължително се бланшират в оцет и вода  /равни части/ и се остават да изстинат добре после се маринова.Пак по горе съм обяснила защо към зехтина се добавя и малко олио.Иначе и аз съм чувала ,че се сушат и във фурна.
Ние ги предпочитаме без сол,ужасно е вредна солта и съм я ограничила до минимум.Дори когато готвя само зеленчуковото кубче бульон ми е напълно достатъчно.Захарта също не я употребявам,дори кафето си пия с малко мед.В Америка в някой от най - известните ресторанти е забранено да се предлагат солници на масите,и тук много се говори за вредата от солта и захарта.
« Последна редакция: юли 19, 2010, 12:58:23 от juji » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: юли 19, 2010, 13:12:20 »

gucci ,и аз съм написала същото по горе give_rose,само ,че за да се мариноват сполучливо задължително се бланшират в оцет и вода  /равни части/ и се остават да изстинат добре после се маринова.Пак по горе съм обяснила защо към зехтина се добавя и малко олио.Иначе и аз съм чувала ,че се сушат и във фурна.
Ние ги предпочитаме без сол,ужасно е вредна солта и съм я ограничила до минимум.Дори когато готвя само зеленчуковото кубче бульон ми е напълно достатъчно.Захарта също не я употребявам,дори кафето си пия с малко мед.В Америка в някой от най - известните ресторанти е забранено да се предлагат солници на масите,и тук много се говори за вредата от солта и захарта.
juji аз съм написала това което аз знам от моята приятелка и не виждам нищо лошо в това че на места нещата се припокриват.Тя не ги бланшира във вода и оцет и не ги суши на слънце ,а и не просто слага малко олио а марината и е едно към едно зехтин и олио.Освен това слага и сол при печенето.Мисля че тука всеки си споделя мнението независимо дали е различно или се припокрива .Но аз мога и да не споделям и да пиша ...........тук има достатъчно хора които могат да дават рецепти и съвети и може да минете и без мен.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: юли 19, 2010, 13:52:27 »

Гучи, защо така и как така  beating хайде стига, темата не може без теб, специално аз винаги като вида,че си публукивала нещо и влизам да видя, защото знам, че ще ми потекат лигите и винаги е нещо хубаво и оригинално, моля те LOVING
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #322 -: юли 19, 2010, 13:58:56 »

juji аз съм написала това което аз знам от моята приятелка и не виждам нищо лошо в това че на места нещата се припокриват.Тя не ги бланшира във вода и оцет и не ги суши на слънце ,а и не просто слага малко олио а марината и е едно към едно зехтин и олио.Освен това слага и сол при печенето.Мисля че тука всеки си споделя мнението независимо дали е различно или се припокрива .Но аз мога и да не споделям и да пиша ...........тук има достатъчно хора които могат да дават рецепти и съвети и може да минете и без мен.
Надявах се ,че като видиш емотиконката ще разбереш ,че коментара ми е добронамерен.Както и да е nea Споделям личният си опит аз съм пробвала без да ги бланширам ,но не стават много хубави така и за това написах и аз правя равни части зехтин и олио.Няма място за сърдене.Всеки да си пише,не разбирам защо се обиждаш.
Мислех ,че сме големи хора .................както  и да е, ти си пиши аз нямам нерви сега да се терзая ,че ти ще пишеш ли или не ,и като някой е решил да спре да пише нека не го обявява публично.
« Последна редакция: юли 19, 2010, 14:11:38 от juji » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: юли 19, 2010, 15:26:40 »

Момичета на мен ми беше много интересно да прочета всичко,което сте написали за сушените домати.
Почти няма ястие,в което да не слагам домати и тъкмо тези дни си мислех как мога да си приготвя зимнина от тях,която да е с малко консерванти.Това си е направо идеален вариянт.

Минали години настъргвах равни количества моркови,пиперки и домати,които смесвах със сол и държах в хладилник.Много удобно,но с многооооооо сол.

 :offtopic:Не знам дали е тук мястото,но не мислите ли,че бульоните съдържат твърде много химия?
Аз предпочитам да овкусявам със сол,от колкото с тях.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #324 -: юли 19, 2010, 15:51:11 »

Това със сушените домати е много интерсно и полезно. Благодаря на Жужи и на Гери за съветите give_rose
dodo23 бульоните и всички фиксове и пикантина са пълни с консерванти и какви ли не боклуци. Отдавна съм ги изключила. Приготвям си бульони от зеленчуци + сол черен пипер и дафинов лист или от изрезки от месо/кокали отново със зеленчуци глава целина. Като ми остане повечко замразявам в пластмасови кутии или кофички от кисело мляко и използвам, когато ми потрябват smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: юли 19, 2010, 15:57:27 »

Мименце,я разкажи как си ги приготвяш бульоните?Вариш месото и зеленчуците или как?
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #326 -: юли 19, 2010, 16:13:34 »

Ами dodo23 ще напиша, така както го правя в нас и на курса за готвачи, така го правим:
Зеленчуков бульон- морков, лук, целина, черен пипер на зърна, сол и дафинов лист. Зеленчуците се слагат в кипяща подсолена вода. Вари се до омекване, бульона се прецежда и е готов. Става идеален за сосове и за ориз.
Местен бульон- кости, изрезки от месо се слагат в студена подсолена и подкиселена вода. Отпенва се бульона. И като заври се слагат пак зеленчуци и подправки по избор. Пак за сосове, супи , ориз good
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: юли 19, 2010, 16:17:52 »

Ами dodo23 ще напиша, така както го правя в нас и на курса за готвачи, така го правим:
Зеленчуков бульон- морков, лук, целина, черен пипер на зърна, сол и дафинов лист. Зеленчуците се слагат в кипяща подсолена вода. Вари се до омекване, бульона се прецежда и е готов. Става идеален за сосове и за ориз.
Местен бульон- кости, изрезки от месо се слагат в студена подсолена и подкиселена вода. Отпенва се бульона. И като заври се слагат пак зеленчуци и подправки по избор. Пак за сосове, супи , ориз good

Интересно!Благодаря ти give_rose
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #328 -: юли 19, 2010, 16:18:36 »

Мименце ,аз не съм се изразила правилно,не бульоните ,а вегета използвам /една много малка чаена лъжичка/ в нея има сол и тя е достатъчно.Иначе съм си купувала преди бульончета и ако не са в хладилника ми се развалят,ама то вече всичко е химия да се чуди човек какво да яде.
Иначе сподели как си приготвяш бульона.
Вчера гледах едно предаване и там гостуваше един диетолог който обясняваше ,че 100 грама сирене били горе долу равни на 100 гр шоколад,та в тази връзка и шопската салата била калорична *crazy*е да се чуди човек какво да яде.От както забременях тотално ограничих солта ,от свекърва ми взимам подправки /градински сушени/ и си карам цяла година с тях .Иначе солта задържа вода в организма /то това всички го знаем де/ и много много вредна била.Както е тръгнало ще трябва да пасем и то трева която ние сме си посадили  nea

Сега съм доволна ,че е лято и не готвя често ако приготвя нещо то е леко и бързо
Мименце, аз докато напиша и ти си споделила рецептите ,мерсити защо не напишеш какво приготвяте в този курс ,леле ако има тук такъв курс веднага се записвам
« Последна редакция: юли 19, 2010, 16:20:58 от juji » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: юли 19, 2010, 16:33:52 »

Миме,а замразяваш ли ги след това???Примерно във форми4ки за лед за по-удобно???
Диде мн си права за бульоните и фиксовете.Съдържат толкова много натрий nea,а той е безкрайно вреден.
Ли4но аз много рядко позлвам.Но пък обожавам подправките и смело си действам със сол и каквито се сетиш/подходящи за даденото ястие ржзбира се Wink/подправки
Това със сушените домати е много интересно.Не съм яла никога blush Нито само изсушени,нито мариновани.Но пък за доматки умира-и сега готвих една доматена селска манджи4ка.
Какви са на вкус и главно за салати ли ги позлвате...н си представям в супа да сложа мжринован,сух домат blush
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines