Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 03, 2024, 07:07:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 16 част  (Прочетена 162393 пъти)
 
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: май 21, 2010, 08:38:13 »

Благодаря момичета,изчетох почти всичко в Зачатие.
Доста от нещата,които прочетох се разминават с препоръките на доктора,но смятам да се доверя на него.
Мирка,и през ум не ми е минавало,че тези болки/спазми могат да се дължат на ову.
Съмнявам се,че този месец ще свършим нещо,тъй като на половинката му е доста натоварен графика.
И все пак,каквото дойде е добре дошло.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: май 21, 2010, 08:45:58 »

Додо, а само от чисто любопитство какво ти е препоръчал доктора?
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: май 21, 2010, 08:50:13 »

Ще ти кажа Маги,без да искам това да доведе до спорове и кавги.

Каза ми,че е твърдо против приемането на каквито и да е витамини-аз конкретно питах за фолиева киселина.
А другото,беше,че след приемането на противозачатъчни не е необходимо да се чака няколко месеца,за да започнем работа по въпроса.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: май 21, 2010, 08:57:57 »

За фолиевата киселина всеки лекар има мнение, колкото за противозачатъчните се препоръчва да се изчака, за да се възстанови нормалната овулация и да не се стресира двойката, че не е станало.Не е казал нещо кой знае колко различно.
Успех smile

Ина благодаря за допълнението  good
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #409 -: май 21, 2010, 12:58:25 »

Додо, а нещо друго каза ли ти твоят доктор? И защо е против приемането на витамини и фолиева киселина, аргументира ли се?
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: май 21, 2010, 14:06:16 »

Каза ми,че предозирането на витамините крие големи рискове за здравето;при положение,че си хапвам от всичко и се чувствам добре не било необходимо друго.Не съм се чувствала по-здрава честно казано-не ми се чупят ноктите,косата ми спря да цъфти,не съм пила лекарства с месеци като изключа обезболяващите след стоматологична операция.Решила съм за себе си да наблягам повече на пресните плодове и зеленчуци,да намаля захарта и солта.

Някъде бях чела статия точно за витамините,че не трябва да се приемат без лекарско предписание,защото поради една или друга причина,човек може да има висока концентрация на даден витамин в кръвта и допълнителния прием(чрез таблетки) да навреди.Ако намеря статията,ще дам линк.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: май 21, 2010, 14:16:37 »

аз съм съгласна за витамините, но специално за фолиевата киселина на мен ми бяха казали преди да спра противозачатъчните 3 месца да пия фолиева киселина и едва тогава да ги спра. защото като се пият противозачатъвни се намаля някакво вещество, което се съдържа във фолиевата киселина. Даже после като си я купих, прочетах, че е добре да се пеи по време на пиене на противозачатъчни, дори и да не искаме да забремененеем именно поради същите причини.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: май 21, 2010, 14:28:22 »

И аз съм го чела това за трите месеца и фол.киселина.И дори обяснявах на мъжа ми,че трябва да минат поне 3 месеца на пиене на това и 3 месеца да си почина от противозачатъчните и живи и здрави август-септември да почваме да се трудим.

При всичката информация и то противоречива,да се чудиш на кого да вярваш.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: май 21, 2010, 14:30:24 »

Додо, аз бих ти препоръчала ако не ти е проблем да сипиеш фолиевата, а колкото до пазенете вие си решавате.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: май 21, 2010, 15:09:30 »

Додо, и аз вече мисля от юни месец да започна с фолиевата киселина и това, което зная е, че е безобидна и изобщо не вреди, а само помага. Но все пак съм решила преди това да отида на лекар за един профилактичен преглед и хем да се консултирам с нея.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: май 21, 2010, 16:33:10 »

Това с фолиевата киселина, което докторът на Додо е казал, честно казано има резон. По принцип, тя не се натрупва в организма, не знам защо препоръчват да се пие преди бебебправенето. Освен това, когато организмът на жената няма проблем с усвояването й (това е генетичен дефект) и се храни разнообразно, не й се налага да приема допълинтелно ФК, дори и при бременност. В противен случай, един организъм, който функционира нормално и си набавя и усвоява нормално ФК, при допълнителен прием на киселината, ще с епредозира. А в крайна сметка всичко е полезно в определени граници. Масовата практика е да се предписва ФК с аргумента, че не вреди, че е витамин, но всъщност е добре да се прочете повечко, дори от в чуждестранни източници. За самата ФК се правят изследавния и може да се види дали се налага допълнителен прием, както е при другите елементи - желязо, магнезий (изключение са контракциите при бременонст) и т.н. Същото важи и за витамините. Не забравяйте, че всимки тези лекарства са чиста химия, както и, че безопасно лекарство няма!!!
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: май 21, 2010, 16:45:14 »

Хм, много и различни мнения май има по темата с ФК... Едни лекари казват, че задължително трябва да се пие, защото каквото и да яде жената, то от една таблетка дневно няма как да стане предозиране. Така че, е по-добре да се пие, отколкото да липсва. Други лекари пък са на мнение, което е писала и gostenka, че организъм който нормално си набавя ФК не е нужно да приема допълнително таблетки, за да не се предозира. А истината е някъде там....Сигурно помежду smileblush
То според мен е най-добре да се види в кои храни точно се съдържа фолиева киселина и като се направи едно седмично меню, задължително богато на такива храни, сигурно наистина няма да има нужда. Обаче си е трудничко за изпълнение и лошото е, че ще трябва постоянно с едно листче да се ходи в джоба... Но наистина пък ако има риск от предозиране? crazy blush... Оффф, бая се омотах  sad

гостенче, какви изследвания се правят за ФК и кой ги назначава?
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: май 21, 2010, 16:47:16 »

Вижте какво намерих преди малко: Хранене за здраве. Извинявам се предварително ако някой някъде го е показвал вече  give_rose

А на това е най-интересен последният параграф: Фолиева киселина

А в тази статия може да видите отговорът на въпроса: Може ли да се предозира Фолиевата киселина?

Все пак аз не съм лекарка, така че не ме бийте от това, което публикувам  tease tease give_rose. Само си ровя из нета да видя дали пък някъде няма да открия разковничето на въпроса  give_rose
« Последна редакция: май 21, 2010, 16:52:53 от StAsSi » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: май 21, 2010, 16:50:00 »

Стаси, генетичното го правят в МД, на 14 етаж, в пакет аза тромбофилия е.

Отделно, пак чрез кръв, във всяка лаборатория можеш да си пуснеш изследване на ФК, виж например в ценоразписа на Кандиларов или Цибалаб. Аз съм го виждала в Кандиларов.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: май 21, 2010, 16:57:50 »

Ама аз съм във Варна - софийските лаборатории са ми много далеко  blum
Но ясно, схванах за какво иде реч. Като имам път може с другите изследвания да накарам лекаря да ми пусне и едно такова, да видим какво става...

Иначе да ви се похваля - този месец бяхме изключително точни - на 30 ден. Незнам защо така се измести, но от 28 ден миналата година минах през няколко месеца страшно нередовен цикъл, та до сега - вече втори месец е точен на минутата smile
Но аз все пак съм решила - другата седмица в началото се отправям към чичо доктор да видим как вървят нещата и защо неще да става... Дано имам добри новини. Ще ви държа в течение задължително  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines