Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 05:31:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли булки от Пловдив?- 8 част  (Прочетена 206089 пъти)
 
mariqmariq
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #210 -: май 01, 2010, 12:35:00 »

Нека си помогнем. Нека всеки даде отзив:
Рокля и аксесоари за булките - къде и колко smile
Цветя
Балони
Украса
Халки
Костюм
Късмети и аксесоари
Подаръци за гостите
Торта
Автомобили под наем
Дисководещ
Оператор
Грим и прическа
Покани
Ресторант
Активен
mariqmariq
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #211 -: май 01, 2010, 12:36:33 »

Нека да няма мнения от агенции само булки които могат да помогнат. Напишете , сайт или адрес на магазина или ресторанта от които сте доволни. Нека си помагаме
Активен
sunshine4eto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: май 01, 2010, 12:49:15 »

Mariqmariq обичам те за това изказване give_rose
а за цветя ние сме обмислили варианта за оранжерия или борса и самичка с дружките ще си правя всииичко. Около Пловдив е пълно с такива обекти дори по- занемарените цветя ти ги дават безплатно за наронени листенца( защото аз обожавам цветята и ми е жал перфектна роза да я съсипя) Wink
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: май 01, 2010, 13:43:51 »

моят първи фаворит, още преди да решим да се женим беше Пълдин : голяма зала; огромна градина; старинно. Когато отидохме на пробна вечеря, обаче, се оказа че не ни харесват: кухнята и обслужването спрямо цените; факта, че целия клиентопоток за останалата част на комплекса трябва да минава през кръглата зала. Другите подробности вече не си ги спомням.
След това посетихме Империал, но от там почти си ни изгониха защото било прекалено рано да проверяваме за сватби !!!
Малкия Бунарджик ми изглежда доста вехт (това предполагам е поправимо с украса), не ми хареса това, че ако сватбата е вътре, вън ще има клиенти и обратно. Не ми хареса управителката, която говореше и обясняваше на всички други на масата, освен на мен и мъжа ми, опита се да ни наложи фирма за украса, водещ и ДЖ, но тъй като не стигнахме до по-сериозни преговори, не знам дали има реално ограничение, както в Джия Бийч. За сметка на това, пък, бях очарована от кухнята и обслужването. Обслужването там беше по-добро от много заведения с повече звезди и претенции. (може да сме попаднали на такава смяна, защото съм ходила само веднъж, но това ми е впечатлението)
После случайно влязохме в Лайпциг заради хотела. Бяхме го отписали, заради мнения на познати, сходни с това на Румяна. Качихме се до ресторанта от любопитство, но това се оказа Нашия ресторант. Голяма зала, без никакви колони, чупки и извивки. Никакви излишни неща като изкуствени цветя, секцийки, преградки и т.н. Разкошен мек килим, абе, в общи линии това, което си представях Аз за една стилна и елегантна сватба. Управителите бяха много отзивчиви, кухнята беше добра, условията за внасяне на храни и напитки бяха както на повечето други места (имат ги публикувани на страницата си в интернет). Вентилацията не беше проблем, макар че прозорците не се отварят. Ако имаше и тераса или градина, щеше да е още по-добре, но и така нямахме никакви оплаквания, освен че нарязаха тортата на прекалено тънки парченца и в резултат на следващия ден ни върнаха цели три (3!) торти  shok

Колкото до избора на ресторант с хотел или без хотел, това много зависи от самата сватба и от гостите. Ние имахме намерение да ползваме хотела, защото 70% от гостите  ни пътуваха, но за наш късмет го затвоиха за ремонт точно преди нашата сватба и трябваше да ползваме други хотели. Нямаше кой знае какъв проблем, за щастие успяхме да намерим достатъчно места в близост. Били сме на сватба, където всички гости са в хотела, в чийто ресторант е сватбата - много е приятно, особено сутринта, като започнат да се изнизват един по един за кафе smile В нашия случай пихме кафе с една по-малка част от гостите.

та това са моите скромни мнения за ресторантите в Пловдив Wink
Активен
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: май 01, 2010, 22:44:21 »

AlbenaNikolova сватбената ни книга я взех от магазин Магика (намира се на улицата срещу кукления театър).
 По принцип ги предлагат бели и екрю и вече украсата на книгата е напълно по твое желание  smile
Ще сложа снимка на моята в галерита  smile
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: май 01, 2010, 23:22:45 »

Много са красиви там нещата. Моята кника също от там ще я взема, харесала съм и покани от там, както и украсата за шампанското. Дали правят тейбълкард там? Ще е добре да са ми като поканите и книгата.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: май 02, 2010, 00:43:27 »

Руми, може би си улучила кофти момент, когато си ходила до Империал в малката зала. Нашата сватба беше именно в малката зала, и преди самата сватба съм ходила там 3-4 пъти и никога не е миришело  както казваш "кофти", нямаше неприятни миризми, аз също не понасям да ми мирише на гадно и ако беше така определено нямаше там да бъде сватбата ни. Само искам да уточня, че наистина за някои сватби отварят вратите на малката зала към въпросните колони, които Руми споменава и тези колони скриват някакси гледката към дансинга, препоръчвам малката зала само ако гостите могат да се поберат в залата без да се налага да отварят вратите към колоните. Ние бяхме 60 човека и именно това ме интересуваше, когато питахме за малката зала в Империал, защото ако се налагаше да отварят вратите към колоните, нямаше да го изберем, но управителката беше категорична че 60 души спокойно се събират в залата без да отварят вратите към колоните и наистина беше достатъчно мястото и за масите и за дансинга имаше достатъчно място. Относно голямата зала, на мен лично тя ми идва малко тъмна с тези кафеви колони и някакси кичозна, а и тя не е подходяща за малка сватба. Никакви оплаквания от обслужването или кухнята. Управителката е много мила- особено като се има предвид че голяма част от нещата ги уточнявахме по е-маил с нея, тъй като не бяхме в БГ и всичко беше изпълнено.Кувертите обаче са малко скъпички - преди 2 години бяха около 35лв.
Резиденциятя ми идва много кич, на мен лично не ми харесва.
Лайпциг също не ми харесва, но пък наистина кувертите са евтини.
 Ленинград е много хубав ресторант според мен, но и там кувертите бяха около 30 и нагоре когато питахме ние. Както Руми казва не става за изнесен ритуал. Но пък  е стархотен с една хубава украса.
за Джия биич всички знаят как стоят нещата.
Моите фаворити са Тримонциум, Ленинград и не на последно място Империал.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: май 02, 2010, 01:14:21 »

Нека си помогнем. Нека всеки даде отзив:
Рокля и аксесоари за булките - къде и колко smile
Цветя
Балони
Украса
Халки
Костюм
Късмети и аксесоари
Подаръци за гостите
Торта
Автомобили под наем
Дисководещ
Оператор
Грим и прическа
Покани
Ресторант

за торта препоръчвам сладкарница Мон Шери до боулинг залата Екскалибур, тортите са страхотни. Също Скалата и Неделя правят хубави торти, но в Неделя са малко скъпички.
За ДЖ ние сме много доволни от нашия ДЖ- Теодор, който ни го предложиха от хотел Империал, много приятен и забавен, съобрази се с нашите предпочитания за музика и имаше музика за всеки вкус.
За оператор мога да препоръчам Георги Котов, с който съм работила и знам какво прави. Много приятен младеж. Също Калоян Калчев. И двамата са снимали доста сватби.
За ресторант- вече споменах мнението ми, но всичко е въпрос на вкус и също колко голяма е сватбата и какви са финансовите ви възможности.
прическа- аз съм доволна от моята фризьорка която ми направи прическата по снимка и се справи идеално, както и на майка ми и сестра ми. По принцип винаги по официални поводи сме ползвали нея и не сме останали разочаровани - казва се Ирина, но  ако някой се интересува ще дам телефона и понеже сега не ми се рови да го търся.
Рокля- също зависи от това колко пари искаш да платиш за рокля- може в Асеновград или в Пловдив по сватбените магазини. Същото важи и за аксесоарите за булката, късметчета, подаръчета за гостите и други дреболийки.
за покани- нашите са от Асеновград, не знам какво се предлага като цяло по магазините в Пловдив и Асеновград  понеже поканите ни  ги избраха майките ни тъй като ние не бяхме в БГ и някой трябваше все  пак да избере и даде поканите.
За цветя не мога да дам мнение понеже не съм доволна от мойта цветарка, която ми прави букета и въпреки че и оставих снимка какво искам и и обясних подробно, изобщо не приличаше на букета който поръчах.
За балони - 101 балона
за останалите неща също не мога да дам мнение понеже костюма и халките не са от БГ, кола не сме наемали тъй като намерихме от познати.
Надявам се да съм била полезна
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: май 02, 2010, 10:12:56 »

Мога да дам мнение за ресторант Империал. Моята сватба ще е там, но на 24 април бяхме там на сватба на приятели и наблюдавах всичко внимателно. Аз съм доста критичен човек, понякога досадно мрънкащ, но за мое учудване (макар, че дебнех за недостатъци) не намерих за какво да се захвана. Обслужването по време на сватбата беше на ниво. Сменяха пепелниците на 2-3 фаса максимум. Ако ти притрябва сервитьор за нещо се намира бързо някой. Храната ми хареса. Не беше студена, но не беше и много топла - с две думи средна хубост като топлина. Беше вкусна и порциите бяха достатъчни като количество.
За DJ препоръчвам горещо Дидо. На абсолвенската го бяхме наели и се справи страхотно. Беше голям купон. На тази сватба също беше той и отново беше весело. Но естествено колкото и да е добър е важно и какви са гостите.
За халките моите наблюдения са следните. В Пловдив цените на грама са по-скъпи. В Раковски в Сара трейд има богат избор и е по евтино. В Хасково мои познати от там купиха и цената беше 40 лв. на грам. В Асеновград май цените са най-ниски. В един магазин имаше по 38 лв. грама.
Активен
benitka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: май 02, 2010, 10:54:06 »

Нека си помогнем. Нека всеки даде отзив:

Хайде и аз да споделя мойте неволи. До моята сватба, има няма, грубо 3 месеца, но си имаме бебе, което отнема 99 % от времето ми и вече организирам това събитие от февруари.

Рокля и аксесоари за булките - къде и колко - Моята рокля е от Принцес в капана, на White One е, и от колекция 2009 / цената и е 1400 лв / Много съм доволна от Мими и Ани, препоръчвам ги от сърце. Сандали си купих миналото лято 2 чифта белички от Пауло Ботичели, и са нови за такъв случай ги взех.
Цветя - имам приятелка в Кичука, която има магазин за цветя и аксесоари. Смятам всички живи цветя и декорации да са от нея.
Балони - от 101 балона мисля.
Халки - нашите са от Сара Трейд Раковски - горещо ги препоръчвам невероятни са, при условие, че като изработка станаха по-красиви и уникални от оригинала, защото аз си харесах един модел на Donna Oro и ходих на ги видя на живо на Отец Пайсии.
Костюм - от Денил
Късмети и аксесоари - нямам идея
Подаръци за гостите - фотографката ще ни изкара по една снимка за спомен -1,9 е цената на бройка
Торта - от Пепи разбира се. Уникални торти!!!! yahoo
Автомобили под наем - хайде помагайте, мислим да е ретро абтомобил под наем,  но 300 лв ми се виждат множко за 2 часа наем.
Дисководещ - запазихме си Пепо, хареса ми  good
Оператор- Гени Йончев
Грим и прическа - Коцето и Миро от Добо и Капели - в капана, ул. Георги Бенковски 19. Приятели сме от 4-5 години горе-долу. Обожавам ги и двамата. Коцето е виртуоз, има огромна фантазия и път към красивата женска душа. Bravo
Покани - от Магика до Младоженския дом, цената ни е 1,20 на бройка и 15 лв за печат.
Ресторант - Спряхме се на Малкия Бунарджик. Обиколихме доста места, споменавани и не, но решихме там. Харесва ми като светоусещане с този камък и дърво и семпло аранжиране. Наскоро му правиха леко освежаване и ми допада още повече. Не намирам нищо вехто в него. Има много зелинана, но ние няма да сме в градината. Миналата събота отидохме случайно до там и го украсяваха за една сватба - уникално красиво го бяха направили. Храната е чудесна, обслужването също. Управителката е много младо и мило същество. Не ни искат никакви такси за да си внесем алкохол и ядки. Не ни натрапваха дж, нито украса. Много съм доволна. И минималната сума за куветра е  26 лв на човек. Ние не сме направили куверта, но няма да е повече от 30 според мен.
Това е от мен. Хайде помагайте и вие.

Савче, ами аз поканите от там си взех, а тези сватбени книги не съм ги видяла. Ще отида да ги разгледам. Благодаря ти!

Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: май 02, 2010, 14:09:53 »

Ресторант - Спряхме се на Малкия Бунарджик. Обиколихме доста места, споменавани и не, но решихме там. Харесва ми като светоусещане с този камък и дърво и семпло аранжиране. Наскоро му правиха леко освежаване и ми допада още повече. Не намирам нищо вехто в него. Има много зелинана, но ние няма да сме в градината. Миналата събота отидохме случайно до там и го украсяваха за една сватба - уникално красиво го бяха направили. Храната е чудесна, обслужването също. Управителката е много младо и мило същество.
в поста си по-горе съм пропуснала да спомена, че моите наблюдения са от 2008 година, преди да направят освежителния ремонт и управителката явно е била друга. Пък и това си е моето мнение, иначе, той и тогава беше резервиран за цялата година мисля. А и съм чувала само добри мнение от сватби, които са били в Малкия Бунарджик. smile
Активен
cremy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #221 -: май 02, 2010, 19:20:31 »

в поста си по-горе съм пропуснала да спомена, че моите наблюдения са от 2008 година, преди да направят освежителния ремонт и управителката явно е била друга. Пък и това си е моето мнение, иначе, той и тогава беше резервиран за цялата година мисля. А и съм чувала само добри мнение от сватби, които са били в Малкия Бунарджик. smile
Малък Бунарджик е много хубав ресторант,но лично на мен повече ми допадат Хитър Петър и Лайпциг . За Резиденцията също мога да кажа само най-хубави думи,но е по-скъпичко. good
Аз лично съм п-ка на живите цветя и по-добре семпло с живи,от колкото кич с изкуствени. За Пловдив най-хубавия магазин за рокли е този на Принцес в капана. Разполагат с различни модели и много мои приятелки си взеха роклите от там smile За ДЖ бих препоръчала от отзиви и мнения на колежки и приятелки- Дидо,Миро,Аврам,Майли,Алекси,
видеооператори- Дит,Зани,Мецофорте,Гени Йончев и още др. все наложени имента,които много често се споменават  по форумите от булки и "булки" Wink Но наистина са много добри *THUMBS*ако съм пропуснала някой може да допълните.
За мъжки костюми нямам наблюдения моя приятел се носи по-спортно сигурно чак на сватбата (ако имаме такава,ще търсим хубав костюм и по-скоро той сам да си го хареса със сигурност черен обаче или тъмно син!) : blum smile
Активен
desiiacho
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #222 -: май 02, 2010, 23:18:14 »

Спешно се нуждая от лебедчета ( някакви стъклени) като подарък за гостите!!!!!!!!!! Искам да са лебеди
Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: май 03, 2010, 08:14:16 »

лебеди не съм виждала, знам кристални слончета къде има, ако случайно ти трябват ,...ако нещо срещна ,ще пиша
Активен
benitka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: май 03, 2010, 08:55:03 »

Момичета това с ресторантите си е безумно субективна преценка  blum
Както има дрехи в различни цветове, стилове, линии, материй и прочее... pleasantry
Аз мога да говоря винаги и само от първо лице, единствено число!
Спряхме се в избора си на Малкия Бунарджик, не защото няма по-добър ресторант. Има. Това се оказа мястото, което покрива по-голяма част от нашите изисквания.
За Лайпциг не мога да коментирам, не съм била.
За Тримонциум - била съм на тим билдинг там и ми допадна като цяло, но не е моето място.
За Джия Биич - имам отрицателно мнение, защото веднага ще се обоснова- февруари с милото отидохме първо там, но веднага ми светна червено когато видях зацапаните и олющени стени, боядисани незнайно коя година във вече неопределен цвят, килимите с дупки и разръфани крайща, покривките засечени и изгорени от цигари и т.н Направи ми още впечатление, че украсите биват 5 вида и аз можех да си избирам от така любезно предложените ми варианти. Дж беше статукво.... айде стига толкова.
За Новотела - нямам впечатление, освен фискалната им политика.
За Петър Първи- Резиденцията - прекалено е натруфено, дори кичозно бих казала, НО това е според мен. Някакси не ми стоят добре 5 стила в изкуството събрани в ансамбъл. А и тези безмислени такси за алкохол и др.
Филипопис - не знам, била съм преди години и не е мой фаворит.
Империал - тъй тъй, голямата зала ми идва прекалено тъмна с това интериорно решение в червено, а и съм била на сбатба там, не ми допадна особено. Малката зала си е малка.
За Санк Петербург - не знам защо, но ми идват спомени от абитуриентската и абсолвенската  pardon
Не знам момичета това си е крайно лично мнение и никой не е длъжен да се съобразява с него или да го взима под внимание.


Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines