Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 21:24:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли булки от Пловдив?- 8 част  (Прочетена 205748 пъти)
 
_purple_
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 09, 2010, 15:27:24 »

Аз не смея да се похваля, но мисля, че вече си имаме място - шато, сравнително близо до Карлово, така че мааалко се отдалечих от Пловдивския регион smile

Сега ме мъчи един въпрос по отношение на украсата. Искаме само арка, естествени цветя и свещи и с оглед на това не знам дали е по-удачно да ангажираме агенция или само независим флорист/декоратор. Искаме изчистена украса - аранжировка на цветя, без драперии, в каквито струва ми се са се специализирали агенциите и без много чудене щях да наема такава ако това беше изискването. Не са ни нужни калъфи за столове и панделки, поради естеството на обстановката, столовете са си облечени. Затова и се замислям за наемане на флорист/декоратор. Също мисля, че ще е от помощ координатор в деня на събитието, така че дилемата се усложнява - координатор от агенция, а декорация от отделен флорист?!

Стига да имаш достатъчно пари, можеш да си наемеш когото поискаш. Само не разбирам координатор за какво ти е? Да настанява гостите или да ви води тържеството и рутуалите? Мисля, че това ще го изпълни най-добре шаферката или кумата... Някой познат- родител, свекърва - човек, който не ви познава как ще настанява гостите?
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #46 -: март 09, 2010, 15:48:40 »

Разбира се, че не е задължително координатор в деня на сватбата и декоратор да са от едно и също място, но може би е по-удачно да е така, за да се намали бройката "подизпълнители", а може би е по-изгодно, не знам. От друга страна не искаме драпериите и панделките, които са стандартно наемани от агенции. За цветя си мисля, че флорист е по-удачен, но не е като да имам кой знае какво наблюдение върху дейността на агенциите спрямо аранжировки с цветя...общо взето ми е объркано. Шатото се нарича Копса и е насред нищото, т.е не е в населено място, което до някъде усложнява задачата, но пък е точно в наш стил  smile

Координатор мисля, че е полезен не само за настаняване, а като междинно звено, което да се грижи да не се занимаваме ние (или кумата) с дребни, но многобройни задачи, като упътване на гости, фотограф/DJ и т.н, координация с персонала на място, кое кога следва, да е човек-отряд за бързо реагиране с две думи, каквото и да се наложи. Самото настаняване на гостите мисля е най-малкия проблем. Поне аз така си го представям. За това не е нужно да ни познава, а да сме направили 1-2 срещи преди това.
Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #47 -: март 09, 2010, 15:57:20 »

conflate, аз съм съгласна, че ако човек може да си го позволи е добре да има координатор за деня на сватбата, който точно да се грижи всичко да е ОК и да следи за правилното протичане на събитията. Вярно е, че украсите предлагани от агенции са си еднотипни и може би няма да могат да изпълнят интересна украса само от цветя, но пък наистина е предимство човекът, който прави украсата и координаторът да са в синхрон. Според мен поискай от агенцията да ти направят проект и ако не могат, тогава се обърни към самостоятелен флорист. Успех с подготовката!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 09, 2010, 16:20:06 »

уаау, какво място, уникално, разгледах сайта и просто нямам думи, Конфлейт, просто е наистина уникално, стиате, ресторанта, думи нямам, можеш ли да кажеш някакви цени за нощувки
Активен
sunshine4eto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 09, 2010, 16:52:54 »

conflate, това с координатора може да струва скъпо- Nina styleго предлагат за града от 150-200лв.
акое далеч може да те таксуват... иначе при нас координатор по ресторантските въпр. ще е управителката, а за остатъка дано се погрижи кумата  god
Аз мисля да се отправя към някоя оранжерия за мнооого и евтини цветя( поради количеството) и да я свършим тази работа до 2 дни преди ДЕНЯ с приятелки. danceg
Но браво за флориста- добра идея! Само внимавай, че и той може да те таксува за км.
Успех!
Активен
dany_6
Ентусиаст
**
Публикации: 56



« Отговор #50 -: март 09, 2010, 16:59:01 »

здравей conflate, ние за нашата сватба също се спряхме само на флористка, останахме повече от доволни, мога само с две ръце да ти препоръчам Нина от Лизиaнтус(www.liziantus.com), направи всичко както го искахме, а това е най важното. поздрави и успех в подготовката  
 
Активен
AlexiS
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 228



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 09, 2010, 19:01:50 »

Ехе колко сте се разписали smile Мястото на conflate е наистина уникално  и благородни и завиждам. И аз съм ЗА координатор особено при нея, защото е отдалечено и не би било удобно да натоварва близки с организацията. Колкото до избора той е голям просто трябва да се съберат оферти от всякъде и да се прецени. И аз все повече се навивам на идеята за координатор и човек, който да ми помогне с украсата, защото за момента нямам намерения да плащам прословутата украса на ресторанта, която може да е ефектна, но не мисля, че заслужава цената си. Исках много да измисля украсата си, но като гледам няма да има на кой познат да се доверя с организацията в самия ден и май ще прибягна до чужда помощ.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 09, 2010, 22:07:54 »

conflate Защо просто не си наемете координатор и той да ви постави вази, цветя или каквото искате на масите ? А флориста ,агенция или приятел да ви направи аранжировките за , които предварително сте се разбрали . Така ще избегнеш двоен транспорт или труд , *THUMBS*който обикновено се начислява !
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #53 -: март 11, 2010, 17:12:35 »

Хей, благодаря за отзивите момичета!
Нина, не знаех, че координатор би се заел и с поставянето, точно двойния труд/транспорт в нашия случай би бил твърде застъпен, поради отдалечеността на мястото.

Alexis - знаеш колко дълго търсехме място, няма пълно щастие никъде, след като се появи идеята за винарни и отхвърлихме 2, защото или не ни се вписваха в бюджета, или нямаше възможност за това, което сме си наумили - на това място намерихме почти пълен комплект  danceg

Само, че както си мислех, че можем да си свършим нещата сами тъй като имаме достатъчно време и желание с избора на това място и местонахождението ни в София но се очертава или честичко пътуване и/или избор и на помощници.

sunshine4eto - и аз имах желание да декорираме сами, тъй като искам просто живи цветя, стъкленици и свещи, но ми е ясно че в деня това ще ми коства много стрес. Дали цветята ще изглеждат добре ако са поставени предишния ден, както е твоята идея? За изнесения ритуал в градината пък е прекалено рисковано да имаме увяхнали от жега или обрулени от вятъра през нощта цветя...

Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 11, 2010, 18:45:56 »

Мили булки от Пловдив, пиша с много силна молба към вас!  give_rose
Моля да споделите, ако знаете, в какъв ценови порядък варират роклите на Принцес - Пловдив?
Благодаря ви предварително!  give_rose  kiss
Активен
sunshine4eto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 11, 2010, 18:54:27 »

Мила conflate, и да е флорист пак ще ги приготви 1 до 2 дни преди Деня и ще ги постави просто на местата им в Деня. Вие може да направите същото, оформете ги предварително, оставете ги на хладно място, пулверизирайте 2-3 пъти дневно и кажете на управителя (или във вашия случай-координатора) кое къде искате и ХОП-готово yahoo
Иначе точно такава украса искам и аз само цветя и свещи, може някои кристали. Успех good
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #56 -: март 11, 2010, 18:57:39 »

Мерси за идеята, хич и идея си нямам какво и кога правят флористите.  give_rose Досещам се за хладно мястооо - избата на винарната, а да видим колко ще ми се зарадва управителя  smile Ще го обмислим този вариант  smile
Активен
didiilko
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 66



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 11, 2010, 22:13:15 »

lunno momiche здравей! Днес бях в Принцес. Има много хубави рокли, даже капарирах роклята, която ми хареса много за сватбата. Утре или вдругиден ще сложа снимки на роклята chee Има много различни цени, има и от 590 до не знам си колко. Аз за едната питах 1700 лв, даже не е лошо да идеш да видиш и може да намериш "твоята" рокля с нормална цена. Правят отстъпка с 20 % на тези рокли, които са от миналата година.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 11, 2010, 22:50:50 »

didiilko от  heart  thank you  give_rose
Активен
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 12, 2010, 09:02:04 »

didiilko   роклята ти е много хубава  give_rose  И моят модел е от Принцес и е такъв тип който пада надолу без обръч  smile Аз чакам да ми се обадят за първа проба  yahoo
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines