Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 01:15:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли булки от Пловдив?- 8 част  (Прочетена 205898 пъти)
 
Lexy
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #120 -: април 06, 2010, 10:42:00 »

Това, което видях в Асеновград като отношение и обслужване е меко казано под всякаква критика. Там всички разбират от "сутени", "кленти" и "булчини" рокли и не дават дума да им кажеш. Обиколих всичко и не видях нито един магазин, в който да те посрещнат като хората...Но може би имам  твърде високи критерии и изисквания....
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: април 06, 2010, 11:01:20 »

Това, което видях в Асеновград като отношение и обслужване е меко казано под всякаква критика. Там всички разбират от "сутени", "кленти" и "булчини" рокли и не дават дума да им кажеш. Обиколих всичко и не видях нито един магазин, в който да те посрещнат като хората...Но може би имам  твърде високи критерии и изисквания....

Лекси, не мисля че твоите критерии са завишени. Просто там обслужването е ужасно, не навсякъде но на повечето, "по-известни" места е така. Ние се жинихме 2008 и отидохме 4 месеца преди сватбата, и като разбраха от магазина че има още 4 месеца до датата ни казаха че било много рано още да дойдем след 2 месеца и ни обърнаха гръб. След този случай не съм стъпила в Асеновград до сватбата на нашите кумци. Момичето си взе роклята от едно малко магазинче, в което обслужването беше коренно различно, всички бяха много мили и угодиха на всичките и капризи, изисквания и колебания smile Направиха я като принцеса smile Но факт е че на повечето места те карат да се чувстваш зле че си отишъл при тях...
Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #122 -: април 06, 2010, 12:33:28 »

Момичета, аз се включвам с малко полезна информация за тези, които още не са си направили късметчетата. В Джъмбо намерих тюл, изрязан във формата на кръг- 20 бр бяха 3 лв и нещо, но са само цвят екрю и светло синьо. Имаше и малки торбички от органза и те 10 бр - около 3 лв.
Активен
AlexiS
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 228



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: април 06, 2010, 14:00:01 »

Що се отнася до обикалянето по магазините мога да посъветвам - момичета не се настройвате зле още преди това. И аз бях така и очаквах само нерви, но за мое учудване нямах лоши преживявания с 1-2 изключения. Явно до голяма степен всичко е на късмет. Пък и съм на принципа, че за всичко си има причина и дори да ви вбесят и изгонят от някой магазин, то това може да е причина да попаднете в друг дори и малък, но там да намерите желаното нещо.
Иначе за Джъмбо и аз забелязах, че има доста тюлчета и торбички подходящи за сватбени щуротийки дори и в моя любим цвят, но се въздържах, че още не е ясно дали няма да сменим ресторанта и затова още и не мисля да украса и такива неща. Май всичко това ще остане в последния момент. Като говоря за това се сещам да ви питам и то по-скоро тези от вас, които са минали по този път.От доста време се замислям как да бъдат подредени масите и по-точно всички бутилки по тях, защото изобщо не харесвам "старата българска традиция" да засипваме масите с всевъзможни бутилки с алкохол и безалкохолни и да не остава никакво място. Много ми простее и се чудя как може да се избегне. Единственото, което ми идва е да бъде помолен персонала редовно да зарежда масите с напитки, но някак си не мога да си представя да търчат през две минути и да досипват на всеки ожаднял гост. Дори и да се съгласят, което много ме съмнява пак няма да им имам достатъчно вяра. huhhuh.gif
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #124 -: април 06, 2010, 14:30:51 »

Хей, да се похваля - след дългия избор на място и "кастинга" за екип - вече имаме и фотограф и DJ (от София) и оператор от Пловдив. То се е видяло, че организацията ни ще е разпръсната географски...
Дойде ред на роклите, за сега не мога да се оплача от лошо обслужване, напротив, но затова пък имайки предвид цените на типа рокли, които харесах тук се замислям за поръчка в чужбина и още се чудя дали да си го причиня и да рискувам. Някой има ли опит с поръчка на модел (оригинал, а не реплика), който е харесал тук от USA примерно? Или от където и да е?

Въпросът с бутилките и аз поставих на нашето място. Не ми харесва сбирщината от бутилки по масата и съм сигурна, че ефектът на всякаква украса се губи насред шаренията от етикети. Снимките на украса и цветя са винаги много прилично кадрирани преди събитието, но реалността е друга, хората не седят на стерилно спретнати маси, а хапват и пийват. На мен ми казаха, че освен заредените чаши за посрещането слагат алкохол на помощна маса, бяло вино пък седи охладено в шампаниера до всяка маса, но с безалкохолните нещата са стандартни - фанти и коли по масите  sad Аз предпочитам да се поръчва вместо подобно зареждане, освен на малкото питие за наздравица при "посрещане", но не знам дали персоналът ще е склонен на това, а и дали няма да доведе до забавяне на поръчките...предполагам няма как да не става по-бавно. Представете си XX на брой хора, поръчващи в един и същ момент...

Активен
silvenna
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #125 -: април 06, 2010, 21:19:28 »

привет и от мен на всички.Времето си минава и сватбата ми наближава,искам да попитам някои има ли идея от каде можем да си купим празни стъклени бутилки за алкохол(за ракия става въпрос)Благодаря ви предварително.
Активен
veninceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 150



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: април 06, 2010, 21:45:11 »

привет и от мен на всички.Времето си минава и сватбата ми наближава,искам да попитам някои има ли идея от каде можем да си купим празни стъклени бутилки за алкохол(за ракия става въпрос)Благодаря ви предварително.


 До апартамента на моята баба в кичука , срещу комплекс Каназирски и старата малка търговия от много време има фургон в който продават и изкупуват празни бутилки от ракия , може да провериш там (близо е до Васил Коларов училището) или също в кичука зад събота пазара има склад за изкупуване и продажба на празни бутилки, шишета буркани и тн. (до училище Иван Вазов и новия голям хранителен магазин, който го преместиха от пазара там) ако те интересуват цени още утре мога да проверя. знам ги понеже се занимавам с ресторантьорство от много време и ги изкупуват и продават навсякъде по тези места. има всякакви видове smile  Wink
Активен
silvenna
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #127 -: април 07, 2010, 10:27:59 »

Veninceto,благодаря ти много.Ако имаш път на там и можеш да ми кажеш приблизителни цени ще сам ти много,много БЛАГОДАРНА. Bravo 
Активен
veninceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 150



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: април 07, 2010, 13:40:11 »

Veninceto,благодаря ти много.Ако имаш път на там и можеш да ми кажеш приблизителни цени ще сам ти много,много БЛАГОДАРНА. Bravo 


silvena.  братовчед ми го накарах да провери преди малко и продавача му е казал 25 стотинки на бутилка и щом са за сватба стават само от ракия Пещерска и Карнобатска , защото са с тапички. обаче имат етикети и трябва или върху тях да лепите вашите или да ги накиснете с вода и те падат.  бутилки без етикети не съм виждала да продават  nea
Активен
silvenna
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #129 -: април 07, 2010, 15:22:00 »

Veninceto,много сам ти задължена smile,за етикетите няма проблем,ние ще си ги изчистим!Тези дни ще отидем до там да си купим!
Активен
Димитър Димитров
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 26


:)


« Отговор #130 -: април 07, 2010, 17:08:55 »

silvenna Преди малко младоженци ми донесоха празни бутилки,изчистени и измите..Ще им правя етикети на бутилките с тяхна снимка и пожелания за гостите  smile.На моята сватба си поръчах бутилки за ракия продълговати и много красиви..Бутилките са изчистени без ЕТИКЕТИ.Ако желаеш мога да попитам от къде си ги взеха и да попитам съпругата ми от къде си взехме нашите... good

   Успех с подготовката .... smile
« Последна редакция: април 07, 2010, 17:10:26 от Димитър Димитров » Активен
tweety
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #131 -: април 07, 2010, 21:04:06 »

някой май питаше за малки бутилчици:
 www.inhomglass.com - Варненска, имат магазин в София
http://www.anmar-bg.com/cat_06_20.html -Пловдивска

ако някой се интересува, мога конкретни цени да кажа smile
Активен
silvenna
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #132 -: април 08, 2010, 09:24:42 »


Димитър Димитров,благодаря ти!Ако не ти е проблем ще се радвам да ми дадеш кординати на тази фирма за бутилките!И ако мога да попитам къде ще правиш етикетите,защото аз нямам идея към кого да се обърна! smile
« Последна редакция: април 08, 2010, 09:28:32 от silvenna » Активен
desiiacho
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #133 -: април 08, 2010, 11:24:48 »

Zdraveite shte se omyjvam i molq pomognete:)))) koi s kakwoto moje. ne znam otkyde da zapochna...
Активен
sunshine4eto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: април 08, 2010, 14:38:51 »

conflate, много се радвам, че подготовката напредва както каза обиколката може и да не е само из Б-я а и до САЩ blum чувала съм добри отзиви за сайтовете, че роклите били перфектни до милиметър, но аз все още не се доверявам 100% само доставката дето отнема 30-40 дни.
Но каквото и да решиш само не гледай в ПЛЕВЕН- там не стига че са кофти роклите, но и искат такса за ПРОБА Oh my ... страх ме беше да питам колко, че да не получа удар.
А за украсата и питиетата сум съгласна с теб- много е яко да е отделно но персонала ще лудне. Поне е яко, че алкохола и виното са отделени, няма по- гнусно нещо от топло бяло вино( освен студена вечеря може би blum)
Е, успех мила
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines