Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 05:38:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да си прецакаме сватбата сами.  (Прочетена 62877 пъти)
 
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #90 -: ноември 02, 2010, 17:35:19 »

 Offtopic
Като каране изглежда, ама ти не се стряскай. Нещо такъв тон се насади тук сякаш. Аз затова използвам веселите емотикони, да не вземеш пък да решиш, че аз нещо кипя.

Мир. И не са ти лоши съветите, и преди казах, просто ми се струват по-подходящи в темите за професионалистите.  CHEERS
Активен
devil_kin
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: ноември 03, 2010, 10:15:48 »

Искам само да си изкажа мнението за бременност-сватба.Примерно в моя случай,си имах предложение от милото, бяхме си избрали дата(идеята беше да е 13 май 2010).Да ама аз забременях Август.Категорично отказах да се женя бременна.Поради следните причини:
1.През първите 3-4 месеца,когато още не си личи, ми беше много лошо и бях като парцал.
2.След това коремчето вече почва да си личи,а на мен ми е грозно бременна булка (сякаш само заради това се женим)
3.Нямаше как да се оженим на 13 май,защото родих на 7  girl_wink
Проблема дойде от родителите ни,които все оше мрънкат, че нямаме брак.Моите родители постоянно ме критикуват,защо не съм се навила.Ама на мен не ми пука особено.
Сега имаме желание да сключим брак,и знам че идеята ни няма да се приеме много радушно,но както са казали хората " Който плаща той поръчва музиката''(т.е. ние blum)

Връщам се назад да дочитам.Темата е супер good.Някъде бях чела че е добра идея булката по отрано да изпие едно питие за настроение
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: ноември 03, 2010, 10:22:09 »

devil_kin, това, което си написала за бременността и сватбата аз лично го подкрепям. Мисля си, че бих постъпила по същия начин в твоето положение, пък кой каквото ще да казва.
И при нас като преместихме датата на сватбата по-рано всички питаха "Да не си бременна" - никой не се сети да пресметне, че от тогава до новата дата имаше точно 9 месеца и не е много логично, ама хората първо това си мислят  crazy
Няма да се отплесвам, просто исках да кажа, че и аз съм на това мнение.

Относно пийването на едно малко, много добре си спомням думите на агентката си "Да не вземеш да пийнеш едно за успокоение сутринта, че имах скоро една булка, дето така се беше "успокоила" и "отнесла", че витаеше на цялата сватба и после нищо не помнеше."
Мисля, че и без това всичко минава достатъчно бързо, не е необходимо да си "замъгляваме" съзнанието още повече  pardon
Активен
devil_kin
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: ноември 03, 2010, 10:52:10 »

Аз след бременноста,както съм забравила да пия наистина може и да се отвея от 50 гр  smile
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: ноември 03, 2010, 16:05:48 »

Я, каква интересна дискусия за облеклото на  гостите се е заформила тук  smile
Аз в общи линии мога да кажа, че съм по - скоро против дрес код, защото (както се изтъкна по - рано от някой) условията в България са такива, че не може да налагаш на хората как да бъдат облечени на сватбата ти, понеже това е свързано с пари, каквито на досто хора не достигат. Всичко това обаче не означава, че хората не трябва да се съобразяват как да бъдат облечени като ходят на сватба. Например на нашата сватба на мен ми направиха кофти впечатление няколко човека, които бяха дошли по дънки, и това впечатление се  дължи на факта, че това са хора с доста стабилни финансови възможности и сигурно дънките им струват повече от един нормален панталон. Ако бяха хора, за които знам, че не разполагат с достатъчно финанси, не бих се почувствала засегната, но ми се видя малко неуважително от хора с възможности. Явно всичко е въпрос на култура и на отношение. За сравнение мога да кажа, че на нашата сватба единственият друг мъж, който беше облечен с костюм, освен разбира се младоженецът, двамата бащи и кума, беше съпругът на моя братовчедка, който е французин. Въпросният човек в ежедневието си ходи облечен доста неглиже, но явно е възпитан, че на сватба се ходи с официално облекло  Bravo
Искам да отбележа и още нещо във връзка с облеклото - не мога да си обясня как може някои жени да отидат на сватба, облечени в бяло?!?!? На нашата сватба в снежнобяло бяха свекърва ми и една моя братовчедка  beating Малко след това ходих на друга сватба, където в бяло беше облечена кумата  angry Не знам как разсъждават тези хора, не се ли усещат, че е крайно неуместно ...
Активен
devil_kin
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: ноември 03, 2010, 16:47:16 »

явно им се иска да са булки :)Наистина е неуместно.
По отношение на дрескода,донякъде съм -съгласна,стига хората да не се почувстват притиснати.Аз не искам много официална сватба,дори не искам да съм с типичната сватбена рокля  и не смятам за нужно да има определен дрескод.
Лично мен ме притеснява факта че съм малко нервак и сякаш сама ще си разваля момента заради някоя глупост sad
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: ноември 03, 2010, 17:12:40 »

Лично мен ме притеснява факта че съм малко нервак и сякаш сама ще си разваля момента заради някоя глупост sad
devil_kin , точно това е нещото от което аз се опасявах най-много и според мен точно с подобно поведение наистина можеш да си прецакаш сватбата сама. Аз дори бях на косъм да го направя, закъснявахме за ритуалната и бях уврена, че няма да стигнем навреме, толкова много се изнервих, че чак сама не се търпях, но се осъзнах и си казах какво пък толкова, най-важното е че това е нашия ден и нищо не може да го развали, това е празник на нашата любов, а не на самия подпис. Върнах усмивката на лицето си и вече нищо не можеше да помрачи щастието ми.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: ноември 03, 2010, 19:22:27 »

Деничка ,  точно това имах предвид с предлагането на дрес код и също че трябва да се замислим как е редно да се облечем. В много от случаите не е поради липса на финанси, а е въпрос на манталитета на човека. Някои хора въпреки, че имат финансови възможности се обличат с дънки, в някой от случаите дори с цепнати дънки,като повечето са млади хора, защото не мислят, че е редно да се облекат по-така за това събитие, други пък - поради добри финанси се оливат в стремежа си да покажат доброто си финансово състояние и по-скоро изглеждат смешни, и двата случая са грозни. Разбира се, че няма да наложим дрес код, когато знаем че гостите или голяма част от тях нямат финансовите възможности да си купят ново облекло специално за сватбата ни-  това обикновено са близки хора и знаем горе -долу какво е финансовото им състояние. Редно е, обаче да се замислим как би трябвало да се облечем преди да се появим на сватбата, както и младоженците са си направили труда да изглеждат добре. Както свекарва е казала  понякога дънките са по-скъпи от панталона или тениската е по-скъпа от ризата, не е нужно да са скъпи и с евтини дрехи можем да изглеждаме подходящо облечени. Но със сигурност както и да са облечени гостите, това не трябва да разваля денят ни, не трябва да се вманиачаваме. Не е нещо което заслужава да прецака сватбата ни, но е хубаво ние самите като бъдещи гости на сватби да правим преценка за облеклото си.
Относно евтини и скъпи професионалисти- нашия оператор не струваше скъпо, но човека си беше облечен с панталон и риза, така че пак е въпрос на манталитет.
Нека дискусията по тази тема приключи, пак казвам че целта ми не е била да обидя някой.
Относно белия цвят съм съгласна, че той е запазен за булката и останалите гости, родители, кумове, трябва да се съобразят с това и да изберат друг цвят.
« Последна редакция: ноември 03, 2010, 19:31:35 от anitta » Активен
Zornica
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #98 -: ноември 03, 2010, 21:31:12 »

 blush страхотна тема.Понякога си мисля,че хората не обичат да им се казват истините в очите особено ако са от този тип които от всичко разбират.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #99 -: ноември 04, 2010, 12:35:49 »

Мили булки,
Понеже винаги свекървите са неподходящо облечени   cray, моля отнасяйте се с нас както към майките си по въпроса за облеклото. Всяка дъщеря критично разглежда идеите за обличане на баща си и майка си, но свекървата и свекърът решават сами. Аз имам две момчета, би могло да се приеме, че не съм на "ти" с вижданията на момичетата въобще, не само с облеклото. По тази причина съм и тук, във форума, гледам фешън каналите и разпитвам младите колежки. Аз така действам, но не всички "мъжки" майки са с моя характер, примерно. Моята снаха не ме е питала какво смятаме да облечем, аз преди години също не попитах свекитата. Майка си обаче е инсруктирала, дори ще и донесе каквото е необходимо за тоалета /това го знам от сватята, аз си завирам носа където никой не очаква/. Смятам обаче вече да кажа, че съм се ориентирала към черния цвят. Ако има възражения, да казва докато е време - останаха месец и половина. Ние също имаме нужда да ни информират и съветват, а знаете, че мъжете /нашите деца/ чакат да им се каже какво да правят, какво остава да се сетят да се занимават с нас.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: ноември 04, 2010, 12:49:26 »

Свекърва права си, и аз да си кажа бях с майка като си избираше тоалета и после одобрих(така да се каже) този на свекърва ми.И двете се съобразиха с мен, макар че те си имат вкус и съобразяване е силно казано, абе и без мен щяха да се справят, но е друго да са ми под око smile

Колкото до дрехите, за сватбата имахме поканени различни гости и имаше такива, които имат невероятен вкус, просто всичко джиджано е тяхно.Понеже си познавам хората, предупредих я чрез майка я чрез свекърва да се внимава за изцепки.Радвам се че предпочетоха да дойдат с бял панталон и блузка, отколкото с балната си рокля.

Междо другото всичко е много относително с това обличане.Сега се сещам миналата година бяхме канени на три сватби, на две от тях изтипосах мъжът си с костюм, а на третата беше с ленен панталон и риза.Просто знаех как ще са облечени повечето хора там и реших да не го мъча и познах.Брата на булката беше със спортни панталони и карирана риза и аз цяла сватба се чудех кой е тоя дребния(нисък е иначе е колкото мен на възраст) дето се вре навсякъде  huhhuh.gif

Друго което аз лично никак ама никак не харесвам, но много хора си го одобряват е да се каже кой колко пари дава т.е. публично на микрофона се обявява от сватовете еди колко си, от тъстовете и от кумовете.Но това май вече не се среща толкова често.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #101 -: ноември 04, 2010, 13:05:10 »

 svekarva, стана ми едно мило и малко мъчно като ти прочетох поста. Макар вече да се отклоняваме доста от темата, ще напиша някои неща. Не винаги е вярно това, че все свекървите са неподходящо облечени и не им се казва. Но пък е вярно, че родителите на бъдещият младоженец понякога остават в неведение за много от организационната част. Защо-това се случва по много причини и не искам да ги коментирам (за мен лично е болна тема). Само ще ти дам пример с моите, които иначе са страшно мили и деликатни хора, даже прекалено. Беше станало въпрос в какви цветове ще е сватбата, за да съобразят облеклото си с нея(подчертавам, че това ставаше по тяхна инициатива и желание) Молбата ми беше-каквито си решите без синьо и ярки тонове. А да-не държа да сте супер официални, но поне костюми изберете. Е, все едно обратното бях казала smile Свекървата поне носеше един сладък СИН костюм  laugh Та идеята ми е, че не всички свекърви са като теб. Затова те поздравявам за ангажираността с това така важно за твоят син събитие  smile
  Черното е хубав вариант, макар и на мен да ми навява леко други асоциации. Важното е все пак и на вас родителите да ви е комфортно  smile Аз и на моята майка бях намекнала, че много ще се радвам да е в друг цвят, но тя избра черното заради фигурата си. Даже още ми е мъчно, че не успя да занесе роклята, която първоначално искаше да носи за корекции, защото беше дала една от моите  cray Понякога родителите правят големи жертви  cray

  Понеже все пак сме в темата за "самопрецакването на сватбата ни", ще си позволя да попитам съфорумците за някои начини, по които родителите прецакват деня на децата си(svekarva  ти си едно прекрасно изключение  give_rose )
 Ще кажа един-идват на сватбата "като на гости". Въобще не реагират адекватно на молби за помощ. Ако им се възложи някаква задачка(нали искат да помогнат) оплескват нещата до неузнаваемост.
  И друго не мога да разбера-никой от двете семейства не е длъжен да харесва членовете на другото. Толкова ли е трудно за един ден да проявят малко лицемерие(грозна дума, но понякога води до добро) и да не развалят настроението на младоженците с проявата на взаимно безразличие и неприязън? Особено често явление е мажду родителите на булката и младоженеца  cray
  Сетих се и за още нещо. Да, знам, това е важен и значим ден за родителите. Обикновено са ужасно притеснени. Ама кажете ми колко от тях преодоляват тоталното си вцепенение и казват по някоя мила дума на децата си-младоженците. Имат нужда от съвет, успокоение, напътствие. На моята сватба сигурно съм била външно най-спокойната и рационално мислеща жена, защото всички така се тресяха от нерви, че половината ми време мина в успокояването им. Да знаете, че това отнема много от радостта на една булка от сватбата и. Та това е може би единствения ден, в който вие родителите ще можете най-много да глезите децата си! Подобна възможност няма втора.
« Последна редакция: ноември 04, 2010, 13:29:02 от michelle » Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #102 -: ноември 04, 2010, 14:39:10 »

michelle,
Най-често срещания момент за "Прецакване от страна на родителите" е когато те се налагат в голяма част от моментите по организацията на сватбата. Родители са, уважайте ги, обичайте ги, но не им позволявайте да ви се налагат, дори и те да са хората които ви помагат финансово за организацията. Има обаче един тънък момент в това да си извоювате вето над сценария, а той е че трябва и двамата да сте солидарни и еднакво твърди както към едните така и към другите родители!!!

В потвърждение на горните думи ще попитам - дали това е актуалния форум за свекървите?! Не е ли тук място за младоженци?!
« Последна редакция: ноември 04, 2010, 14:52:51 от DjNick Mc » Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #103 -: ноември 04, 2010, 15:17:03 »

Тiama,
От практиката мога да те успокоя, че в такъв ден, моментите за които споменаваш може и да не се появят поради факта че в името на вашата сватба, разделените родители проявяват малко повече търпимост или поне се прикриват по-добре. Така че малко по-оптимистично гледай на този момент  good
Много важен момент в този случай е Dj да е запознат със ситуцията за да не вдига акциите на единия или другия от разделените родители. Най добрия вариант е ако може максимално малко да се споменават в репликите на Dj тези родители за да не се предизвика чувство на неудовлетвореност или на омаловажаване на някой от тях. Също така гледайте равностойно да им обръщате внимание за да няма някой да се почувства ощетен.
« Последна редакция: ноември 04, 2010, 15:24:24 от DjNick Mc » Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: ноември 04, 2010, 15:32:49 »

Svekarva, аз бях обещала на моята свекърва да отида с нея, когато си избира тоалета. Да, но така се получи, че поради ангажименти нещата се усложника и тя ми каза да не се притеснявам, че сама ще си го избере. Иначе обаче не ме е питала дали имам предпочитания за цветове. Аз съответно какво да правя? Нали се сещаш, че ако тръгна да й казвам това - може, това - не, без да ме е питала, тя може да се засегне. Когато казвам на майка ми с кое съм съгласна и с кое - не, тя не се засяга, защото ми е майка. Но все пак при свекървата нещата стоят по друг начин ... Та, заради това не бях казала нищо. Но нито в един момент не ми беше минало през ума, че може си купи бял тоалет, при това снежно бял (дори моята рокля не беше снежно бяла). Някак си е въпрос на елементарно съобразяване ... Освен това тя беше избирала тоалета си с нейна млада колежка и не знам това момиче и то с какъв акъл я е посъветвало да си купи бял тоалет  crazy Когато разбрах, тя вече го беше купила. Много се ядосах, но какво можех да направя? Да й кажа да си купи друг? Как, като жената беше теглила заем и беше дала близо 300 лв. (което е почти колкото месечната й заплата) за този тоалет? Стана ми неприятно, но си замълчах ...
А по повод изказването ти, че все тоалетите на свекървите били проблем, забележи, че съм коментирала не само белия тоалет на свекърва ми, а също на братовчедка ми, както и на кумата на една друга сватба. Просто е грозно и неуважително според мен, независимо кой го е направил  beating
Отново въпроса на Michelle ще споделя, че родителите на съпруга ми по много нетактичен начин се намесиха при избора на ресторант. Бяхме се спрели на един ресторант на Зл. пясъци и просто им показахме снимки. Пред мен те нищо не казаха, но на другия ден докато съпругът ми беше на работа (тоест не бяхме заедно), му се бяха обадили и му бяха наговорили един куп глупости, че щяло да бъде неудобно за гостите и разни такива. Последваха дълги и неприятни дискусии между мен и съпруга ми, при които той не събра смелост да им се опълчи, защото те бяха направили някакво изказване от сорта, че който плаща, той поръчва музиката (сватбата ни я поеха родителите ни), и в крайна сметка бяхме принудени да се съобразим с тяхното желание да поставят удобството на гостите пред нашите предпочитания ...
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines