Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:48:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да си прецакаме сватбата сами.  (Прочетена 62516 пъти)
 
Iwka
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #15 -: март 22, 2010, 23:42:21 »

Pebbles, прекрасен пост - аз лично ти благодаря и ще се постарая да те послушам максимално  give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #16 -: март 23, 2010, 11:43:22 »

dark_avenger, по много болна тема си писал  sad Там е работата, че повечето бъдещи младоженци, четящи този форум, се опитват все от нещо да спестят. Нямам впечатления тук някога да са писали хора, които въобще не се притесняват кое колко ще им струва.
Най-гадното в цялата ситуация е, че хората са в приповдигнато настроение от повода за сватба, щастливи. Така не им е лесно да погледнат съвсем трезво на нещата или най-малкото не искат.
Ако трябва да бъдем честни, при повечето хора мечтаната сватба би била: с голям екип от сватбени агенти, фотографи, видеоператори, музиканти; с красива голяма украса; за булката великолепна рокля, разбира се...Пропускам какво ли не още. Такива работи обаче се случват на малцина. А като се замислим- защо трябва да се чувстваме като в приказка, както я описах по-горе? Сватбата е невероятна  не заради всичко това, а заради специалността на момента.
Затова си прав, че по-важното е да се заложи на сигурни и изпитани хора. Да се вложи поне малко практичност в разумния смисъл на тази дума. Винаги може да стане хубаво без излишни изхвърляния. Знам, че момичетата искат да са принцеси в този ден. Но, замислете се, кое е това, което ще ви направи такива? Бляскавите детайли? Или щастието да сте до обичания човек и близките си?
« Последна редакция: март 23, 2010, 11:47:37 от michelle » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #17 -: март 24, 2010, 08:57:05 »

 Ето още нещо, за което се сещам, че може да обърка сватбата ви. Да не се пита достатъчно за всичко. От личен опит мога да кажа, че улисани в подготовката, притеснени дали основните неща ще се наредят, не питахме за някои неща. Е, в нашия случай няма да се окажат фатални, но още от сега са източник на негативни емоции.
 Затова- обмислете всичко много, ама много внимателно и подробно. Знам, че за повечето от вас организирането на сватба е напълно непознато начинание. Питайте всички хора, на които разчитате в този ден дори за най-малките и незначителни подробности. Понякога малките камъчета обръщат колата.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 24, 2010, 13:50:16 »

 :)Преди всичко искам да поздравя dark_avenger за прекрасната и полезна тема Bravo
И след това ако ми позволи да си изкажа мнението по точките, които е споменал:
1. Да, много е важно да имаш време и да организираш този ден/вечер с всичките му детайли подобаващо. Ние започнахме 5 месеца по-рано и именно затова бях супер спокойна на сватбата, като се има предвид, че по принцип съм много шашната.
2. Това безсъние може би е от притеснение дали нещо няма да се объка, дали нещо сме пропуснали, аз последният месец общо взето си почивах, то не остана нищо за подготвяне и предната вечер се наспах добре и бях свежа на сутринта. Тук се сещам да добавя, че е много важно разпределението на самия ден, кое в колко часа и колко време ще отнеме.
4.  *THUMBS*И аз това не го разбирам, станало случайно и дай да се юркаме с големия корем, имам две приятелки пример за различията, едната забременя и с големия корем на сватбата нито можа да играе нито нищо, ама щото трябвало да е омъжена като се роди бебето; другата напротив, каза че не иска да е бременна на сватбата и по-нататък ще правят сватба. А при мен понеже всичко е прекалено планирано даже, чак понякога се ядосвам на себе си не исках да съм бременна булка и затова първо сватба, после деца.
5. В самото начало се изяснихме никой да не се меси и ние си платихме всичко!
Бих добавила и т.7. Не се притеснявайте толкова в самия ден, винаги има съобразителни роднини, които дори и нещо да се обърка ще помогнат, не си мислете, че всичко зависи от вас. Аз предната вечер казах на майка, че ако нещо стане не искам да зная, да не ми казват, щото ще стане страшно и цялото ми настоение ще отиде на кино.

Активен
Little flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 25, 2010, 13:42:24 »

Хубава тема наистина! И ние имахме доста време за планиране на сватбата, 8 месеца - но пък си направих всичко както си исках. Не беше голяма сватба, но си беше нашият ден и така или иначе сутринта на сватбата бях решила: няма да позволя на нищо да ми развали настроението! Е, така и стана, имаше 1-2 дреболии (като например, че точно преди ритуалната зала ми се скъса едната халкичка, която държеше бюстието на роклята отзад  Wink и си ходих така, или че в механата вечерта ми разместиха леко подредбата на гостите) - но на мен ми беше весело и безгрижно целия ден!!! Имах си чудесни помощнички, на които бях разпределила задачите предварително, и можех просто да си бъда булка.  good Пожелавам на всички ви прекрасен сватбен ден!

А, да не забравя... наистина няма смисъл да се харчат страшно много пари за неща, които така или иначе няма да забележите.  pardon
Активен
stefff
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #20 -: март 26, 2010, 16:18:32 »

Наистина няма смисъл да харчите много средства но специално за ДЖ, ВИДЕО И ФОТО компромиси не си правете! Тези са хората които ви оставят спомена за цял живот. Професионалистите си държат на цената и работят с много скъпа и качествена техника. По-добре дайте с 100-200 лв повече на такива хора за да не съжалявате после. Всичко друго минава и заминава!!!!!!!!!!!!!!!!
Активен
raqraq
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #21 -: май 04, 2010, 14:05:59 »

Искам да добавя и още нещо: Не се вглъбявайте толкова в този ден! Той не е нито първият, нито последният от живота. Емоциите не са излишни разбира се, но нека да са в някакви граници. Рекламата и непрестанното повтаряне, че това е най- важният ден в живота, че всичко трябва да е перфектно, да наемаме колото може повече хора да ни помагат, да спазваме, колкото може повече традиции са много измамни. Все пак след този ден сме си пак ние. Този ден е по- скоро един ден от живота ни, а не единственият. Аз искам денят да отразява нас и нашето семейство, това, което сме. От съвети и споделени мнения във форума си изградих предварителна представа за организацията и мога да споделя моите успешни стъпки:
1.Започнете да разглеждате и се интересувате за подробности около сватбата, когато сте още в очакване на предложение, това ще е от полза винаги
2.Започнете с покупката на дребни неща, още когато започнете да говорите за предстоящ сватбен ден, с половинката бяхме избрали доста неща, преди да изберем и дата дори
3.Разпределете нещата между себе си и половинката, подреждане на деня, желания на двамата, гости, тип ресторант, предпочитана църква, важно е без да уведомявате никого, да изясните всичко само двамата. Колкото повече време имате, ще е във полза на взаимоотношенията ви
4.Когато вие сте наясно, защото много неща се променят, докато се пита и разглежда, поканете официално родителите. Не след дълго започват въпросите и вълненията. Бъдете малсимално въздържани, обяснете, но не преигравайте, бъдете категорични във всичко, което им съобщавате.
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 04, 2010, 22:03:37 »

Aз съм съгласна с това,че не трябва да се вманиачаваме толкова в сватбения ден и да го считаме за "най-важния" в живота.Но,не съм съвсем съгласна с изброените от Raqraq съвети.Аз например не бих започнала да планирам сватба,докато не съм получила предложение  crazy!Също така не бих започнала с покупката на дребни неща,защото за мен те не са толкова важни.Ще започна с големите,важни неща-избор на дата,ресторант и църква.А,също и агенция,фото,видео.А,иначе съм съгласна,че не трябва да позволяваме на родителите да се месят повече отколкото е необходимо!
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #23 -: май 04, 2010, 22:27:24 »

И аз така мисля, stefanel. В началото е важно да се запазят нещата, за които трябва да се наемат хора или помещения - ресторант, църква, съвет, фотограф, видеооператор, DJ и евентуално водещ примерно. Защото само няколко месеца преди датата обикновено най-добрите вече всички са заети, поне в София. Ние почнахме 8-9 месеца по-рано, по същия ред както горе описах, и при нас всичко беше свободно за нашата дата и това беше страхотно!! Успяхме да организираме нещата както на нас най-много ни харесват. И така спестихме също много стрес и главоболия, имахме достатъчно време да премислим добре всичко и да си решим на спокойствие, без излишно бързане.

Иначе няма нищо лошо покрай всичко това да се купуват и дреболийки, но нещата от горната листа трябва да бъдат много по-отрано решени. Чак след това идват дрехите, поканите и другите неща. Поне според мен  pardon
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 04, 2010, 22:31:31 »

Dark_avenger е забавен, но и доста брутален  pleasantry
Особено за бременните булки. А дали се замисля защо има толкова много бременни булки? Може би защото младоженците се престрашават да предложат брак чак когато се очаква бебе. При няколко мои познати с дълги връзки стана така при абсолютно планирана бременност, така че това споменаване за разводите също е доста грубичко ... Направиха си сватбите 3,4-ти месец и не е имало проблем. И все пак наистина е рисковано, аз забременях на следващата година след сватбата, но 2,3-ти месец трябваше основно да лежа, заради прокървяване. Ако тогава правих сватба сигурно нямаше да присъствам.

Относно организацията мисля, че не трябва да се започва прекалено отрано защото се получава едно вманиачаване и досаждане основно на младоженеца, така че напълно да му се отще  blum Според мен основните неща се ангажират 4,5 месеца по-рано а 1 месец преди сватбата дребните неща.

Намесата на родители е строго забранена, помощ само при поискване. Лошото е, че някои по-старомодни или възрастни родители смятат, че който плаща, той поръчва музиката и до сватбения ден вече булката и свеки не могат да се гледат. За щастие нашите родители не са такива, а и ние сами си платихме сватбата и нямаше проблем.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 04, 2010, 23:03:36 »

Всичко, което сте описали е много правилно. Искам да добавя само едно нещо, което за съжаление видях на една сватба: пиян младоженец и изнервена до краен предел булка. Този ден е за двама души, които показват на света колко се обичат. Не че точно в този ден се обичат повече, но това е деня в който да го покажат пред света. И ако единия е пиян става много грозно, поне според мен. А дори и най-добре организираната сватба няма да се спаси от провал при пиян младоженец(респективно булка). Дори и гостите да не забелжат, за булката няма да е никак приятно. С 2 думи, не мислете че организацията решава всичко. Всеки от младоженците трябва да има ясно самозъзнание и да не прави така, че другия да се чувства зле. Все пак този ден е за двама души smile
Активен
Gnometo
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16



« Отговор #26 -: май 05, 2010, 10:04:32 »

maya_bunny пожелавам ти дълъг и щастлив семеен живот, но понякога нещата наистина са брутални.
Не че е по темата, но вчера за нещастие един младеж ми обясни, че е предложил на жена си след като е забременяла, за да бил сигурен че не е ялова  shok
Активен
adrianaaleks
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #27 -: май 05, 2010, 11:06:11 »

Организацията зависи от хората.Аз лично направих един списък като започнах от най-важните неща.1-ангажиране на датата в институциите /църква, ритуална зала, ресторант, оркестър, фото/.2-документи /медицински, лични карти за църквата, кръщелни/.3-халки, облеклата за нас младоженците с необходимите аксесоари.4-останалите неща /късмети, питки, подаръци за гости/.След като си направих този списък просто си слагам по една отметка на всяко нещо, което съм свършила.Така, освен че не се хвърлям месеци наред в излишни нерви и скитане по магазини, знам точно от какво имам нужда.Така че, организацията е въпрос на мобилизация и стриктност, а не точно на време.За месец време свърших толкова неща, които на моя приятелка отнеха три.За мен веселата сватба зависи от три фактора-младоженците, весели кумове, добър оркестър /dj/, даже бих казала, че музиката е най-важна за да вдигне хората на крака и да създаде атмосферата.И последното, което смятам че може да прецака сватбата е булката.Много често момичетата гледат само да са красиви, но не и да им е удобно.На една сватба булката беше с рокля с пет обръча, които не можеше да управлява  huhhuh.gif, камо ли да танцува, косата направена с воал, щипки, шнолки-милата врата й беше като препариран целия ден за да не развали косата, и последно много високи, красиви наистина обувки, но заради тях седеше 70%от времето.За това аз за себе си съм решила-ефирна рокля с цепка, обувки на 5 см ток и пусната коса само с живи цветя вплетени в нея, и естествено цял ден на дансинга /масите, столовете/ pardon
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #28 -: май 05, 2010, 11:35:59 »

maya_bunny пожелавам ти дълъг и щастлив семеен живот, но понякога нещата наистина са брутални.
Не че е по темата, но вчера за нещастие един младеж ми обясни, че е предложил на жена си след като е забременяла, за да бил сигурен че не е ялова  shok

Хм, какво значи това? crazy
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 05, 2010, 13:18:12 »

За първи път чувам за такава причина да се изчаква с предложението.Извинявайте,ама направо ми е смешно  funnytooth
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines