Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:51:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да си прецакаме сватбата сами.  (Прочетена 62509 пъти)
 
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: февруари 17, 2013, 08:33:03 »

Като се има в предвид , че сънувам само кошмари на сватбена тема, много се надявам да не се сбъдват... crazy
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: февруари 17, 2013, 19:36:36 »

И аз от доста време се каня да пиша в тази тема, с идеята, че не толкова сме прецакали сватбата, колкото щеше да се получи и по-добре ,ако бяхме направили някои неща по друг начин.

1. В някои детайли се вторачих (първо лице, ед. число smile ) прекалено много. На кого му дреме каква ще е панделката на свещите или на чашите, дали салфетките от плат на масите са сгънати по един или друг начин  crazy Това по принцип се случва само на булката, не познавам младоженец, способен да се впечатли от тези глупости smile
Как щеше да е по-добре - да бях помислила какви са ни приоритетите и да не се нервирам и притеснявам за глупости.

2. Някои от гостите не бяха наясно с детайлите около сватбата - че няма да стоим дълго време вкъщи (когато ме взимаха), че няма да има оркестър, че след църковния брак могат да се снимат с нас в градината на църквата, че подаръците могат да ни ги дадат, когато обикаляме масите след основното ястие и още други неща.
Как щеше да е по-добре - трябваше предварително да обясним някои детайли на хората, особено на тези, които за първи път присъстваха на българска сватба. Можехме и програма да направим, освен картите на София, които принтирахме в последния момент smile

3. Съвсем изключихме да подготвим пари за бакшиш. Невероятно тъпа грешка. Тъй като ние си плащахме всичко, не искахме да вземем от родителите ни, а дадохме бакшиша в последствие, когато ходихме на следващия ден да си вземем алкохола. Момчетата бяха много внимателни и заслужаваха бакшиш веднага след тържеството.
Как щеше да е по-добре - логично, трябваше да подготвим парички за бакшиш.

4. В последните дни преди сватбата трябваше да се погрижа повече за себе си - говоря за внимание към това, което ям, за повече сън и за грижа за кожата.

5. Имаше известно бързане и припряност в организацията преди да дойдат да ме вземат.
Как щеше да е по-добре - трябваше да сложа едни 15-20 мин допълнително, за да ме облекат спокойно и да имам време да пийна малко шампанско и да се видя с най-близките ми хора вкъщи. Трябваше и да настоявам повече пред мъжа ми да води само десетина души (макс), защото квартирката ни е малка и стана 3000 градуса при наличието на около 30-40 маймуни smile .

Има и още един куп неща, но основното, което трябва да усвоят бъдещите младоженци, които четат този форум, е че сватбата са едни прекрасни няколко часа, на които трябва да се забавляват максимално и да не си позволяват стресът да им повлияе на настроението или отношенията с близките. А най-вече да не повлиява върху отношенията с половинката  good
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines