Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 08:49:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да си прецакаме сватбата сами.  (Прочетена 62803 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: ноември 04, 2010, 16:27:26 »

Момичета, много, ама много сте Offtopic Offtopic Offtopic

Тук обсъждате неща, за които си има отделни теми, а и все пак не е чат!!! good
Ако продължава така ще заключа темата!!!
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: ноември 04, 2010, 16:41:30 »

Позволи ми да не се съглася, че сме извън темата. Аз мисля, че тези неща имат връзка с темата, защото са свързани с това, че човек, като се остави на емоциите, провокирани от разни такива неща, може да се сдуха и да си прецака сватбата. Както каза по - рано някой, има теми, които не могат да се разграничат строго, защото са свързани. Все пак това не е хляб, та да го отрежеш с нож. Но щом казваш да спрем, ОК  smile Ако искаш премести неподходящите за тази тема мнения в темата, където според теб им е мястото  Wink
« Последна редакция: ноември 04, 2010, 16:45:37 от divanetata » Активен
devil_kin
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: ноември 04, 2010, 17:19:22 »

И според мен не са много извън темата, защото те са позволили на свекървите си да им управляват сватбата т.е. малко или много те са си виновни.Не искам да ви обидя,но може да стане на вашето и въобще не е нужно да има скандали.Пък и мъжете- в крайна сметка, не мама ще ги гледа и готви за в бъдеще,убедето го да е с по-твърда позиция.
Не искам да съм груба,но човек трябва да знае какво иска и да си отстоява мнението (разбирасе с малко компромиси)
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #108 -: ноември 04, 2010, 19:45:39 »

  ˙·٠Butterfly™٠·˙  , извинявам се. Моля те не заключвай темата! Хубава е и много важна. Ако искаш, изтрий моите мнения, за другите-нека те преценят.
   На devil_kin само ще кажа-не си права, не и за всички. Спирам дотук и още веднъж се извинявам за разводняването на темата. Предлагам ви, за да няма повече такива моменти, ако някой иска да си изясни нещо с участвалите в обсъждането, да му пише на лични.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: ноември 04, 2010, 21:02:14 »

Момичета и момчета , ето две теми които се препокриват с последно дискутираните неща:

Как да бъдат облечени гостите ни
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,9212.0.html

Как да се обръщаме към родителите 
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,35.0.html
« Последна редакция: ноември 04, 2010, 21:53:18 от Gery79 » Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #110 -: ноември 05, 2010, 09:06:46 »

В последната седмица, по мое мнение, тази тема е една от най-полезните във форума от тези за сватбите. Далеч не е маловажно да помислим предварително какво би могло да помрачи сватбения ден.

Аз също държа на това темите да се спазват, но тук мисля, че постовете са си в смисъла на заглавието на темата, погледнете колко много съвети дават булките. Не е извън темата да чуем гледните точки и на професионалистите, и на свекървите, и на бъдещите младоженци, и на миналите по този път. Не мисля, че мненията излизат извън темата, защото както и диванетата е казала, всички тези мнения разказват за различни начини нещо да повлияе на доброто настроение по време на сватбата и съответно, виждайки го при други булки, да помислим как да го възприемем по-лесно или да го променим, когато дойде времето за нашата сватба. Тази тема събра някои от предишните изпоразделени теми и даде по-общ облик на нещата. Мисля, че ще бъде абсолютно безполезно разпределянето на постове по други теми, тъй като ще се загуби смисъла им, а самите теми няма да е обогатят. Нека да помислим все пак какво е от полза за бъдещите булки, което е смисъла на този форум, а не само да разпределяме постове.

DJ, въпросът ти дали това е форумът за свекървите ми се видя много излишен. Ако пишеха повече такива свекърви, като тази съфорумка, може би щеше да има по-малко негативни мнения в темата за свекървите.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: ноември 06, 2010, 11:28:17 »

Мили булки,
Понеже винаги свекървите са неподходящо облечени   cray, моля отнасяйте се с нас както към майките си по въпроса за облеклото. Всяка дъщеря критично разглежда идеите за обличане на баща си и майка си, но свекървата и свекърът решават сами. Аз имам две момчета, би могло да се приеме, че не съм на "ти" с вижданията на момичетата въобще, не само с облеклото. По тази причина съм и тук, във форума, гледам фешън каналите и разпитвам младите колежки. Аз така действам, но не всички "мъжки" майки са с моя характер, примерно.
Ако и моята бъдеща свекърва мислише като теб, цена нямаше да има. Но НЕ! Изобщо не се интересуват (тя и свекъра) от подготовката за сватбата ни, която е още едва в началото. Очаквам да ми се изсипе на сватбата като гост с костюм отпреди 30 години и причината не е в липсата на пари bad.
Усещам, че съм прекалено негативно настроена към тях, но зкаейки им префарцуненото и инфантилно поведение, мисля в тази посока. Май те ще са хората, които ще ми прецакат подготовката на сватбата.
В тази връзка искам да кажа на свекърва, че искрено ѝ се възхищавам. Снахата е щасливка с такава ентусиазирана помощница give_rose.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: ноември 06, 2010, 17:26:24 »

и аз искрено се възхищавам на свекърва , жалко че малко  са жените като нея, и наистина снаха и е голяма щастливка, дано оцени това. Моята свекърва също е много добра, макар че понякога прави коментари, които не ми харесват, но все пак не е болка за умиране, като знам какви свекърви има.
Относно прецакването на сватбата от родителите ни. При нас също имаше изцепки от свекъра. Когато дж обяви танца за родителите, той най-демонстративно се изнесе от залата -понеже мрази да го снимат,- и после брат му отиде при него и го накара да се върне и да си изтанцува танца. Ние приехме всичко това с усмивка и нито за миг не ни е развалило настроението, но после всички го коментираха. Все пак сина му се жени, може да изтърпи 5 минути на камерата да си изтанцува танца като хората, но както и да е. Та мисълта ми е че ако има изцепки на сватабта ви, просто се усмихнете, не им обръщайте внимание, махнете  с ръка на всички подобни изцепки и се забавлявайте на пук на всички непредвидени ситуации, защото  иначе наистина рискувате да си развалите сватбата още от самото начало.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #113 -: декември 02, 2010, 11:05:09 »

Нашата сватба я организирахме за по-малко от месец, всичко си беше повече от перфектно... Не е въпроса във времето на организацията а в желанието  Wink
Активен
rapuntzel
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #114 -: декември 06, 2010, 09:14:52 »

Ако наистина се понасъберат няколко последователни нощи преди сватбата на неспане определно сватбеното тържество ще бъде трудно. Всички гледат булката (80%) и младоженеца (20%), затова и двамата трябва да са се наспали добре. Така истински ще могат да се зарадват на тържеството си.
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: февруари 08, 2013, 21:41:33 »

Явно на всички сватбите минават безпроблемно...? Няма ли нови наблюдения за препъни камъчета? Аз съм от хората които се вглеждат във всяка дреболия и от всичко несполучливо ми става кофти, та е полезно ако някой има опит с нещата които най-често се объркват да сподели...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 08, 2013, 21:50:29 »

еленичка, оказва се че на самия сватбен ден наистина нямат значение повечето дреболии които са ни тормозели преди това- еди кой си загубил не знам какво си, букетът е по-син отколкото трябва... та да не ти пука от дреболиите,те не са основата за и на сватбата ти.
най -лошото нещо, от което ние се спасихме, е твърде подробното споделяне с роднините- това се прецакваш сам още отначалото си подлагаш крак. повечето почват да се правят на компетентни.
също така- не се наемай с твърде много неща, които да правиш точно преди сватбата или по време на нея ( примерно украси и т.н). По-добре да платиш или да дадеш на приятели точна схема кой какво да помогне. Но не и да се вглобиш и да мислиш за това, вместо да ти е кеф че си с мъжа си .
с две думи- ако не искаш да се самопрецакаш, не позволявай на другите да ви се бъркат в решенията ви и не предприемай на свой гръб твърде много инициативи за самия ден.
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: февруари 12, 2013, 19:16:56 »

Аз направих само една грешка, която ме поизмори и съжалявам, че постъпих така. Тъй като мъжа ми не е от Варна, родителите му имат тук жилище, но не живеят там, а в родния му град. Та някак си не помня как, решихме младоженеца да тръгва от жилището, в което си живеем, а мен да ме вземат както си му е реда от дома на родителите ми. Е да де, ама как да предположа аз, че няма да има кой да ми помогне и освен цялата истерия в последната седмица, трябваше да чистя и подреждам къщата. Тъй като сме новодомци, нямах достатъчно посуда за посрещането на толкова гости и се наложи да взимаме назаем. И естествено, когато родителите на мъжа ми заявиха, че няма да дойдат ден или два предварително, както си мислех, а казаха, че ще пристигнат в ДЕНЯ НА СВАТБАТА  angry това ме срина мнооого. Мезета, подредби на маси и т.н. кой щеше да ги прави? Та сватбата ни беше Събота, в Петък след последни приготовления, отидох на маникюр и след това трябваше да се прибера при родителите ми. Отидох до вкъщи, за да извадя покривките за масите, но вече нямах сили да гладя и помолих мъжа ми на следващия ден, като дойдат майка му и сестра му да ги изгладят преди да подредят масите. Е, да, ама не.  shok На видеото от сватбата после видях намачканите покривки по масите и нахвърляните, набързо и грозно нарязани мезета по чиниите  cray Това, честно да си призная ме разстрои.
Съветът ми е, ако се окажете в подобна ситуация, да има кой да ви помогне в подреждането и почистването. Защото в последната седмица, когато и това е на дневен ред, нервите и напрежението идват в повече.  girl_impossible
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #118 -: февруари 12, 2013, 19:41:23 »

Ние пък нямахме "ексцесии". По принцип не съм от тези, които обръщат много внимание на дребните работи и се бях настроила, че както в повечето случаи става най-вероятно и при нас ще има "издънки", то пък взе че нищо не се случи blum Даже бях предупредила майка ми (че тя пък е другата крайност), че най-вероятно ще се случи нещо, няма как всичко да е по план (да го приеме психически biggrin ), ама нямам намерение да си развалям сватбата заради глупости girl_impossible

А всъщност сега се сетих...бяха ни забравили личните карти, та ги чакахме biggrin Уж ги дадохме на сигурно в етървата, че да не би ние да ги забравим в суматохата...то какво стана... biggrin Ама това изобщо не ми попречи на приказката yahoo Пак се оженихме в края yahoo yahoo yahoo
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #119 -: февруари 17, 2013, 00:20:00 »

Все се каня за напиша някой и друг ред в тази тема, защото и ние преди година и малко по своя вина( с жената) попрецакахме малко сватбата ( разбирай допуснахме известни грешки, който видяхме на другия ден). Но ще е дълго и няма да е днес. Ще ви напиша само основния си извод - Така както може да се прецакате вие сами, никой друг не може да го стори. Като съвет - действайте спокойно, изненади винаги ще има. Не си правете тънки сметки, ще излязат криви.  Не се тормозете за пари, НЯМА да ви стигнат никога. Денят е ваш, но не бъдете нарцис - ако не можете да се съобразите с гостите си или не са ви приятни, по-добре не ги канете. Не издребнявайте - не е във ваш интерес. В реакциите си бъдете мъдри, импулсивните емоции оставете за хубавите мигове! Когато купувате евтино, не се радвайте, 6-тица от тотото се удря трудно, отваряйте си очите на четири ( това важи и за скъпото). Не се оправдавайте с лафа " вие професионалистите знаете, ние не сме в час. Няма нищо сложно в една сватба, сложното е било преди да вземете важното решение. Не се карайте на младоженеца в деня на сватбата, даже и да си замълчи, ще ви го върне тъпкано ( представете си как лети бумеранга) ! И последният ми съвет, който е формиран изключително от мненията на тазгодишните булки -  много филми гледате, бъдете реалисти!. Бъдете уверени, 90% е сигурно, че вашата сватба никога няма да бъде това, което сънувате нощем. Останалите 10% ще бъдат щастливи. Това са хората който си пожелават точно толкова, колкото могат да си позволят. Успех на всички от сезон 2013.
« Последна редакция: февруари 17, 2013, 00:21:49 от Deliysky » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines