Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 20:39:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да си прецакаме сватбата сами.  (Прочетена 62786 пъти)
 
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« -: февруари 23, 2010, 03:29:22 »

            Здравейте бъдещи младоженци.Бих желал да отворя една нова дискусия, ако ми позволите. Предлагам в нея да се включат всички женени. Ще бъде полезно и мнението на  професионалистите, ровещи тук.Колеги моля включете се, оставете за малко амбициите за реклама и лов на клиенти тук.В този раздел  вие не прекъснато хвалите или плюете някои за не добре свършена работа.
   Аз бих желал да подчертая ДЕБЕЛО, че освен възможността да ви прецака някои и да ви развали настроението има и възможност вие сами да се подредите така, както никои не може да го стори. По долу ще дам няколко примерни варианта и съответно ще чакам искренни мнения и допълнения от ваша страна.
  1. Късно и бързо организиране на сватбата(за по малко от месец) - резултат - понякога граничещ с инфарк в най-важния ден от живота ви.
  2.По някакви неизвестни причини не сте спали 2-3 нощи преди сватбата си(защо ли се случва на 90% от вас?).Резултат - на този ден всеки и всичко ви е така криво, че се молите колкото може по бързо да свърши.Ех, а колко мечтахте за този ден, а какво стана? Какво е противодействието - ами опичайте си работите от рано и последната седмица се отдайте на почивка(доколкото е възможно все пак)
  3. Дневна сватба с лош график, дълги разстояния, и много ранни часове в църква и гражданско.Резултат - булката става в 4, а може би в 3, а сигурно изобщо не е спала(от притеснения дали ще я вземат girl_impossible girl_impossible girl_impossible).Резултат  - подобен на т2.Противодействие - успокои се, ще те вземат мила, никоя не е останала не взета щом е стигнала до тук.Ако ли не - свършиха ли мъжете на света?
  4.Бременна булка в 5,6 месец и нагоре.Е за 10г стаж това не го разбрах.Насила ли се жените или какво? На младоженеца му е на......... (то и затова е на тоя хал де), ама я питайте булката.Ни може да пие, ни да се весели като хората. А ако има тежка бременност съвсем е втасала.Резултата  - на повечето е известен.Горещо бих ви посъветвал да си планирате живота.Във ваш интерес е. То интимните забавления са хубаво нещо, ама не бива да си губите акъла (ако изобщо го имате shok). Освен това за какво се жените в последния момент , като до 3г ще се разведете(б.р. - лична статистика - 60% такива бракове приключват бързо!!!)
  5. На сватбения ден не знам защо се оказва, че не се жените вие а......... вашите родители.Може би защото дават парите , или защото Вие сте им позволили, а може би сте още деца и не може да си защитите мнението? Резултата е ясен. Моя съвет е да ги игнорирате или ограничите на всяка цена.Особено Тъщата и Свекето.Запомнете - вече не сте само деца, имате си СЕМЕЙСТВО, ваше!!!
  6. И последна засега (надявам се някой да продължи)- Злото никога не идва само.Обикновено е коктейл от няколко причини (точки) заедно.Както вие си го забъркате.Може да е много горчиво, може и да е най хубавия спомен от вашия живот.Има една поговорка - Три пъти мери(мисли) един път режи!


   Б.Р. Дано няма обидени и дано не изтрият темата, но богатият ми личен опит показва, че в повечето случаи Вие сами си съсипвате сватбения ден и то невъобразимо.За съжаление , едва след това разбирате и осъзнавате как. Много тъжни и криви лица съм видял(и заснел). Това е и причината да отворя тази тема и моля да я допълните. Например с дребните неща за които не помислихте, а видяхте впоследствие.Успех на всички.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #1 -: февруари 23, 2010, 10:10:51 »

dark_avenger, не само, че не трябва да се изтрива темата ти, а напротив, да се подчертае колко е полезна  good Аз лично съм ти много благодарна, че си казал нещата, за които всички мълчат. Монетата винаги има две страни  Wink
Иска ми се да добавя нещо  smile Не забравяйте ЗА КОГО правите сватбата преди всичко. За ВАС ДВАМАТА. Често, улисани в организацията, се стремим всичко да е "по конец". Няма идеални неща. Не може и не трябва една сватба да е перфектна, защото чара и идва от малките неочаквани събития. Иначе няма ли да ви е скучно, ако знаете точно кое, кога и как ще се случи?  Wink Перфекционизма понякога ни кара да спорим и да се дърпаме с половинката. Не се карайте, мили бъдещи младоженци  give_rose Сватбата ще мине и замине, ала спомена за неприятните емоции по време на подготовката и ще остане.
Както казва моето човече( малко перефразирам) : "Най-важното е да сме един до друг в този ден. Кой, какво, защо, как, освен нас двамата, не е толкова важно, даже почти никак"  LOVING
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 23, 2010, 10:26:26 »

хубава тема Bravo
 според мен е много важно организацията да е изпипана добре предварително, да са раздени задачи , всеки да знае какво ще прави , кой какво ще носи и кога
като се организра добре предварително всичко ще е ясно и е много важно булката да не мисли за самата организация в деня на сватбата, а просто да е спокойна и да се забавлява, дори и нещо да не е перфектно, не си разваляйте деня, просто се наслаждавайте.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 23, 2010, 10:40:26 »

Абсолютно съм съгласна с всичко казано от всеки до момента по темата. smile
Нещицата са много хубави на думички, но за съжаление всеки си е с различен характер. Някои се притесняват повече от необходимото, някои пък не са добре организирани.. Няма как да промениш нечий характер или пък да го научиш на сила как да си организира нещата добре.
Дано наистина тази тема помогне на някого и да промени най-важният за него ден!

Аз бях добър организатор и прелестен непукист на моята сватба. Нищо не успя да помрачи денят ни, просто защото го започнах с мисълта, че нищичко няма да успее да ме ядоса или разочарова. smile И така - до края беше хубаво. smile Разбита се ние чинно бяхме строили родителите с по 1-2 задължения, да се чувстват и те полезни - да донесат 2 кутии бонбони за ритуалната зала и да ни отчупят по парченце от питата и.. толкоз. smile Всичко друго си направихме абсолютно самички. А на самият ден имах най-преданите и красиви шаферки, на които имах пълно доверие, че ще се погрижат за настаняването на гостите, за украсата и за всякакви дреболии. smile

Това, което мога да дам аз за съвет е - за да си спестите една част от нервите по подготовката и притесненията на самия ден - наемете хора, на които да имате доверие, че ще си свършат работата добре - ресторант, фотографи, видеооператори, сватбени агенти, Ди Джеи.. Просто хора, които освен да са препоръчани или изпитани - като ги погледнете в очите - да усещате, че всичко ще мине добре. Много е важно да се харесате с професионалистите, с които ще работите! Така и те ще си свършат задълженията съвестно и с желание, и вие ще сте много щастливи от всичко!
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 23, 2010, 11:30:00 »

dark_avenger браво! Много хубава и дано да бъде полезна темата за бъдещите младоженци! ( дано повечко от тях се зачетат)
Аз искам да кажа че на нашата сватба не е имало някой от изброените проблеми, подготвката ни започна половин година предварително а и както дарк е казал - каквото си направиш сам никой не може да ти направи! естествено имаше 1-2 малки препъни камъчета ( букета не беше това, което очаквах но въпреки всичко си ми хареса ) и бонбоните за черпенето ни се разтопиха ( въпреки че бяхме взели термо-торби в които да се сложат, ама шаферката която отговаряше за тях явно беше по-развълнувана и от мен та забрави ), но като цяло всичко мина по мед и масло smile
И исках само да добавя към избрените варианти още нещо - сляпото спазване на традициите! НЕ че съм против тях, напротив, ние също спазихме тези от тях, които искахме, но не слушайте майки, свекърви, баби, дядовци, лели, вуйни и т.н. какво трябва и какво не и ако не го направите щяло да стане еди-какво-си - това са поверия - който си реши ги спазва ! Това си е вашия ден и си го направете така както ВИЕ искате!  Good luck
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #5 -: февруари 23, 2010, 17:04:03 »

Във вразка с ритуалите искам да допълня, че ритуалите в днешни дни са малко или много адаптирани към времето и светът в който живеем, не са толкова строги и идентични с едновремешните и са нещо, което внася допълнително емоция и настроение в един такъв празник. От друга страна, никой от ритуалите не е задължителен. Не пропускайте някой от най-популярните ритуали само защото някой от гостите или по-възрастните, с разбирания от време "оно" ще си помислят че това е нецензурирано или според техните разбирания - недопустимо. Най-важното нещо което трябва да ви води за всичко сварзано с вашата сватба е че това е - ВАШАТА СВАТБА!!!
« Последна редакция: февруари 23, 2010, 17:09:30 от DjNick Mc » Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 27, 2010, 11:13:07 »

Много ми хареса темичката.Абсолютно съм съгласна за изброените препъникамъчета,ние сме мислили за всяко едно от тях.
Първо сме отделили 6 месеца за подготовка и организиране и всичко върви плавно и без напрежение.
Избрали сме си агенция,на която се доверявам напълно и разчитам на помощта им.
Не бих се омъжила,защото съм забременяла.Няма нищо по-хубаво от това да знаеш,че мъжът те иска заради теб самата,защото те обича.А,пък и раждането на дете е много сериозно нещо.Не бих оставила това на случайността.
И не на последно място,сватбата си я плащаме ние,а родителите ни са специални гости,които могат да помагат с идеи и предложения,но нищо повече.Разбира се засвидетелстваме им необходимото уважение и се вслушваме в някои от техните напътствия.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 28, 2010, 19:47:31 »

Чак сега виждам тази прекрасна тема .  Bravo Мисля ,че всичко трябва да е изпипано и подредено по план график ,но не забравяйте ,че вашите гости са живи хора ,а не кукли които да подредите . Не си помръчавайте настроението само защото баба Гинка не си е седнала на точното място с тейбълка и името си ,а е решила да седне до своя братовчедка или позната .  Не може да се контролира всичко до най малкия детайл . Оставете се да изживете прекрасния си ден дори с малки неуредици .  good
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 11, 2010, 10:39:11 »

Темата наистина е много полезна. Моята сватба беше почти перфектно организирана, но аз имах повече от 9 месеца за това. Но ние така си решихме с мъжа ми, за да имаме достатъчно време да изпипаме всяка подробност. Плащахме си изцяло сватбата и не позволихме на никой да ни се меси за нищо. Аз съм много организиран човек и бях предвидила почти всичкол Но не бях превидила, че вечерта преди сватбата родителите ми се скараха много жестоко (те по принцип са в доста обтегнати отношения) и на цялата сватба не си говореха, не че другите хора разбраха, но... Сутринта на сватбата много се ядосах на баща ми, защото той беше виновен за скандала, а не беше направил едно нещо за сватбата (ние с мъжа ми не искахме никой да ни се бърка), но можеше поне да не прави номера преди това. Въпреки цялото напрежение аз се наспах, защото си бях наложила, че няма да съм недоспала булка. И честно да ви кажа като станах сутринта бях бясна, но след 5 минути си казах - "абе майната ви, няма никой да миразвали мечтания ден" и наистина не позволих на никой да ми развали вълнуващата сватба. Но пък и да ви кажа хич не обърнах внимание на претенвциите на други хора. Сватбата си беше моя и аз бях кралицата.
Мисля си, че много момичета забравят за това и позволяват на родителите да се разпореждат.
Още си спомням на една сватба на моя пирятелка как тя изглеждаше толкова изтормозена, защото майка й се държеше като простак с гостите на младоженеца и как в последдния момент без да предупреди дъщеря си беше пренаредила остите. В резултат нейните приятелки бях на централно мяст, а роднините на младоженеца едва ли не в друго помещение.
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #9 -: март 11, 2010, 14:32:16 »

Браво Миленастеф, точно това е правилния начин.Мисля , че всяка булка трябва да вземе пример от теб, от начина по който мислиш, от начина по който приемаш нещата.Не забравайте още веднъж - Така както сами може да се прецакате, никой не може да го стори.И обратното - каквото си направите, това ще ви остане за спомен.Всичко отлита за миг.Уловете мита.
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 11, 2010, 15:00:20 »

 Offtopic По една случайност бях на сватбата, за която говори Милена, но тогава още не се познавахме. Съвсем случайно впоследствие тя започна работа във фирмата, в която работих и от дума на дума, разплетохме историята.
Наистина се получи доста сконфузно, защото булката през цялото време обръщаше внимание само на своите гости и приятели, но на тези на мъжа си НЕ. Тъй като аз бях от компанията на въпросните приятелки, лично не ми е направило впечатление, сигурно е било доста неприятно сякаш си 2-ра категория. По-късно разбрах, че е имало доста обидени. Въпросната булка е вече мама и се държи по същия начин щом става дума за това кои да вижда детето!
Аз си организирах сватбата за рекордно време, по простата причина, че живея в чужбина. През март за една седмица запазихме църквата, ритуалната зала и обикаляхме за ресторант. През юни рокля, капарирахме ресторант и имахме някакви договорки за фотограф, прическа и грим. Истинската организация се случи 1 месец преди сватбата, което не пожелавам на никого, защото беше доста стресово.
И при мен имаше конфузни ситуации. Бяхме си избрали 30 август, защото е годишнина от датата, на която се запознахме. 30 август 2009 беше неделя, баща ми ми вдигна скандал, как така сме щели да правим сватба в неделя и кои е щял да дойде, хората трябвало да пътуват и други такива.  }:->С много мъка се съгласих за 29 август, отивам да сменя датата в църквата и попа ми казва: "То хубаво сте си избрали ама тогава не може.". Ако знаете как ми просветна и колко се зарадвах. Каквото човек си е нарекъл това и трябва да прави. Знам че когато човек се жени е радост не само за двойката, но и за родителите и роднините, но все пак вие поставяте основите на вашето семейство. Както казват старите хора "На каквото си постелеш, на това ще легнеш.". От този момент нататък ВИЕ решавате заедно, сами за нещата, които трябва или не трябва да ви се случат, допуснете ли някои да ви се меси, така ще е цял живот.
Активен
Adence87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 85



« Отговор #11 -: март 19, 2010, 16:44:45 »

Аз също се присъединявам към мнението, че първо всичко трябва да е добре организирано преди сватбата и то САМО по начин, който младоженците си решат - БЕЗ КОМПРОМИСИ! И съм абсолютно ЗА това - в деня на сватбата да се абстрахираш от всичко и всички и  само да се забавляваш... Не мога да забравя как една приятелка се вкисна на сватбата си - след като тортата й (коятовидя в деня на сватбата) не изглеждаше както тя иска (разбира се никой от гостите не разбра за какво става дума). - тя стана кисела и й се скапа настроението... след този момент - сещате се...купона не беше на ниво.   nea
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 21, 2010, 16:05:14 »

Момичета, това за "БЕЗ КОМПРОМИСИ"-те може да го каже само някой, на когото му предстои сватба и тя е поне след 3 месеца Wink. Просто не съществува този вариант. Как да кажеш на баща си не, когато ти казва - "Ние, нали така или иначе, няма да каним много роднини на сватбата, хайде да поканим нашите приятели от студентските години, да се видим за хубаво, че напоследък само по погребения се събираме". Еми, не си човек, ако кажеш, че не може. Въпросът е, веднъж като си се съгласил на необходимите компромиси да ги приемеш и да не се тормозиш от нещата, наложени ти отвън. И да не позволяваш неизбежните несъвършенства, като букет, торта, украса за колата, почерпка след ритуала, за която свекървата е държала да поеме отговорност, да ти развалят настроението. Тях ги виждаш в деня на сватбата и няма как да си се подготвил по темата. Никой не ги забелязва. Хората, които държат на вас ви се радват твърде много за да видят такива неща.
 Общо взето, сам можеш да си развалиш сватбата само в главата си. Спокойствие и здрава храна и всичко ще е чудесно.
« Последна редакция: март 21, 2010, 16:07:01 от pebbles » Активен
stefff
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #13 -: март 22, 2010, 14:29:15 »

Нещо много важно:

Гледайте, питайте, говорете лично дори да сте виждали това което сте поръчали за сватбения ден.
Доверявайте се на изпитани професионалисти, които си държат на качеството и ценят труда си.
Не винаги тя цената е от значение, но тук специално става въпрос за сватбата ви, която е само веднъж в живота.

Не рискувайте и се подвеждайте преди да сте изпипали всичко. Цената СПЕЦИАЛНО ЗА СВАТБАТА и много от нещата вътре е ОТ ЗНАЧЕНИЕ!
Така ще бъдете по-спокойни и с настроение на единствения ви такъв сватбен ден.
Нека спомена остане запечатан, впечатляващ и незабравим за цял един живот.
Кризата ще отмине рано или късно, но сватбата ви никой не може да върне и направи отново.

Бъдете щастливи и усмихнати и нищо няма да се прецака good
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #14 -: март 22, 2010, 21:59:13 »

А, като стана въпрос за криза - много актуална тема, и много актуален начин да се набутате(тоест да Си го набутате) сами.Не че има нещо лошо , ама зависи какво точно ще Набутате.А сега са модерни разни антикризисни офертички тук, там, специални отстъпки и т.н.И  с тях идва голямото дърво. Безплатен обяд няма.И Дядо Коледа също. Доста хора за поизмъчени, къде с намалени заплати, къде уволнени.И се надяват някъде да минат по-тънко.Да ама Не.Попадате директно в ръцете на най-големите мошеници.А те само това и чакат.Да ви направят цената която вие искате, да ви хванат за клиенти и да ви пуснат по пързалката.И да се одерете яко, защото леда отдавна се  е стопил.Понеже темата е доста актуална , а парите никога не стигат(ако има някои да му стигат да се обади и да почерпи), горещо съветвам да пресметнете всичко. Каквото правите го правете както трябва, по добре се откажете от нещо второстепенно.От излишни глезотий които си заминават за 1 ден.Например някоя украса, или нещо друго дребно.Но не правете компромис с основните неща.Не правете половинчати изпълнения. По добре не правете нищо, ако не можете да си го позволите. Простирайте се според възможносттите. Не е проблем да се направи евтина сватба, проблемът ще дойде ако се разпределят парите неправилно и нерационално(колкото и да са те).Само един път е този ден.И само един път Ще го прецакате.Сами.
« Последна редакция: март 23, 2010, 01:56:12 от dark_avenger » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines